Podezření na Downův syndrom 1:400. Je někdo, kdo se s tím setkal a bylo vše v pořádku?

rencuk
15. črc 2020

Ahoj mám otázku ,je tu nějaká maminka , která měla podezření,na Downův syndrom?Byla jsem na genetickém vyšetření v Plzni NT mám 2,7mm Podle krve,je tam podezření 1:400 na Downův syndrom,v pondělí jdu ke své gindarce ta mi tam poví víc,ale nejspíš mě nemine odběr plodové vody 😞je tu někdo ,kdo jsem stim potkal a bylo vše nakonec v pořádku? Děkuji vám jsem stoho docela videsena 😞

rencuk
autor
16. črc 2020

@me_druhe_ja ale,mezi tím než by jsi těhotenství , chtěla ukončit tak ,stejně musíš projít všelijakým vyšetřením jako je třeba odběr plodové vody ,a kdyby bílo něco špatně teprve pak ,by jsi mohla jít nebo se mýlím ? Jde to i bez odběru plodové vody? Stačí jen malé podezřelý z Utz ? Nebo krve ?

merope
16. črc 2020

@me_druhe_ja Přesně - tobě plně rozumím - proto polemizuji hlavně s tím, že tazatelka tu říká, že čeká, zda ji na plodovku pošle gynekoložka - což je podle mě špatný přístup, protože gynekoložka neví, jak vnímá tazatelka riziko postiženého dítěte vs. riziko potratu.

merope
16. črc 2020

@rencuk Tak určitě nikdo nechce na potrat zdravého dítěte jen kvůli malému podezření - proto se pak dělají všemožné testy, které to potvrdí nebo vyvrátí. Doktoři občas honí na potrat i holky, kde by ta vada nebyla tak strašná, ale už to může být problém (je dost syndromů a vad, kde to v principu dítěti nevadí, ale někdo jde stejně na potrat - když už je ta možnost, raději chtějí dítě později a zdravé). Genetické vady se dají zpravidla potvrdit právě snadno z plodovky - pokud se tuší, že tam bude ta či ona konkrétní vada. Horší jsou negenetické věci (orgány), tam to z utz často nelze pořádně poznat.

rencuk
autor
16. črc 2020

@merope ano čekám , protože ještě nemám všechny výsledky, takže až půjdu ke své ginekolozce tak mi poví,všechny výsledky a podle nich to paní doktorka má posoudit ,když mi volaly z gebetiky,tak řekli že se semnou,ještě domluví doktorka kam mě pošle,ale že nejspíš mě plodovka nemine,když stim budu tedy souhlasíte

saruler
16. črc 2020

@rencuk Ahoj, meli jsme riziko na DS 1:52. Mame pulrocni zcela zdravou a velmi sikovnou holcicku 🙂

me_druhe_ja
16. črc 2020

@merope Hlavně gynekoložka ji nema kam co posílat. Ji může maximálně doporučit. Rozhodnutí je na ženě. 🙂

rencuk
autor
17. črc 2020

@saruler ahoj s byla jsi na plodové vodě? Nebo jsi nikam nešla .

saruler
17. črc 2020

@rencuk byla jsem na odberu choriovych klku, ty se delaji driv nez plodovka. Nedokazala bych tam nejit. Nic moc prijemnyho (odber me bolel, ale dalo se to vydrzet), ale nejhorsi bylo to cekani na vysledky. Ale byla jsem rada, ze se pak ukazalo, ze je vse v naprostem poradku a nemusela jsem byt v permanentnim napeti.

kaja2016
17. črc 2020

@rencuk Doporucila bych ti odber chloriovych klku, nee plodovku. Dela se drive a kdyby to nedopadlo dobre a ty ses rozhodla tehotenstvi ukoncit, pujdes na klasicke preruseni v narkoze. Nebudes muset rodit mrtve miminko, kdyz to napisu brutalne a doslova, amniocenteza se totiz dela az v tydnu, kdy uz revize delohy nejde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru