Pořád bych v těhotenství jedla, máte to taky tak?

verushe20
5. kvě 2014

Ahojte, v těhotenství mám pořád na něco chuť, pořád bych něco jedla a to především sladké, koláče atd... máte to taky tak? 😀 😕

mili00
5. kvě 2014

tak to by měla být holčička 🙂 , taky jsem u 1. jedla pořád 😀

verushe20
autor
5. kvě 2014

Jj je to holčička, a nemůže jí to sladké nějak uškodit ?

ninive211
5. kvě 2014

Já myslím, že to neuškodí (pokud se fakt neživíš JEN sladkým, ale občas taky ovoce, zelenina, maso...), mimčo si prý většinou samo nějak řekne, co potřebuje. Maximálně jsem někde četla, že pokud se to s tím sladkým fakt přehání, že mimčo může být větší, tak leda asi toto (protože sladkosti samy o sobě jsou kalorická bomba). Já se třeba taky dost cpu sladkým (ale já měla sladké, teda hlavně čokoládové věci ráda i předtím, takže se nic moc nezměnilo), zatím to vypadá taky na tu holčičku. A teda já se docela bojím těhotenské cukrovky, ale prý to, jak moc jíš sladké, na to nemá vůbec vliv, nemusíš jíst sladké skoro vůbec a můžeš těhu cukrovku mít a naopak můžeš se sladkým cpát a nemít ji...takže jsem nakonec v klidu, když vím, že to stejně asi neovlivním 🙂

verushe20
autor
5. kvě 2014

No ohledně té cukrovky, zrovna zítra jdu k doktorce na měření jestli mám nebo ne. Nevíte někdo jak to probíhá a jestli se ráno můžu normálně nasnídat nebo mám jít nalačno?

nonnni
5. kvě 2014

@verushe20 na lacno, odeberou ti krev, pak to daji vypit slazeny hnus a pak ti budou odebirat krev a sledovat, jak tve telo reaguje a zpracovava cukr. Meli ti to tedy rict...a necpi se sladkym dneska vecer, muze ti to vyletet tak, ze ti i na lacno zitra nameri vysoke hodnoty.

me takhle v detstvi diagnostikovali cukrovku, skoncila jsem v nemocnici, desne akutni a nasledne zjistili, ze jsem se den predem narvala vecer melounem a po tydnu me zase milostive pustili domu...zdravou.

verushe20
autor
5. kvě 2014

@nonnni a jak dlouho trvá celkem tahle ,,akce,, ?

soleilll
5. kvě 2014

@verushe20 Jasná holka, nic si z toho nedělej a jez, pokud můžeš. Já když jsem čekala kluka, tak jsem měla pořád chuť na pivo a klobásy. 😀 Buď ráda, že ti není špatně a pokud se vyloženě nepřežíráš (což určitě neděláš), tak o nic nejde.

nonnni
5. kvě 2014

@verushe20 me odebrali krev, vypila jsem ten blivajz a pak mi odebrrali krev dvakrat po hodine...takze s cekanim tak na tri hodiny...

verushe20
autor
5. kvě 2014

@nonnni jééj, no tak co už nadělám , a děkuju za info 😵

kachnanek
5. kvě 2014

Jé no já taky od začátku těhotenství sem se jenom cpala a to jsem předtím jedla opravdu velice málo. Taky sem strašně nesnášela vařenou zeleninu a v těhotenství sem si ji musela dělat skoro každý den, měla jsem pořád chuť na brambůrky, na hranolky a na kyselý jídla, sladký právě vůbec a to normálně musím mít každý den něco sladkého. Nicméně mám už šestiměsíční miminko a pořád čekám, kdy ta žravka skončí a furt nic (kojím)!

zickemartina
5. kvě 2014

@verushe20 ja pusu nezavrela co 30 minut jsem neco snedla, ale palila me zaha tak jsem se preorientovala na ovoce a zeleninu. tak to bylo same jablko, rajce, okurka, broskev opravdu co 30 minut. na konci tehu jsem zmenila doktorku a ta mi rekla ze jsem zkrs tehotenstvi byla chudokrevna.

bajana
5. kvě 2014

@verushe20
@ninive211
ja som naopak pocula, ze sladke moze cukrovku spustit, dokonca aj prilis vela ovocia nie je uplne idealne...takze pozor na to a hlavne sa snaz jest vyvazene....no a zajtra uvidis....a samozrejeme test sa robi uplne nalacno

ninive211
5. kvě 2014

@bajana No na TĚHU cukrovku to fakt vliv prý nemá (možná na tu normální), kolegyně do sebe cpala také sladké ve velkém, každý víkend peče buchty, bábovky, do toho sušenky, čokolády, taky se bála cukrovky a neměla ji.

verushe20
autor
5. kvě 2014

A můžu se ráno aspoň napít vody? 😀

nonnni
6. kvě 2014

@verushe20 neochucene vody muzes.
@bajana tehotenska cukrovka ma jine spousece, nez konzumaci sladkeho. To ti maximalne muze dat zkreslene hodnoty, jako u me ten meloun, ale pak, pri normlani strave se o vraci do normalu.

sedmiteckas
6. kvě 2014

Tak jsem se trošku uklidnila, že nejenom já musím 17 hod.denně (zbytek spím) něco jíst. Kolikrát je to jedno co, vezmu si šunku, hned na to sušenku, potom banán a zakončím to nějakou pomazánkou. Fakt šílené někdy.

pt1981
6. kvě 2014

@verushe20 buď ráda, že můžeš jíst, já jsem až do minulého týdne po všem zvracela a bylo mi pořád zle... Pokud to vyhovuje tobě, tak určitě i malé 🙂. Sladké asi na cukrovku vliv má, ale nevím, čekají mě testy další týden. Pokud by ti je jíst zakázali, stejnak bys to vydržela, kvůli děťátku 🙂. Tak se nestresuj dopředu

misuagelina
6. kvě 2014

Já snědla teď za těhu víc sladkýho jak za celej život 🙂 a cukrovka dopadla na jedničku...žádný strachy,jen se cpěte,kdy se člověk takhle pořádně nají bez výčitek, když ne v těhu 😀...

evol06
6. kvě 2014

Bohuzel to mam stejne, porad mam hlad :-\ Snim tak o tretinu vetsi porce nez normalne 🙂

aluskacz
6. kvě 2014

Já pořád čekám kdy mě ty chutě taky přepadnou... Já zase nemám hlad a chuť vůbec na nic 😒Jím jen z nutnosti a donucení.. Trochu Vám ty chutě závidím 😉 😎

sarriku
6. kvě 2014

Já mám taky hrozný chutě, ale pokouším se je krotit, nechci vypadat jak velryba:-/
Nejraději bych pořád jen jedla čočkovou polívku, chleba s ramou a rajčaty, chipsy a grilovaný hermelín.
Včera jsem se brutálně přežrala hlávkovým salátem s octovou zálivkou.
A když všude vidím ty buchty a farmářskou slaninu, přepadají mě hrozně chutě, třeba na sekanou😀.
Jinak co nemusím je pečené maso a čokoláda.
A jahody a rajčata už nemůžu, protože mám z nich kopřivku☹((((((!!!!!!!
Já bych tak jedla chleba s rajčaty a nebo mlíko s jahodama😀

verushe20
autor
6. kvě 2014

A kolik máte holky už kilo navrch? Já měla svoji váhu 66 až 67 a teďka mám 71 kg při výšce 178 cm... tak doufám, že nebudu vážit víc jak 80 😀

misuagelina
6. kvě 2014

@verushe20 já už jsem ve finále, přístí týden mám termín...nahoře mám 16 kilo 🙂..a startovala jsem s 53Kg při výšce 162cm... 😉 a žrala jsem jak prasítko podotýkám 😀 ale ta váha prostě valí nahoru sama o sobě, z toho si nic nedělej 🙂

verushe20
autor
7. kvě 2014

@misuagelina a může to být i tím, že jsem přestala kouřit ?

katynka83
7. kvě 2014

Jé, to já v těhotenství a při kojení zas spořádala strašně moc čokolády, děti jsou v pohodě a moje postava naštestí taky 🙂 .Už teda nekojím, ale při kojení prvního dítka jsem hodně zhubla, a to jsem normálně jedla(plus plno čokolády), ale hodně jsem kojila - asi je to dobrá odtučňovací kůra 😀

mmm12345
7. kvě 2014

@verushe20 když jsem šla na test na cukrovku, tak jsem dostala dopředu docela podrobný popis, co všechno můžu a co ne (od 18ti hodin večer nic nejíst a pít pouze vodu, druhý den ráno už pouze lok vody, nesmí se den předem kouřit, pít alkohol snad 3 dny předem apod. - plus jsem si musela v lékárně koupit takový sladký hnus). Ráno jsem nalačno přišla k doktorce, ta mi odebrala krev, vypila jsem ten sladký hnus (zase tak hrozný to nebylo) a dvě hodiny čekala v čekárně (mezitím nesmíš pít ani jíst). Bylo nás tam asi 5-6. Doktorka - nebo spíš sestřička nás chodila každých 5 minut kontrolovat, zda nám není špatně. Špatně nám bylo snad všem, jenom jedna těhulka opravdu zkolabovala tak, že ji museli položit na zem s nohama nahoru....

mmm12345
7. kvě 2014

Jinak k tomu jídlu - celou dobu jsem jedla normálně, chodila jsem do práce, takže na nějaký větší jedení nebyl čas... přibírala jsem cca 1-1,5 kg měsíčně. Vše šlo ideálně než jsem musela na mateřskou - za poslední měsíc co jsem doma a jenom se tady válím, tak samozřejmě i víc jím. Během dne se mi nechce vařit pořádný jídlo, takže pořád něco uždibuji a dělám večeři až když příjde manžel z práce. To se pak zase najím hodně. Prostě klasicky špatný způsob stravování... ☹ No a za ten poslední měsíc jsem přibrala 5 kg ☹
Mám 3 týdny před porodem a nahoře 15 kg. Doufám, že už to moc nahoru nepůjde (za poslední 3 dny jsem nesnědla ani kousek čokolády 🙂 ).

misuagelina
7. kvě 2014

@verushe20 no já bych neřekla,že zas nějak extra přibíráš hele ... já měla v tom týdnu co jsi ty nahoře sedm kilo,tak to jsi na tom ještě dobře 🙂 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru