Počty týdnů těhotenství. Dá se podle menstruace?

marzim
28. led 2009

Ahoj všem,
nemohla jsem tohle téma nikde najít. Potřebovala bych poradit, jak se počítá v kolikátem týdnu jsem.
Někdo uvádí jen třeba 12 tt, někdo 8 + 6tt. Vůbec tomu nerozumím. Z ultrazvuku mi to doktorka zatím neřekla, ale dá se to spočítat podle poslední menstruace, nebo ne? Děkuji za rady.

janca.k
28. led 2009

Ahoj, doufám, že to napíšu dobře. Těhotenské týdny se počítají od poslední MS. Ale taky to znamená, že teoreticky jsi v době oplodnění už 2 týdny těhotná, stáří plodu je tedy o dva týdny jiné.
A týdny se počítají např 5+0 až 5+6...s tím, že +6 znamená šestý den.Lékaři počítají těhotenství od MS, ale někdy ho podle utz opraví.
V praxi to znamená, že pokud byla MS 31.12.2008 tak dnes by jsi byla 4+0

kettm
28. led 2009

jj je to tak jak píše janca 🙂

marzim
autor
28. led 2009

Holky moc děkuji, to znamená, že jsem 12 tt + 1 (poslední ms 11.11.08). No aspoň když se někdo zeptá budu vědět co říct. Od kámošek vím, že jim to pak doktorka řekla na ultrazvuku a většinou se to trochu lišilo, ale na ultrazvuk jdu až 9.2. Tak ještě jednou děkuji
🙂

janca.k
28. led 2009

Marzim, já ať počítám jak chci tak mě vychází 11+1??!! tak jsem zmatená

ducky
28. led 2009

Marzim bude to jak píše Janca, vzhledem k tomu, že máš vedle jména 12 tt.
Kdybys byla 12+1, už by se ti objevovalo 13 tt 😉

janca.k
28. led 2009

aha to mi nedošlo, že tady to ukazuje celé týdny, jo tak to tak bude, až budeš 12+... tak tady budeš mít 13tt 😉

broucek26
28. led 2009

NO a teď mi holky řekněte, co já mám říct v práci. Jsem v 11tt nebo v 10tt když jsem dnes 10+0? Co se říká spíš?

jenniffer
28. led 2009

Boucek: a co takhle prostě jen říct, že jsi ve třetím měsíci. 😉 😀

blackie26
28. led 2009

ahoj ja mnela posledni 15.11 taze jsem 11 ... za ch vili uz bude za nama 12 to senemuzu do ckat

broucek26
29. led 2009

Jenniffer: Díky, super nápad, ale ony jako správné zvědavé baby se mě budou ptát v jaké jsem týdnu 😀 No řeknu jim, že sama nevím. Prostě jsem 10+1, takže asi v 11tt 😀

marzim
autor
2. únor 2009

Aha, tak já jsem trdlo počítala i ten den 11.11. jako jedna atd.
Takže zítra to bude 12tt a jakmile budu mít 12tt + 1, 2, 3 atd, tak budu ve 13 týdnu?
díky

marzim
autor
2. únor 2009

A podle týdnů....kdy tedy končí 1 trimestr?

janca.k
2. únor 2009

podle týdnů by měl první trimestr končit 12+6

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru