Placenta nízko. Máte zkušenost?

berunkab
13. zář 2011

Prosím o radu, včera jsem byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že mám moc nízko placentu. Ve 20. týdnu to prý ještě nic neznamená. Jen mě chce za 2 týdny opět vidět, zda se už zvedá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Moc díky!!!!!!

zzaneta
12. čer 2012

@miatia Tak střeva už jsou naštěstí v klidu, jen se musím hlídat trošku v jídle.. ale je to někdy na palici 🙂 a po jednom potratu je člověk ze všeho hned vyplašenej.. Už aby byl pátek 🙂
Mně teď jednu doporučila kamarádka, tak jsem zvědavá 🙂
A já myslela že tyhle pocity má každá správné 😀 takže taky klučík. Poslední dobou jsou to okolo samí kluci 🙂

miatia
12. čer 2012

@zzaneta Jo to jsem si taky myslela, že se mýlit nemůžu a ejhle 😀 já teda co mám v okolí tak zas samí holky 😀
To věřím, že po potratu jsi radši opatrnější něž normálně 🙂 ale já mám tušení, že nám vše dobře dopadne 🙂
už jsem si říkala, že kdyby se náhodou té placentě nechtělo tak císařský řez to jistí, se s tím i tak nějak trošku smiřuju a když mi dr zdělí, že placenta se umoudřila bude to pro mě příjemnej bonus 😀

miatia
7. črc 2012

@rejocka Ahojky už jsi zde dlouho nebyla, doufám, že u vás vše v pořádku a díťátka jsou zdravá 😉 koukala jsem, že máš novou fotečku moc ti to tam sluší 🙂 Já už jsem přestěhovaná na domečku a příští týden jdu na kontrolu tak mi drž palečky, aby bylo všechno v ok 😉

rejocka
7. črc 2012

@miatia ahoj,ďakujeme všetko je ok,len teraz chodievam málo na pc,trošku sme s chlapcami vyletovali,Damiankovi nakupovali-máme už objednaný-zálohovaný kočík-tako laret violet,boli sme v Nitre po vysvedčení,že si chlapci vyberú niečo a pojdeme na večeru a že kúpime vaničku a tam taký kočíkový obchodík,tak nám hneď padol do oka všetkým,tak sme dali zálohu a koncom júla,zač.augusta ideme pre kočík 🙂 Tak to sa teším,že už ste v domčeku a máte už všetko prichystané pre malého Ríška 🙂 už sa to krásne blíži a vy ste ok?Placenta je už dobre?Budem na Teba myslieť nech dr.len samé dobré spravy povie a teraz ideš aj na ultrazvuk a prietoky?Ja idem na poradnu 18.7.tiež sa neviem dočkať,len sa dúfam nebudem otvárať ako pri chlapcoch od toho 32ttsom sa začala otvárať.Aj keď toto tehu som viac oddychovala,no v poslednom čase som chytila nejaký druhý dych a len beháme a beháme 😉 opatrujte sa papa 🙂

miatia
7. črc 2012

@rejocka Jéééé Tako laret to je moc krásnej kočárek 😉 tak ať se vám s ním dobře jezdí 🙂 My si jedem vyzvednout kočárek po 20. červenci 😉 už se moc těším. Pro Ríšu ještě úplně všechno nachystáno nemám, ale peru jak vzteklá a už se to nenápadně rýsuje 😀
Placentu bych se měla dozvědět teď na kontrole jestli už je to úplně v pořádku, modlím se aby ano. Taky budu držet palečky, aby i u tebe vše na kontrole dopadlo dobře a hlavně aby Damiánek vydržel ještě chviličku schovanej v bříšku 🙂
Jak píšeš, že běháš a běháš to je asi už hnízdění 😉 taky mi to neda a i když v tom horku umírám tak prostě musím něco mě pudí, abych to měla všechno v pořádku 😉
Taky se moc opatrujte a myslím na vás zatím pááááááááááááááááááá 😉

rejocka
23. črc 2012

@miatia ahoj ako sa máte?My smeboli na kontrole,Tak Damiánko pekne rstieuž má 1460gvšetko vporiadku,len,že stehenná kosť nezodpovedá 30tt,ale 28tt4...a akoby toho nebolomálo tak predsa tú tehot.cukrovku mám-tak diétujem-no snžím sa,lebo presne neviem ako..tak hladámna nete 😉 😉 Tebe sato už mojka blíži,už ochvíľčku si pritúliš mlého Ríška 🙂 🙂 mne budú musieť kvoli cukrovke upraviť termín-skôrtrošku,lebo tu sa nemôže prenášaŤ.Placenta ako?u mň už dobre,pekne sa vytiahla 🙂 optrujte sa 🙂

miatia
23. črc 2012

@rejocka Ahojenky, Jejda to je opravdu nepříjemné s tou cukrovkou to je mi líto 😒 to určitě Damiánek dožene neboj se je to bojovník 🙂 věřím tomu. No s tou dietou je to na prd, ale když musíš ji dodržovat se nedá nic dělat držím vám palečky oběma! Jinak já jsem na kontrole dopadla dobře, placenta se vysunula mimo hrdlo a dr mi řekl, že by mi neměla už bránit v přirozeném porodu 🙂 Ríša ten zase na UTZ vypadá že je tak o týden až dva starší i podle měření co provedl doktor a vážil 2663 g což se i doktor divil, že je macek 😀 teď už samozřejmě bude zase větší a já se na něj tak těším to je hrozný 😉 Dneska jsem přemýšlela o porodu a najednou jsem zjistila, že se sice bojím, ale přitom nějak vím, že to prostě zvládnu,musím 😉 Je to zvláštní, že už brzičko ten svůj uzlíček sevřu v náručí 🙂
Jinak budu moc držet palečky, aby ti všechno dobře dopadlo a Damiánek pěkně rostl a sílil, dej pak vědět jak jste na tom, budu očekávat moc dobré zprávičky 😉 Držte se a odpočívej, opatruj se prostě buď na sebe hodná 😉 pa pa pa

miatia
1. zář 2012

@rejocka Ahojky tak jsem se sem po dlouhatánské době zase dostala 🙂 Jak se ti daří? Co děti? Já už mám Ríšu u sebe trošičku si pospíšil narodil se 14.8. a vážil 4190g měřil 55cm 😉 Porod byl těžkej, ale zvládli jsme to a to díky obrovské podpoře našeho táty a díky profesionalitě tamnějšího personálu nemocnice 😀 Akorát kojit nemůžu, protože jsem v porodnici ztratila mlíčko 😕 no tak krmíme UM. 😒
Moc na vás myslím opatrujte se a doufám, že už budeš mít to svoje kuřátko brzo u sebe taky 😉

rejocka
2. zář 2012

🙂 @miatia Ahoj mojka,tak gratulujem a veľmi sa s tebou teším,že maličký je už pri vás,zdravučký.Neboj sa aj v umelom mliečku dostane čo potrebuje 🙂 ja som bola dve týždne v nemocnici mala som také bolesti v podbrušku a som otvorená,takže určite to nebude na termín,ešte také dva týždne by sa nam mohlo podariť potiahnuť 😉 a ty si v kolkom tt porodila?opatrujte sa,prajeme veľa zdravíčka,krásne chvíle prežité v rodinnom kruhu cmuk

miatia
2. zář 2012

@rejocka Jejda tak to je hodně nepříjemné 😕 držím vám pěstičky, ať vše dobře dopadne, ale už jsi v 37tt to už můžeš rodit v klidu kdy se cvrčkovi zachce 😉 Já Ríšu porodila v 37tt + 4 😉 a nedovedu si představit ho donosit to by měl asi při porodu už 5 kg 😀 a to bych už vytlačit nezmákla už takhle byly problémy 😉
Děkujeme za krásné přáníčko a já vám přeji, hlavně zdravíčko a ať vše dobře dopadne a máš Damiánka u sebe brzo 😉 myslíme na vás a držíme s Ríšou pěstičky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru