Plod vzniklý po IVF je na UTZ v I. trimestru větší

kikina9
14. kvě 2012

Jsem po IVF, kdy je přesně známé datum početí. Dnes bych měla být 10+4, ale mimčo je dle měření větší, má 43 mm, což dle doktora odpovídá 11+1. Mimčo bylo větší i při minulém měření před 3 týdny, to se ale lišilo jenom o 2 dny, teď už je to o 4. Mám strach, aby to, že mimčo moc roste, neznamenalo něco špatného, třeba nějakou genetickou chybu. Máte někdo prosím podobnou zkušenost?

jarkalada
14. kvě 2012

neboj, my jsme taky ze začátku odpovídali a pak byli cca o týden "napřed", pak se to zas srovnalo.. To máš v poho 😎

denousek
14. kvě 2012

jj nebojse to klidně může být,taky jsme to tak měli,vše je jistě ok 🙂

camelinka
14. kvě 2012

mala taky byla napred az do porodu,ktery byl 4 dny pred TP a vpohode 😉 😉

jasminy
14. kvě 2012

Nám se to taky na začátku lišilo - o týden napřed, porod v pohodě 4 dny po TP.

dlabinecka
14. kvě 2012

To nikdy nedokážou změřit na milimetr přesně 😉

mm_mm
15. kvě 2012

Ultrazvuk měří s přesností +/- 10 dní, to mi opakuje gynekolog na každý návštěvě. Jeden příklad k pobavení: Před několika týdny jsem byla na kontrole, doktor měl záskok, nějakou doktorku - měřila velikost plodu a vyšlo jí něco, co mi nesedělo asi o 4 dny - tak jí říkám, že doufám, že kvůli tomu nemám plašit a ona to změřila ještě jednou a pak už to sedělo. Prostě ty pidimilimetry přesně nezměříš, i kdyby ses na hlavu postavila, proto je tam ta tolerance...

anina32
15. kvě 2012

Já jsem taky po ivf, a malej je od začátku větší, při posledním ultrazvuku před měsícem zhruba o týden. Snad to neznamená nic špatnýho, beru těhu vitamíny, manžel je dost veliký, může to být cokoliv. Jinak máme všechna vyšetření v pořádku, plodová voda i genetika byla dopadla dobře tak snad to bude dobrý. Nesmíme si připouštět žádný strachy prostě to bude v pořádku a hotovo, držím palce 😉

dona01
15. kvě 2012

Já mám synka taky po IVF.Celé těhotenství byl podle utz větší.Hned od začatku to neodpovidalo.Ke konci mě strašili,jak budu mit velky ditě,pres 4 kg,tak hlavne abych nepřenašela a bla bla bla...Nakonec se narodil 6 dni pred terminem s vahou 3,45kg ,takze miminko tak akorat.Co si tak vzpominam,tak jednu dobu byl podle utz i o 3 tydny vetsi a furt,ze ma velkou hlavu a akorat jsem se bala a zbytečně.Takze se na to vyprdni,milimetr sem-milimetr tam 🙂 Ultrazvuk je fajn přistroj ale nesmis tomu zas tak věřit 😉

martinkka
16. kvě 2012

Taky mám prcka po IVF a byl celou dobu o nějaký den větší, někdy i o víc jak týden a je naprosto zdravý, narodil se 3 dny před termínem a měl 3,315kg a 51cm, takže měl krásný míry, žádný obr 🙂 Zbytečně se nestresuj a buď v klidu, nemyslim si, že to znamená nějakou vadu, třeba je možný, že bude mimi trošku větší (jestli má být po kom) .-) a aspoń by tě nenechali přenášet. A to jejich měření taky neni úplně přesný, rozhodují tam milimetry - hlavně takhle na začátku, když je miminko ješt malinkatý a doktor to třeba nezměřil úplně přesně, taky záleží na kvalitě ultrazvuku. já jsem byla v těhu na ultrazvuku ob den - jednou na pohotovosti a pak v Caru a lišilo se to o 6 dní. to neni možný, aby prcek takhle vyrostl, prostě to někdo z nich změřil trochu jinak a na jiných přístrojích. Buď v klidu a věř, že to dobře dopadne 🙂 Já jsem byla ráda, že vypadal prcek pořád větší, u prvního těhu vypadal pořád menší a nakonec jsme o miminko přišli, takže je určitě lepší, že je větší, aspoň je vidět, že se mu daří 🙂

clloi
16. kvě 2012

máme holčičku ne teda po IVF ale po IUI, celé těhotenství byla o týden starší, ale dr. mně říkala, že UTZ se v konečném měření může mýlit až o 0.5 Kg. Malá se narodila den po termínu s váhou 3140g a 49cm...takže takové malé miminko 😀 😀 neboj, to vůbec nic neznamená

barcaves
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru