Pomalu rostoucí hCG. Máte zkušenost?

kafka8
2. dub 2012

Ahoj, jsem tu nová a trápí mě jedna otázka, tak bych ráda věděla jestli nemáte zkušenosti. Jsem po druhém IVF, 8.3. jsem byla na embriotransféru a po 14 dnech HCG bylo 54, za 2 dny 78, byla jsem upozorněná, že to asi nevyjde. Po týdnu jsem šla znovu na krev a HCG 441, sice roste, ale pomalu. Znovu mám jít na krev ve čtvrtek, s tím, že bych měla jít do nemocnice na pozorování, ale to se mi moc nechce. Je tu i možnost mimoděložního těhotenství. Máte někdo s tímto zkušenos
ti, že by HCG rostlo pomalu a nakonec to bylo dobré? Děkuji

xsuzzi
16. dub 2012

@kafka8 podle mě jsi tedy hodně brzy od početí, takže revizi určitě ne, jestli chceš miminko.

xsuzzi
16. dub 2012

i,když někdo má srdíčko 30 den, ale někdo taky až mnohem dýl. Já bych rozhodně čekala.

jessika
16. dub 2012

40 dní do MS nebo od početí?

yes79
16. dub 2012

Ahoj, no teda, to jsou věci. Já bych ještě počkala a zajela do gennetu, ať ti řeknou svůj názor, ale asi bych ještě počkala, jestli se objeví srdíčka.

sefova
16. dub 2012

přidávám se k variantě počkat! ono je fakt, že ukončit to můžete vždycky, ale vrátit zpět už těžko...vydrž holka, i ty mrňousci to ještě evidentně nevzdali...

kafka8
autor
16. dub 2012

@jessika od početí

kafka8
autor
16. dub 2012

ještě tu nikdo nepřišel, asi mě trefi 😖, tak uvidím co řekne ještě primář a asi tomu dám ještě tento týden čas

jessika
16. dub 2012

Hele, ono fakt o nic nejde. Teda jde, jistě. Revize ale kledně může počkat. Třeba bojovníčci zabojují. A pokud ne, tak to tak má být a revize stejně počká. držím palce!!!!

luciebx
16. dub 2012

@kafka8 ahojky ja tu nakukuju obcas na tvuj pripad.. no ty blaho.. ty dr jsou nekdy jak padli vid.. a najednou mas mozna dvojcatka.. 😵 drzim palecky at to jde tak jak ma.. a hlavne ze hcg stoupa ne.. je jedno jestli pomalu.. ale dulezite ze stoupa... hlavu vzhuru myslim na tebe

kafka8
autor
16. dub 2012

moc děkuji holky za podporu, ani nevím co bych si bez vás všech počala 🙂 , jj asi počkám a uvidí se , ale budu muset udělat trochu vítr, aby mě pustili domů 🙂, od kdy se leží v nemocnici s těhotenstvím, když nic nehrozí.

crca
16. dub 2012

@kafka8 tak nějak taky sleduji to tvoje scifi,ale jen ti chci říct jedno....já když byla po transféru,tak jsem po týdnu šla do špitálu kvůli špinění....tam udělali UTZ a bylo tam jedno...ležela jsem tam 3týdny a co týden to jiný počet 😀 ,další týden tam byli dvě s tím,že asi to jedno odchází proto špiním-akkce srdeční žádná,když mě propouštěli tak viděli jen jedno a to taky napsali do papírů.S těma jsem musela do svého Caru kvůli neschopence a přebrání ke svému dr.Doktorce jsem to vylíčila co a jak a jí to nedalo a že teda koukne 😀 Nikdy nezapomenu na její výraz a slova"já teda nevím,ale já tam vidím dvě a krásně blikaj" 😀 Tím chci říct,že se může schovávat a vše je o času,takže fakt nespěchat s unáhlenýma rozhodnutíma 😉 Za 14 dní jim budou 3 roky a těhu bylo ukázkové na dvojčata,takže držím mooooc palečky ať to máte taky v dobrém konci 😉

kafka8
autor
16. dub 2012

@crca děkuji za podporu, no vidím, že jsi taky měla pěkné drama, ale je důležité, že to dobře dopadlo a máš dvě zdravé děti 😀. No uvidím, určitě ještě počkám

ujujuju
16. dub 2012

@kafka8 ahoj ako pokračuješ, si v nemocnici, či domka??

kafka8
autor
16. dub 2012

@ujujuju ahoj, bohužel ještě v nemocnici, ale zítra by mě měli doufám propustit a docházet budu jen ambulantně

jessika
17. dub 2012

@kafka8 Tak jaká je dnešní prognoza?

kafka8
autor
17. dub 2012

@jessika tak dneska byl jen UTZ, kde mi ukázali 2 gestační váčky, jeden něco přes 5mm kulatý, druhý 3mm placatý a ten prý asi zaniká, jelikož nemá dobrý tvar. Jsou hned vedle sebe, tak možná proto ten podivný tvar na začátku, kdy viděli jen jeden. Pustili mě domu a mám přijít v pátek, opět pro jistotu na lačno, kdybychom se rozhodli pro revizi. Na srdíčko se dívat něchtěli, prý je ještě brzo.
Doktorka z gennetu má dovolenou a bude až v pondělí, tak prý kdyby něco, tak jí můžu volat, ale bohužel se na to nepodívá. Takže mi nezbývá nic jiného než opět čekat.

daasenka85
17. dub 2012

@kafka8 jejda to je mučení ☹ pořád je ale snad šance, že jeden mimísek zůstane, ne?
jinak teda čumim! hlavně s tím, jak do Tebe hned ten blbej dr. chtěl vrtat POMOCÍ LAPAROSKOPIE. Přitom nevěděl nic. já taky nejsem zrovna tabulková. v prosinci jsem otěhulila a v lednu dostala menzes. ten během jednoho dne přešel, tak jsem si udělala test a byly //, dost krásné. sledovali mi HCG, klesalo, já zase začala krvácet po pár dnech. ok, diagnóza biochemické těhu. pak jsem šla jen "pro formalitu" na kontrolní odběr HCG po 14 dnech a najednou 250! děložní sliznice skoro nulová. to už dr. začal mít podezření na GEU (jestli jsem pochopila správně, že je to zkratka pro mimoděložko 😉), ale nechtělo se mu do mě vrtat, protože už mi jednou dělal revizi pro zamlklé těhu (duben 2011). tak jsme počkali, chodila jsem 2krát do týdne na odběr HCG, furt krvácela, ale světe div se, nakonec jsme nuly dosáhli! ještě nikdy jsem neslyšela, že by se mimoděložko vstřebalo, ale já jsem toho příkladem! zkrátka kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. dr.to odůvodnil tak, že kdyby mi dělali laparku, tak nejspíš o ten vejcovod přijdu nebo že ho při ní poškodí, jak do něj budou vrtat. jasně, taky jsem slyšela názor, že tam stejně budu mít srůsty, teď mě trochu i vyděsila Elana (pardon, jestli jsem teď zkomolila přezdívku 😉), že mi to může zabíjet další embryjka, ale já svému dr. věřím (zatím nemám důvod nevěřit) a šance, že se vejcovod zahojí a bude fungovat normálně tam prý je.. a taky nemusim mít všechno, že :-P 🙂
No držim pěstičky!

kafka8
autor
17. dub 2012

@daasenka85 tak nějaká šance ještě pořád, je ale už to záleží jen na něm, jestli zabojuje a ukáže se srdíčko. No čtu tu šílené příběhy, člověk by neřekl jak je otěhotnění složité a kolik to stojí nervů. Byla se mnou na oddělení jedna slečna s GEU, kdy samovolně potratila ve vejcovodu a pro jistotu ji ho vzali a na druhém měla srůsty, no šílené. Těžko říct, jestli to bylo nutné a nejhorší, je že se to člověk nikdy nedozví. Ty srůsty jde jednoduše zjistit bez zákroku hysteroskopii, napouští do tebe tekutinu a pod ultarazvukem to vidí. Mě to dělali, když nám nešlo cca 2 roky otěhotnět. Není to nic příjemného a po tom tě dost bolí břicho, ale je to při vědomí a víš to hned. A bolesti do druhého dne přejdou.

jessika
17. dub 2012

NO tak to je něco, no. A co UTZ u tvého doktora?

evaviki
17. dub 2012

@kafka8 drzim palecky.. divne hcg moze byt sposobene aj tym, ak je jedno mimi ok a druhe nie.. (to bola vtedy aj jedna z mojich kvazi diagnoz).. tak snad zabojuje....moooooc na vas myslim...

lucie255
17. dub 2012

@kafka8...moc ti držím palečky ať ti to dobře dopadne. Nezávidím ti čím vším si musela projít. Drž se 🙂

daasenka85
17. dub 2012

@kafka8 jasně, všechno má svoje pro a proti. jsem ale ráda, že to můj dr. udělal, jak to udělal. bylo to nepříjemné dva a půl měsíce "menstruovat", do toho chodit na odběr krve, ale světe div se, raději jsem si nechala udělat kontrolní odběr krve, protože se teď od dubna můžem znovu snažit a krvinky jsou vpořádku 🙂 jestli budou srůsty, ukáže čas, ale ty by se kdyžtak daly odstranit operativně, ne?
ano, máš pravdu, příběhy jsou to někdy úděsné.
ale všechno zvládem! snaž se myslet pozitivně, hezky mlsej sladkosti a povídej si s prckem! taky jsem to tak dělala. kdo ví, třeba to cítí, ať už to dopadne jakkoliv. a budu Ti moc držet pěsti, aby to dopadlo dobře aspoň pro to jedno miminko..

kafka8
autor
17. dub 2012

@jessika dneska jsem tam nesla neschopenku a objednala mě až na příští úterý a to už možná bude po všem, když mám jít do nemocnice na kontrolu v pátek

kafka8
autor
17. dub 2012

@daasenka85 jasně, že jde a hlavně vše se dá už nějak řešit, budu ti držet palce, aby se to povedlo, duben je báječný měsíc na početí 🙂 a já jsem se v dubnu narodila 🙂 tak to vyjde

kafka8
autor
17. dub 2012

@evaviki
@lucie255
moc děkuji holky, snad se to v pátek už rozlouskne

daasenka85
17. dub 2012

@kafka8 děkuji 🙂

ujujuju
18. dub 2012

@kafka8 ahoj, čo máš nové, ako sa cítiš???

kafka8
autor
19. dub 2012

@ujujuju ahoj, docela to jde, žádná změna, až na to, že mi je dneska nějak šoufl od žaludku 😖, zítra se rozhodne. Včera mi volal, doktor, který mi na bulovce domlouvoul "protekci" a snažil se mě navést, na to, že pokud tam zítra nebude srdíčko, tak, že mám jít na tu revizi, ale když jsem mu řekla, že s tím stejně už nějak tak počítam, tak se mu ulevilo.

elana
19. dub 2012

@kafka8 juj, pár dní jsem nenakoukla a koukám, že pořád nejistota...šílený. Doufám že zítra tam bude krásná akce, držím palce 😉

kafka8
autor
19. dub 2012

@elana děkuji, jen doufám, že už konečně něco budu vědět

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru