Podpůrný pás v těhotenství. Máte zkušenost?

beruska24.9.
22. dub 2011

Ahoj maminky, máte někdo s tímto pásem zkušenosti?? Zajímá se o to moje sestra, která je těhotná (cca 6,5m.), má nějaké problémy a musí co nejvíce ležet, aby nešla do nemocnice ☹ A protože má malé dítě (2,5 roku) a musí se o něj postarat, když má manžela v práci, tak zjišťuje, zda by ji tento pás mohl nějak pomoci. Děkuji za každou zkušenost! 😉

mili01
22. dub 2011

Ahoj, já mám podpůrný těhu pás teď asi 2 týdny, jsem těhu 26.týden. V kombinaci s ostatními léčenými prostŕedky, které mi doktorka doporučila, mi pomáhá.
Asi před měsícem a půl jsem začala mít příšerný bolesti v bederní oblasti - jednou podvečer jsem skončila na pohotovosti, dostala jsem obstřik a infuzi - pomohlo to ale jenom na tu jednu noc. Tak jsem byla u své doktorky, ta mě poslala na neurologii, kde jsem dostala zase obstřik a radu, že od bolesti mohu Paralen a předepsané rehabilitace (1x týdně).
Moc mě to neuspokojilo, bolesti neustávali a tady přes jednu mamku na MK jsem dostala kontakt na paní doktorku, která se zabývá kromě klasické medicíny taky alternativní východní medicínou (akupunktura atd.).
Tak jsem za ní zašla, ta mi předepsala čínské bylinky v kapslích, "suché teplo" - zajíca na bedra, jednou denně mazat Sněhurkou (gel) a taky poukaz na tento podpůrný těhotenský pás. Ten jsem si vyzvedla ve zdravotnickýách potŕebách, tím, že jsem ho měla předepsaný, tak celou cenu hradila moje zdravotní pojišťovna (koho by to napadlo??)
Musím ale říct, že druhý týden jsem v pohodě. Spím celou noc, vzbudím se max. jednou - před tím to bylo, že jsem spala hodinu a pak tři hodiny byla vzhůru a čekala, až si mohu dát další Paralen.... abych zas usnula alespoň na hoďku.
Jsem na PN, na kontrolu jdu příští pátek, s těhu tedy problémy přímo nemám, takže ležet nemusím. Přes den nosím "zajíce" - ale například, když jdu ven se psem, na rehabilitace, nebo když vařím a vím, že u toho budu déle stát, tak si dám tento podpůrný těhu pás, aby mi držel bříško a ulevil mému zablokovanému "esíčku" na levé straně.
Nevím, jestli ségre pomůže, já byla ve stavu zkusit všechno - a jak jsem již psala, kombinace těchto věcí zabrala.

latvia
22. dub 2011
romcovaklarka
22. dub 2011

Ahoj, tak já jsem nemusela přímo ležet, ale kolem 25. týdne jsem si všimla, že při chůzi mě začne břicho bolet a nepříjemně "táhnout dolů". Tak jsem si koupila pás a nosím ho, když mám vích chodit - na nákupy, na procházku se spem apod. a řekla bych subjektivně, že se to zlepšilo. Jestli to je ale postačující náhrada za to, když má sestra doporučeno ležet, to fakt neporadím 😒 To by se radši měla zeptat u svého doktora.

luca76
22. dub 2011

já si pás chci koupit, protože mě začíná táhnout břicho dolů a vůbec takový nepříjemný pocity...myslím, že by mohl pomoct, i Dr. mě řekl, at to zkusím a uvidím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru