Pevnost břišních svalů-má vliv na velikost těhu břicha?

mumisek01
12. pro 2012

Máte některá zkušenost s tím, když jste před těhotenstvím posilovali břicho, že pak v těhotenství bylo bříško menší? třeba v porovnáním s předchozím nebo následujícím těhotenstvím...🙂

pehaka
12. pro 2012

zkušenost nemám, ale názor mám ten že to vliv nemá 😉

ladenka
12. pro 2012

můj názor je, že to může mít vliv maximálně tak v prvních týdnech, že se nevykulí tak rychle, ale potom si prostě rostoucí mimčo prostor udělat musí, svaly nesvaly 🙂

lynks
12. pro 2012

No já bych řekla, že má. Moje svaly neustoupili, bříško do 6 měsíce skoro nešlo vidět a pak tam byl mrňous tak napevno, že ani nešel otočit.

karlam
12. pro 2012

já měla břicho celkem vypracované a na to že jsem čekala dvojčata jsem prý skoro žádný neměla, no a teď, ani ne půl roku po porodu, už nemám ani špíček, takže dle mě to vliv má 🙂

coxa
13. pro 2012

Tak u mě to vliv nemělo ani u jednoho z kluků, břicho jsem před těhotenstvím měla hodně vypracované, v těhotenství jsem ho měla veliké a po porodu trvalo fakt dlouho, než se rozestoupené svaly zase stáhly a ještě teď to není úplně ono. Podle mě spíš záleží na velikosti miminka. 😉

eficenka
13. pro 2012

tak podle mě to pravda není... každý den procházky se psem po hřebenech hor, vyjítí na černou horu, ježdění na kole, předtím závodně atletika a fotbal, docela pevné břišní svaly a těhotenství na mě bylo pěkně vidět už ve 3. měsíci... no a v 6 tém sem prý vypadala, že už budu rodit... v 9 tém mě někteří tipovali na dvojčata... Ale je fakt, že sem 2 měsíce po porodu a břicho už není žádné....

camelinka
13. pro 2012

já posilovala před těhu dlouho a pupek na mě byl vidět hned 😅 a končila sem s pořádným melounem 😀

ange_de_la_morte
13. pro 2012

já jezdila na koni až do přelomu 5. a 6. měsíce takže břišní svaly posílené ( jezdím teda dloooouho, už dávno před těhotenstvím) a břiško mám asi spíš menší - aspoŇ to všichni říkají .... ale jako celkem musím říct že i na to že mám už 21kg nahoře tak celkem to na mě nění vidět - fakt mám jen bříško, prsa a něco málo sem přibrala na zadku ale nevypadám jak klasická kulička ke konci těhotenství .... no teď ještě doufám že po porodu to půjde hezky dolů a zase budu mít svoji postavu 🙂

ebsian
13. pro 2012

Já teda od srpna do dubna chodila do fitka třikrát týdně na kruhový trénink + doma cvičila na břišní svaly denně a břicho je fakt, že jsem neměla, pořád menší a menší je i teď, až mi včera na interně řekla doktorka, kde mimčo schovávám..Ostatní maminy i v poradně mají větší..Mimčo čekám ale teď tak 3kg, možná má už lehce víc..Takže může rozhodovat i tvar postavy, šířka pánve a výška trupu..Ale teda před těhu byly svaly břicha vypracované maximálně.. 🙂

ocelotka
13. pro 2012

U mě naopak. Před druhým těhu jsem cvičila jak divá, fakt jsem byla namakaná 😅 a břicho mi vyskočila snad už ve 2 měsíci a oproti prvnímu těhu bylo o dost větší.

kolhermanecka
13. pro 2012

Můj názor je v tom,že určitě to má vliv..pokud někdo cvičí a má pevné svaly,alespoň přijatelně nevykulí se mu tak,jak když svaly jsou ochablé..určitě i kamarádka,která je sportovně založená,měla problémy pak mimčo vytlačit,pevnost břišních svalů by jako dostaly křeč a neuvolní se tak..jsem absolutně necvičící a břicho jsem měla opravdu hodně moc obrovské holky měly 4300 g když se narodily a na dvě zatlačení byly venku,což mi pak Dr.i řekl,že z toho měl obavy,pokud bych byla sportovně zal.,tak pravděpodobně by to nešlo tak hladce a v mém okolí se to i potvrzuje..:o))

vendullka
13. pro 2012

Já teda moc necvičila, vypracované svaly jsem neměla a bříška jsem měla u obou dětí malá a po porodu hnedle fuč🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru