Pohlaví miminka podle těhotenských příznaků (nevolnosti,špatná pleť atd...)

sarkal
22. črc 2008

Ahoj holky.Mám dotaz.Myslíte si,že je alespoň malinko pravdy na tom když se podle příznaků říká,že bude holčička nebo kluk??Já mám od začátku těhu špatnou pleť,drobné pupínky a hodně se mi pleť mastí,taky vlasy se mi více mastí,mám hroznou chuť na sladké a do 5měsíce jsem trpěla velmi častými nevolnostmi.Všichni mi říkají,že to vypadá na holku,že ta bere krásu atd.Zajímalo by mě jestli jste některá měla takové příznaky a pak ste doopravdy měla holku,nebo příznaky,které jsou u kluků a měla jste kluka.Moc tomu nevěřím,ale mamka při mě hrozně zvracela a měla špatnou pleť a při bráchovi jí nebylo vůbec nic.Hrozně by mě zkrátka zajímalo jestli to některé vyšlo.Jsem v 25tt a ještě nevíme co to bude,mě je to sice jedno ať chlapeček nebo holčička,ale zajímal by mě váš názor.Děkuji za odpovědi.

myschka
23. črc 2008

no já poslouchala celé těhotenství, že to bude určitě kluk jak mi to sluší 😅 😀 a nakonec vykoukla Adélka. No na někoho to možná sedí ale nedá se to hodnotit u všech. Každopádně jsem zvědavá jestli budem mít příště chlapečka jestli bude to těhotenství jiné 😒
Teď mě strašně bolela prsa, tři měsíce jsem zvracela ale pak jsem byla úplně bez problémů, krásnou pleť, vlasy i nehty a kulatilo se mi jen bříško. Sousedka teď v říjnu čeká chlapečka, má mastné vlasy, hroznou pleť a vypadá hrozně strhaně ale už má dvě holky doma a prej to bylo u nich to samé 😉 tak uvidíme, snad brzy 😉

mirrinka
23. črc 2008

mne taktiež všetci tipovali chlapčeka,lebo že vraj som v tehotenstve veľmi opeknela...ale ja som o chlapcovi nechcela ani len počuť - ani neviem prečo...možno preto,že som nejako cítila,že to bude dievčatko 🙂 a v siedmom mesiaci sa potvrdilo to,čo ja som tušila od začiatku...máme Lianku 🙂

silvia21
23. črc 2008

ja som do piateho mesiaca velmi zvracala, mam strasnu plet, brusko gulate, vlasy trosku castejsie umyvam 😀 a denne jem strasne vela ovocia.. a co cakam?????? dievcatko 😉 ja si myslim, ze je to pravda 😉

mirrinka
23. črc 2008

ako si môžeš myslieť,že je to pravda,ked už kopa z nás tu písala,že to pravda nie je.... podľa mňa sú to len také babské výmysly

silvia21
23. črc 2008

ved kazdy ma svoj nazor a u mnohych zien sa to potvrdilo tk preco nie?? 🙂

mirrinka
23. črc 2008

pravda by to bola,keby sa to potvrdilo u každej...

silvia21
23. črc 2008

no prave u tych u ktorych sa to nepotvrdilo,su vynimky a ako sa vravi? 🙂 ze vynimka potvrdzuje pravidlo 😉

mirrinka
23. črc 2008

😀 neberiem ti tvoj názor...ale myslím si o ňom svoje... 😀

silvia21
23. črc 2008

ok 🙂 🙂 🙂

mirrinka
23. črc 2008

🙂

sarkal
autor
24. črc 2008

Tak jsem vyzpovídala pár kamarádek.
Sestřenice netrpěla nevolnostmi,pleť i vlasy ok a má kluka.¨
Jedna kamarádka také netrpěla nevolnostmi(dokonce sme ještě chodily do školy když už měla bříško) vlasy i pleť normal a má kluka.
A do třetice jedna známá netrpí nevolnostmi,pleť i vlasy jsou ok a čeká chlapečka což má potvrzené z amnia,ale první dítě měla před 14 lety a to holčičku a bohužel si nepamatuje jakou měla pleť a vlasy a nevolnostmi prý trpěla do třetího měsíce,ale jen slabými.
A pak moje mamka,když čekala bráchu tak jí nebylo vůbec nic,všechno ok a když čekala mě tak trpěla nevolnostmi do konce těhu jen byli pak slabší a pleť měla prý hroznou.
Těžko říci zda se podle toho dá jít nebo ne,ale na každém šprochu pravdy trochu...Možná je to prostě jen náhoda,protože je samozřejmě i hrozně moc těch,které měly vše ok a mají holčičku,ale je to zajímavé.

ededik
24. črc 2008

Ahojte kočky,
zaujímavá téma...
Tak ja pre zmenu neznesiem sladké, pleť hrôza, vlastne celé telo, zle mi bolo len tak do 12tt - potom už v pohode.
Čo mi predpovedáte ???? 🙂

pensadorcallisto
24. črc 2008

Ahojky...
Ja si taktiez myslim, ze su to len take predpovedacky... Pri prvom tehu som nemala ziadne nevolnosti, plet ok, vlasy tiez, proste som skoro ani nevedela, ze som tehotna. Opeknela som. A narodilo sa dievcatko...
Teraz je to podobne. Aj ked zo zaciatku mi stale bolo zle, ale nevracala som. Chute nemam ziadne, tak uvidime. V sobotu ideme k lekarke, ta nam povie, co to bude. papa

kacka.va
24. črc 2008

Mně to teda neodpovídalo, máme holku, pleť jsem měla pomalu lepší než před těhu, břicho jsem měla jednou špičaté, druhé den kulaté. Chutě jsem obecně měla úplně stejné jako před těhu.

blovitc120
24. črc 2008

To sú len také povedačky. Nás je v práci 12 tehotných a ani na jednu žiadne zaručené pravidlo neplatilo. Napr. ja s kolegyňou sme rovnako tehotné, ja jem mäso, klobásy, sladké ani vidieť, bruško mám malé guľaté, zvracala som do 17tt a budem mať dievčatko. Ona je tony sladkého, bruško má tiež guľaté ale veľké oproti mne, na pleti samá vyrážka, zvracala a bude mať chlapca. Keďže sú len 2 pohlavia, logicky aj tie povery buď platia alebo nie, je to 50 na 50. Tvar bruška záleží len od toho, ako je uložené bábo a akú má tehotná stavbu tela. A na to či opeknie vplývajú hormóny a ako sa jej telo s nimi vysporiada, zadržiavanie vody, opuchy a pod. Mne napríklad všetci tipovali chlapca.

rolincova
24. črc 2008

čauky holčičky, tak se také přidám k vaší diskuzi.... Osobně si myslím i podle toho co mi kolem holčiny říkali, tak jem to prostě individuální a různé. Známá měla 3 kluky a všechny těhotenství naprosto odlišná. I tvary bříška.
Ale je fakt, že tady hodně píšete u holčiček velké nevolnosti, ty jsem měla od začátku taky....

konja: Ahojky jentak náhodou jsem se dostala na tuto diskuzi a docela mě zaujalo, jak popisuješ své těhu. Já mám také 6 letého hošíčka, první těhu bylo super občas mi bylo špatně, ale nic hroznýho a docela jsem měla chutě. Teď od začátku mi bylo ty 3 měsíce fakt tak hrozně špatně, že jsem zhubla 3kg. Teď jsem ve 22 týdnu a nabrala jsem ty 3kg zpátky. Nemohu se podívat na maso, které jsem milovala, a konzumuji na kila nektarinky, broskve, jablka... Prostě všechno ovoce. A dávám mu i přednost před zeleninou. No a občas mi vyskočí i nějaký ten pupínek a na ultrazvuku nám to nechtělo moc ukázat, tak mi dr. dělal ještě spodní ultrazvuk a zmáčknul mi bříško, takže se miminko trošku otočilo a říkal, že to vypadá na 90 procent na holčičku. Takže jsem se objednala ještě do HK na 4D. Abych měla fakt jistotu. Udělalo mi to velikou radost. Protože jsem byla přesvědčená, že budeme mít chlapečka. Na kterého jsem se teda těšila taky... Ale holčičky jsou holčičky. Tak uvidím ještě 3.8.

fiallinka
24. črc 2008

sarkal: do pátého měsíce pleť šílená, vlasy hrozné, fujjjj, u zubaře pečená vařená, břicho kulaté, chuť na sladké i slané 🙂, nevolnosti byly, ale ne až tak hrozné... v pátém měsíci se aspoň ta pleť zlepšila. Výsledek - čekáme dva kluky... no, podle toho, co píšu, bych čekala aspoň jednu holku 🙂

sarihy
24. črc 2008

Ahojky, tak já nevolnostmi netrpěla (špatně mi nebylo ani jednou), od začátku těhu se můžu utlouct po masu (řízky to je mor...), sladký taky můžu (ale dřív se jím přejím...), pleť, vlasy a nehty se mi výrazně zlepšily....no a čekáme holčičku 😉 ...takže na pověry nedám... 😉

rolincova
24. črc 2008

No tak to je mazec, je vidět, že to podle toho fakt nejde brát....

dvojka
24. črc 2008

holky,já měla v prvním těhotenství nevolnosti,po celé těhu jsem měla krásně čistou plet bez jediné vady.Každý mi tvrdil že čekám kluka.No a byla to holka.Takže na to nějak moc nevěřim,že by se to mělo až tak brát 😉

gabka32
24. črc 2008

ahojky, já mělá celé těhu úplně v pohodě, ani jednou jsem nezvracela, pleť, vlasy, nehty všechno v pohodě, ani jsem moc nepřibrala a zpočátku byly chutě na kyselé - rybičky, zelí (kupodivu moje milované okurky jsem naopak skoro vůbec nemusela 🙂, ke konci těhu zas naopak na sladké.
břicho jsem měla spíše dole celou dobu, kulatejší...
..a narodila se holčička Sašenka

myslím že podle průběhu těhu se to říct nedá, já si spíše tipovala kluka

mmar
25. črc 2008

tak já obě těhotenství stejné, ani jednou jsem nezvracela, plet, vlasy a nechty lepší než kdy jindy 😵 , řekla bych, že i tvar bříška byl stejný, no a poprvé se narodil chlapeček a ted holčička 😅

jabber
25. črc 2008

Tak já byla taky od začátku úplně v pohodě, zvracení žádný, všichni mi celou dobu tipovali kluka a máme holčičku 🙂

Já jsem slyšela ještě další věc - že holky jsou v bříšku mnohem aktivnější a víc se melou, kdežto chlapi jsou pohodáři (to by tak souhlasilo 😀 ) a je pravda, že mě se břicho hýbalo fakt hodně 🙂 . Jak to bylo u vás a vy, co máte kluka i holku, byl v tom nějaký rozdíl?

tutifruti
25. črc 2008

Tak ja som typický príklad toho, že baby berú krásu... Ako sú niektoré ženy krásne, keď sú tehotné, tak ja som bola hrozná...
Také tie boľavé vyrážky som mala na tvári, pleciach, dekolte... /ja ktorá som nemala vyrážky ani v puberte/... Pribrala som 35kg pri jednej aj pri druhej... Vlasy mastné, celá spuchnutá..., no hrôza... Podľa toho by mali byť tie moje baby minimálne miss medzigalaktik... 😀

claudinka
25. črc 2008

ahojte. u mna je to zase naopak, oskaredela som, brusko mi vsetci tipuju na dievcatko a na ultrazvuku bolo vidno nieco navyse 😝

marianeta
25. črc 2008

Caute
Ja mam chlapca a tiez som pocula,ze ked zena caka chlapca tak nezvracia u mna sa to potvrdilo.Ja som nemusela typovat podla vlasov ci pleti,( aj ked plet sa mi zlepsila,ale zato mi zosedivelo par vlasov ☹ )od zaciatku som vedela ze to bude chlop pretoze moj muz je zo styroch chalanov a aj jeho bracho ma dvoch.No a co sa chuti tyka zo zaciatku som jedla kysle polievky,potom sladke a hlavne mak ten som mala na ranajky na obed aj na veceru a nemohly chybat jogurty a ovocie ktore som dovtedy nemusela mat,a strasne mi smrdelo kuracie maso 😝

pensadorcallisto
25. črc 2008

Ahojky.... Hned takto po ranu som si precitala tie prispevky a dost ma rozosmiali... Myslim si, ze tym,, ktorym to vyjde, tak ti v to veria, ale to je fakt len nahoda...My zajtra ideme na ultrazvuk, tak som zvedava, co to bude.. 😀

andy21
25. črc 2008

Je to blbost hádat pohlaví podle čehokoliv, mě to sluší(zatím 😀 ), pleť mám hezčí,chutě normální jako před těhu, bříško do špice a čekáme 100% holčičku 😎

sandrika
25. črc 2008

u mna sa to potvrdilo hrozná chuť na mäso a a syry a mám chlapčeka, ale bruško som mala malinké

funy
25. črc 2008

andy,

dost skoro vies, ze cakate dievcatko, ak ti to neoznamili na zaklade odberu plodovej vody, tak sa na to nespoliehaj.
niekomu az do konca tehu tvrdia ine pohlavie.
najpresnejsia je plodova voda.
ja len aby si sa na to neupla a potom nebola prekvapena 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru