Poraďte jméno pro holčičku - české, klidně starší.

aurelie34
14. srp 2019

Hezký večer, s manželem stále vymýšlíme jméno pro holčičku a nemůže na nic přijit. Pro kluka máme vybrané jméno Josef po tchánovi ale u holky nevíme. Doma už máme jednoho kluka Adama. Jméno bych chtěla nějaké míň rozšířené. Nelíbí se mi taková ta populární jména jako Nikolka, Vanessa, Natálka, Klára apod. Chtela bych české ale klidně nějaké starší co se dnes už moc nedává. Poradíte někdo?

jako_mala_holka
11. říj 2019

treba Emilie, Miriam,Josefina,... My budeme dávat asi Anežku, pokud bude holčička 🙂

fouskovi
11. říj 2019

Maruška, Anička

damai
11. říj 2019

Dorotka, Justyna, Tamara, Ida, Nora...

sarka256
19. říj 2019

Antonie, Františka 🤗🤗

delinka1
18. lis 2019

@aurelie34 my máme Ludmilu 😇 Jmenuje se po své prababičce a babičce. Ja jsem bohuzel dostala jine jméno..

michaela_2
18. lis 2019

Anežka, Jindřiška, Antonie, Vladěna, Růžena, Matylda, Zora
🙂

suromana
18. lis 2019

Liduška je moc pěkné jméno, taky ji zvažuji, pak mám ještě Bětku, Dorotku a Toničku. Ještě jsem uvažovala Jitku a Ilonku, ale to mi doma neprošlo. My jsme si nenechali říct pohlaví miminka, tak vybírám i klučičí, tam je to mnohem těžší, doma máme už Vaška.

aksil_e
25. dub 2020

@makiska1 hezky den, odpovidam s otazkou, jak se da Jolanka oslovovat? Moc se mi to libi, jen nevim nejaky takovy ten prostredni tvar, kterym ji jednou v dopsivani a dospelosti budou oslovovat a mluvit o ni kamaradi/kolegove... pr. Jdu za Jolkou? Nevim... dekuju🙂

loylii
Autor odpověď smazal
Zobraz
vicinity
25. dub 2020

Kamarádka má Doubravku.
A pro inspiraci babičky byly Božena a Anděla.

jako_mala_holka
25. dub 2020

Jee, ted mi tu vybehla tahle diskuze, kam jsem psala v rijnu...

Nakonec davame Helenku, coz byla nase srdcovka uz davno pred otehotnenim, jen jsme si pak buhviproc nebyli jisti, kdyz se fakt povedlo 😀🙂❤️

jako_mala_holka
25. dub 2020

@loylii to se mi moc libi 🙂 jednou jsem potkala asi 60-70ti letou pani a ta se jmenovala prave Johanka... krasne

jako_mala_holka
25. dub 2020

@aksil_e Joli, Jolanka, Jolka,... neni potreba tisic moznosti, je to moc hezke jmeno samo o sobe

zaji
25. dub 2020

Hermína a Evelína

l_baruska
25. dub 2020

Máme také Magdalenu a ještě se mi líbila Johana

lenkaluk
25. dub 2020

@aurelie34 a co Barborka?

lenkaluk
25. dub 2020

@aurelie34 pokud máte pro kluka Josefa, co tedy holčičí verze Josefína?

aurelie34
autor
25. dub 2020

@lenkaluk holčička už je 2 měsíce na světě a jmenuje se Veronika.

hojda
25. dub 2020

Evelínka

makiska1
25. kvě 2020

@aksil_e my rikame proste za Jolankou, nebo za Joli... ja jsem Markéta a kamaradky me oslovuji Marki, proste jdu k Marki, byla jsem u Marki, jdeme s Marki... od toho se chytlo i to Joli... jinak obcas ma nekdo tendence říkat Jolča... ale me to nejde pres pusu, tento tvar se mi nelibi...

beruna84
25. kvě 2020

Mně se moc líbí Adina. Doma mi to neprošlo, tak mame Emu, se kterými se roztrhl pytel, Adinu neznám žádnou..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru