Pálení žáhy v těhotenství. Už nevím, čím tomu zabránit

baffiny
3. kvě 2014

Nazdárek těhulky a maminky, jak jste řešily pálení žáhy? já už mám pocit, že je to snad horší než ranní nevolnosti... v poslední době mě pálí žáha skoro po každém jídle... sice mi zabírá gaviscon a rennie ale nechci to brát pořád, vždyť mám před sebou ještě přes 3 měsíce....a bohužel babské rady jako soda a mléko zabírá jen tak na hodinku.

lv
3. kvě 2014

Já musela mít to Rennie neustále u sebe, zabírala mi i čtvrtka, tak jsem zobala porad.

gosa22
3. kvě 2014

Gaviscon tablety zabírají, já je brala asi měsíc před porodem pořád...někdy pomůže ne mléko, ale smetana 😉 studená z lednice (ale pozor na vedlejší účinek - může pěkně prohnat)...jelikož mám reflux jícnu a v těhu jsem nemohla brát léky, znám to ještě mnohonásobně víc, určitě se vše zmírní vypuštěním potravin, které dráždí - sladké, paprika, čerstvé pečivo, kafíčko, slané pochoutky (oříšky, brambůrky apod.), kynuté těsto ve všech formách...atd. - ale je to šílené omezení, což chápu...záleží, jak moc žáha pálí..zda tě to úplně neničí.... ☹
snad existují i léky, které se v těhu mohou, ale to bych raději vynechala...z těch, co znám, může dojít k poškození plodu (byť to třeba není všude vyloženě popsáno)

gwennie
4. kvě 2014

Ještě kupodivu pomáhá lžička hořčice nebo mandle.
Co se týče potraviny, po kterých pálí žáha - u každého je to trochu jinak v těhotenství. Mi třeba pomohlo vysadit různé jogurty a tvarohy a rajčata.
Ale co tě jistě potěší, už den po porodu to pálení přestane 😉

tina1993
18. zář 2014

Já dítě planuji , skoro nikdy jsem neměla problemy s žáhou a v poslední době mě palí snad po všem a to jako moc nejim. Zjístila jsem že mě palí žaha když se napiju kofoly takže tu už nepiji. Používam sodu, jako zabere ale nepříjemně po ní krkám a chce se mi stoho blejt ☹

festa
18. zář 2014

@baffiny Ahoj, naprosto Tě chápu. Já s tím také strašně bojovala už od cca poloviny druhého trimestru, potom už jsem měla pocit, že snad mi pálí žáha i jen z toho, že dýchám vzduch. A obzvlášť pro nás sladkomily je to noční můra ☹ Zkoušela jsem Rennie, Mallox, Gaviscon, babský rady typu mlíko,.... pokud vůbec něco z toho pomáhalo, tak maximálně na hodinku. Z babských rad vůbec nic, kromě mrkve, ale taky jenom na chviličku. Potom jsem objevila tabletky Helicid a od té doby mám klid. Stačí mi tak jedna tabletka na 2 až 3 dny a můžu jíst úplně co chci. Nyní už se dají koupit volně a můj doktor proti nim nic nenamítá. A ani Koucký proti nim nic nenamítá 🙂 http://www.porodnice.cz/poradny/mily-pane-dokto...

nocinoci
22. zář 2014

když jsem čekala kluka tak mě pálení žáhy provázelo od třetího měsíce až do konce .. měla jsem od dr doporučený anacid tak jsem bez něj neudělala ani krok. ale pokaždé zabral jen na čas ... říká se, že žáha pálí když se tvoří vlásky .. je pravda že můj malej se narodil totálně černovlasý a měl vlasů jako půl roční dítě 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru