Pohlaví miminka a rozdíl v termínech porodu dle UTZ a MS

mysicka_lb
20. bře 2014

Ahoj maminky a budoucí maminky, provádím takový minivýzkum. Často se říká, že pohlaví miminka lze určit podle tvaru bříška, chutí na sladké a slané a podobných babských rad, které beru s velkou rezervou. Věřím ale další takové povídačce, že kluci byli počati v době ovulace a holky mimo ovulaci. Alespoň u mě to sedí (datum početí vím přesně, protože malý "vznikl" o naší svatební noci). Vy samozřejmě datum početí svého miminka znát nemusíte, ale mělo by se to poznat alespoň nahrubo podle toho, jak se liší termín porodu podle poslední MS a termín porodu podle ultrazvuku v prvním trimestru. Když se tyto dva termíny liší jen o několik dní nebo jsou zcela totožné, je velká pravděpoobnost, že jste počaly miminko v době ovulace (a tedy byste podle mě měly čekat kluka). Zato když tam jsou rozdíly větší (týden i více), pravděpodobně jste miminko počaly mimo ovulaci (a podle mě byste měly čekat holčičku). Teď už jen ověřit to v praxi🙂. Takže napište prosím, co čekáte/ máte doma a jak se lišily vaše termíny porodu podle MS a UZ.

tkanicka
20. bře 2014

My se teda trefili do babské rady a první holčičku jsme zadělali dva dny před ovulací a druhého chlapečka přesně v den ovulace. Ale ke spojení vajíčka a spermie stejně dojde až po ovulaci, takže se začínají vlastně oba vyvíjet až ve stejnou dobu. U obou se mi termín podle poslední MS a ultrazvuku lišil o 1 den. Ten velký rozdíl nastane když má žena ovulaci jindy než přibližně po 14 dnech od počátku MS

whatty
20. bře 2014

já mám termín 24 a 29.8 a měla by být holčička... 😉

speedygon
20. bře 2014

Já měla rozdíl v termínu dle MS a dle UTZ tuším 2 dny a máme kluka....u dcerky už si to nepamatuji

zzuzinda
20. bře 2014

My máme kluka i holku a u obou nám termín seděl podle menstruace i podle ultrazvuku. Ale každé těhotenství jsem měla jiné, s Adamem mi sice bylo špatně, ale s Bárou daleko víc, s Adamem jsem ujížděla na klobásách a na závitcích od číňanů a s Bárou na mandarinkách a sladkém 🙂

pavlapl
21. bře 2014

U holky jsem měla oba termíny stejné a u kluka jsem měla rozdíl 2 dny

kyti75
21. bře 2014

Prvni dva kluci pocati cca 14dni pres MS, coz je v dobe ovulace, pak jsme se chranili, pouze hned po MS ne a stejne je treti zase kluk. Neplanovali jsme ho, ale rikala jsem si, ze kdyby neco, bude to holka a prdlajs☹ Cyklus jsem mela cca 28-30dni, vsichni se narodili driv, o tyden, o dva a o mesic... Ale jsem za ne moc rada. Obcas bych ale pubertaka dala do babyboxu🙂

linduska78
24. bře 2014

Ahoj, mohu potvrdit, že mi vyšel podobný scénář - svatební noc, ovulace, kluk 🙂 Jinak co se týká přesného spočítání termínu, i doktor mi potvrdil, že po 12. týdnu už mi žádný termín upravovat nebude, i když ultrazvuky mi celou dobu říkají, že je miminko cca o 10 dní starší. Je to prostě velkej kluk a já VÍM, že nemůže být starší než je ten prvotní výpočet (manžel přiletěl až a svatbu a po svatbě odletěl, musel by mě oplodnit leda Duch svatý 🙂), takže se držím prvního výpočtu zcela bez ohledu na UZ. Hodně štěstí a zdravá miminka všem! 🙂

nonacek
11. pro 2014

@llluckaaa Ahoj píši jen ze zvědavosti? už jsi porodila? jakého je mimi pohlaví? Ať si to dal overujem😉

llluckaaa
11. pro 2014

@nonacek Jj, porodila 🙂 Mám holčičku 🙂

nonacek
11. pro 2014

@llluckaaa hm takže to ne sedí.....
ale četla jsem diskuzi a vím,ze jsi si přála holčičku tak ti gratuluji a přeji zdraví......✌✌✌💛💚💞💝💘💋💚💙

llluckaaa
11. pro 2014

@nonacek Děkuju 🙂 A já držím palce, aby se vám to tentokrát podařilo a byla na testu brzy pořádná dálnice 😵

nonacek
11. pro 2014

@llluckaaa Děkuji ✌✌✌

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru