Piercing v pupíku v těhotenství, máte zkušenost?

petraludvikova
12. lis 2013

Ahoj holky 🙂 ,

chtěla jsem se zeptat, zda některá z vás nemá zkušenost s piercingem v pupíku v těhotenství ?
Náušnici tam mám už asi 5-6 let a nerada bych si ji vytahovala.

Také jsem slyšela, že když se tam náušnice nechá, udělá se tam z malé dírky velká - roztáhne se ?
Děkuji za rady 😉

laska.nezna.hranic
12. lis 2013

osobní zkušenost nemám, ale vím, že se prodávají ohebné šperky z bioplastu speciálně pro těhotné, tak to vyměň a nemusíš se bát 🙂

petraludvikova
autor
13. lis 2013

@laska.nezna.hranic Jé, moc děkuji za tip 😉 Vůbec jsem i takové možnosti bioplastu nevěděla 😉

knobloska
13. lis 2013

@petraludvikova já jsem ji vyndala a už jsem si jí nevrátila. Ono to břicho po porodu tak hezké není a bylo zbytečné ho zdobit 🙂. Teď už by to šlo, ale dírka už asi zarostla. Moje sestra si ji nechala v těhotenství dlouho, měla obr pupek, nakonec ji musela sundat, bylo jí to nepříjemné. Mí tam namísto dírek čárky. Řekla bych, že záleží na typu kůže. Ale na konci je tak napnutá, že se leskne jako meloun, já bych to nesnesla.

laska.nezna.hranic
13. lis 2013

@petraludvikova - není zač 🙂 samotné by se mi to moc líbilo, ale i přesto, že pneumatiku nevystavuji a bylo by to jen pro můj pocit, tak by to asi moc pochopení nemělo... ty si to dopřát můžeš, tak do toho 🙂

terezab
13. lis 2013

Já přes těhu piercing vyndala, protože jak se ta kůže napínala, nebylo to příjemné. Po porodu jsem ho tam zase vrátila a v pohodě. Dirka není nijak "vytahaná" 😀

llluckaaa
13. lis 2013

Já jsem ho v těhu sundala a po porodu zase nandala. Jednak mi to nebylo moc příjemné a pak to bylo trošku nepraktické při prohlídkách u dr. 😀

martina_81
13. lis 2013

@terezab @llluckaaa holky, a ty dírky vám nezarostly? Já už ho mám taky pár týdnů venku, protože mi dost vadil, ale mám strach, že mi ty dírky teď zarostou a už ho tam pak nedám. 😒

terezab
13. lis 2013

@martina_81 já se taky bála, tak jsem tak jednou za měsíc vzala naušnici a tu dirku s ní jenom projela 😉

denculinka
13. lis 2013

@llluckaaa @terezab Teď jsem se chtěla optat na to samé, zda-li Vám to nezarostlo, přece jenom to je dlouhá doba.. 🙂 Taky mám piercing v pupíku a snažíme se momentálně o mimčo, a už jsem několikrát přemýšlela, zda ho vydám už nastálo a nebo nějaká jiná metoda... @terezab A to tě to nebolelo, když si do napnutého pupíka šťourala naušnicí? 🙂

terezab
13. lis 2013

@denculinka vůbec ne 😉

llluckaaa
13. lis 2013

@martina_81 @denculinka Taky jsem párkrát dírku projela vydesinfikovanou náušnicí. Nebolelo to.

denculinka
13. lis 2013

@llluckaaa Týýý jo, tak to já jsem cíťa :D , mě to bolí i teď když si to vyndám, a pak to mám dát zpět :/

martina_81
13. lis 2013

@terezab @llluckaaa díky, to jsem si říkala taky, že ji občas "protáhnu". 😉 Minule jsem si ji vzala na víkend, přijeli naši a mamina hned, že do kdy tam tu ohavnoust hodlám mít. 😉

llluckaaa
13. lis 2013

@denculinka A jak dlouho už to máš? Já to měla asi 6 let před tím, než jsem otěhotněla a už to fakt nebolí. Ale po napíchnutí mě to docela dlouho trápilo ☹

denculinka
13. lis 2013

@llluckaaa Já ho mám teď 2 rok :/

petraludvikova
autor
14. lis 2013

@martina_81
@denculinka
@llluckaaa
@terezab

Jé tak to Vám holky závidím... Já když si náušnici vytáhnu déle než na 5minut, tak už se mi tam pak bolestivě vrací zpět.
Sice už ji tam mám 5-6let, ale před ní jsem měla už jednou pupík propíchlý, dostala jsem zánět a musela jsem náušnici vytáhnout. Pak se mi tam udělala ,,kulička" v kůži - nechala jsem znovu propíchnout a mám s tím velké problémy 😖
@laska.nezna.hranic Já taky břicho nic moc nevystavuji, ale mám z pro sebe radost 🙂

@knobloska Tak to je blbé no ☹ ale vytahovat se mi moc nechce, ale uvidím - nechám ji tam co nejdéle to půjde 😉
Zkusím tu bioplastovou náušnici (viz.obrázek nahoře)

evulinkab
16. lis 2013

má zkušenost je taková, že jsem si v 1.těhotenství nechala tu naušnici asi do 5.mesice a bohužel-břicho mi práve mezi dírkami prasklo.Nikde jinde mi kůže nepopraskala, pouze v míste, kde byla naušnice.Jak jsem porodila, břicho splesklo a ta popraskaná kuže v míste vpichu se scvrkla..proste už to nevypadalo hezky.Nyní čekám druhé mimčo a ačkoliv už jsem tam naušnici už nikdy od porodu nedávala, tak ty dírky a ta kuže popraskaná zustala a ted v 32tt mám už MEGA břicho a čekám, kdy mi ta kuže uplne praskne-proste jak už je od min. těhotenství tenoučká, tak ted se ztenčila ješte víc a kdybych tam treba tu naušnici chtela prorvat ted, tak by v podstate pod tou tenkou kuží uplne prosvitala...no ješte mi zbývají dva mesíce, jsem zvedavá, kolik toho má kuže vydrží...

leejlaa
29. lis 2013

Já mám piercing přes 10 let a byla sem přesvědčená, že ho nevyndám, ale nedávno už mi to tam bylo tak nepříjemný, že jsem ho vyndala, po porodu zase dám zpět, nemůžu bez něj žít :D

21288
30. lis 2013

Ahoji,taky jsem zastáncem piercingu a nejen v pupíku 🙂 ovšem na ten bych dávala hodně pozor,kůže v okolí může nekrotizovat i prasknout a hlavně je to vstupní brána pro infekce !!!

ined77
26. dub 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Tetování v těhotenství https://www.modrykonik.cz/tetovani-v-tehotenstvi/ , jehož součástí je i Piercing v těhotenství.
Budu moc ráda, pokud se Vy, které piercing vlastníte, podělíte o své postřehy i s ostatními maminkami a těhulkami.
Své rady, tipy a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .

Pěkný víkend všem.
Denisa

@21288 @leejlaa @evulinkab @petraludvikova @denculinka @llluckaaa @martina_81 @terezab @laska.nezna.hranic @knobloska ... a další 🙂.

lluucc
22. srp 2016

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte podobnou zkušenost.. Měla jsem pierging v pupíku, ale už ho asi 4 roky nemám. Dírka mi pořád ještě nezarostla. Teď v těhu (9. měsíc) to mám kolem te vrchní dírky začervenalé a zjístila jsem, že mi dírka hnisá (každý den z ni vymáčknu trochu hnisu). Dezinfikuju to a po vymáčknutí to pnutí kolem dírky trochu polevilo.. Myslím si, že je to tím jak si teď často mažu bříško krémy proti striím, tak se to prostě dostalo do te dirky a nějak se to ucpalo..

fiiif
8. zář 2016

zdravím, piercing v pupíku mám cca 6 let, no..teď jsem v 5 měsíci a vůbec mi nepřekáží, ani nevadí..spíš si s ním o to víc hraju =D ale když jsem byla na velkém UZ sestra mi doporučila ho vyndat, prý by mohl bránit vyšetřením..ale ať přemýšlím sebevíc jiné vyš. kromě UZ břicha mě nenapadá.. překážel někomu z důvodu nějakýho vyšetření?

babuna
8. zář 2016

@fiiif ahoj já mám také v pupíku piercing ... v 4 měsíci jsem jej vyndala - už se mi to rýsovalo pod tričkem a nebylo to pěkné i doktor říkal že je lepší jej vyndat - není třeba se bát že by to zarostlo - pravidelně jsem protáhla náušnici dírkou aby se vyčistila a žádný problém - jen po porodu jsem si všimla, že jediná strie co se mi udělala je právě od dírky po piercingu směrem nahoru a to jsem nijak velké břicho neměla ... teď mám náušnici (k manželově nelibosti) zpět a jediné co je tak kůže je volnější.... ale pomalu se vše vrací k normálu...vadit by to mohlo při monitorech ... ale i UZ (je to přece jen kov) a bála bych se při porodu je třeba aby to břicho prostě bylo čisté ... on se prodává i nějaký silikonový právě pro případ těhotenství ... ale to jsem neštudovala ... ikdyž mimochodem - doktorům gyndařům vadila i má kanila k inzulínu v břichu - tak jsem si ji začala aplikovat do pozadí ...

fiiif
8. zář 2016

@babuna děkuju, no gynekolog to neřeší vůbec a nikdy s tím problém nebyl, takže mě to překvapilo..no, já mám plastovou kuličku, takže by to vadit nemělo. K porodu si to sundám, to je jasný..ale teď v průběhu když mi to nepřekáží, tak mi přijde zbytečný to vyndavat

babuna
8. zář 2016

@fiiif spíš si myslím, že jsou lidé co se jim z principu takové ozdoby příčí a prostě ,,prudí,, ... 🙂 ...
@lluucc co se týče tohoto dotazu - je již starší ale třeba to někomu pomůže 🙂 - stejně jako v dírkách na náušnice v uších se v té piercingové tvoří maz a jak se člověk potí tak i ,,vyteče,, je li tam náušnice tím snáz se čistí - ale jak tam není tak se hromadí a může se stát že se to ,,zašpuntuje,, - tím tuplem v těhotenství kdy se mění hodně věcí, třeba intenzita pocení (mě se opupínkovalo celé břicho no hrůza - mám tam tmavé jizvy no zlaté strie :( ) ..je třeba dírku občas protáhnout a vyčistit ...

lluucc
8. zář 2016

@babuna Dotaz je stále aktuální, takže děkuji 🙂 Prošťouchla jsem to a teď se mi to dělá znovu, tak asi budu muset šťouchat častěji 🙂

fiiif
15. zář 2016

tak jsem se rozhodla, že pokud mi nějaký doktor neřekne závažný důvod proč ho vyndat, sundám si ho až na porod .. bříško mi sice roste, ale moc nepřibírám, zdravotní problémy s tím nemám.. takže nevidím jediný důvod proč ho vyndávat

obyvatelka
15. zář 2016

holky, já jsem taky piercing měla a vytáhla jsem ho asi 2 roky předtím, než jsem otěhotněla. Nicméně by mě zajímalo, ty, co si chcete nechat piercing do porodu, jak to chcete udělat, až se vám začne pupík cpát ven? já jsem na začátku 8.měsíce a pupík už mám skoro vylezlý ven, neumím si představit, že bych tam tu kuličku měla.....

fiiif
15. zář 2016

@obyvatelka já měla vždycky i když hubená místo pupíku dírku =D a mému gynekologovi to nevadí.. chtěla jsem tím spíš říct že si ho vyndám až uznám za vhodné já.. protože očividně žádný závažný důvod proč ho nemít není

babuna
15. zář 2016

@obyvatelka to je právě důvod proč šel ven - snad ve 4 měsíci se mi vystrčil pupek a vypadalo to blbě a to jsem taky štíhlá (relativně) 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru