Pozitivní protilátky u RH faktoru, krevní sk. A+

raasl
1. bře 2011

Ahoj všem,
mám k vám dotaz či možnost diskuze, zda-li některá z vás nemá zkušenost s pozitivními testy na protilátku u Rh faktoru. Já mám krevní skupinu A + a při prvním testu mi ty protilátky vyšly pozitivní. Dnes jsem byla na kontrolních odběrech, výsledky zatím nevím. Koukala jsem po internetu a nikde se nepíše, že by to mohlo vzniknout i u plusového faktoru. Hlídají se jen mínusové. Ale mě to vyšlo. Ještě bych chtěla říct, že mám za sebou 2 zamlklé potraty (což pan doktor řekl, že by mohlo mít souvislost) a nevím, jakou krevní skupinu má manžel. Nyní jsem těhotná 13+ 3 tt.
Stalo se některé to samé?
Děkuji

moora
1. bře 2011

Ahoj, nechtěla bych tu příliš předjímat reakce jiných dam, ale tyhle informace by ti měl zodpovědět tvůj lékař, a né internet či babské fórum - není myšleno ve zlém - ! 🙂 Ale někdy se tu člověk dočte dost šílenosti o věcech, kterým tu vlastně nikdo jako laik pořádně nerozumí, a zbytečně by tě to mohlo stresovat. Pokud nejsi se závěrem a informacemi ohledně těchto náběrů spokojena (chápu to tak, že tobě jako Rh-plus člověku vyšly pozit. protilátky na Rh - mínus faktoru ), zajdi si klidně na konzultaci k jinému lékaři resp. nech se poslat na další odborná vyšetření do nějakého specializ. centra, a to včetně vyšetření Rh faktoru manžela . ( Ač kdyby on i předch. potracené plody byli Rh- , nemělo by toto samo o sobě být pro ten plod likvidační... ) Držím palce, ať již toto tvoje mimíso si vybojuje své místo na slunci !!

raasl
autor
1. bře 2011

Moora......... děkuji moc za reakci. Já vím, že tohle nevyřeší žádné "laické" diskuze. Jen jsem tak přemýšlela a zkusila se zeptat i touto formou. Každopádně díky moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru