Poloha podélná hlavičkou (PPHL), postavení pravé (II.)

sealm
12. bře 2011

Ahoj, miminko mam otočené hlavičkou dolů (zatím, snad se nepřetočí zpět 😉 ), ale dnes jsem se na předporodním kurzu dozvedela, ze pokud se jedná o "postavení pravé (II.), méně obyčejné" tj zádíčka má v pravé přední části dělohy, předpokládá se delší, náročnější porod. Snad prý proto, že porodní cesty jsou standardně připravené na "postavení levé (I.)". Setkaly jste se s tím? Máte zkušenosti at uz pozitivní-negativní-neutrální? Díky.

jasekd
14. bře 2011

Ja mam postaveni prave predni, takze ani nestras 😉 No, u prvniho ditete jsem ho mela taky. Porod takovy prumer. Od zacatku silnych kontrakci pravid. po 5 min. a brzy po 3 min. a odtekani plodove vody po narozeni ditete 9 hodin. Kontrakce silne, bolesti krizove, ke konci nonstop, tudiz jsem nepoznala, kdy je prava kontra na tlaceni, ale ty krizove bolesti jsou snad zpusobene hlavne delohou v RVF, kterou mam. Tlaceni obtizne, cca 45 minut tipuju, s pomoci Dr., dvou PA a nastrihu. Dite naprosto OK 🙂 Porod nebyl snadny, nicmene jsou mnohe horsi a delsi. U me to byla kombinace asi vice veci: deloha v RVF, nepripravene porodni cesty (zavrenej cipek, dite vysoko, presto to byl spontanni porod, ne vyvolavacka 🙂 ), rozmery panevni male (posl. cislo 16) a na ty rozmery i velke dite, 3,75 kg a 52 cm, hlavicka myslim 35 cm. Takze tezko rict, jaky vliv melo postaveni prave predni. Navic to byl prvni porod, ted doufam to pujde lepe 🙂 Tobe preji to same, i kdyz podle profilu rodis poprvy.

luciebx
14. bře 2011

no ja na predporodnim kurzu mi bylo receno ze by se melo spavat na levem boku tak se miminko dostane na spravnou polohu.. jako ted nevim zda si to pamatuju dobre.. zadicka na levo a me malej kopaval do prave strany briska.. ze i kdyz pry umyvas podlahy nebo neco stiras tak pry na kolena byt v predklonu ze se tak mimi umisti do te spravne polohy.. ze pry jak je otoceno na druhou stranu .. tak ty kontrakce ktere zacinaj nejsou ty co sejako by otviras ale ze telo se snazi mimiska si pretocit tak aby se lepe rodilo takze tim padem je delsi porod.. .jak rikam nejsem si jista zda si ty strany ted pamatuju dobre.. ale vim ze mi bylo receno spavat na levem boku takze ja tak spavala a porod sem mela uplne super jednoduchy .. zadny natrzeni nic.. a malej me 3390
jen chci jeste rici ze ja rodila v anglii a tu je predporodni kurz mozna o trosku necem jinym nez u nas v cr

xlamb
7. srp 2012

navážu na relativně starou diskuzi, třeba tento příspěvek dá odpověď nastávajícím maminkám. mělo by to být tak, že od postavení miminka se odvíjí délka rotace hlavičky. přitom při zadních postaveních (pravé i levé) je délka rotace delší (135 stupňů na místo 45) a delší (a bohužel i bolestivější) je pak i porod. mě dneska na UZ řekli, že mám postavení pravé přední, takže mě mimi kope do levé strany. toto je méně obvyklé (asi u 5% rodiček). nejobvyklejší je levé přední (u 60% rodiček).

ivazapisovatelka
7. srp 2012

Tak já měla skoro celou dobu "postavení levé". Když mi praskla voda a jela jsem rodit, tak ještě při příjmu byla malá ve stejné poloze, pak se ale asi nějak otočila. Celou dobu si PA myslela, že je tak jako při příjmu a protože malá nesestupovala do porodních cest, tak mě šoupali do různých poloh, aby tomu pomohli. Jenomže když malá vylezla, tak zjistili, že byla otočená opačně a těma polohama mi porot spíš o pár hodin oddálili. Celý porod, od prasknutí vody až do doby než byla malá na světě, trval 15 hodin. Tak doufám, že to nebude tvůj případ 😉 Ale jinak to stejně stálo za to 🙂

juli268
17. srp 2015

Chcela by som obnovit tuto temu kedze na internete som nasla len malo informacii o tom ak mate mamicky o tom nejaku skusenost ....lebo mame tuto polohu zasocek na lavo tak co nas asi caka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru