Placenta na přední straně-odkdy jste začaly cítit pohyby?

aninkak
17. bře 2014

Ahojky, moc ráda bych se zeptala na pohyby při umístění placenty na přední straně. Jsem ve 23. týdnu a zatím cítím pohyby pouze večer, občas přes den...ale oproti tomu, co píšou ostatní těhulky to zatím kopance rozhodně nejsou. Je tu někdo, kdo má placentu také na PS a je tedy možné, že to takto tlumí?🙂 Jsem poprvé těhotná, tak moc zkušeností nemám... 🙂 Děkuji. 🙂

helcas
17. bře 2014

ahoj, já měla placentu na PS u všech třech a pohyby jsem cítila brzy, v 18. u prvního, o týden dřív u dalších 2, ale kdo ví, čím to je 🙂

zuza01
17. bře 2014

Určitě to tlumí, u první dcery jsem cítila pohyby slaboučké od 21tt, taky placenta na PS. Doktoři se rozčilovali, že mi nejde udělat ultrazvuk, i když nemám žádný podkožní tuk... Teď mám na zadní stěně a pohyby od 16tt.

frantiska85
17. bře 2014

Placenta to hodně tlumí. Já cítila pohyby tak od 20.-21. tt. A rozhodně né kopání, jenom jemné pohyby. Malý se moc nehýbal, na monitoru vždy spal a nešlo ho rozpohybovat, odpočíval si v bříšku podle svého.

jankadudova
17. bře 2014

Ano, tlumi. I u prvniho syna jsem mela placentu takto ulozenou, ted take a je to urcite znat. Myslela jsem, ze v druhem tehotenstvi pohyby ucitim drive, ale vubec. Takze bud v klidu 😉

sarusinek
17. bře 2014

Já měla placentu na přední straně u obou synů a pohyby jsem cítila téměř stejně - v 17tt 🙂

antoinet
17. bře 2014

Já mám vpředu, první pohyby tak v 20-21tt, doteď nic razantního, buď v klidu🙂

scheetje
17. bře 2014

Ahoj, rada te uklidnim 🙂 Prvni skrabkani jsem pocitila az ve 23. tydnu a prvni kopani ve 25. Navic to bylo nejprve takove stouchani do mocoveho mechyre a dlouho jsem nemohla prijit na to, co to je - byly to takove zaskuby. Kdyz pak v leze zaskublo i na boku bricha, vedela jsem presne, co to je 🙂

lenka3p
17. bře 2014

I já měla - a teď znovu mám - placentu na přední straně a pohyby jsou cítit hodně málo... poprvé jsem je cítila pořádně až ve 24. týdnu a teď jsem ve 26. a jako jsou znát, ale žádný obr kopance. Ale nevadí 🙂 Horší pak byly monitory v porodnici, protože mimčo bývá ještě obrácený tak, že je srdíčko u naší páteře a potom to trvá, než ho najdou a než se něco natočí.... mysli na to, když by tě začali stresovat!

peroli
17. bře 2014

@aninkak tady je ve hře víc faktorů.. 😉 nejen poloha placenty ale i to jak moc je miminko divoké, kolikáté je to těhotenství ale třeba i to kolik je plodové vody.. 😉 pokuď cítíš aspoň nějaké šimrání tak buď v klidu.. 😉 ještě ráda budeš na to šimrání vzpomínat až tě budou ve 2 v noci budit mexické vlny 😀

terunka88
17. bře 2014

Taky mám placentu vepředu a zřetelné pohyby cítím od 21. týdne 😉

olusenka
17. bře 2014

první těhotenství a placenta na PS, pohyby (kopání) jsem cítila od 18. týdne. Druhé těhotenství a placenta na ZS, a pohyby jsem cítila až ve 21.týdnu. Pohybů bylo u druhého těhotenství méně než u prvního. Takže u mě placenta na PS nebo ZS nehrála roli.

paracka
18. bře 2014

Ja jsem mela take na predni strane a zacala jsem maleho citi asi ve 20.tt

alcar
18. bře 2014

Mam taky vepredu a prvni pohyb jsem ucitila presne v 18+5. Ale po celou dobu tehotenstvi to s temi pohyby ci kopanci neni zadna slava. Jak nektere popisuji mega kopy a vzdouvani bricha a ze je kolikrat bricho i boli, tak to jsem nezazila. Spis naopak, kazdy den musim kolikrat do bricha stouchat, abych vubec nejaky pohyb zaznamenala. Myslim si, ze to je ale hlavne i o miminku, nektera jsou proste lenivejsi. 😉

pisisvori
18. bře 2014

s první dcerou jsem mělataky n aPS a pohyby jsem cítila až tak 21tt. Teď s placentou vzadu už v 17-18tt, ale u druhého většinou člověk cítí dřív. Ale dr. mi říkala, že také záleží jak je mimi otočené...když je zádama k břišní stěně a kope dovnitř není to tolik cítit.

claire90
18. bře 2014

S malou jsem prvni pohyby citila ve 20+1tt presne, ale nikdy to nebyly velke rany, obri boule apod. jako jsem tolikrat cetla 🙂 jen sem tam pomale vybouleni, pretoceni, mozna na to melo vliv i to, ze mala byla drobek a ja mam nejaky to kilco navic, tak nez promackla placentu a soeky, tak se to nekam ztratilo 😀

zunem
18. bře 2014

Je buď v klidu. Jsem ve 25 tt s dvojčaty, přičemž jedno má placentu na přední straně. To co ji má uloženou pod sebou tak jsou pohyby cítit, ale u toho druhého maličko nebo spíš vůbec. Taky jsem to řešila a mudra mě uklidňovala, že to je běžné. Máme si užívat pohodu než se prokoupou pořádně 🙂

selverin
18. bře 2014

já měla placentu dokonce s přístavkem, byla moc velká, z placenty začal růst jakoby kousek další nové, ale v ničem to nevadilo. měla jsem ji víc na levé straně a je fakt, že tam jsem pohyby necítila skoro vůbec.... cítila jsem je spíš v prostřed a na pravo, a to od 16.tt jemné šimrání a od 20.tt už začaly kopanečky....

jenny.kay
18. bře 2014

u první od 17 tt, u druhé od 15 tt. u obou placenta vepředu

buldrik
18. bře 2014

jj, dost to tlumi. Treba na ultrazvuku doktor videl, ze se mimco hybe, ale ja necitila nic (nekdy ve 35 tt). Citila jsem jen ty vetsi kopance, ale maly pohyby ne.

anulilinkaaa
18. bře 2014

Slabé kopání jsem cítila od 21tt. Bylo to jen občas. Nejvíc však v noci. Pořádné kopnutí byly až kolem 27tt. Placentu jsem měla taky na ps.

kaijko
18. bře 2014

Ja citila prvni pohyby nejak okolo 20tt myslim a nikdy jsem nezazila to co popisovaly holky-kopance a nejake velke vybouleni..

alyssa.anna
18. bře 2014

já cítila někdy od 19tt ale malá byla pak šílenej čilouš takže u mě se pak vysunovaly přes břicho nohy, boky a pak i celá záda - jak když sekluve vetřelec 😀

bebe_84
18. bře 2014

Já tedy první "kopaneček" v 19. tt, pak asi 14 dní nic, pak už celkem pravidelně večer a co teď předvádí poslední týden (32.tt) - no občas lituju, že jsem kdy po nějakých kopancích toužila. 😀 😀

guinea
18. únor 2015

Taky mám placentu vepředu, a pořád nic! Jsem ve 22. tt. Naštěstí jsem byla min. týden na velkém ultrazvuku, takže vím, že mrňous je v pohodě a normálně se pohybuje. Ale už jsem z toho nervózní....

viola1987
26. únor 2015

Byla jsem u lékařky, nikdo mi nic o placentě na přední straně nic neříkal, dočetla jsem se to až teď při posledním vyšetření ve zprávě. Každopádně tyto diskuse vyvolávají mylné představy. Ptala jsem se jestli je normální že skoro necítím pohyby - bylo mi řečeno že miminko je ještě hodně malý. dále jestli nemám problém s cítěním phybů, protože mám placentu na přední stěně mi bylo řečeno že placenta má 3 cm. Čili z logiky věci vyplívá, že pohyby 23 cm miminka nemůže 3 cm široká placenta vůbec zakrýt.
Neděste se těmito diskusemi. každá to cítíme trochu jinak, každá je jinak citlivá- přecitlivělá, takže když necítíte pohyby tak se vubec neděste o nic nejde. 🙂opravdu platné informace poskytne jen lékař, tak místo ptaní se zde a děsení se se radši zeptejte až budete na prohlídce. Ahoj a miminkum zdar

lobella
27. čer 2018

Ahoj, tez placenta ns PS a prvni pohzbz bzlz videt v pol 18tt a o tzden pozdeji vecer v klidu trosku citit, ted jsem 22tt a citim pravidelne i pres den, zalezi jak je mrnous akcni

leninka19
3. říj 2020

Ahoj, myslím, že je to hodně individuální. Já mám placentu taky na přední stěně a poprvé jsem miminko citila už v 15tt o týden později pochopila, že jde o miminko a teď v 17tt už přesně i vím, v kterém místě bříška se miminko nachází. A to jsem prvnička. Dávám tomu, že jsem hodně citlivý člověk a své tělo vnímám. Dokonce samotné těhotenství, jsem už podvědomě vnímala, týden po .. 🙂 zároveň mám kamarádku ve stejném týdnu, jako jsem já a ta vůbec o miminku neví a to má placentu na zadní části. Příroda chce prostě čas, nejsme stejné a miminka taky ne 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru