Pohlaví dítěte, odhadl to doktor správně? 🙂

terra
26. led 2007

Zajímalo by mne maminy,pokud jste si nechaly říct pohlaví dítěte,zda se Dr. nespletl. Zda se Vám opravdu narodilo to,co Vám řekl Lékař 🙂
Taková malá statistika toho,kolik jelo holčiček v modrém a kloučků v růžovém domů z porodnice 🙂

draga
16. dub 2007

nám od začátku říkali, že to bude kluk a je to kluk 😀 😀

honzi
18. dub 2007

ve 20tt nám Dr. řekla, že je to na 100% kluk, ve 32tt to potvrdila a měla pravdu, jen s váhou miminka se spletla, protože mi pořád říkala, že je mimi moc maličké a nakonec měl 3,56kg 🙂

tyna
18. dub 2007

Na ultrazvuku ve 20tt jsem se Dr. zeptala jestli vidí pohlaví řekla, že to bude holčička, na dalším UZ jsem si to nenechala potvrdit přišlo mi hrozné dávat za to 250 Kč 😲 a taky jsem si řikala, že to bude aspoň překvápko no a Dr. se nesekla, je to holčička..akorát váhu mi taky neodhadla řikala 3,60kg a malá měla 3,30kg.

luuciee83
18. dub 2007

Nám řekli ve 20tt chlapečka a podle toho, co jsme viděli, by to tak být mělo... ve 30tt se klučík zase pěkně ukazoval - tak snad to tak bude... uvidíme cca za měsíc a půl... 😉 🙂

janica..
18. dub 2007

U nás se doktor taky strefil 😉 a říkal nám to snad od 16tt, že to bude kluk!!

miskam
18. dub 2007

Ahojky, tak já jsem si od začátku myslela, že to bude kluk, pak jsme byli na odběru plodové vody, kvůli špatným výsledkům z krve, a tam mi řekli, že vidí holčičku a pak mi to potvrdil výsledek z plodovky. Takže máme holčičku Sabinku. 😉

bielanevesta
23. dub 2007

Nám povedali na 99 % holku tak dúfam, že to tak bude. Že bude malá Natálka a nie Natáliak 😀 . Ale hlavne aby bolo v poriadku

myschka
23. dub 2007

Nám řekli holčičku a na ultrazvuku ve 30 i přítel poznal, že je to holčička, doslova vykřikl- teď jsem viděl frndu a doktorka mu to se smíchem potvrdila.

vrtule83
23. dub 2007

tak to jsem zvědavá máme mít holčičku a podle těch čínskejch tabulek nám vychází kluk, jen doufám že se tabulky pletou, máme skoro vše v holčičích barvách.

bobule1
25. dub 2007

tak ve 24 tt mě řekl primář na 100% holčička a teď ve 30tt mě doktorka řekla že kluk ale že pouze nevidí pindourka jenom varlata tak prý mám být překvapená 😉 😉 😉

jiji
25. dub 2007

Já jsem si od začátku těhu myslela, že budeme mít kluka. Ale vědět pohlaví jsem nechtěla, kdyby s tím neustále neotravoval manžel, tak si to ani říct nenechám 😀
Ve 20.tt jsem byla na UZV přímo v nějakém centru, kde se tím vyloženě zabývají (Prediko Olomouc). No, nějak jsem se ale zapomněla zeptat 😀 . Protože ale mimi mělo hlavičku moc dole, chtěl mě pan doktor vidět ještě jednou, takže opáčko ve 24.tt. Předtím jsem ještě byla se srdíčkem, u jiného doktora. Ten se mě ptal, jestli mi řekli, co budeme mít - a já na to, že to zatím nevím, ale že si myslím, že to bude kluk. Tak pan doktor koukal, koukal, pak povídal, že nevidí pindíka, ale vyloučit kluka nemůže, protože bylo mimi tak otočené, že to bylo špatně vidět. Ve 24.tt jsem se tedy ptala v tom Prediku. Pan doktor se chvíli díval a pak povídal - je to děvčátko. Žádný procenta, nic. Tak doufám, že když to řekl takhle sebejistě a když v podstatě nedělá nic jinýho než UZV, nemusel by se seknout. Do té doby jsem kupovala všechno modrý, případně neutrální barvy, ale už máme několik věcí vyloženě na holčičku. Taky jsem zdědila oblečky po dvou holkách, takže to holčičí už převládá.
Holčičku jsem si přála, manžel sice kluka, ale vypadá spokojeně 😉 . Tak jsem zvědavá, jestli se doktor trefil, a byla bych ráda, kdyby jo 😀 😀

kristi
25. dub 2007

nam rekli 3x ze to bude holka, tak jsme s tim pocitali. Prali jsme si ji, takze spokojenost. 😉

misa82
26. dub 2007

Vsichni mi soudili kluka podle bricha a pleti atd...Ve 20.tt nam primar rekl, ze to nejde videt, protoze je mimi spatne otoceno. Ze tam nevidi nic, co by znamenalo kluka, ale taky nic, co by znamenalo holku. Takze dava 60% holcicce. Prali jsme si ji, a do posledni chvile jsme doufali, a mame Kristynku 🙂

alcatko.j
27. dub 2007

nam taky rekli 3x holka a je to holka, ted prave rve jak tur 😅
A teda se spletli s odhadem vahy...2 dny pred porodem mi rekli, ze ma 3.3 kg a mela 2,96 kg 😉

kyri
28. dub 2007

na uzv ve 14tt kluk, ve 22tt holka, ve 33tt holka a je to holka 😀

eleanor911
28. dub 2007

my jsme to vědět nechtěli,ale vzhledem k tomu,že se nás už velmi brzy všude ptali,tak mi bylo jasný,že náš klučina není žádný stydlín 😀 ,kluka jsme oba chtěli,tak nám to vyšlo 🙂 jen jsem byla naštvaná,že jsem po tak dlouhém čekání neslyšela tu krásnou větu "tak maminko máte chlapečka" ☹ naštěstí to bylo vidět hned jak vykouknul na svět 😀

Alčo já taky přenášela a taky mi pár dní před porodem řekli odhad a říkali,že takhle už to moc nejde,když je mimi už dole,že je to +- 300g,tak by ti to sedělo 😉

anatanka
17. kvě 2007

Na vscechny mozny tabulky a predpovedi neverim, mne podle vseho vychazel kluk, podle tabulek, podle stari krve, prstynku na niti, podle snaseni tehu, tvaru bricha atd atd. Pocitala jsem s klukem, mela jsem i takovy silny pocit, ze je to kluk, ale od 20tt neverim uz ani na tu intuici, protoze to mi dr. rek, ze na 95 procent holka. Asi za tyden mi to potvrdil jiny dr., ze na 98 a asi po mesici i na UTZ v Podoli a nakonec na 3D. Takze jestli ze mne potom vyleze kluk, tak me fakt nastve 😠

terra
autor
18. kvě 2007

Moc děkuji za reakce kočenky :o)
Ti naši mudři jsou asi lidmi na svých místech - vesměs to vyšlo dle předpovědi :o)
No mě se to taky krátí,takže za chvíli i já příjdu se svou troškou do mlýna :o)

kalo
18. kvě 2007

Anatanko, tak to jsme na tom úplně stejně...žadné tabulky, narození partnerů ani "stoprocentní" intuice, můj vzhled v těhu..nevyšlo. Když mi ve 20tt dr.řekl, že máme holčičku, tak to byl slušnej šok 🙂 A to se přiznám, že jsem do nedávna tomu, co mi Dr. řekl nedávala váhu. Teď už s holčičkou počítám, tak doufám, že ji fakt budeme mít...

bobisek
19. kvě 2007

Děvčata mě každý podle vzhledu říkal, že budu mít holku. Podle tabulek taky holka a dokonce ve 30. tt mi to potvrdila i paní doktorka na ULZ. Nakupovala jsem šatičky jako blázen a měla všechno v růžovém. Asi ve 37. tt na kontrole na ULZ mi ta samá paní doktorka řekla, že naše maličká má varlátka. Byl to pro mě šok. Doma jsem likvidovala věcičky a trhalo mi to srdce, protože jsem pupíku už říkala holčičím jménem. Nakonec to byl opravdu kluk jako buk a já jsem za něj nesmírně šťastná. Je krásnej a zdravej a to je hlavní. 🙂

kalo
19. kvě 2007

Holky, i když to není k tématu, ale dočetla jsem se, že pohlaví prvního dítěte nelze nijak ovlivnit. Ženě se narodí kluk nebo holka podle toho, v jakém postavení bylo slunce v okamžik jejího narození. (zjednodušeně klučičí nebo holčičí konstalace se střídají). Pohlaví druhého už prý ovlivnit lze. Stravou, vypočtením a tak. Ale berme všechno s rezervou...že ano 🙂

webi
20. kvě 2007

Jak to tak ctu, tak se asi casteji stava, ze doktor odhadne kluka a je to pak holka. Obracene asi ne. Me MUDr. odhaduje na kluka, ale rikal ze se muze stat, ze kdyz je to blbe videt, tak se muze splest pupecni snura s pindikem, pripadne ze hodne vyplavenych hormonu pusobi, ze klitoris devcatka se hodne zvetsi a vypada ze zacatku jako pindik. Proto obcas zamena holky za kluka 😀

kalo
20. kvě 2007

To je pravda. Myslím, že je proto lepší, než se člověk pustí do nakupování určité barvičky, je lepší si to nechat potvrdit s odstupem týdnů aspoň 2x..

bobule1
20. kvě 2007

tak nevím nevím čemu věřit ve 20 tt holka - ve 24 tt na lepším UTZ holka a v 30tt kluk ale bez pindíka - pouze varlátka - napíšu za měsíc co ze mě vyleze jinak tomu pořád říkám Nikolka a u prvního jsem tomu od prvních měsíců říkala Kuba tak uvidíme 😉 😉

terra
autor
9. čer 2007

tak už i já mohu přispět svou troškou do mlýna :o) 38 hodin po odtoku plodové vody se nám narodila holčička - byl to teda mazec :o)

Mudr mi tuším od 22tt sliboval holčičku,pak jsem se ještě několikrát ujišťovala při dalších ultr.,zda na tom trvá :o) Pokaždé mi to potvrdil.Jednou jsem to dokonce rozeznala zcela zřetelně i já :o)

No a máme holčičku :o) Takže můj mudr. to odhadl správně :o)

luuciee83
10. čer 2007

tak se nakonec dr. nespetli - cca před 14-ti dny se nám opravdu narodil chlapeček!! 😉 🙂

roza
13. čer 2007

Při prvním těhotenství se 3 různí doktoři shodli na holčičce, a máme Adélku. Při druhém těhotenství, jeden doktor 2x potvrdil kluka, to bylo v 17. a 30. týdnu, jiný doktor pak říkal, že to taky bude kluk, ale ať ještě nekupujeme modré věcičky, to bylo ve 22. týdnu. Pindíka jsme tedy nikdy na UZ neviděli... A třetí doktor řekl naprosto spolehlivě, že to bude holčička, ve 25. týdnu (tomu jsme moc nevěřili, protože si byl až moc jistý, a ani to moc dlouho nezkoumal).
No, a máme kluka. Takže většina se shodla.

terezkaaa
14. čer 2007

Vysvětlete mi někdo, proč se vlastně dělá ultrazvuk(jako diagnostika vrozených vad atd)když na něm ani nevidí takovou věc, jestli to má pindíka nebo ne.

terra
autor
14. čer 2007

Myslím si Terezko,že je to určitě k vůli tomu aby mudři viděli jak prospívá mimi.Chodíš do poradny a taky jsi určitě viděla na ultrazvuku kolik má mimi prstíků,průtok pupečníkem,tepovou frekvenci.
Při podrobném ultr. jsme viděli srdíčko,průtok moče v močových cestách,.....
A navíc se dají zjistit,jak píšeš,vrozené vady.

To,že se mudři kolikrát spletou v pohlaví?Oni se ty mimča nerady ukazují.V tom zhruba 20tt,kdy se to už dá poznat,je to samá ruka,samá noha a kolikrát to fakticky není vidět :o)

Já si vzpomínám,když jsem to chtěla vědět já.Mudr mě přemlouval,ať si to nechám jako překvápko,ale já trvala na svém a když řekl holčička - byla jsem štěstím bez sebe - moc jsem si ji přála.
a pak odpoledne ve mě začalo hlodat takové to zklamání,že jsem si to neměla nechat říct,že je to takový zásah do soukromí toho mrňouska.Že je schované v bříšku a mi mu tam okukujem pohlaví :o)
Ale pak to přešlo a já se pro jistotu v dalších poradnách ujišťovala,zda na holčičce mudr. trvá :o)

No a u porodu jsme byli ochuzeni o takové to - máte holčičku - ani nevím,zda to vůbec řekli,bo se nás ptali zda víme pohlaví :o)

bera
15. čer 2007

tak nám řekla dr. v 19tt že to bude holčička a nespletla se, ale podle různých těch tabulek mi vycházel kluk, takže jsem byla v 19tt překvapená, že to bude holka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru