Placenta nízko. Máte zkušenost?

berunkab
13. zář 2011

Prosím o radu, včera jsem byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že mám moc nízko placentu. Ve 20. týdnu to prý ještě nic neznamená. Jen mě chce za 2 týdny opět vidět, zda se už zvedá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Moc díky!!!!!!

miatia
5. dub 2012

@rejocka Jsem děsně ráda, že jsem tě tu poznala a též budu doufat, že zůstaneme v kontaktu 😉 Ríšovi jsme koupily 2 body s krátkým rukávkem. Jedno je modré a má nápis Malý rebel s obrázkem motorky to druhé je bílé s modrým lemem a má na sobě Mickeyho Mouse s dudlíkem, koupili jsme capáčky co vypadají jako kecky byla jsem z nich úplně unešená 😅
Jo a taky jsem si koupila něco i pro sebe 3/4 kalhoty na léto sice netěhu, ale dostatečně prostorné na bříško, aspoň budu mít v čem chodit 😀
Tak doufám, že to bude jak píšeš a vechno tak nějak samo půjde podle mateřského instinktu 🙂 jo myslím že přítel bude dobrý otec, moc se na to těším 😉

miatia
10. dub 2012

@rejocka Tak zítra zde budu očekávat dobré zprávičky od tebe 😉 protože pokud si dobře pamatuji máš mít 11.4. kontrolu 🙂 tak že držím palečky, aby vše bylo v pořádku 🙂

rejocka
10. dub 2012

@miatia ďakujem mojka 🙂 ,idem aj na odbery AFP,dúfam,že placenta bude o kúsoček vyššie a bábätko v poriadku a ešte keby tak bolo dobre otočené,že by sme aj videli,či chlapček,či dievčatko,aj keď v tomto týždni ešte asi nie.Manžel mi dnes išiel na zákrok na ORL,vystužovali mu podnebie v hrdle-lebo chrápe a niekedy mu vynechá dych na pár sekund-spánkové apnoe,tak radšej,tak už mi volal o pol desiatej,že už je po zákroku,dostal náladovku a teraz spí.Poobede ho prepustia domov 🙂 A ako ste sviatkovali?My sme ani doma poriadne neboli,u našich,svokrovcov,v kostole,u mojej starkej,stále niekde,ale už som sa včera večer tešila,že sme domka,už som bola unavená 😀 a už sme ani jesť nevládali 😀 ,všade si niečo zobrať,aby sa neurazili,no ani som nestála na váhe zatiaľ 😉

miatia
10. dub 2012

@rejocka jáj tak na odběry ještě v tom případě bude držet palečky i Ríša v bříšku, aby vše dobře dopadlo 😉 Já myslím, že když bude miminko dobře otočeno, že už by si pan doktor mohl troufnout říct co nosíš za poklad v bříšku 🙂 i když někteří doktoři si raději počkají do toho 20tt, aby měli jistotu 😉
Tak to je tvůj manžel dobrej, že na něco takovýho šel fakt machr to já bych toho svého na takový zákrok nikdy nedostala, též úděsně chrápe a jak říkáš někdy přestane na chviličku dýchat 😕 ze začátku mě to děsilo, ale je to pořád stejné tak doufám, že se někdy nepřihodí něco zlého 😨 když on je v něčem jak malej pořád do něj hustím, ale nikam to nevede 😠
Svátky jsem ani moc neřešila já ty Velikonoce skrátka nějak neslavím, přítel byl stejně v práci tak že jsem je prožívala více méně stejně jako každej jinej den 😉 říkám si, že možná, až bude ten náš chlapeček větší tak se do oslav pustím s větší vervou, aby si to prďolka náš užil 😉
Váhu teď neřeš i když velikonoční mlsání je děs 😀 ale stejně si bude dělat co chce 😀 já už přibrala 5kg musím se smát protože si říkám za každý měsíc 1kg, ale určitě teď začnu nabírat víc, říkala jsem si že tak těch 12 až 15 kg za těhotenství když přiberu tak to nebude až taková tragédie 😀 no a když víc tak se taky nedá nic dělat pak se s tím budu muset poprat 😅

rejocka
11. dub 2012

@miatia ,tešííím sa všetko je v poriadku-placenta sa vytiahla o 1,5cm hore 🙂 ,na ultrazvuku všetko dobré aj nám povedal ,že si je úplne istý,že to bude chlapček 🙂 ,tak sme hneď išli kúpiť niečo celkom modrééé 😉 a dnes,zajtra ideme meno vyberať-zasadne rodinná rada 😀 😀,veľmi sa teším,že mamíčka troch synov 😉 a Tvoj maličký ako?pekný dník ste mali? 🙂

megy
11. dub 2012

@rejocka tak vidíš, že se vytáhla 😉

rejocka
11. dub 2012

@megy no teším sa a bol aj dr.milo prekvapený,že sa vytiahla za 4 týždne o 1,5cm,no,ale naďalej sa mám šetriť 🙂 ,už sa Ti to poriadne blíži 😉

miatia
11. dub 2012

@rejocka Tak to jsem moc ráda s tebou, že miminko je v pořádku a že aspoň tobě se ta placenta hnula nahoru 🙂 a že to bude chlapeček tak to moc gratuluju 😉 skvělý jsi jako já 😀 též jsem hned letěla koupit něco modrého 😀
No a ať vyberete skvělé jméno pro vašeho cvrčka 😉 😉
My jsme dneska byli na návštěvě u budoucích prarodičů sice jsem tam nic nedělala, ale docela dost jsem chodila a ten náš koník my teda teď dává kapky kope jako Beckham 😅 taky jsem děsně unavená, ale nemůžu usnout dokud se to hříbě nesklidní 😀 😀

rejocka
12. dub 2012

@miatia Tak už sme sa dohodli na mene-Damianko 🙂 ,to sa teším,že Riško tak pekne kopká,už poriadne cítiš?Mne dr povedal,že za také dva týždne 😉 ,kedy ideš nabudúce k dr?Ja až 16.mája na ten veľký ultrazvuk aj s manželom 🙂,aj on už chce vidieť malého Damianka 🙂

miatia
12. dub 2012

@rejocka To je tedy moc krásné jméno, vybrali jste dobře 😉 No Ríša ten kope hodně 🙂 říkám že je to můj koník 😀 No taky si myslím, že už brzičko ucítíš kopanečky, Ríša je asi děsně živej protože já cítila jak se vrtí už v 17 týdnu 😀 Další kontrolu mám 9.5. 😉 Jo tak to si ten velkej ultrazvuk užiješ 🙂 Já tam přítele taky vzala a byly jsme oba moc dojatí 🙂 Nechala jsem si zvětšit fotečku z 4D ultrazvuku na PC a teď ji mám na ledničce pořád se na toho našeho chlapečka musím dívat 😉 Jsem tak ráda, že už se to u vás všechno se zdravíčkem urovnalo a hlavně je super, že ti ta placenta šla nahoru 😉 To ta moje je děsně umíněná 😒

rejocka
24. dub 2012

@miatia ahoj tak testy AFP mám vporiadku 🙂 veľmi sa teším 🙂 ,už cítm aj pohyby,Damiánko pekne kopká 😉 tak som spokojná a vy ako ako malý Riško,bola si od vtedy u dr?ja idem až 16.mája na ten morfologický aj s manželom,len je to strašne dlho ešte....opatrujte sa 🙂

miatia
24. dub 2012

@rejocka Jé to jsem ráda, že píše, už jsi se dlouho neozvala 😉 skvělá zpráva, že testy jsou v pořádku moc ti to přeji a hlavně úplně nejlepší, že mrňousek už kopká 😉 Já si Ríšovo kopání úžívám se vím všudy někdy se nezastaví celej den a skončí až v 11 večer 😀 Jinak další kontrolu mám až 9.5. tak že též musím čekat 😒 Ale neboj určitě nám to rychle uteče 😀 Též se všichni opatrujte myslím na vás 🙂

rejocka
24. dub 2012

@miatia ďakujeme 🙂 pozerala som si aké pekné vecičky ste už pokúpili malému Riškovi,veľmi pekné 🙂 bude v tom zlatučký.tú cestovnú postieľku si v akej farbe kúpila?a koľko stojí u Vás?a kočík si už objednávala?My ešte zatiaľ nie,no už sme rozhodnutý,ten čo som Ti písaala 🙂

miatia
24. dub 2012

@rejocka Děkujeme za pochvalu oblečeníčka 😉 postýlku jsem kupovala v modré barvě (dám ti sem obrázek) objednávala jsem ji přez internet a stála mě 1.600,- a myslím, že to není zas až taková cena protože má přebalovací pultík, pultík na kosmetiku, dvojité dno, světýlko,hraje ukolébavky, vibračku, síťku i s boudičkou, hračenky a jde předělat i na kolébku 🙂 Kočárek už máme též vybraný a odložený v mojí bývalé práci 😉 holky mi jej schovávají 😀
U vás kolik stojí taková cestovní postýlka?

rejocka
24. dub 2012

@miatia veľmi pekná aj my sme takúto chceli-klasickú,nevedela som,že existuje aj s prebalovacím pultom aj so všetkým,u nás som pozerala okolo 80e,tak asi aj my takúto.tak už máte kočíček 😉

miatia
24. dub 2012

@rejocka No dneska už ty postýlky některý mají skvělé vybavení jen člověk musí dát pozor, aby zbytečně neplatil za značku 😒 protože bohužel oni někteří výrobci postýlku sice vybaví, ale ta cena to je potom hrůza 😕
No zrovna dneska jsem byla na návštěvě v bývalé práci a zase si ten náš schovaný kočárek pohladila 😀 už se moc těším, až jej budeme mít doma 😀 😀
A kdy vy plánujete kočárek co máte vybraný zakoupit nebo objednat ? Já vím zatím máte fůru času, ale přece jenom určitě už to máš vykoumaný, kdy by jsi jej už chtěla 😉

rejocka
24. dub 2012

@miatia 🙂,ja by som už kočík tiež chcela mať doma,no ešte ideme prerábať chodbičku a urobiť miesto,no a ešte aj peniaze 😉že objednať stačí 3t pred,no,ale to si určite nenecháme tak na poslednú chvíľu 😉 ,teraz sme kúpili také skrine,aby sme mali kde dávať vecičky,tak to musíme celé prerobiť,tak v máji si berie manžel dovolenku a spraví 🙂

miatia
24. dub 2012

@rejocka Tak vidím, že u vás taky je pořád co dělat 😉 No mě čeká v červnu stěhování a nějakou skříň by jsme též potřebovali jako sůl 😒 chtěla bych ze zašoupávacíma dveřma aspoň 3dílnou, aby jsme se tam vešli i s Ríšovejma věcičkama 😀 když nad tím tak uvažuju tak skříň bude zapotřebí i do kuchyně taková ta kuchyňská a do koupelny koupelnová, nějaké pořádné stropní světlo do koupelny i na záchod 😕 je toho docela dost a do toho všeho ještě pořizovat výbavičku pro prcka no máme co dělat 😀 přítel si to zatím nepřipouští, že má tolik práce, ale už na něm vidím, že začíná být nervózní, jenže on si vše rád nechává na poslední chvíli tak ať se pak nediví že 😅

rejocka
9. kvě 2012

@miatia ahoj ako Vám dopadla kontrola,verím,že všetko ok,určite si po ceste niečo pekné pre Ríška pokúpila 🙂 ,my ideme bud.stredu už sa neviem dočkať 😉,určite pekne rastiete a kopkáte 🙂pekný dníček opatrujte sa..

miatia
9. kvě 2012

@rejocka Ahojky tak kontrola dopadla neutrálně 🙂 pupík už mi narostl docela hodně, Ríša si v něm vyloženě užívá 😀 někdy to až bolí jak už má sílu 😅 Pan doktor mi udělal jen prohlídku jestli jsem zavřená a čípek je v pořádku, pokochal se břichem 😀 tentokrát nedělal ultrazvuk i když jsem se moc těšila, že to naše pacholátko zase uvidím ☹ slíbil, že příště to vezmem z gruntu, ale to budu muset čekat zase celej měsíc 😒 tak že ti ani nepovím jestli ta placenta šla už nahoru nebo ne.
Budu vám držet pěstičky, aby jste na kontrole dobře dopadli 😉 A jak se máte jinak? Určitě už užíváte slunečných dní plnými doušky 😉 A vsadím se, že jsi taky už určitě Damiánkovi koupila moc hezké věcičky 🙂

zzaneta
6. čer 2012

Ahoj holky, koukala jsem že se vám všem placenta vytáhla. Já jsem v 19tt a mám nízko položenou placentu, na přední straně, 13mm od vnitřní branky.. před třemi týdny to bylo 30mm takže se spíše ještě snížila. Teď přišlo špinění, dostala jsem magnezko, mám dodržovat klidový režim.. Doufám že se brzy vytáhne ☹

miatia
9. čer 2012

@zzaneta budu držet palečky, aby se tvoje placenta umoudřila 😉 Mě moje placenta stagnuje je pořád na stejném místě a to i přez to, že mám už teda mega pupík 😀 v pondělí má kontrolu tak jsem zvědavá jestli si dala říct a šoupla se trošku výš 🙂

zzaneta
11. čer 2012

@miatia Děkuji, jsem z toho občas na nervy protože špiním, ne moc, ale vždycky mi to zkazí náladu.. Ty ji máš jak nízko? A jak dopadla kontrola? 🙂

miatia
11. čer 2012

@zzaneta No překrývá prý čípek teda, když mi posledně dělali UTZ tak to tak bylo 😖 dneska mi dr říkal, že jako UTZ nechá zas na příště jsem myslela, že ho trefím, kruci proč mi to dělá já už chci vědět jestli se posunula 😒 Jinak kontrola dopadla v celku dobře jsem prý zavřená, ale nemůžu chodit na moc dlouhé procházky a musím hodně odpočívat strašně mě bolívá spodek a tak mi dr domlouval, že jako musím být opatrná a že by mi mohlo začít tvrdnout břicho a mohla jsem dostat stahy 😒 tak, že se snažím veškeré vyřizování tak nějak vtěsnat do dní, kdy má můj chlap volno, abych toho moc nenachodila.... no je to na prd, ale co bych pro tu svoji pusenku malinkou neudělala 😉
To s tím krvácením je hrozně nepříjemné 😖 moc ti přeju, aby se to spravilo. A ty máš placentu ze strany, ze předu nebo na zadní straně?

zzaneta
12. čer 2012

@miatia tak to je na prd ze nedelal UZ.. pres cipek? A nespinis? Jen ten spodek Te boliva? Ja mam placentu na predni strane a spodek mne taky boliva,nekdy teda dost. V patek jdu na kontrolu tak uvidime.. taky se snazim zbytecne moc nelitat,ale mam i problemy se strevy a kontroly jsou nutne. Ale vice odpocivam nez bych neco delala. Pres tyden je to v pohode,ale o vikendu kdyz je manzel doma je to horsi,ale uz jsem mu rikala ze i vikendy budu muset mit klidove.

miatia
12. čer 2012

@zzaneta Tak u tebe je dost blbý, že špiníš tak že šetření je opravdu na místě a že ji máš na přední straně to je super to máš mnohem větší šanci, že se ti vytáhne nahoru než já 😉 Protože jak ti poroste pupík půjde nahoru i placenta tak že pozitivní myšlení, spoustu odpočinku a bude to dobrý 😉 určitě ještě máš fůru času, aby se to vše spravilo 🙂 Držím pěstičky a budu na tebe myslet v ten pátek, aby jsi zjistila, že se vysunula výš 🙂
S tím odpočinkem, když je manžel doma, chápu já mám ty dny vždycky též docela hektické 😀 ale taky mu říkám, že musím víc odpočívat jen že teď to dost dobře nejde, budem se za 14 dni stěhovat na domeček tak že práce habaděj 😅
Jinak je fajn, že se držím a nekrvácím za to jsem hrozně ráda jen ten spodek to je někdy taková bolest, že bych ohlodávala co mi pod ruku přijde 😀

zzaneta
12. čer 2012

@miatia Děkuji za povzbuzení.. ona se za poslední tři týdny spíše sesunula a bříško docela narostlo, tak mne to zneklidnilo. Ale šetřím se a budu ještě víc, musím na to více myslet 🙂
No tak to si moc neodpočineš, tak přeju ať to proběhne v klidu a ty toho nemusím moc dělat. Hlavně opatrně.
Super že nekrvácíš. Moje špinění taky není extra velké, nemít intimku, ani si nevšimnu.. ale doktor říkal že tohle už špinění je a v pátém měsíci by být nemělo. No jsem zvědavá na pátek, těším se a zároveň bojím 🙂
Tak já nemám až tak velké bolesti, naštěstí.. ale jsou taky dost nepříjemné..

miatia
12. čer 2012

@zzaneta To je vážně hodně nepříjemné ještě když víš, že ti spíš klesla 😒 ale jak říkám neklesej na mysli všechno se v dobré obrátí 😉 hlavně ten odpočinek no ten bude zapotřebí 😉
Neboj snad budou zprávičky co se dozvíš jen dobré 😉
Jinak ty už máš potvrzeno pohlaví mimča? 🙂

zzaneta
12. čer 2012

@miatia Právě, ze 30mm na 13mm a to jsem z těch tří týdnů skoro dva ležela v nemocnici.. ale snažím se být pozitivní, to víš že jo 🙂 jen někdy to jde hůř, třeba včera večer to na mne nějak padlo.. ale dneska už dobrý..
Dneska jsem musela na kontrolu se střevama, ale jinak už jen ležím 🙂 a budu 🙂 půjčila jsem si knížku tak mne zabaví.
Doufám v to 🙂
Pohlaví už máme potvrzené.. v 16tt nám řekli kluka a teď vlastně ještě čekám na velký UZ na potvrzení 🙂 ale můj pocit byl od začátku že je to kluk 🙂

miatia
12. čer 2012

@zzaneta Ty jo, ale to dáš určitě navíc tě stresují ještě ty střeva no a to člověku nepřidá tomu věřím 😒 někdy je moc těžký zachovat pozitivní myšlení 😉
Jo knížka je dobrá věc 😀 též jsem jich už pár shltla , ale teď jsem si je už odvezla na domeček tak mám po ptákách 😀
To je super, že jsi se takhle trefila 🙂 já měla pořád pocit, že je to holčička a na genetice mi pí doktorka řekla, že kluk 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru