Pomalu rostoucí hCG. Máte zkušenost?

kafka8
2. dub 2012

Ahoj, jsem tu nová a trápí mě jedna otázka, tak bych ráda věděla jestli nemáte zkušenosti. Jsem po druhém IVF, 8.3. jsem byla na embriotransféru a po 14 dnech HCG bylo 54, za 2 dny 78, byla jsem upozorněná, že to asi nevyjde. Po týdnu jsem šla znovu na krev a HCG 441, sice roste, ale pomalu. Znovu mám jít na krev ve čtvrtek, s tím, že bych měla jít do nemocnice na pozorování, ale to se mi moc nechce. Je tu i možnost mimoděložního těhotenství. Máte někdo s tímto zkušenos
ti, že by HCG rostlo pomalu a nakonec to bylo dobré? Děkuji

jana21278
3. dub 2012

@kafka8 ahojky. já měla ve 4tt + 5 jen 159. bylo to po přirozeném početí 19 PO. takže taky žádnej zázrak. dostala jsem Utrogestan, kterej mě teda pěkně ničí, ale miminku pomáhá. zítra začínáme 12. týden, tak snad už to dopadne dobře. Držím palce!

ivanachomistekov881
3. dub 2012

@kafka8 ahoj kafka, ja som to mala podobne ako ty, bola som po KET, hormón mi stále rástol ale veľmi pomaly, stále som dúfala, že z toho bude miminko, ale keďže nebolo na ultrazvuku stále nič vidno a hormón stále rástol, chodila som každé 2 dni na krv, asi 2 týžde, mala som aj bolesti ľavého vaječníka, nakoniec som išla do Heliosu- CAR na kontrolu a doktor mi povedal, že je to mimomaternicové tehu, aj to videl na ultrazvuku, okamžite ma poslal do nemocnice, lebo som mala aj tekutinu v bruchu, vraj je to veľmi nebezpečné, v nemocnici mi robili laparoskopii, vyčistili ma a zobrali mi ľavý vajíčkovod, je to smutné, ale aj to sa stáva a hlavne po umelom oplodnení, radšej teda choď na to pozorovanie do nemocnice, nič tým nestratíš, aspon budeš vedieť na čom si, a možno z toho bude bábetko, držím ti veľmi palce, daj vedieť ako pokračuješ 😉 😉

kafka8
autor
3. dub 2012

moc děkuji za podporu, no uvidím ve čtvrtek jdu zase na krev a v pátek na ultrazvuk, to čekání je hrozné ☹

prdecek
3. dub 2012

@kafka8 ahojky, já měla před dvěma lety pár dní po vynechání MS hcg v krvi jen 20, za asi 10dní to bylo 600, dr. mi dala neschopenku a utrogestan, na ultrazvuku byl váček a tím to pro dr. skončilo, na další jsem šla až v 10tt a tam zjistili, že tam vůbec není plod, takže jsem se dobu radovala z něčeho co vůbec nebylo. Ale musíš věřit do poslední chvíle, že to dopadne dobře!!!! Držím pěsti.

kafka8
autor
3. dub 2012

děkuji, včera doktorka na ultrazvuku ještě nic neviděla a je to už 26. dní po oplodnění, tak nevím ☹ , prý to jde vidět až od HCG kolem 1000, tak nevím jestli mi nekecala 🙂

elana
3. dub 2012

@kafka8 hmm, plané naděje bych si nedělala 😒 tohle na rovinu nevypadá dobře, hcg stoupá strašně pomalu. U zdravého těhotenství se musí za 2-3 dny (alespoň) zdvojnásobit. Já jsem tohle měla taky, nekonečné odběry krve, nekonečné ultrazvuky, v děloze stále jen váček rostoucí tempem 1mm za týden, v 9.tt jsem si vyškemrala revizi, nemělo to smysl. U těhotenství, které potom dopadlo dobře, jsem sice taky začala s poměrně nízkým hcg (dokonce s nižším, než u toho anembryomu), ale to stoupalo opravdu tak jak má a při hodnotě 781 už byla v děloze vidět dutinka.

kafka8
autor
3. dub 2012

no uvidím ve čtvrtek a v pátek co mi řekne doktorka, ta sama teď dle jejich slov nemá tušení

elana
3. dub 2012

@kafka8 hodně štěstí 😵

kafka8
autor
3. dub 2012

děkuji 🙂

daasenka85
4. dub 2012

@kafka8 Taky držím pěstičky! jo, to je asi pravda, že na UZ je mimo vidět až od 1000... ale i tak, no. lepší počítat se vším

petrufa86
4. dub 2012

@kafka8 ahoj, HCG by se mělo každý druhý zdvojnásobovat. Vím, že naděje umírá poslední, ale.... Já jsem pravý opak, 14 dnů po KETu hladina HCG 1581a 12 dní na to jen 3700. Čekali jsme dvojčátka a bobci to vzdali už nějaký 4 den po potvzení těhu z krve ☹ ☹

ujujuju
5. dub 2012

@kafka8 ahoj, tak ako si dopadla dnes u dr., stále to rastie, či klesá?? a ako sa cítiš?? držím ti palce nech je všetko už len lepšie /ivanachomistekov881/

kafka8
autor
7. dub 2012

ahoj holky, tak jsem v nemocnici na bulovce a nevím co si mám myslet, včera mě přijali HCG 1500, dnes HCG je 2000, berou mi jen krev, kde hcg roste, doktor je přesvědčen, že se jedná o mimoděložní těhu a nutí mě podepsat papíry na odstranění vejcovodů. Odmítá mi udělat ultrazvuk, že on je přesvědčen, že se jedná o mimoděložní těhotenství a přemýšlím, že podepíši revers a půjdu jinam. Nějak z něj nemám dobrý pocit, tak nevím. Držte mi palce

luciebx
7. dub 2012

@kafka8 ty jo.. tak to bych si ten ultrazvuk fakt nechala udelat.. jako copak dr vidi do tebe? sla bych asi fakt jinam

kafka8
autor
7. dub 2012

no jsem z toho celá vyklepaná, za půl hodiny má přijít můj muž, tak se s nim budu muset nějak domluvit, ale chování doktorá je šílené, když příjde z úsměvem a pohrdáním na kontrolu a řekne, tak co jak vám je a vašemu mimoděložnímu těhotenství

mia75
7. dub 2012

@kafka8 Choď niekam inam. Mimodelozne nemôže vidieť len tak, potrebuješ UTZ. Takýto prístup je nehorázny. Ja som takto mala biochemické tehotenstvo, ale preverovali to niekoľkokrát cez UTZ, kým som išla na revíziu maternice. Držím palce a zmeň lekára!

babka
7. dub 2012

@kafka8 Tak to fakt nechápu, co to je za doktora. Já ležela na Bulovce v létě s podezřením na mimoděložní těhu. Ultrazvuk mi dělali každý den (první den dokonce dva) a všichni byli strašně milí 😕 S tímhle přístupem bych se sbalila a šla někam jinam. To fakt nestačím zírat 😠

sefova
7. dub 2012

Na ultrazvuku bych trvala. Při takhle vysokém HCG už musí být něco vidět, ať je to kde je to. Mě můj doktor diagnostikoval MT letos v únoru, utz mi dělal hodně dlouho, byl o tom přesvědčenej, ale i tak mě okamžitě poslal do nemocnice s žádankou na další nezávislé utz. Skoro bych se přimlouvala za to, ať tě manžel rovnou sbalí a odveze do jiné nemocnice.

petrunka01
7. dub 2012

@kafka8 ahoj.musí ti být hrozně a s přístupem doktora ještě hůř.Nemůžu ti zaručit,že je vše ok..ale..když jsem byla podruhý těhotná,doktor se taky bál mimoděložního.Odebral mi krev,na UTZ nic neviděl a za pár dní kontrola.Při kontrole mi hned ve dveřích řekl,že mimoděložní to není,protože HCG mi vyšlo okolo tisícovky a prý mimoděložní s tak vysokým HCG ještě neviděl.Máme doma skoro devítiměsíční holčičku...

elana
7. dub 2012

@kafka8 jestli se nedomluvíte, tak bych taky šla určitě jinam, toto rozhodně není lege artis postup a jestli nejde o nějaké nedorozumění, tak je to normálně na stížnost! Nemůže Ti jen tak rozkuchnout naslepo břicho a odebrat vejcovody, když ani neví, ve kterém to sedí (to jako vezme oba a zbaví Tě natrvalo přirozené plodnosti?) nebo aspoň zbytečně udělá do břicha o díru navíc? (pokud nebude mít to štěstí, že se "trefí" zrovna jako první k tomu, kde GEU případně máš? A co když to je v děloze, ale v rohu nebo těsně u ústí vejcovodu? Fakt divný. Neboj, určitě tam není jediný doktor, minimálně nebude jediným operatérem, jsou vždy dva, tak ten druhý snad je rozumnější.

kafka8
autor
7. dub 2012

no dohodli jsme se s mužem, že počkáme do rána, ráno si ještě jednou vyžádámu ultrazvuk a pokud mi ho neudělá, tak se seberu a půjdu jinam, s tím, že jim souhlas k odběru vejcovodu rozhodně nepodepíšu. Tak doufám, že noc dopadne dobře a nic se nestane, bolesti zatím nemám. Nevíte náhodou, jestli doktoři slouží celý víkend nebo vždy 24 hodin? Třeba si mi poštěstí a ráno příjde někdo jiný.

elana
7. dub 2012

@kafka8 celý víkend určitě ne...to by moc platní nebyli 😝 teda aspoň já jsem se s tím teda nesetkala. Jako tady není s čím souhlasit...pokud GEU sedí ve vejcovodu, tak ho odeberou ať chceš nebo nechceš, pokud nesedí, tak Ti ho samozřejmě odebrat nemůžou. Jsou tam fakt nějací divní 😒 , kde to jsme, aby dělali takový ofuky s blbým ultrazvukem, který má pomalu každý gyndař u křesla? Jak kdyby se jednalo o CT 🙄

kafka8
autor
7. dub 2012

četla jsem, že pokud je ve vejcovodu, tak to embrio jde ještě odstranit, horší je když je přímo ve vaječníkách, ale to je šance jen 3% a jelikož to mám z umělého oplodnění, tak by to hrozit nemělo. Jen nesmí být tak velké, aby ten vejcovod praskl, to můžu umřít pokud se nedostanu rychle na sál. No je hrozné, jak hlava šrotuje, dneska asi neusnu 😒

elana
7. dub 2012

@kafka8 když je ve vejcovodu, tak se to téměř nikdy neodstraňuje, aniž by se zároveň neodebíral vejcovod, jsou sice teoretické možnosti (metotrexát), ale u nás se to nepoužívá, má to četné nevýhody a upřímně řečeno vejcovod zřejmě zůstane tou látkou stejně poškozený, takže když se ponechá, tak a) pravděpodobně ztratí svou funkci a stejně zůstane "neplodný" b) hrozí, že se v něm opět usadí jindy další GEU, proto je metodou volby jej vyjmout i s tím plodovým vejcem c) hrozí, že se z něj vyvine tzv. saktosalfinx, kdy se tam kumuluje tekutina, která zabíjí embrya, takže i v případě, že se do dělohy dají zdravá a krásná s dobrým potenciálem, tak tenhle vadný vejcvovod, který je stejně k ničemu, tak je akorát zlikviduje☹ Proto je rozhodně lepší nešpekulovat a pokud se fakt jedná o mimoně, tak si nechat vejcovod vzít. Když GEU praskne, to už je jiná...dost průšvih a skutečně je třeba rychle na sál, to se stalo mě, během pár hodin litr a půl krve v břiše a byla jsem ráda, že jsem přišla JEN o vejcovod a ne o život 😝

kafka8
autor
7. dub 2012

@elana tak to je mi líto ☹,v papírech co mi dali k podpisu na laparku je psáno, že se používá k ukončení mimoděložního těhotenství a o odebrání vejcovodů tu nic nepíší. To až druhý papír, kde je poskytnutí souhlasu s odebráním?

elana
7. dub 2012

@kafka8 děkuju...ale všechno zlé je pro něco dobré, dneska už to vidím (mám zdravého chlapečka, který by tu nebyl, kdyby to první těhu vyšlo), věřím, že i Ty až se za pár let podíváš za sebe, tak uvidíš, že to smysl mělo, i když je Ti teď mizerně 😒 No víš, jak píšu, u nás se rozumí samosebou, že ukončit GEU=odebrat vejcovod (protože většinou sedí právě tam), takže proto tam asi není výslovný souhlas s tím. Ten se podepisuje např. u diagnostické laparky, kdy Ty musíš ještě "zaživa" souhlasit, že pokud budou neprůchodné, tak je smí odebrat....ale u operace GEU, kdy jde o potenciálně život ohrožující stav, není prostě místo pro diskuzi, pokud plodové vejce sedí ve vejcovodu, sebere se vejcovod...tak, jako se vyndá slepák, když je v něm zánět. Jako když je to ve vaječníku nebo v děložním rohu, tak pochopitelně se snaží co nejvíc toho zachránit, ale u těch vejcovodů je z těch důvodů, co jsem vypsala předtím, mnohem lepší pro pacientku vejcovod dát pryč.

kafka8
autor
7. dub 2012

@elana asi máš pravdu i když radost z toho nemám ☹, jednalo se už o můj druhý pokus umělého oplodnění, tak jsem z toho smutná, už zbývá jen jeden a teď ještě jeden vaječeník. I když mi nikdo není schopný s jistou říct, že se opravdu jedna o umělé oplodnění. Asi by ta nedůvěra vůči doktorovi nebyla tak velká, kdyby nebyl tak arogantní a včera mi doktorka na příjmu neřekla, že ona to nedokáže říci s jistotou, protože něco máleho v děloze vidí, ale nedokáže říct, jestli se z toho něco vyklube a že vejcovody nejsou ani zvětšené a vše vypadá klidně. A pan doktor mi dneska neudělá ani ultrazvuk a řekne mi, že podle HCG je to učebnicový příklad GEU.

elana
7. dub 2012

@kafka8 to je mi líto, myslím že máš pravdu s tím, že bys to snášela mnohem líp, kdybys viděla zájem a péči o sebe a ne arogantní přístup alá další houska na krámě 😒 (mám pocit, že Bulovka je tímto dost nechvalně proslulá, už jsem si tu za ty roky pár příběhů z gynekologické pohotovosti tam přečetla 🙄 , čest výjimkám). Mrzí mě, čím procházíš, sama jsem si neplodností taky prošla, takže vím jak je to hrozný, když se člověk konečně k těhu dokope, tak zas tohle (krom GEU jsem měla příště zas pro změnu zamlklé, resp. dutinku bez embrya), ale opravdu pokud se jedná o mimoně, tak jim věř, že odebrat vejcovod je víceméně jediná možnost kterou mají. O vaječník nepřijdeš, to je hlavní, děloha a zbývající vejcovod zůstanou zachovány, takže při optimální souhře okolností můžeš stále ještě teoreticky otěhotnět i přirozeně (neznám důvody proč chodíte na IVF), je vyzkoumáno a potvrzeno, že protilehlý vejcovod se může dokonce natáhnout k vaječníku a převzít z něj vajíčko, takže není opravdu vyloučené těhotenství i na straně, kde už vejcovod nebude. Tak uvidíš, ještě není nic ztraceno, ale musí to potvrdit fakt pořádným uzv...jestli v děloze něco maličkého je, tak při hcg 2000 to stejně žádná hitparáda není, tím spíš to ukazuje na GEU, protože při něm se právě v děloze někdy vyvine tzv. pseudogestační váček, ale je malinkatý a samozřejmě bez embrya. Jako jsou fakt různý případy, kamarádka měla GEU takové, že na uzv nebylo taky nic vidět, protože se původně usadilo na vaječníku a jak rostlo, tak i s ním odpadlo a sedělo v Douglasově prostoru (mezi dělohou a konečníkem), takže na uzv vejcovody čisté, děloha čistá, hcg ale neodpovídalo...tak ji vlastně naslepo otevřeli a našli ho až po pořádné pátračce...ale tohle prostě by Ti měl vysvětlit doktor, sednout si a probrat možnosti...je fakt smutný, že se pídíš po nocích na netu 😒 Moc držím palce, ať to dopadne dobře...ale pokud o ten vejcovod fakt přijdeš, tak opravdu nezoufej, to je ještě to "nejmenší".

kafka8
autor
7. dub 2012

@elana moc děkuji za slova útěchy, no stejně mi nezbyde nic než čekat a doufat, že třeba zítra příjde jiný doktor a alespoň se mnou bude komunikovat. Když jsem mu řekla, že se mi zdá, že se mi nafouklo břicho, tak prý mám větry, ale na břicho mi ani nesáhnul, tak nevím. Ale nějak nejsem nadšena, že by mě měl operovat zrovna tento doktor

elana
7. dub 2012

@kafka8 to se nedivím...ale nebála bych se toho. Jednak si myslím, že v neděli se do neakutní operace rozhodně pouštět nebude, druhak snad tam bude zítra už někdo jiný a trochu líp to s Tebou proberou...vidíš to, že rozhodně je rozdíl, když na Tebe doktor štěkne, že mu máš podepsat souhlas s odebráním vejcovodu a hodí po Tobě papír...anebo kdyby si s Tebou vklidu sedl a vysvětlil proč je důležité a vlastně nutné vejcovod odebrat a že ten souhlas je v podstatě jen formální a víceméně nemáš jinou možnost.

tak hodně štěstí, jdu zalézt, budu na Tebe myslet, zítra se ozvi, jestli to půjde, jak jste na tom. Zkus se vyspat, teď už nic nevymyslíš 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru