Pitný režim v těhotenství. Hlídáte si ho?

berunka
26. čer 2008

zdravím všechny nastávající maminky. jak jste na tom s pitným režimem přes den?já se musím vyloženě hlídat a nutit pít,aby prcek nestradal.

evamik
26. čer 2008

Beru, jsem na tom naprosto stejně - vyloženě se musím nutit a ani tak to není nic extra... Vypiju tak litr až 1,5 l. A to jsem dřív bez "hlídání" vypila tak 3! 😒

berunka
autor
26. čer 2008

ja vypiju tak kolem dvou ale to si delam piti do konvicky a mam ji porad na stole a neustale dolevam sklenicku 😀
ale tim,ze mam trombofilii musim piti obzvlast hlidat,jeste porad piju malo ale nejak uz mi to tam vic nejde ☹

evamik
26. čer 2008

No, to já mám taky, i když takovou tu "běžnou"... ☹

berunka
autor
26. čer 2008

ja mam taky tu lehci,heterozygotni,laidenska mutace.takze si rikam, ze to musim redit tim pitim zuby nehty 😀

evamik
26. čer 2008

Aha, já si píchám fraxiparin... A to nemám ani laidenskou... Dr. v CARu to vzal trošku hopem, no ale aspoň nemám tolik strach...
Hele, to jsme si mohly rovnou psát ne lednovkách... 😀

berunka
autor
26. čer 2008

myslela jsem,ze sem prispeje vic holek ☹

evamik
26. čer 2008

Určitě časem, jo, neboj! 🙂

slunickooo
26. čer 2008

Holky - já se taky musím do pití vyloženě nutit 😠

berunka
autor
26. čer 2008

holky a co tolik diskutovana coca cola?jak jste na tom s pitim tohoto pro me lahodneho a pomahajiciho moku? 😀

monique_2006
26. čer 2008

beru - ja jsem byla na kolicce fakt zavisla a ted jsem ji odbourala...ale zrovna pred chvili jsem myslela na tu plechovku, co mam v lednici, asi si ji dam 😉 myslim, ze jednou za cas to neskodi...

evamik
26. čer 2008

Beru, tu jsem úplně eliminovala - jen výjimečně, když je mi obzvlášť blbě tak si dám tak půl deci... Myslím, že cola je zrovna fakt humus!

ilci
26. čer 2008

tak já mám naštěstí pitný režim pořád stejný, možná vypiju i víc, jak jsou ta vedra, tak 4-4,5l denně 😝

berunka
autor
26. čer 2008

a ty cekas mimi nebo se snazite? udajne pokud nevypijes vic jak 6 sklenicek denne je to v pohode,ale samo ze by se to nemelo moc prehanet.ja si ji daam kdyz mi je fakt blbe od zaludku nebo treba musim jet na odberykrve,tak pak po odberu i ji dam na srovnani tlaku a cukru 😉 ja totiz omdlivam pri odberech ☹

monique_2006
26. čer 2008

ja cekam, jsem ve stejnym mesici jako ty, si me nepamatujes z ledna 2009 ?!? 😉
ja jsem driv kolu pila fakt hodne, ale ted uz ne....tak jednou tydne tu malou plechovku. da se to. stejne jsem zacala pit i nescafe bez kofeinu....

berunka
autor
26. čer 2008

promin,mam ve vsech prispivatelkach jeste trochu zmatek 😅 ja mam cou taky rada,ale snazim se ji omezovat.ale je fakt,ze nekdy je to to jedine,co mi pomuze. zvlast v zacatku pri nevolnostech mi hodne pomahala

monique_2006
26. čer 2008

jojo, mne pomahala vzdycky, byl to jedinej lek na kocovinu 😀 ted ty nevolnosti jsou taky takova lehka kocovina, ze? 😉 ja myslim, ze vseho s mirou, nic se nema prehanet..

berunka
autor
26. čer 2008

a jak jsi na tom ted s nevolosti?uz je to leppsi nebo je cola porad zachrance?

monique_2006
26. čer 2008

ja jsem nemela moc velky nevolnosti, takze jsem kolicku nemusela vyhledavat. ale kdyz uz, tak mi celkem pomohlo to lizatko..

campi
27. čer 2008

S pitim mam obrovsky problemy. Uspech je, kdyz do sebe po malych douskach dostanu litr vody. Ach jo. Pred tim jsem pila jako velbloud - porad jsem tahala PET flasku, hodne bylinkovy caje.. Coca-colu pit musit (tak 4-6 dousků za den - pul litr mam na 3-4 dny), jinak zvracim. Myslite, že se to po 1. trimestu zlepsi? Aby nam mimčo nevyschlo.

fiallinka
27. čer 2008

holky, jak se mi zvětšuje dost rychle břicho, tak mám často pocit, že už se do něho nemůže vlézt žádná voda, tak se dost nutím, ale to pak lozím pořád na záchod - je to asi začarovaný kruh...

fiallinka
27. čer 2008

campi: tím jsem taky chtěla říct, že se to až tak nezlepší, protože ti sice nebude blbě, ale bude ti zabírat moc prostoru to břicho (ale já jsem extrém, s těma dvojčatama už mám teď dělohu jak v 30. týdnu, říkal mi včera doktor a škodolibě se u toho usmíval 😕, takže u vás ten problém bude pak až v tom 3. trimestru... )

petua
1. srp 2008

Ahoj holky 😉,

já pila vždycky málo a nutit se do toho teď je pro mě teda dóóst těžký.. 😅 😀

Hlavně ale nevim, co pít, já byla vždycky živa na černým čaji + nějaký dvě, tři kafča denně, a teď nevim co!!? Minerálky dlouho pít nevydržim, ovocný čaje nic moc,... Co takhle pijete? 😉

campi
1. srp 2008

petu: vodu, vodu a vodu. Zkusila jsem ovocnej caj dnes rano, ale palila me po nem zaha. Jinak mi není špatně po Mami drinku, který prodávají v DM drogerii. Toho zvládnu tak skleničku denně.

Ptala jsem se vcera gyn., ze jsem z toho na nervy, ze do sebe vic tekutin nedostanu, mimču to prý neublíží, ale ubližuje to mně (zvýšená únava, bolest hlavy, zvlášť když jsem pila před otěhotněním 2-2,5 litru, tak je na to tělo navyklý). Nejvíc mě naštvalo minulý pátek, když jsem do sebe vpravila během dopoledne 4 hrnky vody a všechnu jsem vyzvracela.

evulinkab
1. srp 2008

Ahojky,
tak u mě je to tak, že co jsem těhotná, tak piju jak duha..a to doslova 🙂 Vždycky jsem se musela nutit do pití a dělalo mi to dost velké problémy, ale teď v těhotenství se i v noci probouzím s hrozným pocitem žízně, takže denně víc jak 3l vypiju určitě..Myslím, že je to ale dobře, protože trpím na záněty močáku, takže aspon se tím pěkně proplachuji.

campi
1. srp 2008

Evulinko: to ti závidím, že tolik piješ. Hlavně kvůli hrozícímu zánětu močáku, toho se obzvlášť bojím.

Prosím Tě, v kolikátém týdnu Vám řekli pohlaví? Při běžném ultrazvuku u gynekologa?

konja
1. srp 2008

Evulinka: Tak to jsme na tom stejně.Jak při prvním,tak při druhém těhotenství jsem jak průtokáč 😀 Pořad se jen něčím nalejvám,v noci se kvůli pití i několikrát budím.Jsem zvědavá jak to bude po porodu,protože u prvního jsem hned po tuhle potřebu mít přestala a musela jsem se zase do pití spíš nutit.

zipik
3. srp 2008

Ahojky holky, taky se spíš hlídám s tím pitím a většinou piji neperlivou vodu a když už mám dost, tak si na oživení do toho přikápnu citron (čerstvý) a nebo přisypu trošku Tangu, mají sice napsané balení na litr, ale je to slaďátna, tak mě vydrží tak na 3 litry 🙂 , jinak Cola mi taky moc pomohla a nedám na ni dopustit, akorát jsem četla, že kvůli kofejnu by se mělo vypít 1x tolik vody, co Coly.
Teď jsem byla na prohlídce a doktor mo kladl na srdce hodně pít v těch vedrech a chodit na WC, aby nebyl zánět močového měchýře, tak pijme a pijme a pijme 😀

evulinkab
3. srp 2008

campi: já vím pohlaví od 12tt-byla jsem na gen.screeningu a pan doktor mi to řekl...přece jen má tam ten ultrazvuk lepší než moje gyndařka 🙂 a hlavně miminko pěkně spolupracuje od samého začátku, takže při každém utz na nás pěkně roztáhlo nožky.Když jsem byla v poradně v 15tt, tak mi moje paní doktorka řekla, že už také vidí pohlaví a vlastně mi jen chlapečka potvrdila.Ale jak říkám, záleží hodně na spolupráci mimi.

campi
4. srp 2008

U nás se ve 13tt na NT screeningu neukázalo, zítra jdu na jeden mimořádný, mimčo mělo silnější šíji než by mělo být, tak třeba....

sarkal
4. srp 2008

Ahojky tak já jsem před těhu pila málo.Myslím,že tak 1-1,5litru denně.Teď se snažím pít co nejvíce a jak byli ty vedra tak sem vypila třeba 2,5litru a teď když je chladněji tak 1,5-max.2 litry ale snažím se si to hlídat,nejen kvůli malému,ale také kvůli ledvinám,pracují teď mnohem více a vodu potřebují,známá málo pila a v těhotenství měla ledvinou koliku-NECHCI NIKOHO STRAŠIT,ale nic moc.Jinak taky kvůli tomu zánětu močového měchýře jak už píše zipik takže holky pijte,pijte,pijte 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru