Pověry v tehotenství. Jaké znáte?

mami29
10. črc 2011

Jaké znáte? Věříte na ně?
Mě se včera stalo u vytírání chodby v baráku, že přisla jedna starší paní a "radila" mi že tohle bych dělat neměla, že bude mít zamotaný pupečník kolem krku. jenže ani doma to za mě nikdo neudělá. 😒

loafeer
10. črc 2011

JJ, to samé s umýváním oken, že nemáš zvedat ruky, jinak se omotá pupek kolem krku...nevím nevím...ve škole nám o tom nikdo nikdy neříkal...nebo ta pověra, že nemáš mít kočár před porodem doma...nj, ale kam ho mám asi dát...že

gabulda
10. črc 2011

jj a to já znám taky jeden, když tě pálí žáha,tak miminko je určitě vlasaté🙂.
Mě žáha palí,tak uvidíme jestli bude mít malá vlásky 😉

janicka006
10. črc 2011

@gabulda mě pálila žáha jako pes,budilo mne to pravidelně ze spaní a ani přes den to nebylo lepší..a naše slečna měla hlavu jako koleno a ani teď v 15m neuděláme culík ani kdybychom se na hlavu postavili 😀

gabulda
10. črc 2011

no tak to je super janicka006.... já si to taky myslím 😀, ale budu doufat,když si tu žáhu tak užívám....
vlasatý miminka jsou krásný 😀

marinka
10. črc 2011

Nebo, že když se těhulka lekne, tak mimčo bude mít vyrážku, oheň 😅

lukava
10. črc 2011

@mami29 k tomuhle tématu jsem zrovna četla jeden super článek, třeba vás to taky pobaví 😉
http://ona.idnes.cz/nejvic-deti-se-rodi-za-upln...

mami29
autor
10. črc 2011

@lukava Dekuji za clanek.
A taky jsem slysela ze dost porodu propukne behem bourky kdyz se meni tlak. 😉

sussanah
10. črc 2011

@gabulda me palila prvni tehu zaha fakt hodne a narodil se nam blondaty skoro plesounek 😀

sarlotta
10. črc 2011

@mami29 hloupost, které věří starší generace... klidně umývej dál co potřebuješ 😎 😎 ... na těhu kurzech se při cvičení taky zvedají ruce nahoru, předklání se atd.....

ad žáha🙂)) to nefunguje... pálila a slečna je ,,plešounek" 😀

woodsova
10. črc 2011

Ahoj holky k tomuhle bych také měla co dodat 🙂 když jsem otěhotněla mamina mi začala říkat co mám dělat a nemám, že všechny věcičky co budu mít pro miminko si mám odvést k ní, že nemám mít okna, že se nemám stříhat v těhotenství atd. pořád jsem si říkala že jsou to nesmysly až když jsem potkala jednu paní, která mi začala vyprávět o svém třetím těhotenství. U prvních dvou dítek měla vše v pořádku a zajímavé na tom bylo, že pro ně měla jen základní výbavičku - pár věcí do porodnice a jinak nic, po porodu všechno scháněl manžel když ona byla v šestinedělí doma. U třetího těhotenství měla vše přichystané doma - pokojíček hotový, plný skříně oblečků atd. a v sedmém měsíci o miminko přišla. Po tomto příběhu jsem se rozhodla že si všechny věci nechám u rodičů (stejně je nebudu do porodu potřebovat) a okna myl manžel 🙂

sussanah
10. črc 2011

@woodsova je to proste blba "nahoda".. Ja mela nachystane doma naprosto vse vcetne kocarku a vim o tom, ze nejsem zdaleka jedina 😉

petra984
11. črc 2011

Holky, ale s těma oknama to pravda je- to rozhodně není pověra- jako zdravotní sestru mě to učily už ve škole, že se jedná o rizikový pohyb azmínila se o tom i gynekoložka. Vytírání by vadit nemělo, ale rizikov situace vzniká právě když má ženská ruce nahoře, tlačí na to sklo a dělá ty klátivé pohyby ze strany na stranu- narozdíl do cvičení totiž mytí oken netrvá 5 minut, ale než je umyjeme, jde třeba o dvouhodinovou záležitost. Nikdy Ti nikdo neřekne, e se dítěti omotá pupeční šnůra okolo krku, že to tak musí být, ale je prý dokázáno, že mytí oken je rizikovou situaci, která právě k tomu omotání může vést......
Na blbosti typu: kočár nesmí být dma, vábava taky ne, pálení žáhy značí vlasaté dítě, nevěřím. Ale s tím mytím oken tomu věřím, říkala mi to doktorka sama od sebe, aniž bych se jí na to ptala a fakt si to pamatuji i ze školy, kdy jsme měli hodinu pediatrie a primář, co nás vyučoval, se o tom zmiňoval.
Já mám doma okna zasraná jako jetel, ale mýt je do porodu nebudu, od začátku jsem na rizikovém těhotenství, pořád špiním a okna mi za to nestojí.

kaculetka
11. črc 2011

Ahoj holky, to s těma rukama nahoře jsem taky slyšela, dokonce od kadeřnice, měla obě děti omotané pupeční šňůrou prý od toho, jak je má pořád nahoře 😕 Já osobně teda drhla okna pravidelně, naposledy před termínem, k tomu obklady v nové koupelně a dobrý...šňůra se nekonala. Ale kočár doma nebyl, na to věříme s manžou oba dva. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru