Panická porucha + těhotenství

nedockamese
28. dub 2017

ahoj holky ♥
mám velkou prozbu! Máte některá panickou poruchu nebo ataky a jak zvládáte těhu?....:(
Můj příběh:
V lednu se mi jednoho krásného dne udělalo strašně zle když sem jela s kamarádkama z kina...na omdlení...bušení srdce myšlenky že umřu.
Odvezla mě rychlá do nemocnice kde po vyšetřeních mi řekli že se jedná o ataku. Bylo mi pak dobře tak jsem jela domů a v noci znovu a dvakrát tolik.:( Po dvou dnech sem šla k praktickýmu a ten mi řekl že můj problém je v psychice (ačkoliv sem si nepřišla že jsem nějaká psychicky slabá).Dala jsem si poradit a zašla k psycholožce kde jsem pochopila že můj problém je opravdu v psychice i když sem to tak necítila z příznaků. Dostala jsem léky a řeším to terapií apod....Jelikož mám hodně stresující práci chtěla sem svůj život kompletně změnit abych všemu pomohla a dala jsem výpověď. A OUHA!!! Jsem teď ve výpověďce a zjistila jsem že jsem těhotná.....(dítě jsme chtěli ale co se týká zdraví jsme to odložili na neurčito) takže radost žádná i když se stydim....:(....mám strach že to nedám....a do toho jsem ve výpovědi....:(...
Léčí se některá z Vás a zvládla těhu?....a jak byste pořešili MD?....:(....
p.s.snažím se stáhnout výpověď ale hodně pochybuju že mi jí stáhnou :(
mockrát děkuji za rady zlatíčka ♥

lv
28. dub 2017

Proč by jsi byla psych.slabá? Je to nemoc a nevybírá si jen slabé, nebo jen silné lidi.. je dobře, že se léčíš, léky lze brát celé těhotenství, i kojení - některé, lékař bude vědět. A víš co? Chtěla jsi kompletní změnu a ta bude, s děťátkem.

nedockamese
autor
28. dub 2017

Asi mas pravdu....jen mam strach aby spis netrpelo...jsou totiz dny kdy jsem rada ze zvladam sama sebe 😐

petramerry
28. dub 2017

ahojky🙂 řeším něco podobného, též mám dg. panickou poruchu .... jsem 24tt a v plné síle se projevila před 14 dny děs běs :( strach mám pořád, ale beru léky cipralex+oxazepam na akutku a po 14dnech je toznát, al. funguju. báls jsem se léků, ale to co jsem prožila muselo být ještě horší pro miminko a vůbec pro všechny v okolí, takže určitě se neboj to řešit 🙂

yerry
28. dub 2017

@nedockamese tento problém sice nemám ale u první dcery jsem taky zjistila že jsem tehu ve výpovědní lhůtě. Odešla jsem vlastně ve zlem a nezbylo mi než vyresit to nemocenskou az do porodu... u tebe by to bylo takto určíte i lepší abys byla v tehu v klidu...

nedockamese
autor
28. dub 2017

Dekuju holky 😍

kasparka1
28. dub 2017

Měla jsem paniku před rokem, hrůza a děs! A to už jsme se o mimi snažili, ale neotěhotněla jsem , protože jsem v prdeli , celkově rozbrnkana , na nervy,občas panika do toho, že bych si i v tu dobu nedokázala vůbec starat se o mimco já měla fakt co dělat že sebou a to abych zvládala práci ....po těch hrůzách hruzoucich jsem došla k dr, dostala jsem léky , brala asi od července do tohoto ledna. Z důvodu otěhotnění jsem vysadila a jsem bez potíží a úplně v pohodě. Pokud máš ataky a jsi těhotná léky ber, protože ty jsou nejmenší zlo oproti tomu co v atace zasivas. Mě se i díky atakam a úzkosti zvýšila glykémie na lačno a to díky adrenalinu ktere tělo v úzkosti a atace produkovalo . S lékáma vše odeznělo a glykémie se dala do pořádku. Díky bohu za ssri!

medulinek
28. dub 2017

mám panickou poruchu uz 13 let,zpusobuje ji v podstate nizka nebo kolisava hladina latek,ktery umi z krve vychytat serotonin (hormon stesti) a dopravit tam kam patri.Proto se nekdy daji leky vysadit a vydrzis treba dva roky a jindy se vysadi a za dva mesice je vsechno zpatky. v prvnim tehu jsem hned vysadila,bala jsem se,cele tehi bylo v pohode bez atak az do 14ti dnu pred porodem,to zacalo peklo,bohuzel leky uz nestihly zbrat a sestinedeli jsem si pekne vyzrala,ted sem tehotna podruhe,leky jsem nevysadila a jsem v pohode,bez atak,pro miminko je dulezita mama v klidu nez tabletka.Takze toho se neboj,nastavi se spravne davkovani a bues v klidu. Co se tyce prace - bud ti vypoved stahnou a bude dobre,pripadne nestahnou a pak pokud jsi pracovala dyl jak 180 dni,mas 180 dni ochrannou lhutu,kdy mas narok na materskou. Pripadne jeste ve vypovedce odejit na PN.

nedockamese
autor
29. dub 2017

@medulinek jsem rada ze tu je nekdo kdo me chape ...ackoliv me zaroven mrzi ze si tema stavama prochazi nekdo taky :/ nejhorsi je ze jsem AD zacla brat v lednu...odmitla jsem zvyseni davky ....beru jen pulku a je mi o mnohem lip ale jakoby jen napul....dr rikala ze muzu zacit brat klidne cely ale bojim se tech stavu na zacatku aby to mimi jeste vic neublizilo co ty myslis? :(

valkyra222
29. dub 2017

Já chytla manifestni tetanii před 8 lety to byl masakr k tomu panickou poruchu úzkosti. Bylo to strašné a trvalo mi dva roky než jsem se z toho vyhrabala ale Ad jsem brala jen dva měsíce.bála jsem se vyjít z domu dokonce jsem se bála jít z postele na záchod měla jsem poresenou nervovou rovnováhu takže jsem chodila jako opilá nedokázala jsem správně doslapovat a každý krok byl pro mě strach. Krůček po krůčku jsem ze zase učila chodit ven nejdřív jen kolem domu na zahradu pak jsem se jednou odhodlala jet autobusem no ve městě kde jsem měla doktorku jsem vystoupila a na zastávce chytla tetanicky záchvat doktorka musela priběhnout i s kufrem a hned mi píchnout něco na uklidnění. Pak mi to zase trvalo než jsem vylezla z domu.moje první těhotenství (2014)bylo v pohodě neměla jsem žádné chutě ani mi nebyvalo špatně skoro jsem nijak nepocitovala ze bych byla těhotna ale teď druhé těhotenství trpím laduju do sebe magnesko zlobí mě tlak a před velikonocemi mě chytly zase hnusne černé myšlenky až tak ze jsem malého musela dát hlídat mame na cely den protože nevím co bych byla schopna udělat.rostou mi dvě osmičky padají mi vlasy je to šílené a mam hrůzu z toho co bude po porodu.mam šílený strach z laktační psychozy :(

medulinek
29. dub 2017

@nedockamese pokud to ma miminko vydrzet a byt zdrave,tak bude 😉 navic zvyseni uz se neprojevi tak nebo vubec oproti tomu kdyz se nasazuje.

medulinek
29. dub 2017

@valkyra222 ty stavy s rovnovahou znam, clovek ma pocit,ze kolem nej vsechno tanci,ze. A kazdy krok vymerit,protoze se s tebou houpe zem. A ry strachy po porodu - ja 3 noci a dny nespala,mela jsem uzkost,ze malou neuhlidam,pak jsem se sesypala,koukala jsem na sebe do zrcadla a neverila,ze jsem to ja. Nacpali me praskama na spani a pak uz to slo. A doma me pak chytl strach,ze maly dole sahnu tam kam nemam,bala jsem se ji i prebalovat. Docela trvalo nez jsme se szily. Ale ono si to vsechno sedne.

valkyra222
29. dub 2017

@medulinek ano přesně všechno kolem se houpe seděla jsem na WC a držela se oběma rukama stěn abych nespadla po schodech dolů jsem chodívala stylem jak malé díte Sedla jsem na zadek a posouvala se dolů...zakopavala jsem protože mi absolutně vypovedely nervy a já nemohla odhadnout kdy se blíží zem při kroku...člověk který nezažil tak to všechno bere automaticky ale tetanie je kolaps nervů jak psychických tak fyzických. U neurolozky jsem měla zavřít oči dat ruce před sebe a ukazovakem se dotknout nosu no vždy mi prst skončil na bradě nebo lici :( Nepřála bych to nikomu!

karlajasmine
29. dub 2017

@valkyra222 Neboj se laktacni psychozy dopredu, nema smysl se niceho bat dopredu 🙂 Panicka porucha je laicky receno 'strach' (fyzicky -> nervova soustava a psychicky -> myslenky), a tim, ze se clovek boji vlastniho strachu, se akorat udrzi v zacarovanem kruhu. Je to jako kdyz se clovek boji 'strasidla pod posteli' a pritom tam ve skutecnosti zadny neni. Nejlepsi reakce na ten naval strachu je rict si ''Hmm, strach, no a? Neumru na to, tak neni co resit.'' Tim telo prestane vylucovat adrenalin a misto toho vylucuje uklidnujici hormony. Beze strachu nemuze strach existovat.
Takze zaklad je se tech stavu nebat. Zit v pritomnosti, nevzpominat na to, jak mi bylo vcera nebo se desit toho, jak mi bude zitra nebo za hodinu. A byt pripraveny prijmout to, co prijde 🙂 Je to cely v podstate jedna velka iluze - clovek se citi tak spatne, ze ma pocit, ze se toho musi silene bat, ale nemusi.. opravdu neni ceho. Clovek se boji akorat toho pocitu samotneho.. zacarovany kruh. Ale cesta ven je prave to, ze se tomu clovek podda a prijme s usmevem to, co prijde. Stylem ''ataka? tak pojd.. ukaz mi co umis...nebojim se a mozna se tomu i zasmeju.''

''Strach nezmirni bolest z toho, co prijde zitra, ale zmirni radost z toho, co se deje dnes.''

Zazila jsem nekolik let panickych ataku v dospivajicim veku, takze tohle vsechno moc dobre znam a vim jaky to je kdyz se clovek boji vyjit z baraku. Ale uz 10 let nic takoveho nezazivam a jde to naprosto mimo me, protoze jsem se to naucila zastavit prave vyse uvedenym pristupem uz v pocatku takovyho stavu..tim padem se nikdy zadna ataka rozvinout nemuze.

Jenom jsem ti chtela napsat, at se nebojis dopredu toho, co bude po porodu, protoze ted jsi v pritomnosti a budoucnost strachem k lepsimu nezmenis 🙂
@nedockamese neboj, taky to vsehno zvladnes 🙂

pt1981
29. dub 2017

Ahojky, ja se lecim s PP skoro deset let. Cekam ted druhy mimi, beru leky, chodim pravidelne na kontroly a vse se da zvladnout.

nedockamese
autor
30. dub 2017

Je neuveritelne kolik nas je....😚 mockrat dekuju za podporu musim to dat!....a uz se tesim az Vam sem pisnu ze jsme ok 😍

hvezdnenebe
30. dub 2017

@nedockamese je tady přímo skupinka koníkovek se stejnými problémy :
https://www.modrykonik.cz/group/5505/
když budeš chtít, přidej se. holky umí dobře poradit a podpořit.

nedockamese
autor
2. kvě 2017

@hvezdnenebe dekujuuuuu 😍

luckaasamuel
17. říj 2017

Ahoj holky je tu nekdo kdo ma panickou poruchu a ceka miminko?jsem na zacatku a lezou na me peknw uzkosti:(

kasparka1
24. říj 2017

@luckaasamuel ahoj já před těhotenstvím brala AD na úzkost a paniku. Brala jsem je asi 3 měsíce pak jsem otěhotněla a vysadila . Taky to na mě kolikrát šlo a cítila se pod psa ale ad jsem prostě nechtěla , přeci jen to jde i k miminku . Snaž se vydržet ! Já už kolikrát myslela taky že to nedám a Zajdu si k Dr pro prášky ale vydržela jsem to a jsem neskutečně šťastná. Zvládneš to taky! Jinak po porodu ani náznak úzkosti. Úplně v pohodě.

mari90
24. říj 2017

@luckaasamuel ahoj, ja 🙂je to nekdy tezke, ale jde to zvlada

lucie_91
24. říj 2017

Mám úzkostně-depresivní poruchu řešenou pouze psychoterapií. Vyskytovaly se u mě i panické ataky, zvládnuto psychoterapií. Čekáme 3.dítě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru