Pohlaví miminka - babské rady

neuspech
3. dub 2018

Holky četla jsem babske rady a prý když Maminka nezvraci, tak to bude chlapeček a když zvraci tak holcicka ? Měli jste to tak ? A i podle chuti ze chlapeček chuť na slané a holcicka na sladké ? Jaké babske rady jste slyšeli vy a maže zkušenost ze to tak je ? Nebo muže být šance ze stejnak tu holcicku v brisku mám 💗

viki999
3. dub 2018

Je to blbost, nevěřím jediné z těchto babskych rad... kdyz kouknes tady do wikiclanku pohlavi miminka, tak jich tam mas spoustu.. uz jen proto, že dle půlky bych měla holky a dle půlky kluka je (alespoň pro mě dost jasny) jakou vypovidaci hodnotu to ma..
Tchýně třeba blila furt a ma kluka, moje máma zvracela jednou za obě těhotenství a ma obě holky..

barumat
3. dub 2018

Nezvracela jsem ani jednou a měla chuť na zeleninu, bílé jogurty a vločky a tak a je to holka 😉

zelenaesmolda
3. dub 2018

Je to nesmysl,nechapu,ze temhle poveram jeste dneska nekdo vubec veri...

newwi
3. dub 2018

Tak s tim zvracenim to u me, i u holek z meho okoli, bylo presne naopak :D

sylvusska
3. dub 2018

ja mela 2 tehu zcela totozne, i skrz zvraceni - 3 mesice + nechutenstvi, chut na sladke a prvni byla holka a druhy kluk

dora13
3. dub 2018

Je to nesmysl, vsechno. Dva kluci, tehotenstvi kazde jine (prvni jsem nezvracela, chute hlavne na slane), druhe jsem zvracela, chute na sladke a kluk. Tvar bricha tez nezpusobuje pohlavi dite, ale fakt, jestli mas nebo nemas rozestup brisnich svalu a takove to ze holky berou krasu a tak, tak to je uplny nesmysl.

vanea
3. dub 2018

:D No zvracela jsem jak šakal, jedla jenom sladké víceméně :D a máme kluka, byl na UTZ jasný od 20tt cca, předtím byly pouhé odhady na kluka...takže asi tak :D jediné co vyšlo, bylo takové to kývání prstýnkem nad rukou, tam vyšel chlapeček a jako druhé holčička=) druhé ještě nemáme, tak nevím..ale osobně na to nevěřím=)

luj89
3. dub 2018

Vsichni vime, ze je to nesmysl, ale je to spis brano jako sranda 😉. Ja mam holcicku (pohlavi jsem si nenechala rict). Ze zacatku mi bylo dost spatne, 3 tydny jsem byla na neschopence a cele dny i noci prolezela, prospala, problila, pak uz mi bylo blbe jen rano, v prvnim trimu jsem mela akne (ale to jsem slysela ze ukazuje na holku i na kluka 😀), bricho tak nejak normalni, jinde nez na brise jsem pribrala jen malinko, zezadu by nikdo nepoznal tehotenstvi.

priefi
3. dub 2018

@neuspech ja mam chlapecka a behem tehu jsem ze sebe vyhazovala skoro vse 😂 Nemela jsem chut na nic, bylo mi porad blbe 😂 Slysela jsem, ze podle briska, kdyz je hezke, je tu klucina a kdyz tzv.rozlite, je to holcicka, u me to sedelo. Nicmene, pry i podle hcg u prvniho scr.jde poznat co to bude.

marii90
3. dub 2018

Taky tomu moc neverim...ale je vtipny, jak lidi rikaj, ze to bude neco, protoze tohle a tamto a vy jim kyvate a vite, ze se pletou 😂 Ackoli ja mela jasno od II, co to bude 😃

lajochova84
3. dub 2018

Jasně, je to pravda! Akorát to vychází z 50% 😂, heleď, jediny, co je vědecky dokázáno, že čím blíž je styk k ovulaci, tím spíš to bude chlapeček. Resp. Holčičky se dělají po menstruaci, chlapec i těsně před ovulaci.

gembula
3. dub 2018

U mě všechno ukazovalo na kluka a mám holčičku, takže to moc nefunguje ;)

veru_86
3. dub 2018

Neni nejdulezitejsi to, ze tehotna jsem, na pohlavi prece az tak nezalezi, aneb co by za tehu kdejaka snazilka dala...prvni tehotenstvi bezproblemove a holcicka/ted jsem prvni trimestr prozvracela tehotenstvi naprosto rozdilne, samy problem a pry cekam chlapecka....

oveckaluky
3. dub 2018

Ani u jedné dcery jsem nezvracela a neměla chuť na sladký, teď čekáme dvojčata, podle screeningu pravděpodobně páreček, a je to stejný - bez zvracení a ze sladkých věcí mívám chuť jen na nanuky 😉

rebe
3. dub 2018

Dvě těhotenství, jedno jako druhé. Nevolnosti, ale bez zvracení, chutě na slanou sušenou šunku a sladké nektarinky u obou. Holka a kluk. Jediné, co se mi potvrdilo, je pálení žáhy při čekání vlasatého dítěte 🙂

veronikanel
3. dub 2018

Absolutní kraviny😄
Mám jednu holku (byla jsem v těhotenství bez pupínků,nezvracela jsem,...) a dva kluky(jeden ještě v bříšku).U obou jsem zvracela,vypadám jak když procházím pubertou,břicho mám jak sud(22tt),...I dle různých kalendářů,plodných dnů,dnů početí,krev,apod...jsem měla mít holku😂

veronikanel
3. dub 2018

@lajochova84 A taky ne😂Ani tohle jaksi nefachá.

lajochova84
3. dub 2018

@veronikanel ale je dokázáno, že holčičí spermie jsou těžší, protože nesou dva chromozomy, takže pomalejší a vydrží dýl. Mužský jsou rychlý, ale "chcipaji" dřív. Jen asi nikdo nedokáže přesně odhadnout kdy tam který doplavou v době ovulace.

newwi
3. dub 2018

Mama mi tvrdi,ze pohlavi se da vypocitat dle "mladsi krve" jednoho z partneru... pry kazdych 7 let se meni krev v tele a kdo ji ma "mladsi",takove pohlavi to bude :D pry to vychazi... jako u nas to vyslo,ale nespolehala bych na to :D

veru_86
3. dub 2018

@oveckaluky fakt? Tak to moc gratuluju, pamatuju si te (snad nevadi tykani) ze snazilek ❤❤❤❤

aidelina
3. dub 2018

@lajochova84 Holčičí spermie nenesou 2 chromozomy = blbost 🙂 Pohlavní buňky matky jsou pouze Xkové, některé spermie X a některé Y. Při spojení spermie a vajíčka tak vznikne buď XY - kluk nebo XX - holka. Všechny pohlavní buňky (vajíčka a spermie) obsahují pouze poloviční sadu chromozomů (haploidní), aby pri spojení vznikla plná diploidní sada.
Tj. Xkové spermie neváží víc, ale je prokázáno, že mají delší oplozovací schopnost, Ypsilonové dřív chcípnou, proto je větší šance na holčičku při sexu před ovulací.

lajochova84
3. dub 2018

@aidelina já jsem četla nejaky článek od MUDra, ale už je to přes rok, tak jsem to možná popletla. Ale zásadní informace je správně 😉 vím, že jsem se taky nad tím pozastavila, každopádně už tomu nebudu věnovat čas to hledat znova. Ale je fajn, že tu je někdo, kdo uvádí věci na pravou míru.

marketa11112
3. dub 2018

Ja nezvracela ani u jednoho ditka. Jen u sNa jsem mela keasnou plet, chute zadne, brisko male a dopredu. U dcerky plet prisernou a trva to i po porodu, chute na sladke ano,zle mi bylo celkove cele tehotenstvim.

evakaspar
3. dub 2018

Mam doma 2 kluky. Obe tehu naprosto pohodove. Nevolnost zadna, krasna plet, huste vlasy, chute spise na slane a pikantnejsi, cigarety mi nevadily. Ted jsem po treti tehu, cekam holcicku od zacatku je mi zle, nevolnost castecne ustoupila v 18 tt. Plet silena sam pupinek, vlasy hruza padaji a mastne.z cigaret se mi zveda kufr, manzel musel taky prestat, z masa a uzeniny je mi taky soufl jen to citim. Mohu citrusove plody, jablka vesmes ovoce, zelenina, zmrzlinu, zakusky vseho druhu, meloun, sladke jogurty. Boli me silene panev stydka kost a kriz. Prsa v 1ohni. Je to proste uplne jine tehu. Tusila jsem to ze to bude devče. Jo a mam silenou chut na alkohol bile vino a pivo. Normalne to nemusim 😉

normalnimatka
3. dub 2018

blbost. nesedí. ani chutě, ani četnost nevolností....
přijde mi, že přecijen trošičku sedí tvar břicha..ale určitě ne vždycky.

evakaspar
3. dub 2018

@evakaspar a jeste u kluku jen bricho rostlo, ted jsem do siroka boky zadek masakr.

oveckaluky
Autor odpověď smazal
Zobraz
oveckaluky
3. dub 2018

@veru_86 vůbec nevadí 😉 moc děkuji :-* screening máme úspěšně za sebou, tak snad už se nic nevytelí 🙂

2hanah
3. dub 2018

@neuspech V 8.týdnu může být ještě brzo jásat, že nebudou nevolnosti, já zvracela až od čtvrtého měsíce, jedla bych hlavně sladké a čekáme kluka. S dcerou zvracení pouze 1krát v 5.měsíci, nevolnosti, chutě žádné a první syn žádné nevolnosti, ani zvracení, jen hlad a chuť na zdravé jídlo. Každé těhotenství je jiné nehledě na pohlaví, jen na kyselé jsem neměla chuť nikdy.

baraskaska
4. dub 2018

Neverim zadny babsky rade 😀. Pac to bysme ted cekali chlapecka jak divyho... Pikantni chute, voni mi cigarety, garaz apod, pry mi to slusi,prijde mi ze se mi trosku min mastej vlasy, mam brisko dopredu to jsem u dcerky mela uplne kulaty a do stran. Placenta vzadu u dcerky byla vpredu. U male jsem milovala jahodovy jogurty a houbovy omacky a nejedla zadnou zeleninu ted k jogurtu ani necichnu houbam jabysmet a zeleninovy salaty pekne s chili bastim snad cele těhotenství. Hladina FB-hcg 28 takze taky odpovida na kluka. Vsechny kalendare aztecky, cinsky, stari krve, i prstýnek ukazoval kluka. Sex 9dc, 11dc a 13dc kdy byla ovulace takze taky by to mohlo vyjit na kluka. A presto preze vsechno pry cekame holcicku. Tak bud na nas vyvali pindika na sale nebo to bude raubirka. 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru