Popis plodove vody. Jakou má barvu, vůni? Jak odteče?

januskaababoo
24. bře 2007

Holky, plodova voda...jaky je to pocit, jakou ma barvu, jde citit???

Jak odtece, po jake dobe se objevi kontrakce?

Jde to poznat, kdyz se koupu ve vane?

Jsem zvedava.... 😝

alcatko.j
24. bře 2007

Jani, ja se z tebe picnu 😀 😀 Du se zeptat mamky 😅

myska
24. bře 2007

Jani, jestli je všechno v pořádku, tak nejde cítit a ani nemá žádnou barvu.
Já jsem měla kontrakce dřív, než mě praskla voda, takže v tomhle neporadím.

Když praskne, tak ucítíš takový lupnutí a najednou máš pod sebou louži 😀 a nejde to zastavit 🙂

Klid, to poznáš 😉

alcatko.j
24. bře 2007

Tak, mamka me poslala do riti 😅 Jsem prej zavislacka zavisla, tak si to mam najit na netu 😅 A tatka nevi 😀 😀 😀

makalka
24. bře 2007

Holky, četla jsem o tom zajímavý článek v odborném časáku. Každá to má s odtokem a prasknutím plodovky úplně jiné, nejde to prý paušalizovat ... Takže klídek, to se prý prostě pozná 😉 🙂
Alčo 😀

alcatko.j
24. bře 2007

Mak 😀 😀 😀

ladunka
24. bře 2007

makalko, jak kdo to pozná - já třeba poznala houby 😀
Dva dny před porodem mi v nemocnici provedli Hamiltonův hmat, po kterém jsem krvácela, objevily se první kontrakce a odcházela hlenová zátka (jsem si teda myslela). Bylo to takové ne nijak velké množství trochu zředěné hlenovité krve... Když jsem přijela do porodnice, vyptávali se mě, kdy že mi to odtekla plodová voda a já na to, že ještě neodtekla. A oni - vždyť už tam vůbec žádnou nemáte 😀

makalka
24. bře 2007

Viděly jste ten dokument na ČT2 o prenatálním vývoji?
Začátek porodu řídí sám plod. Po vyvinutí plic začne uvolňovat do plodové vody nějaký hormon, který se přenese do děložní sliznice, tam vznikne zánět vyvolávající děložní stahy, dojde k odtoku plodovky a vlastnímu porodu. Zajímavé a důsledně vymyšlené. 🙂
Alčo, nedivím se, že taťka neví - to jsi mě rozesmála, až se i Nikča vzbudila a kope 😀

alcatko.j
24. bře 2007

Ladu 😀 😀 😀

lazenka
24. bře 2007

Holky a můžu si dát po odtoku PV ještě vanu,nebo už kvůli infekci radši ne???

ladunka
24. bře 2007

lazenko, to bych asi radši neriskovala a spokojila se se sprchou. I když co mám co radit, já se, nic zlého netuše, vanila vesele dokud jsme nejeli do porodnice 🙂

alcatko.j
24. bře 2007

Mak, takze my muzem delat co chceme, jak Nelinky, Nikca , Elishka a spol jeste nebudou chtit, mame smulu? 😅 😅 No bezva, premyslim, cim jsem Nelcu nastvala, za co se mi bude chtit popripade pomstit 😅

rezka
24. bře 2007

Sprchu ano, vanu rozhodně ne! Z prvního porodu si pamatuji, že je příjezd do porodnice doporučován do dvou hodin.

lazenka
24. bře 2007

No,vlastně jsem myslela spíš vířivku,než vanu,ale tam to bude asi ještě horší.Tam jsou různé ty chemikálie a chlor atd.My jí totiž máme doma a mně ty trysky krásně pomáhají na bolest zad,atd.Navíc je tam ta voda 38Ć teplá,tak jsem myslela,že se tam naložím,uvolním a pak se to hezky rozběhne...

myska
24. bře 2007

Lazenka, já jsem si dala sprchu, ve vaně bych už měla strach. A hlavně, doma jsem už neměla stání, rychle do porodnice 😉

makalka
24. bře 2007

Ladu, vždyť píšu - nedá se to paušalizovat 😉
Hlenová zátka je nažloutlá většinou s příměsí krve a je to takový spíš provazec. Plodovka by měla být čirá /pokud je vše v pořádku) a není tak vazská, u někoho může odtékat postupně po nepatrné perforaci plodových obalů, u někoho praskne a vyteče jednorázově ... Ale ženská díky své intuici prý pozná, že je čas. 😉
To mohu potvrdit až po zkušenosti, kterou zatím nemám ...

rezka
24. bře 2007

To se určitě rozběhne! Jestli ta vana není v poronici, neriskovala bych!!

macu.k
24. bře 2007

Tak me praskla voda v sobotu 11. 11. v 11 vecer v posteli, byla to slusna davka 😀 Jinak mi nic nebylo, zadny kontrakce, nic ... a rodila jsem az v pondeli 13. v 7 vecer... a to do me museli porad cpat nejaky vyvolavacky, jinak bych snad jeste dneska mela Kubika v brise 😀 Jinak citit nebylo nic a ani neni na matraci zadnej flek.

makalka
24. bře 2007

Alčo, tak to já jsem si vše již s Nikčou předem domluvila 😉 😀
Je to sranda, ale to zvládneme. Bude to už jen poslední krok ... 😵

lazenka
24. bře 2007

Tak jó,holky 😀 vanit,nebo vířivkovat se budu pouze za předpokladu,že začnou kontrakce.Když praskne voda,dám jen sprchu,sváču a jedeme.Díky za rady 😉

vladunka
24. bře 2007

Tak mě praskla voda po vyvolávačce asi během hodiny,bylo to takové lupnutí,ležela jsem dál a potom mě začalo bolet břicho a tak jsem vstala a bylo to, voda praskla ve 12hodin a dcera se narodila v 15.15.
Všem přeji pohodový porod, bez komplikací 🙂

gabbi
24. bře 2007

Holky uplne jsem se u toho zasmala.
Vzpomnela jsem si na kamosku, ktera rodila pred mesicem.
Vola mi, ze nemuze udrzet moc, ze musi nosit vlozku, protoze ma porad vlhke kalhotky. Jsem ji rikala, ze tohle je nejake divne...
Za 12 hodin mi volala, ze je v porodnici, ze to nebyla moc, ale plodova voda....Odtekala ji 14 hodin po malem potucku...ted uz mame malou na svete a je krasna 😀

vladunka
24. bře 2007

😀 😀

abela
25. bře 2007

Holky, tak u prvního dítěte mi praskla plodová voda sama, ležela jsem v nemocnici na gyndě z důvodu hypertenze. Měla jsem 14 dní před termínem, bylo 22 hodin, kecaly jsme s holkama na pokoji a já ještě se cpala mandarinkovým kompotem. No chtěla jsem zajít na záchod a jak jsem vstala z postele, tak ze mě začalo cosi šíleně téct, nešlo to zastavit, no stála jsem tam jak tvrdé y 😀 a vůbec mi v ten okamžik nic nedocházelo. Byla toho hrůza, na zemi kaluž, no holky letěly pro sestřičku, a ta mi nalila na noční košili jakousi tekutinu, zjistila, že je to voda a říkala - maminko sbalte si věci, jdete rodit. Sestřička zatím vytírala podlahu a já si vše pobalila a odstěhovala jsem se na porodní oddělení, nic mě nebolelo, tak mě uložili do postele a že ráno se uvidí. Voda není vůbec cítit a od moči skutečně nelze rozeznat. No ve 24 hod. se mi udělalo zle, letěla jsem na záchod vyzvracet ten mandarinkový kompot, začaly bolesti a ve dvě v noci se Evička narodila.

U druhého dítěte mi píchali vodu v porodnici, byla jsem na 6 cm otevřená a voda furt držela. Dělá se to takovým háčkem vleže, pode mě dali mísu, Mudr. to píchl, nebolelo to a teplá tekutina vytekla do mísy. Byla to chvilečka a pak jsem mohla vstát a zase chodit a nic dalšího ze mě neteklo.Adélka se narodila zhruba za 1,5 hod po píchnutí té vody.

draga
25. bře 2007

holky mě praskla voda ve 4 ráno 5.2. /TP jsem měla 21.2./ když jsem šla na wc, stála jsem na chodbě držela si ruku mezi nohama a nechápala jen jsem zavolala na manžela, že mi ASI praskla plodovka, neměla jsem vůbec bolesti, ještě jak jsem měla ruku mezi nohama tak mi rovnou odešla zátka...takovej sliz průhlednej ...volali jsme do porodnice a tam řekli že do hoďky máme dorazit...když jsme přijeli natočilli mi monitor, prohlídli mě, zjistili že nerodím a tak mě nechali už v porodnici protože do 12 hodin po odtoku plodovku musí píchnout ATB kvůli mimču, takže mi odpoledne napíchli kapačky, já stále neměla bolesti a řekli "bez bolesti není možné rodit" takže pokud je mít nebudu vyvolají mi ráno porod...já celou noc myslela na to ať už mě to přepadne a nic...takže mi ráno porodzačli vyvolávat...JInak mi plodovka tekla fakt proudem a opravdu až do porodu...měla jsem jí nějak šíleně moc...cítit nebyla, byla čirá ale bylo to takové divné 😀

monik111
25. bře 2007

Tak ja doufám,že budu ten případ,že to vytryskne proudem,pač jestli to bude po kapkách tak to určo nepoznám 🙄 Pač poslední dobou ze mě pořád něco teče,asi nějakej výtok a jestli ta plodovka nebude gejzír tak teda nevím-ach jo 😠 ☹

januskaababoo
autor
2. říj 2007

nakonec mi ji musely pichnout...

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @januskaababoo @monik111 @draga @abela @vladunka @gabbi @lazenka @makalka @macu.k @rezka @myska a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Odtok plodové vody https://www.modrykonik.cz/odtok-plodove-vody/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Odtokem plodové vody, pomůžete další spoustě těhulekek, které chtějí odtok plodové vody u sebe poznat a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru