Pozitivní protilátky v krvi, jsem RH+

kacka79
8. čer 2007

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s pozitivními protilátkami v krvi, ale jsem RH+. Moje gyn. mi řekla že o nic nejde, a nyní mi v podolí / ve 37 týdnu!!/ řekli, jak si prý byla tak jistá a že jsem měla jít na amniocentézu. Jsem úplně vyřízená, tohle fakt nechápu - to už mi radši neměli říkat nic, poslední měsíc si asi opravdu užiju ☹ Děkuji za Vaše názory

misha1234
10. čer 2013

a taky přes synlab? nevšimla sis Teri ?

novakovatere
10. čer 2013

@misha1234 to vůbec netušim já ani nevim jaké protilátky mam pozitivní mě jen volali sestry at přijdu opět na odběry že to musej poslat do nemocnice na transúzní oddělení

novakovatere
10. čer 2013

tak už vím verdikt, protilátky negativní z nemocnince

pavlazabka
10. čer 2013

@novakovatere Tak to je super, asi je fakt něco ve vzduchu 🙂 Hlavně když se to už znova neobjeví, ať už máme klid ;)

martinal26
11. čer 2013

Ahoj holky tak já jsem 24tt a zase se mi zvýšily protilátky a zítra musím do rizikové poradny,jsem z toho fakt na nervy jak toto všechno dopadne :(

pavlazabka
11. čer 2013

@martinal26 a už jsi je před tím měla zvýšené?Pochopila jsem, že se to může stát, že jsou jednou pozitivní, pak negativní, pak zase pozitivní. Myslím ale, že je výhoda, že jsi už 24.tt, budou tě do porodu víc sledovat, aspoň tak mi to taky vysvětlovala doktorka i na hematologii, ale neměl by to být zas až takový problém. I když ty nervy jsem z toho měla (a vlastně pořád mám) taky pořádné :(

misha1234
12. čer 2013

tak jsem dnes zjistila, že to není synlab, ale citylab :D detail :D

Dr. mi říkal, že nyní vyetřují i ty nedůležité protilátky, které mimi neohrožují, že to jen pak musí znova nechat ověřit, ale raději volí vyšetření, kde se ty vedlejší prý nevyšetřují... tak info odemne

marton
7. srp 2013

@misha1234 ahoj,promiň nezobrazilo se mi od tebe upozornění.Super,že je vše ok.Jak ti to vysvětlili v poradně?

misha1234
7. srp 2013

nic mi nevysvětlili, jen že to je ok, takže prý dobrý :(
Mimi už mám a zrovna má koliku, takže mě pěkně štve :(

bobek, já vím, ale nevím jak pomoct :(

l.u.c.i.e
26. srp 2013

Ahoj holky. Ráno mi volal gynekolog, že se mi výrazně zvýšily protilátky a že mě posílá do rizikové poradny do porodnice. Myslela jsem, že to vyřeší jen injekce, ale prý chce další konzultaci. Mám vysoké látky Anti C a Anti D. Máte s tím někdo zkušenost? Co mě čeká?

pavlazabka
4. zář 2013

@l.u.c.i.e Jak to nakonec dopadlo? Já jdu na nové odběry teď v pátek, protože jsem měla protilátky už na začátku zvýšené, pak dobré, tak teď prý pro kontrolu. A je prý dost možné, že zvýšené budou opět :( Já jsem teď 26.tt, tak taky nevím, co by to obnášelo, jestli jenom nějaké sledování...

l.u.c.i.e
4. zář 2013

@pavlazabka, mě už brát ani krev nebudou, protože protilátky jsou už moc vysoké a ani injkece už nepomůže. nyní budou jen sledovat miminko a jak začne zaostávat ve vývoji, tak vyvolají porod okamžitě. Jinak prý budu rodit ve 38tt. nenechají mě miminko donosit.

pavlazabka
4. zář 2013

@l.u.c.i.e 38.tt je už v pohodě, tak hlavně ať to na miminko nemá vliv co nejdýl a vydržíte do toho 38.tt. Zvláštní je, že ti ty protilátky vyletěly až teď, ona to fakt bude záhada, jak říkala má doktorka, je to vysoká hematologie. A ty jsi Rh+? Držím palce, ať je vše v pohodě!

l.u.c.i.e
4. zář 2013

@pavlazabka, děkuju. Já jsem právě rh -, druhé těhotenství. Při prvním to byla pohoda, vše negativní. To až teď mi vylítlo z ničeho nic.

verisek91
9. zář 2013

přesně jak se píše výše,u RH+ není žádný problém, problém by byl u RH- .. 🙂

zzmylena
6. lis 2013

ahoj holky take mam RH+ a anti E mam pozitivni a anti C mam negativni. vubec netusim co to znamena. Dr.me odeslala na dalsi vysetreni.

lomarinka
22. srp 2015

@petrach ahojky můžu se zeptat jak to dopadlo? Jsem taky rh+ s protilatkamdekujua

lomarinka
22. srp 2015

Holky s RH+ prosím napište jak jste dopadly... Mám to stejně tak ať vím,co mě čeká...díky😉

evulina77
22. srp 2015

pokud jste Rh+, tak nemůže být problém a žádné nebezpečí pro dítě nehrozí. Pokud je správně určená krevní skupina matky 😀
Já jsem Rh-, všechny 3 děti jsou + a problém nebyl. Po perodech jsem vždy dostala injekci. Pokud jste Rh-, je potřeba si jí v porodnici pohlídat a případně se i ozvat, že jí chcete, pokud je dítě +, což se u Rh- matek zjišťuje vždy. U posledního těhotenství jsem dostala někdy v půlce tu samou injekci, která se dává i po porodu preventivně. Ale je pravda, že jsem neměla žádné problémy a protilátky prý v normě.

evulina77
22. srp 2015

jo a prý hraje roli každé i jen započaté těhotenství a po každém potratu nebo přerušení by se měla dávat injekce u Rh- matek

dadelie
26. únor 2016

Zdravím. Tohle je asi nej diskuze na toto téma co jsem našla. A chtěla bych znát váš názor.Na začátku druhého těhu my taky vyšly pozitivní protilátky, nicméně z laboratoře přišel výsledek "bez vlivu" A tak už to pak nikdo neřešil, nikam sem nebyla odeslána, tedy ne z tohoto duvodu.
Já jsem A+ a manžel 0+, akutním cs ve 35+2tt se nám narodil syn A+ a bohužel zemřel. Měl tu nejhorší formu Hemolytické nemoci novorozenců a hydrops. Bylo prokázáno že to způsobily protilátky, konkrétně mi našli anti-c a anti-E.
Po přečtení této diskuse a jiných článků, mám čím dál větší dojem, že to někdo hodně zvoral, bud v laborce nebo muj dr který to neřešil. Na druhou stranu doktoři v té nemocnici jsou z toho paf. Ještě jsme nikde nebyli ale v plánu to je. Popř jestli neznáte nějakého doktora který je na toto odborník. Chci vědět jak se to mohlo stát a jestli se tomu dalo zabránit a co další těhotenství ☹ Prosím moc o rady názory, jakékoli. Děkuji

mazlik02
8. bře 2016

Take se pridavam mezi ty, ktere maji Rh+ a pozitivni protilatky. U prvniho tehotenstvi jsem chodila casteji na krev a narodil se mi syn se stejnou krevni skupinou a faktorem jako mam ja. Nyni jsem v 10. tydnu tehotenstvi a protilatky opet pozitivni.

mazlik02
8. bře 2016

@dadelie ahoj, sice v tom taky celkem tapu, ale myslim si ze je pravda, ze je dulezite o jaky antigen se jedna. Podle tveho popisu si myslim, ze bud byla spatna laborka. Nebo te mel doktor vzit na krev za nejaky cas znovu. Ovsem nevim v jakem tydnu ti odbery delal. Je mi moc lito tve ztraty,kterou ti nikdo nenahradi. Nicmene bych se nenechala odbyt. Hodne sily! Jsem A+, manzel AB+ a syn je A+ po me. Mela jsem anti-M. Ted jsem tehotna a protilatky opet pozitivni, jen zatim nevim jake. Urcite si to ale diky vam pohlidam a budu chtit vedet o ktere jde.

mazlik02
8. bře 2016

@dadelie popripade zkus napsat na hlavni zed jestli tu neni nejaka maminka ktera driv pracovala na hematologii.

urtica
20. srp 2016

@dadelie Pokud máte zájem, můžu Vám poslat kontakt na velmi dobrého odborníka.

dadelie
14. zář 2016

@urtica Moc děkuji za nabídku, ale už nepotřebuji. V průběhu zhruba dvou měsíců pojedu do Olomouce za panem docentem Lubuškým, který je špička v této problematice.

dadelie
14. zář 2016

Jsem už hoooodně zvědavá co se u něj dozvím. Všechny podklady a informace už má, takže by měl být připraven. A je pravděpodobné(alespoň mi to doporučil můj lékař, který mi to i domluvil), že v případě dalšího těhotenství budu jezdit na každou kontrolu od začátku do konce jen tam.

urtica
14. zář 2016

@dadelie Dobře, držím palce. Pokud budete mí čas i náladu, písněte, jak to dopadlo.

dadelie
19. zář 2016

Děkuji. Určitě napíšu. Až se dozvím vše co bude třeba, mám v plánu napsat něco jako deníček, aby to mohlo více maminkám. Ale jen až budu mít všechny potřebné informace. Sama se jich už nemůžu dočat

mazlik02
19. zář 2016

@dadelie Casto na vas take myslim! Drzim pesti a denicek je dobry napad 😉.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru