Pohlaví miminka a stáří spermií. Má to vliv?

marinka
10. čer 2011

Četla jsem včera článek o tom, že když chce pár počít holčičku, měly by být spermie starší než tři dny, u chlapečka naopak mladší. Bylo tam přímo napsáno, že početí chlapečka se spermiemi staršími než šest dní, je prakticky vyloučeno (to mi teda přijde jako docela odvážné tvrzení 😅 ) Zajímalo by mě, jestli si pamatujete, jak to bylo u vás? Počali jste někdo chlapečka, i když jste předtím nesexovali dýl než šest dní? Vím, že se radí, že kdo chce holčičku, má sexovat před ovulací a u chlapečka přímo v den ovulky, protože holčičí spermie jsou pomalejší, ale dýl vydrží, ale toto jsem ještě neslyšela 😅 😅 , tak by mě fakt zajímalo, jestli je na tom něco pravdy 😉

jasmia
10. čer 2011

Tak tahle metoda je vážně zajímavá, ale u nás tedy rozhodně nezafungovala 😀 😀 . Nevěřím žádné z těchto teorií a výpočtů, ale na zasmání dobré 😀 .

anetka1701
10. čer 2011

myslím si, že u všech podobných "praktik" je pravděpodobnost, že to vyjde přesně 1:1 :oD zkusit to můžeš - za to nic nedáš :o) ale pak se nesmíš divit pindíkovi :oD

renat2
10. čer 2011

Akt - v den ovulace - narodil se nám chlapeček... takže dle té teorie to u nás vyšlo, ale řídit se podle toho a spoléhat na to..no nevím 😀

bajca.klom
10. čer 2011

my tři dny před ovulací a máme holku
😉

anieanne
10. čer 2011

Tak přesně na dny si to nepamatuju, ale je to dost pravděpodobné, že to bylo dýl než šest dní, protože jsme za celý měsíc sexovali asi třikrát ( a nesnažili jsme se, tzn. žádný cílený sex v době ovu ).

paolin
10. čer 2011

ono to tak opravdu je, že spermie XX jsou pomalejší a vydrží žít déle a XY jsou rychlejší žijí kratší domu. o něco větší šance tu je, ale bude to nejspíš tak 40:60 😉

apollo11
10. čer 2011

Já myslela, že spermie se obnovují postupně, takže v jedné várce můžou být různě staré 🙂
U nás to sedí s tou ovulací (byla jsem po ms a ani nepočítala s otěhotněním), s touto teorií nevím, nepamatuju si 🙂 ale podle mě je to všechno jen o náhodě.

vikula
10. čer 2011

My prvního v den ovulace a druhého jsme počali den před ovulkou a je to prý taky kluk 🙂 Tak nevím,nevím 😒 U druhého jsem byla přesvědšená,že když to bylo den před tak by to měla být holka.TAk to asi musí být delší dobu před ovulkou,aby to ta holčička byla...............

evulinkab
10. čer 2011

U nás to vyšlo-syn byl stvořen v den ovu.

luciebx
10. čer 2011

no musim rici ze ja letela do cr tak tyden pred tim nez doletel manza a vim ze sme urcite dali sexik driv a manza zustal tak na 4 dny a v den odletu sme dali dalsi sexik a to si myslim ze tenhle zpusobil naseho maleho.. ale jista si nejsem vubec.. no pokud tato teorie funguje.. budu se ji ridit pac druhe chci holcicku.. 😀

kaculetka
10. čer 2011

U nás ovulace 8.7.10, plodné dny od 5.7.10 a opravdu jsme 5.7. počali holčičku 😉

januzza80
10. čer 2011

Tak ja nevim presne kdy jsem pocatala deti,nemerila jsem ovulaci.Prvni bylo planovane a druhe a treti ne,tak nevim kdy jsem otehotnela.Ale co ohledne spermii tak u kluku jsem mela starsi spermie,protoze manza pracoval daleko a proto mame dva kluky a holcicka po castem snazeni a to po 4mesicich.

ffiinnkkaa
10. čer 2011

Nevím jestli jsem sexovala před nebo v den ovulace, Každopádně jsem to dělala protože jsem chtěla dítě. Né chlapečka nebo holčičku. Prostě zdravé miminko. 🙂

raada
10. čer 2011

v den ovulace a byl to chlapeček. teorii věřím a snad vyjde na druhý pokud holčička🙂

myisiska1
10. čer 2011

Tak i podle této teorie bych měla mít dvě holčičky. Koukněte ke mě do pasu 😀

gabrielachalupova
10. čer 2011

My 2 dny před ovulací a je to holčička. A spermie snad 6 dní ani nežije🙂 🙂

kalo
10. čer 2011

Já na tyhle metody věřím (stáří spermie, ovulace, strava matky, čínská tabulka...atd.), Nejlépe však zkombinovat všechny tyto metody pro určité pohlaví dohromady, nespoléhat jen na jednu...Nám to vyšlo 😉

maxi.smile
11. čer 2011

u nás taky před ovu a holčika 🙂 ...rádi by jsme chlapečka, i bych si to zkusila spočítat..ale manžel momentálně za náma dojíždí na chalupu, kde jsem s malou, tak jsem ráda, že se vůbec potkáme a pokud se nám potěší otěhotnět, budu šťastná a nebudu řešit co, hlavně když to bude miminko 😀 (ale metodě věřím, kamarádce to taky vyšlo ) 😀

mamkamarketa
11. čer 2011

kamaradka chtela po manzelovi holcicku a nekolik mesicu stravila pocitanim, merenim BZ a pod. po 4 mesich ''pocitani'' na to hupsli a Sare nedavno byly 2 roky 😵 takze ja se taky chystam,ze tuto metodu se pokusim uvest do praxe 😀

rezicka
11. čer 2011

Tak my jsme podle téhle teorie počali naš druhé miminko a podle ultrazvuků je to chlapeček.Spermie musí být čerstvé,ne starší jak 3 dny a ještě jsme se pojistili v den ovulace 🙂 .U dcerky jsme pohlaví neřešili,protože byla první...

bufina
11. čer 2011

U nás to bylo v první půlce cyklu chlapeček a v druhé půlce holčička 🙂

janca_dobi
11. čer 2011

Tak my jsme se podle těchto rad také zkoušeli řídit, chtěli jsme chlapečka, ale nevyšlo to, čekáme holčičku a už se na ní moooc těšíme. Je to prostě 50:50. 😀

jihajiha
22. říj 2011

Ahoj, my se teda snažíme taky o mimi, chtěla bych holčičku, protože kluka už máme. Pročetla jsem plno metod, které jsou "zaručené" nebo nezaručené, ale když se tak díváš, tak nikde ti ta metoda nezajistí 100% jistotu. Podle mě na tom něco je, ale nikdy se nemůžeš trefit, aby jsi věděla, že opravdu funguje. Já si nakonec říkám, že je lepší mít zdavého chlapečka, než třeba postiženou holčičku, není to tak? 😉

crca
22. říj 2011

Já je měla půl roku v mražáku,než mě je dali-vše z jedné dávky a mám oba 😀 😀

lucista
6. led 2012

tak u nás první těhu 100% v den ovulace a holčička a teď u druhého zase den ovulace, vychází to jak podle ms tak podle utz, akorát zatím nevíme co to bude, u dcery vím který den to bylo protože jsme byla na utz kdy mi dr řekl ovulace bude dnes a před tíma ni po tom nic nebylo jen ten den..:o)

denousek
6. led 2012

taky jsem to řešila ze začátku 😀 ovšem jak to 13 mesicu nešlo tak mi to bylo uplne fuk 😝

andelka
6. led 2012

My jsme v obou případech sexovali kolem ovulky (resp od MS dále) co 2-4dny, jak se nám chtělo, předtím byla tak 10dní pauza kvůli MS. Takže spermie byly staré tak akorát.
První mimčo bylo počaté ze sexu den před ovulkou a je to kluk.
Druhé mimčo ze sexu 3dny před ovulkou a je to taky kluk.
No a spermie přežije maximálně 5dní, víc je velmi velmi výjimečné.

staninka77
6. led 2012

Mě by zajímalo jak mám poznat ovu aby my vyšla holka.Přemýšlela jsem že bych to zkusila dva dny před menzes a potom tak čtyři dny po skončení menzes co myslíte.

Jinak kluci my všechny vyšli něco po menzes jeden 11.den a ten druhej 9.dne.
Chtěla jsem dříve ale nějak nám to nevyšlo.
prvního kluka si nepamatuji.
Dík za odpovědi.

llluckaaa
6. led 2012

My jsme jako druhé dítě chtěli holčičku, takže jsme se touto teorií (holčičky jsou pomalejší, ale dýl vydrží a chlapečci naopak) řídili a povedla se nám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru