Pád na kolena ve 13. týdnu těhotenství. Mám mít strach?

ivisek
5. čer 2012

Ahoj holky, chtela bych se zeptat. \v nedeli v podvecer se mi na zahrade podvrtnul kotnik a pristala jsem na kolenou, proste jsem najednou klecela na zemi. Nic mne nebolelo, krome kolena, presto jsem radsi jela na pohotovost, vsechno bylo v poradku. Jenomze jsem se zapomnela zeptat,kdy na dalsi kontrolu a moje doktorka ma dovolenou, na kontrolu mam jit az 15.6.. Mam mit strach nebo si myslite ze je vsechno v poradku a miminko je dostatecne chraneno, jsem ve 13tydnu.

smoulanda
5. čer 2012

@ivisek Ahojky,tak kdyz jsi jela na pohotovost a tam bylo všechno ok tak bud v klidu 🙂 A tím že jsi dopadla na kolena mimisku neublížíš 😉 Ale chápu tvoje obavy ale bud v klidu ju 😉 Já třeba v 12tt omdlela a mrskla jsem přímo sebou na zem,jen se třepala nemohla mluvit,otevřít oči nic.až po 10min jsem mohla vstát..Nikdo neví co to bylo za stav 😠 .hruuuza nikomu to nepřeji ☹ A taky je vše v pořádku,tak si těhu jen a jen užívej 🙂

adellaide03
5. čer 2012

Já myslím, že pokud na pohotovosti bylo vše v pořádku tak si tím nelámej hlavu. Miminku si určitě neublížila. Já si v minulém těhotenství zlomila noho a to teprve bylo tóčo, ale vše jsme zvládli a malý je šikula, takže pokud Tě bříško nebolí a jen občas zabolí koleno tak se nestrachuj.

llluckaaa
5. čer 2012

Ahoj, podle mě se nemusíš bát. Na pohotovosti by poznali, kdyby byl problém, a nebo bys to poznala ty sama na sobě. Jestli tě nic nebolí a nekrvácíš, tak je vše v pořádku.
Taky mám za sebou pád v těhotenství někdy ve 3. trimestru. Buchla jsem sebou v obchoďáku na dlaždičky rovnou na zadek a byla jsem z toho hodně vyděšená, ale všechno bylo v pohodě. Kámoška zase zakopla o psa a spadla se schodů a taky to dobře dopadlo. Mimčo je v bříšku hodně dobře chráněno 😉

slundo
5. čer 2012

pády takhle brzy nejsou tak nebezpečné jako ke konci. Navíc pokud bylo vše v pořádku na pohotovosti, bude to určitě dobré 🙂 Pokud by měli pochybnosti na pohotovosti, tak by si tě pozvali na kontrolu k nim a nebo by Ti přímo řekli do kdy se máš objednat u své dr. Spadla jsem uplně na konci těhotenství a bylo vše v pořádku . Tak tě to snad uklidní ;)

hamma
6. čer 2012

@ivisek Pád na kolena nemůže přeci ohrozit miminko snad v žádném stupni těhotenství. To bys ho mohla ohrozit i tím, že skočíš nebo běžíš. Vždyť si ho představ - ve 13. týdnu má asi 10 centimetrů, nic moc neváží, je uprostřed tvýho břicha a ještě v plodové vodě - takže hodně dobře chráněno proti otřesům. To miminko o tom ani nemohlo vědět🙂. Tak se zbytečně nestresuj! To mu může vadit víc než ten pád...🙂

tericek19
10. pro 2012

mně se zase stalo ze na mně spadlo kolo protoze jsem jela na kole tehotna a to jsem nevedla ☹ a srpnu jsem sla doktorovi a ten mi zekl ze jsem tehotna a miminko je pozadku tak mám radost ztoho 🙂

tericek19
10. pro 2012

@tericek19 jo a vedel to muj přitel ale on mi to zekl potom

ined77
11. únor 2014

Dobrý večer maminky a těhulky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/pad-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete své zkušenosti s pády v těhotenství.
Vaše postřehy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna teď zažívají obavy z prodělaného pádu.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Moc Vám děkuji. že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit.
Krásný večer všem 🙂.
D.
@tericek19 @hamma @slundo @llluckaaa @adellaide03 @adellaide03 @smoulanda ... a další 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru