Pohlaví dítěte. Chcete to vědět dopředu?

katerinaant
3. srp 2006

Holky jaký máte na to názor?
Chcete to vědět dopředu?
My nebudeme chtít to vědět, ať máme nějaké představení. Ale třeba kamarádka strašně chtěla holku a nechala si to říct a když jí řekly že to bude kluk, pomalu si ho nechala vzít, prostě neuměla si kluka představit, asi měla i deprese. Ale Oliverovi už bude rok a miluje ho. Třeba v jejím případě je dobře že to věděla, musela se na syna psychicky připravit.
A jak jste na tom vy, vědět, nevědět?

katerinaant
autor
3. srp 2006

Ne představení, ale překvapení, já moula!!!

katerinaant
autor
3. srp 2006

Možná bych měla i obavy že mi poví že to bude kluk a vyklube se holka, a ¨to musí být terpve šok.

teri
3. srp 2006

Já myslím, že u dobrého gynekologa je pravděpodobnost, že se splete v určení pohlaví, dost malá.
Nechat/nenechat? Já bych to asi vědět chtěla. Prostě když se ta možnost nabízí, tak proč ne. Ale kdo ví, jak zareaguju, až na to dojde 🙂

sweethy
3. srp 2006

No, kamarádka si to říct nechala a měl to být chlapeček, tak se připravovali na kluka, modrý kočárek, věcičky, při porodu mu i doktoři říkali Matěji a nakonec je to Nikolka, takže nic není na 100%.

katerinaant
autor
3. srp 2006

sweethy asi tak. Kolegyně dcera čekala Martínka a dnes je to roční Nikolka.
Prostě mi přijde vhodnější před porodem kupovat věci spíše neutrální barvy a pak až podle toho co to bude doladit zbytek.

mobina
3. srp 2006

My si to chceme určitě nechat říct. Je mi jedno, co to bude, ale mám ráda ve věcech jasno 😀
Švagrové řekli, že bude mít holku a má holku. Teď jí tvrdí, že kluk. TP má září, říjen , tak uvidíme, ale taky mi přijde na kluka. Jenom kvete. Holčička v těhotenství ubírá na kráse 🙂

katerinaant
autor
3. srp 2006

Jo říká se to. Říká se že u kluka je jen břicho, to měla sestřenka, byla pěkná, měla fakt jen bříško a druhá sestřenka měla obrovské břicho, samý uhřík, prostě rozkydnutá a taky měla kluka, takže podle toho to neberu. Mamča měla mě a 2 kluky a při všech vypadala stejně...
Ale právě proto si to nechci nechat říct , líbí se mi to polemizování...

marinka
3. srp 2006

Já si to jednou taky nechám říct, chci se těšit na konkrétního človíčka a taky už mu říkat jménem.. A budu doufat, že se doktor nesplete, i když bych v žádném případě nebyla zklamaná..

mobina
3. srp 2006

kateri tak moje švagrová jeukázkový příklad. Při holce jí rostla zadnice a byla opravdu ztrhaná a samý pupínek. U tohotle těhotenství jí roste břicho a jen kvete.

katerinaant
autor
3. srp 2006

Právě že Lucka byla jedninečný případ, když jí Štěpánek vylezl, byli jsme v šoku, podle postavy a všeho fakt vypadala více na Vendulku

mobina
3. srp 2006

Je to legrace takhle spekulovat. MOžná s to s manžílkem říct necháme,ale okolí budeme trochu napínat 😀 Pořádně je potrápíme zvědavce 😉

katerinaant
autor
3. srp 2006

Je to legrace a právě proto to dopředu vědět nechci. A přítel zdá se může mít holku i kluka, má z prvního maželství Pat a Jakuba.

macik
4. srp 2006

ahoj holky, já bych pohlaví dítěte dopředu vědět nechtěla, ať je nějaké překvápko, ale někdy vám ani nedají na výběr a hned vám to řeknou - stalo se to mojí sestře - prostě jí doktorka hned řekla,že je to chlapeček a neptala se jí, jestli to chce vědět....

skafandrik
4. srp 2006

Ono je to težké to takhle říkat dopředu, vůbec netuším, jak se zachovám, jsem docela zvědavka a nevím, jestli to jednou vydržím. Ale spíš si to nnecháme říct, budem nakupovat neurální barvy co se týče oblečení. A u kočárku je o myslím jedno, jakou bude mít barvu, navíc klidně i ten kočárek může bý neutrální, i když mně se třeba líbí hlavně modrý kočárky a to i pro holku.

ladunka
4. srp 2006

Ahojky, my čekáme první dítě a pohlaví jsme si říci nenechali a nenecháme. To hádání během těhotenství je moc fajn, každý má tipo podle tvaru břicha a podobných zaručených receptů.. 😀 Aby se mi nestalo to co sestře macika, oznámila jsem naše rozhodnutí lékaři na ultrazvuku ještě předtím, než mi přiložil sondu k břichu 🙂
Je mi vždycky líto, když vidím maminky zklamané poté, co se jim na ultrazvuku ukázalo "nechtěné" pohlaví jejich miminka... My jsme chtěli s manželem vždycky holčičku, ale čím déle jsem těhotná, čím více to dítě cítíme a těšíme se na něj, je nám čím dál tím víc jedno, jestli je to holka nebo kluk. A na to, až se to konečně na porodním sále dozvíme, se mooooc těšíme 🙂

terezzka
4. srp 2006

ahojte tak my si to asi říct nenecháme. mimi čekáme na přelomu březen/duben2007. já bych si to říct nechala a pak každého napínala ale asi ne. budem kupovat neutrální barvy a něco do modra i růžova. já bych chtěla holku manžel kluka, jako skoro každý chlap. ale hlavně ať to je zdravé ne. miminku už teď v 6tt říkame jménama.jednou jako holce jindy klukovi nebo prostě miminko.

ivet
4. srp 2006

My čekáme taky první a říct jsme si to nenechali. sice na nás všichni tlačí, že v dnešní době, kdy je tolik možností....atd....ale nenecháme. Chceme to překvapení až do konce...chceme na porodním sále slyšet "tak rodiče, máte..." a být napnutí, co že se nám to povedlo splodit....😵
To hádání všech okolo je zajímavé a vtipné, zatím nám více tipují chlapečka (toho by manžel chtěl o malinko více), tak uvidíme v listopadu 😉

kristi
4. srp 2006

tak my si to nechame rict hned jak to pujde, jednak jsme zvedavi a jednak chceme rikat nasemu diteti jmenem uz kdyz bude v brisku...proste jen z toho duvodu, ze uz v brisku to je clovek a zaslouzi si to 😀

anavka
4. srp 2006

Ahoj holky, my čekáme první miminko a od začátku jsme byli rozhodnutí, že si to říct nenecháme. A přesně jak píše Ivet, všichni z našeho okolí by to chtěli vědět. Já to nechtěla vědět už z toho důvodu, že se to pak rozhlásí po celém příbuzenstvu a pak když se to narodí, tak to pro nikoho (včetně nás) není žádné překvapení, protože každý věděl, že to bude holčička/chlapeček.

berhu
4. srp 2006

My jsme si pohlaví říct nechali...manžel to chtěl a já si byla stejně 100% jistá, že vím, co to bude 🙂 Je to fajn, říkat už teď mimískovi jménem...
Jen jsem vás chtěla upozornit, aby se vám nestalo to, co mé známé. Taky nechtěli vědět a pak se to málem ani na porodním sále nedozvěděli, prostě proto, že doktoři předpokládali, že už to ví 😀 Takže hlásit, že nevíte!!! 😀 😀 😀

ladunka
4. srp 2006

berhu, ono se to pak už dlouho neutají 😀

berhu
4. srp 2006

ladunko, to sice nee 😀 ale oni pořád čekali, kdy jim to řeknou...furt se nic nedělo, až jim sestřička přinesla už zabalené mimi a manžel tak nesměle: a nemohli byste nám říct, jestli je to chlapeček nebo holčička??? 😀 😀 😀

ladunka
4. srp 2006

berhu, to je smutné, že jim nedali mimi pochovat hned po narození.. Ono to pravda ne vždycky jde, ale těch krajních situací kdy to nejde, bývá málo.. a nebo rodiče nemuseli chtít.
Náhodou, líbilo by se mi zjistit si to sama vlastním průzkumem 😀

ladunka
4. srp 2006

Jo,berhu, a co se vlastně té známé narodilo, chlapeček nebo holčička?

lussius
24. srp 2006

ahojek 🙂 též čekáme první a sama jsem to nevydržela nevědět, co by to asi mělo být. ale nemáme to potvrzené z plodové vody, takže to stejně není jisté, byť čekáme klučinu, kdo ví, nakonec to může být i děvčátko 🙂 a to by bylo teprve překvapení 🙂 asi bych to nedokázala vydržet celých 9 měsíců nevědět, když to vědět můžu. byť jsou jen 2 možnosti 🙂 raději bych děvčátko, ale už jsem se smířila s tím, že to bude rošťák a těším se na něj, jen ať je zdravý a v pořádku 🙂 opatrujte se, pa Lu 🙂

mapris
5. zář 2006

ahojky maminy 🙂
Manžel od začátku nechtěl vědět co to je a já se držím. Vždycky, když jsme šli na genetický ultrazvuk, tak jsme po příchodu do ordinace řekli, ať nám neříkají pohlaví, no a můj doktor, ten ultrazvuk spíš jen tak odflákne, ukáže mi jenom srdíčko, kolikrát mi ani neřekne, jak mrňousek leží, a pohlaví už vůbec ne. Moje kamarádka už to s manželem vědí, všude to rozhlásili mezi známými a nějak mi vadí, že až se to narodí, že už akorát rozhlásí jméno. Za to u nás se všichni ptají a líbí se mi, jak hádají, a dohadují se, že my to určitě víme a tak :o)) Pro nás je důležité, ať je to zdravé a je jedno co to bude, když to má zlobit, tak to bude zlobit tak jako tak 🙂 😉 Věcičky mám některé po sestrách, takže jsem brala neutrální bílé věci a nebo takové, co může mít i kluk i holka - žluté a tak ... Dětský pokoj jsme vymalovali do oranžova a kočárek je takový kombinovaný do béžova .. Všechno se dá :o)) Tak jsem zvědavá u porodu :o))

leniik1
5. zář 2006

Já bych si ho říct určitě nechala, ta zvědavost by byla silnější než já. 😀 Znám se.

mady
5. zář 2006

Ahojky! Tak já se šíleně těším na den kdy půjde poznat pohlaví miminka a řeknou mi co to je. Já říkám na 99% kluk 😀

protea
5. zář 2006

Ahojky,

pokud to vydržíme-tedy spíš já protože manžel to určitě vydrží, tak to vědět nechci.
Ani si neumím představit, jak to musí být krásné, když do poslední chvíle nevíte jestli to bude holčička nebo chlapeček.
Člověk nemá všechno vědět🙂

mapris
6. zář 2006

05031981
Taky si říkám, že je to lepší ne? :o)) Hlavně, ať je to zdravý, ne? 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru