Placenta nízko. Máte zkušenost?

berunkab
13. zář 2011

Prosím o radu, včera jsem byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že mám moc nízko placentu. Ve 20. týdnu to prý ještě nic neznamená. Jen mě chce za 2 týdny opět vidět, zda se už zvedá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Moc díky!!!!!!

jasekd
13. zář 2011

@berunkab Ahoj, ja to mela, placenta praevia marginalis, a spravilo se to. Rodila jsem normalne spontanne bez komplikaci, nejake omezeni v tehot. jsem nemela, jen byt trochu opatrna. Zadne krvaceni ani spineni jsem taky nemela, takze u me v pohode 🙂

elischka
14. zář 2011

já mám podle posledního UTZ placentu vepředu i vzadu - je to vůbec možné? mimčo je prý napříč s hlavičkou vlevo, ale už je to taky skoro 14 dní, teď už to může být zase všechno jinak O.-)

brisalek
14. zář 2011

moje sestrenka to mela stejne jako @jasekd placenta se postupne posunula vys a rodila normalne a bez problemu. Jen v tehotenstvi parkrat spinila a byla na rizikovem, protoze byla na umelem.

berunkab
autor
14. zář 2011

Děkuji za odpovědi, já právě chodím do práce a dělám v bance, takže 8hodin jenom sedím. Počkám těch 14 dnů a uvidím. Nerada bych něco podcenila ☹

jasekd
15. zář 2011

@berunkab Tohle musi posoudit tvuj Dr a ty, jak se citis, zda spinis atd. Ja chodila do prace az skoro do porodu a jsem zubarka, takze cely den jsem stala u kresla, coz je fyzicky hodne narocne, trhala zuby az do konce atd, a vse OK 🙂

petrita83
22. zář 2011

Ahoj holky, to jsem ráda že jsem našla tohle téma...u nás vše probíhalo krásně, až na to, že jsem z ničeho nic začla krvácet..a na pohotovosti zjistili, že je placenta moc nízko..může se prý ještě s růstem bříška vytáhnout, ale prý by přirozený porod nedoporučovali, protože by to byl risk...teď beru bambilion prášků, jsem na neschopence a na komtrolu musim po týdnu..miminku to prý v ničem nevadí, což se mi mooc ulevilo..taky záleží jak nízko je, u nás je místě porodních cest, což prostě přirozený porod vylučuje..

verbalinka
22. zář 2011

@petrita83 ahoj, já taky ležím kvůli placentě (jen 5mm od branky) a do toho mám ještě 3 cm hematom 😖 Já doufám, že se placenta ještě vytáhne, mám ji na přední stěně, tak je to možný. A tobě úplně překrývá branku (hrdlo)? Já krvácela minulý týden a strávila jsem 4 dny v porodce 😖

petrita83
23. zář 2011

@verbalinka Ahooj, no zatim právě přesně překrývá branku 😖 , ale prý se to může vytáhnout..ale gynekoložka řikala, že by do přirozeného porodu stejně nešla, prý se tam můžou utvořit cévky co nebudou vidět a to by byl průšvih.. ☹ hematom prý neviděli, tak že to krvácení bylo asi od placenty..teď beru léky na krvácení, záněty atd..tak je to dobrý, ale ležim poctivě...děsně nás to vyděsilo....co ti mám povidat 😉 a jak to polehávání zvládáš a kdy jdeš zase na kontrolu, já zas půjdu v úterý, tak snad to bude lepší!

verbalinka
23. zář 2011

@petrita83 tak ty to máš horší ☹ no, být tebou tak se ještě potom poradím v porodce, zatím je opravdu ještě brzo. Pokud se placenta vytáhne, tak by byla škoda rodit císařem. Tohle se řeší až po 30.tt 😉 když je placenta takhle dole, tak je krvácení prý dost bežné. Já krvácím z hematomu, možná i z placenty.
Já mám ležení komplikované, protože mám skoro 3letého kluka. Naštěstí chodí na dopo do školky a odpo musí fungovat babička a manžel. Je to dost težké, protože Willík chce všechno dělat se mnou, ale zdá se, že pochopil a snad to nebude tak nervydrásající 😅

petrita83
23. zář 2011

@verbalinka ale ležet s tebou nechce, viď? 🙂 tak to já mám pohodu, sama doma občas obskakovaná manželem 😉 ale nudim se..nečekala jsem , že tak brzo a ze dne na den vypadnu z práce 😒 .. řikala jsem si, že vše jde tak krásně...3.IVF, vymodlené děťátko...no a doktoři mě právě hned vyděsili jak to u nějáké paní nevěděli...a placenta tam sice nebránila,ale měla tam nějáké cévy...no brr..taky doufám, že to bude dobré 🙂 a víte co čekáte? 🙂

verbalinka
23. zář 2011

@petrita83 to víš, že ležet nechce a ani spát. Takže jsem fakt ráda, že je od září ve školce. Protože do tý doby to bylo těžký. Mně bylo špatně, do toho Will čekal absolutní pozornost a odpočinek byl možný až večer, když usnul. Do toho se tak 3x týdně v noci budí a brečí. Asi špatný sen a pak mu nejde usnout 😖 Naštěstí už akceptuje i manžela a nemusím k němu vstávat já.
Já se děsně nudím a nebaví mě to. Teda ještě tak 14 dní si budu užívat ty možnosti čumět na telku a do pc, ale studuju vejšku a od 7.10. začínají přednášky. Vůbec nevím, jak to udělám, když mám jen ležet. Asi si vezmu postel s sebou 😀
Gratuluju, 3x ivf, to musely být nervy 😅 Ale super, že se povedlo 🙂 A čekáme holku. Včera jsem byla právě na ko u svý gyn (poradna a ko po propuštění z porodky) a kromě toho, že mám v propouštěcí zprávě úplný bludy a dr z toho byla dost špatná, tak jsem sebrala odvahu a zažádala si o zjištění pohlaví. Dívala se dost divně, že řeším pohlaví, ale nakonec hledala a říkala, že holka. Ale že 100% to potvrdí ve 20.tt 🙂
A vy víte?

petrita83
25. zář 2011

@verbalinka aooooj, no to je teda mazec..ale hlavně, že manžel pomáhá 😉 a do toho škola?je fakt, že kdyby vše bylo ok, tak je to příjemné zpestření..no jasně na přednášky ti budou vozit postýlku 🙂 🙂 no třeba se to zlepší a to ležení si budem moct nechat jen na večery 😉 je fakt, že já jsme z těch prášků tak oblblá a unavená, že dokážu spát nonstop..nedokážu si předstvait pečovat o prcka, manžela a ještě se učit...
Jo joo nervy my máme pořád,,po 4letech a 3pokusech se na nás usmálo štěstí 🙂 🙂 🙂 tak se ho držíme a ono nás...podle screeningu a i toho co nám řekli na pohotovosti to má být jasně chlapeček 🙂 tak uvidíme, je nám to totiž úplně jedno, ale náš typ byl taky kluk 🙂

petrita83
29. zář 2011

@verbalinka aooj, tak hlásim, že po kontrole to vypadá dobře, krvácení je pryč, tak snad to tak už zůstane..prášky a ležení zůstává, ale jsme klidnější🙂 na další KO jdeme 10.10...a jak se máš ty?vše dobré?Užívej pěkného počasí.aooj P.

verbalinka
29. zář 2011

@petrita83 super, gratuluju 🙂 Ja jsem zacala v po spinit a stale to trva. Ale neni to cerveny, tak to nejspis postupne odchazi ten hematom. K dr jdu az 20.10., ale nejspis se vnutim uz pristi tyden na rychly utz, abych byla klidnejsi. Takze placenta se ti sune nahoru? 🙂

rejocka
14. bře 2012

ahojte,dnes som sa vrátila od dr.a nepotešil ma,že mám nizko placentu,som v 11tt,al,že bábätko je veľkiostou na ukončený 12tt.že sa ešte môže placenta vytiahnut hore...máte stým také skúsenosti?som na pn od začiatku,takže dosť oddychujem..nemám sa namáhať,sex...

megy
14. bře 2012

@rejocka já to měla také, řekl mi to na prvním screeningu, zasahovala mi do blízkosti vstupu, navíc ji mám ještě vepředu. a nyní?? Placenta krásně díky růstu miminka se vytáhla a mohu rodit přirozeně. My po pravdě ani netušili do té doby, jak jsme měli placentu nízko, tak sex byl bez omezení a ani potom mi to dr. nějak nezakazoval, spíš opatrnost, nezvedání těžkých věcí.

rejocka
14. bře 2012

ďakujem,že si sa ozvala,som dosť z toho vyplasená,ale vidím,že sa to aj zvykne upravit ako u teba 🙂 aj si braa na to nejaké lieky,alebo vitamíny?či na to sa asi nedá nič,len ten oddych a pohoda...a kedy sa ti vytiahla placenta asi v ktorom tt?

megy
14. bře 2012

@rejocka nic jsem neužívala. žádné vitamíny, jen do 12 tt kys. listovou, jinak nic. chce to ve směs jen klid a snížit fyz. aktivitu. 🙂 vytáhla se asi 20 tt. dr. to kontroloval a pak na druhém velkém uz ve 30tt už byla absolutně o.k vysoko🙂 jen tím, že je vepředu, tak mám tlumené pohyby, takže mě to občas plašilo🙂 ale dobrý. jinak dnes končím 35tt 😉

rejocka
14. bře 2012

🙂 tak to už si pekne 35tt,už o pár týdňou budeš držať v náručí svoje bábätko-Matuška🙂)

miatia
14. bře 2012

@rejocka ahojky jsem na tom podobně jako ty, placenta příliš nízko, žádný sex, nic netahat, odpočívat a čekat jestli se ta potvůrka vytáhne nahoru 😒 pevně doufám, že až mimísek ještě troška povyroste tak se to spraví 😉 budu ti moc držet palečky, aby se vše dalo do pořádku 🙂

ja.na81
14. bře 2012

@rejocka ahoj, me dr. na utz taky objevila nizko polozenou placentu... ale pry se snad jeste vytahne, jak deloha poroste... jinak akorat taky rikala, opatrne se sportem a sexem, zbytecne nic netahat a hlavne kliiiiiidek 🙂 Nekde na netu jsem pak nasla, ze nekteri doktori to do 20 tt vubec nerikaji, prave kvuli tomu, ze se rustem delohy ta placenta vetsinou vytahne... tak jsem zatim klidna... zadne problemy, jako treba krvaceni nemam, nic me neboli...

rejocka
14. bře 2012

@miatia ďakujem Ti veľmi pekne,aj ja tebe a našim bábätkám,aby všetko dobre dopadlo a my maminky budeme oddychovať a oddychovať,tie naše detičky za to stoja 🙂

rejocka
14. bře 2012

@ja.na81 aj ja som dnes zostala úplne zaskočená,lebo ma nič nebolelo,dobre som sa cítila,do traz som mávala nevolnosti,tak som sa tešila,že už bude dobre ☹ no verím tomu ako to tu čítam,že aj nám sa pekne placenta ešte vytiahne a bude všetko ako má byť.Za to sú dobré takéto témy,že sa tu vieme aspoň trošku povzbudiť a ukludniť 🙂

ja.na81
15. bře 2012

@rejocka jj, ja prave taky vse v pohode, prvni tehotenstvi uplne bez problemu a ted na tom utz v 10 tt se moji dr ta placenta ale vubec nezdala, ze me dokonce poslala i na vysetreni do prenatalniho centra na lepsi ultrazvuk... tak jsem byla uplne vysokovana, ja na problemy proste nejsem zvykla 😉 Ale tam me uklidnili, ze je holt "jen" nizko polozena a ze to muze byt jeste dobry... No a pak jsem prave taky hned hledala vsemozne na netu a vetsinou to fakt dobre je 🙂

miatia
15. bře 2012

@rejocka tak to máš pravdu já oddychuju jak vzteklá a hlavně musíme věřit, příroda je mocná 😉

rejocka
15. bře 2012

@miatia a hlavne musíme pozitívne myslieť aj keď nie vždy sa to dá,ja som sa včera dosť vyplašila...Ale podľa mňa,keď bábätko bude cítiť našu lásku a že sa tešíme tak bude všetko ako má byť a koncom leta si držíme detičky v náručí 🙂 😵

rejocka
15. bře 2012

@ja.na81 a od vtedy si už bola u dr.na ultrazvuku,či sa aspoň trošičku povytiahla placenta hore?Ja mám isŤ až 11.4.,tak veľmi verím,že sa vytiahne 🙂 aj ja som včera dlho hladala všetko možné o tomto ,tak som sa trošku upokojila 😉

miatia
15. bře 2012

@rejocka to jsi řekla moc hezky ono ten pozitivní přístup a hlavně to že miminko cítí jak jej máme rádi je to nejlepší 🙂 a na to až budu ten svůj uzlíček držet v náručí se těším ukrutně 😉 na kontrolu k dr. půjdu až 5.4. tak že snad do té doby si ta potvůrka dá aspoň trošku říct a ty jak jsem koukala jdeš ještě o pár dní později tak že si budem navzájem držet pěsti 🙂 ale je fajn, že si tu o tom člověk může popovídat a ví že v tom není sám, hlavně mě utěšuje, že většinou podle toho co už jsem všechno prolustrovala na netu se to dá do pořádku je to uklidňující 🙂

ja.na81
15. bře 2012

@rejocka jee ja jdu na utz 10.4. Ale to bude dobry, bude, musi! 🙂

rejocka
15. bře 2012

@ja.na81 tak tebe sa podvihne 10.a mne 11 😵 MUSIIIIII)!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru