Pohlaví miminka v 18tt nelze určit?

nikol67
17. dub 2018

Ahoj holky,vím,že informací o tom,kdy je možné zjistit dle UTZ pohlaví mimča je všude dost,a právě proto mě trošku štve proč já ho v týdnu 17+1 stále nevím,navíc ne proto,že by třeba bylo mimčo špatně natočené a nebylo to vidět(to bych pochopila). Původně sem počítala s tím,že se ho dovím na prvním screeningu ve 13tt tak,jako moje kámoška.Doktor ale vyloženě řekl,že pohlaví v této fázi těhotenství nelze určit,což mi bylo divný,když kámojda ho věděla a taky sem pročetla pár diskuzí,kde se pohlaví ve 13tt běžně určilo. To jsem byla v nemocnici na.No a pak včera jsem byla u svého gynekologa,právě v 17+1 a už doufala,že teda budeme vědět.Řekl mi,že pohlaví mi řeknou ve 20tt na dalším velkém UTZ,že on má pouze orientační ultrazvuk a lepší mu pojišťovna neproplatí.To už jsem byla fakt zklamaná a je mi trišku divné,že by měl nějaký gyndař v dnešní době takový UTZ že ani v 5.měsíci nevidí pohlaví,které běžně rozeznavájí už po 12tt. Jako hlavně že já i mimi sme v pořádku a vše se vyvíjí jak má, ale stalo se vám třeba něco podobného?Že by z takových důvodů nešlo pohlaví určit?

chumlee71
17. dub 2018

Mě pan doktor řekl ve 12 tt, že to bude kluk, ve 20 tt ho potvrdil a porodila jsem kluka 😉

mamamtbo
18. dub 2018

Zalezi na zkuseny dr. dela screening ve 13tt + jake ma vybaveni..u prvniho jsme vedeli hned ve 13tt a u druheho jsme si pockali do 20tt..

nikol67
autor
19. dub 2018

To sou fakt rozdíly to vám povím..mě prostě jen asi vadily ty řeči typu,že to nejde,když ty ženske uz dnes brouzdají na netu a v diskuzich a jdou na jistotu kdyz vi,ze jine taky vedely..tak ma rict ze to treba nerika v tomto stari prave aby se nespletl a to bysem furt respektovala ale jako nejde to - to jako jak kdyby z vas delali blbce 😂

bartakova_veronika
19. dub 2018

@nikol67 měla jsem to úplně stejně .... také pořád tvrdil, že to nejde ale hlavně je pravda že říkal ohledně určení pohlaví že to dělá až někdy od toho 18tého týdne ... mě tehdy mrzelo, že jsem nešla na první screening do karlových varů ale dělal my to můj gynekolog ... v té době jsem to nějak neřešila a když řekl, že to dělá i on tak jsem to nechala na něm ... kdybych měla mít někdy druhé dítě, tak už tuhle blbost neudělám ... žádný 3D ultrazvuk, žádné fotografie nic .. a tehdy na tom prvním screeningu může poprvé muž jít a vidět první ultrazvuk a také vědět pohlaví miminka, pokud je to možné vidět ... ale většinou ano .. hlavně že si vzal ode mě 1000 kč a nedal mi ... zato v karlových varech klidně 5 fotografií 3D + normální .....

daasqua
19. dub 2018

Já doteď nevím, co čekáme, a to jsem 32tt. Na screeningu v 13tt samozřejmě řekli, že to není pořádně vidět a že tedy příště. Screening v 22tt byl megarychlý a doktor (jiný) meganeochotný, takže když jsem se pak zeptala, řekl, že by stejně určitě nebylo nic vidět a že mimčo bylo stočené. Nebylo, byl na něj krásný pohled, stačilo se zastavit a "zaostřit", krásně se ukazovalo. Teď čekám na screening v 33tt a jsem tedy zvědavá, co mi řeknou a jestli bude ještě něco vidět.
Jinak po mně chtěli nějaký VIP poplatek za několik tisíc (tuším 4.000, a to jim 1.000 už platím) a ani neuměli odpovědět, co v tom je, takže na ten jsem se vybodla... takže když jim holt člověk nedá prachy, tak ho jen odbydou a "vše v pořádku, hlavně už jděte, víc vám neřekneme".
Kupuji tedy všechny barvičky a holt mrňouskovi nemůžu pořád říkat jménem a nic si představovat, bude to asi překvápko do poslední chvíle...

triping
6. čer 2018

Já,jsem u prvního těhotenství věděla pohlaví až v 28tt 😉 Ale tušila jsem,že to je holka a bylo to tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru