Poslíčky a tvrdnutí bříška, jak je poznám?

key25
1. únor 2013

Ahojte maminky a budoucí maminky,

chtěla bych se vás optat.Jsem ve 36 týdnu těhotenství, a já nevím jak poznám že mi tvrdne břško, nebo zda mám poslíčky 🙂. Akorád mám problém vstávat to mě jako řeže v podbřišku nebo jako tahá a musím pomalu. Jinač v noci mě budí a bolí sem tam bolesti jako křeče v podbřišku, ale po chvíle to přejde.Je něco z toho tvrdnutí bříška nebo poslíček ? děkuju moc 🙂 jsem prvorodička a nemám se koho zeptat ☹

mataharyy
1. únor 2013

@key25 Můžou to být poslíčky, ale ujišťuji tě že až to začne být k porodu, tak to nepřehlédneš, to tvrdnutí 😉

tantana
1. únor 2013

Je pravda, že až to přijde doopravdy tak to poznáš. U prvního mi to bylo přesně takhle řečeno a já se pořád trochu obávala,ale určitě to poznáš. 🙂)

mis83
2. únor 2013

To řezání při vstávání není asi nic z toho. Ty bolesti v pobřišku by mohly být poslíčci. A tvrdnutí bříška bys poznala,je to prostě opravdu tvrdnutí bříška- jakoby se stáhnou svaly, jak když děláš lehsed, tak taky- sice cíleně- ztvrdne bříško. nevim, jestli jsem ti to aspoň trochu popsala. Když začíná porod, tak se spojí oboje tvrdnutí bříška a u toho bolesti v podbřišku jako při silné menstruaci.

key25
autor
4. únor 2013

Děkuju mockrát za názory 🙂 snad to zvládneme do zdárného konce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru