Pitný režim v těhotenství, jak to máte?

konikova
17. srp 2013

Ahoj, prosím Vás, jak to máte s pitným režimem v těhotenství? Nepatřím zrovna k těm, co denně vypijí 2,5 - 3 litry. Jsem ve druhém měsíci a jsem ráda, když do sebe nasoukám něco přes litr. Snažím se to do sebe tlačit ale na 2,5 l se nikdy nedostanu. Je v těhotenství moc moc moc důležité vypít tolik tekutin? Nechci něco zanedbat ale snažím se co se dá. Jak to máte vy? Děkuji za reakce

speedygon
17. srp 2013

Jsem na tom naprosto stejně...pít by se mělo více(zabráníš tím otokům taky a nebo je třeba alespoň snížíš)...no a potom při kojení to musíš teprve hodně pít...sama nevím, jak to dám 😖

lucifereeek
17. srp 2013

já jsem na tom podobně, já běžně vypila tak 0,75-1l - v těhu jsem se snažila pít víc, takže alespoň 1,5l denně. Vše bylo v pořádku.

llluckaaa
17. srp 2013

Já jsem taky někdy schopná málo vypít, ale je potřeba na to myslet. Když piješ málo (nejen v těhotenství), tak zatěžuješ ledviny, můžeš mít bolesti hlavy, únavu, náchylnost k infekcím moč. cest,...
Jeden trik na zvýšení je dát si někam na místo, kudy hodně chodíš, skleničku (tak 2 - 2,5 deci) a když tudy půjdeš, tak ji celou vypij a pak zase dolej vodou (nebo něčím jiným, přičemž se nepočítá káva a černý nebo zelený čaj). Až půjdeš kolem, tak ji zase celou vypij. Ucucávání studeného po malých doušcích spíš snižuje žízeň a potřebu pít 😒
Ono taky hodně záleží, kolik a co jíš. Jestli si dáváš polévky, melouny, okurku,... to jsou jídla, kde je plno tekutin, které se taky počítají.

konikova
autor
17. srp 2013

mam u sebe furt flasku a snazim se co chvilku napit ale i tak toho proste nevypiju tolik...no holky musime se snazit :D

besita
20. srp 2013

já jsem teda dříve mohla vypít klidně 3 litry vody, ale teď, jak mi nic nechutná, mám problém do sebe dostat litr denně 😒

verisek91
9. zář 2013

vypiju tak kolem těch dvou až tří litrů vody 🙂 když si dám třeba kafe,tak víc..

zrzzynka
13. zář 2013

Já s tím mám také problém ale neustále s sebou nosím v kabelce malou flašku vody a neustále piju, i když vůbec nechci 😒
doma mám zase speciálně vyhrazenou odměrku a každý den musím vypít 3 celé odměrky 🙂
Je pravda, že jsem v 7 měsíci, dělám to takhle od začátku a vůbec nemám otoky a nejsem opuchlá, takže něco do sebe to třeba má 😉
Nevýhoda je neustálé čůrání 😠 😒

sluncessss
10. říj 2013

😉

davele
17. říj 2013

dobrý den chci se optat jak to je s pitím v těhotenství. Jsem ted 19+6 a mám nahoře 11kg doktor mě seřval že to je moc a že moc piju že 4l je dost a že mám oteklé nohy...ted piju teda max.2l ani ne a nohy jsou oteklé stejně:( už nevím co dělat mám depku ztoho jak jdu s váhou nahoru...poradíte mi prosím...děkuji Danča

mina_
17. říj 2013

@davele řekla bych že je lepší pít ty 4 l než 2... já piju normálně tak 3 l denně a v těhu jsem vodu vyloženě chlastala... otoky nejsou z pití, ale z celkové zátěže na organismus.. otoky nohou mi celkem zmínily těhotenské podpůrné punčochy - rodila jsem v červenci a nosila je i ve vedrech a fakt to pomáhalo....
Můžeš být ten typ co zadržuje vodu a to se s porodem upraví a všechno vyčůráš... horší je to s příbytkem tuku, bohužel vím o čem mluvím... mě se to nedaří dostat dolů...
držím palce a hoď se do pohody, to miminko potřebuje nejvíc a pamatu SPOKOJENÁ MAMINKA = SPOKOJENÉ DÍTKO !!!!

davele
17. říj 2013

@mina_ moooc děkuju za podporu ...mám depky z doktora...nejdřív vše oki a za měsíc je tomu jinak:(((( snažím se jíst méně,ale nejde to ..mám pořád hlad....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru