Poslíčci nebo co to je? Tuhne bříško, bolí podbřišek

alenavsetin
17. únor 2012

😒 ahoj holky, chtěla jsem ze zeptat kdy došly první poslíčci? Končím 28 týden. Včera mě celé odpoledne střídavě tuhlo bříško a pak nic. Celou noc mě pobolívá podbřišek jak u měsíčků. Beru 6 magnézek denně. Malá kope úplně krásně. Mám strach, asi půjdu na gyn, ale nechci vypadat jak hysterka ta bolest není velká jen to spíš trošku pobolívá. Jsou to poslíčci?

zelvatko
17. únor 2012

běž na gyndu, hysterka určitě nebudeš..!!

megy
17. únor 2012

může to souviset s tvrdnutím, ale já bych určitě šla také k dr. posledně, když jsem to měla myslím, že jsem byla zrovna jako ty v 28tt, tak se mi zkrátil čípek o 1cm :-/ takže bych určitě neváhala. já mívala tvrdnutí a mívám, ale nebolestivé, což poslíčci prý nejsou 🙂

breberuska
17. únor 2012

určitě mazej k Dr!!

jaa
17. únor 2012

Já měla bolestivé stahy od 6tt a malá se narodila na termín.Mám dráždivou dělohu.Je možné,že máš ten samý problém.děloha reaguje na rychle rostoucí miminko.

tamarila
17. únor 2012

Ali, rozhodně zavolej doktorce ať tě zkoukne. Já jsem tam takhle narychlo jela asi ve 25 tt kdy mi dost tvrdlo břicho a současně pobolívaly záda. Za hysterku jsem rozhodně nebyla, naopak doktorka brala prohlídku velmi vážně - může se totiž jednat o známky předčasného porodu ale taky nemusí. V mém případě šlo o falešnej poplach a nic se nedělo, ale za ten klid mi to doopravdy stálo. Zajeď si někam ještě dneska ať ti zkontrolují čípek a budeš pak v pohodě aspoň. Nechci tě strašit, pravděpodobně o nic nejde, ale raději mít klid, ne? 🙂 Ještě by u tebe mimčo mělo nějakej čas vydržet .o)

nicol2010
17. únor 2012

já měla to samé v 31tt , volala jsem si do nemocnice jestli má smysl jet a řekli mi ať raději dorazím. A už si mě tam nechali, dali mi kapačku gynypralu na zastaveni kontrakcí , které pak postupně vysazovali...takže to může být třeba stejný případ...

saronka
17. únor 2012

na nic bych nečekala a jela bych.. nejde jen o tebe ale hlavně o mimčo.. prostě děláš to pro něj, tak šup šup.. raději 3x zbytečně než aby byl průšvih.

mickey06
17. únor 2012

Přesně tak. Já měla tké kontrakce a čípek z 4.2 na 3 cm, nechali si mě v nemocnici a nasadili kapačku a pak pilulky Magnesia....Nějaké tvrdnutí mít můžeš ale max 3x deně a bez bolestí....takže neváhej a pokud nebude moct dr tak v porodnici tě prohlédnou jistě rádi také :D

hhranolka
17. únor 2012

Tez jsem mela neco podobneho - bricho jakoby nebylo moje a bolest - bylo to vecer, takze jsme vyrazili na pohotovost... Vse bylo ok ... Ja asi 2 hodiny na to zacla zvracet a zvracela jsem po celou noc, takze to bylo asi z nejakeho jidla... Na pohotovosti me za hysterku nepovazovali 🙂 takze radeji vyrazit k lekari.... Jistota je jistota 🙂

werunqa
17. únor 2012

ahoj ja to mam uplne stejne 😨 v utery jdu k dr tak se ho na to zeptam..ale uz mi par lidi reklo, ze to jsou asi poslicci 😕

slundo
23. únor 2012

K doktorce si raději zajdi. Je lepší, aby tě viděla. Zkontroluje jestli se ti nezkrátil čípek a uvidí se. Já měla čípek 28mm a nakonec mě poslali domů. Brala jsem 8tbl magnezka a ležela jsem. A do týdne bylo vše ok. Tak se ničeho neboj a jak píšou holky, lepší zbytečně, než pozdě 🙂 Bude to dobrý, neboj ;)

kamilka007
23. únor 2012

Mně takhle tvrdlo břicho od konce 5. měsíce a taky mi nasadili magnézko, ale nakonec jsem ještě přenášela. Vtipný je, že jsem byla celý těhotenství hypochondrická hysterka, ale to tvrdnutí jsem měsíc považovala za pohyb plyníků a v pohodě ho ignorovala, cvičila, lítala se psem po lese.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru