Pitný režim v těhotenství. Hlídáte si ho?

berunka
26. čer 2008

zdravím všechny nastávající maminky. jak jste na tom s pitným režimem přes den?já se musím vyloženě hlídat a nutit pít,aby prcek nestradal.

vendulka
4. srp 2008

ahojky, tak já piju celekem dost, tak 3 litry denně určitě, snažím se pít jen čistou vodu a bilinkové čaje...já s příjmem tekutin nikdy neměla problém...jsem holt norek... 😀 😀

campi
4. srp 2008

A vám se nikomu voda tzv. nevrací? Teď jsem vypila skleničku, začnu škytat a do pusy se mi vrací voda s kyselou natrávenou tekutinou - fakt nic moc. Snažím se to vydržet, ale stejně se dostanu k tomu, že všechno půjde dříve nebo později do záchodu ☹

berunka
autor
14. srp 2008

holky jaky by mel byt pomer tekutin v denni davce? myslim tim kolik vody bez bublinek,mineralky a treba dzusu. a pijete nekdo Magnezii?

anaconda
14. srp 2008

zdarec beru 😉
Díky za připomenutí magnézie, mám jí tu koupený celý balík a zapomněla jsem na něj, tak si jdu hned sklenku dát. 🙂

Jinak piju naředěné přírodní džusy obyčejnou vodou, ovocné čaje, bylinkové čaje, občas i zelený, kávu míchám s náhražkou zn. Nestle Caro z pšenice a ovsa. Dále piju hodně mléka a podmáslí, takže denně cca 6 litrů tekutin.

Ale i mimo těhu piju takto hodně. Jó a bublinkatý minerálky piju minimálně, spíš teď jen tu magnézii. 😉

berunka
autor
14. srp 2008

ahojky lednacko 😉
kolik myslis ze by se melo te Magnezky denne vypit?kdyz 3x denne jeste jim tablety magnezia.doktorka se me dneska ptala jestli magnezii piju.

anaconda
15. srp 2008

ahoj Beru,
včera už jsem tu nebyla, byli jsme na prochajdě.

K té magnézce Ti nic kloudnýho neporadím, protože nevím. Koukla bych asi na etiketu magnézky a složení tablet, porovnala množství hořčíku a třeba jednu tabletu magnézia nahradila tím množstvím magnézie.

Mě doktor řekl, že mám pít magnézku preventivně a v případě tvrdnutí břicha a křečí přidávat 1-3 tabletky magnézia. 😉

kocka5
15. srp 2008

Hojte,

CAMPI: Mám to podobně..... pití už musím střídat...... čaj, voda, kola, džus, minerálka,......někdy to projde.... a někdy celý den lítám na wc......ale ty 2 litry snad dám🙂 Nejhorší jsou mléčné výrobky.....z těch je mi už 2 měsíce úplně zle🙂

maruscz
25. říj 2012

Ahojky holky, já s pitím nemám problém, kolikrát si říkám, že jsem i snad cukrovkář, vypiju tak 4 až 5 litrů teď v těhu, jinak mimo těhu ty 3, 3,5litru. Cukr mám v pohodě, takže je to ok 🙂

mafeska
28. říj 2012

@maruscz
teda máš můj obdiv fakt, mimo těhu vypít 3.5 l tak se nehnu ze záchoda 😀 to by mě zabilo. já v těhotenství vypila 3 litry max, nevylezla jsem z baráku bez lahve s vodou. v netěhotným stavu vypiju 1.5 denně, víc do sebe nedostanu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru