Pozitivní protilátky v krvi, jsem RH+

kacka79
8. čer 2007

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s pozitivními protilátkami v krvi, ale jsem RH+. Moje gyn. mi řekla že o nic nejde, a nyní mi v podolí / ve 37 týdnu!!/ řekli, jak si prý byla tak jistá a že jsem měla jít na amniocentézu. Jsem úplně vyřízená, tohle fakt nechápu - to už mi radši neměli říkat nic, poslední měsíc si asi opravdu užiju ☹ Děkuji za Vaše názory

renkam11
23. led 2009

jo dej mi prosím vědět, jak jste s manžou dopadli. držím pěstičky 🙂

petrach
23. led 2009

renkam diky moc,manža byl dneska na odbery,přišti čtvrtek se dozvim vic v te poradne na porodnici,tak doufam,že bude dobře...
navic mi krasne otekaji nohy,dneska celi den litam,nakupy,uklid ,školka,kroužek..znaš to..a mam krane banky misto kotniku a dost to boli,sotva lozim,takže ješte tohle mi chybelo 😠

renkam11
23. led 2009

Peti, vím že je to těžké,ale až to oběháš, tak si pak doma sedni a dej nohy nahoru a seď ani se nehni. Takové problémy nemám naštěstí. ale zase mě často ztvrdne břicho a musím si jít lehnout chvíli, protože je to šílený tlak a někdy to bolí. Dneska ráno jsem nemohla vylést z postele, protože mě boleli srůsty v podbřišku. Mám problémy se srůsty, tak to bolí 😠 . Ale jinak je to zatím v poho 🙂 A Šimonek zatím roste dobře? Odpovídá 26tt?

renkam11
23. led 2009

bolely ☹ ach ty překlepy 🙂

renkam11
30. led 2009

Ahojky Peti, tak jak jsi včera dopadla s manželem v té poradně????

renkam11
3. únor 2009

🙂

k.ate
4. únor 2009

Ahojky, mám na vás dotázek, myslíte, že mi budou zjišťovat krevní skupinu, i když ji s jistotou vím (když jsem dárce krve?), oba dva s manžou máme RH + faktor, tak by mě zajimalo, jestli s mimčem můžou nastat komplikace, ale podle mě by mělo bejt taky "plusový" ne? 🙂

hanyka
4. únor 2009

Já mám RH- a manžel Rh+. Máme 2 děti. První holčička má Rh+ a teď druhý chlapeček taky Rh + 😉 .Celé těhotenství jsem měla mírně zvýšené protilátky. Pak se to zhoršilo na zvýšené. Docházela jsem každý týden do nemocnice( to bylo až tak na začátku 8 měsíce)na UZV průtoku krve do mozku, srdíčka a jestli je dítě vyživované a roste. Vše bylo OK akorát chlapeček přišel o 3 týdny dřív na svět. Bez problémů. V nemocnici jsme byli akorát o 2 dny dýl kvůli silné novorozenecké žloutence, kterou tyto děti mívají. Dcerka ji ale neměla, pže byla první.
Ale dle mých zkušeností doporučuji si to hlídat a pořád na to upozorňovat a hlavně v porodnici před porodem, pže ty žloutenky bývají silné.Náš chlapeček třeba pořád spal vůbec se nebudil ani na jídlo. Po ozáření se to zlepšilo a vše v pohodě. Tu injekci mně taky nechtěli po porodu dát a vyloženě jsem si ji vydupala, pže mně začali tvrdit, že jsem ty protilátky tak vysoké neměla.
Jinak co vím od MUDr. pokud jsou ty protilátky opradu hodně vysoké, tak se chodí na speciální pracoviště, kde miminku v bříšku přes pupečníkovou šňuru vymění krev.

renkam11
4. únor 2009

k.ate: my s manželem máme také oba +,čekáme spolu druhé dítě a vše je OK. Prvně mi vyšly protilátky zvýšené, tak krev poslali do Brna a tam bylo vše negativní. Tak si myslím, že můžeš být v klidu 🙂

cuttysark
9. pro 2009

ahoj holky, tak ja som dalsia s RH + co ma zvysene protilatky ☹ sa netesim ale mudra ma upokojila ze by to malo snad byt ok 😖

kaacak
9. črc 2010

Ahoj. Chtěla bych obnovit toto fórum. Mám pozitivní test na protilátky a jsem 0+, partner také. Má s tím někdo zkušenosti? Co to znamená do budoucna a pro miminko? Jaká jsou rizika? Jak se ot řeší? Jsem 26tt.

snazilkabara
1. pro 2010

Ahoj holky, ráda bych znovu otevřela toto fúorum. Jsem také RH+ a mám zvýšené protilátky. někdo nějaké aktuální zkušenosti?

dragona
1. pro 2010

Ahoj snazilkobaro🙂....já jsem 25tt Rh+ a protilátky mě taky nevyšly.....chodím do rizikové poradny a kontrolují zda mimi roste....zatím vše ok a není třeba se prý znepokojovat 🙂

sarulinda
7. únor 2011

ahojky,
tak já mám také protilátky pozitvní a jsem A+... Dr. mi taky říkal, že je vše v pořádu, budou mě průběžně kontrolovat, posilalo se to někam na speciální vyšetření tak uvidíme....

betisabell
23. lis 2011

@renkam11 mne právě dnes volala sestra že mi je našli také, jsem ve 33 t a už mám jeden z 18t za sebou a tam jsem měla negativní protilátky...skupinu mám A+ a přítel by měl mít také plus, proto mě to překvapilo, záítra musím na další odběr a jsem z toho docela vyděšená...:-/ 😖

xsuzzi
23. lis 2011

Ahoj maminky. Chci jen, aby jste věděli, že opravdu maminky s Rh+ faktorem se nemusí ničeho bát. Vůbec 🙂 veškeré potíže se opravdu týkají jen maminek s Rh- faktorem a Rh+ manželovym faktorem. Pokud dojde k této kombinaci a potomek je Rh+ po tatínkovi, pak to opravdu může být problém při druhém těhotenství, to se musí od samého začátku hlídat na protilátky miminka, protože tělo maminky bohužel bude mít tendenci plod ničit. Pokud se to,ale řádně ohlídá, nemělo by k ničemu závažnému dojít. Pokud, ale bude hůře dochází opravdu k velkým neurologickym změnám miminka, poškození plodu, ICHS a deformaci. To je, ale ten nejhorší případ a myslim, doufám, že v dnešní době už se nic takového nemůže stát. Může, i,když myslim, že dřív to bylo asi realističtější, teď už snad také né docházelo k výměně 90% krve 2, 3 den po porodu u novorozence při fetální erytroblastoze. Dnes už snad k ničemu takovému nedochází, ale určitě je to velmi závažný stav, který je potřeba ohlídat. Závažný proto, proto všechno co se může stát, ale díky kontrolám už nestává, takže i pro maminky s Rh- je už druhé těhotenství "bezpečné" ale ostře sledované 🙂 sama jsem Rh- manžel Rh+ a malej Rh+ 🙂 a druhého těhu se samo bojim, ale zrovna to studuju, tak vim,že si nesmíme dělat starosti, co kdyby ... 🙂

iluss
23. lis 2011

@xsuzzi Tak u mě je to stejný případ. Já jsem Rh-, manžel Rh+ a dcerka taky Rh+ po manžovi. Po porodu mi dali injekci, která by měla zničit protilátky, které jsem si vytvořila vůči pozitivnímu Rh faktorku.
Jsem po druhé těhotná a nějaké velké sledování neprobíhá, jenom teď jsem byla na krevních testech, kde se kontrolovaly protilátky, výsledky budou v pátek. Pokud ty výsledky budou špatné, tak mi dají příští týden nějakou injekci. Pokud ty výsledky budou ok, tak nic 😉
Dříve to byl opravdu problém, že docházelo u dalších porodů k potratům a jiným komplikacím, ale teď to většinou řeší ta injekce po porodu a komplikace většinou nenastávají 😉

medulen
8. zář 2012

Ahoj holky chci se vas zeptat jak dopadli vase tehotenstvi ktere jste meli Rh+ skupinu a pozitivni protilatky< Bylo vse nakonec vporadku jsem 11tt a mam to stejny, vzali mi opet krev a budu cekat na vysledek :(

medulen
8. zář 2012

@yenn @renkam11 @petrach @zdenda @kacka79 Ahoj holky chci se vas zeptat jak dopadli vase tehotenstvi ktere jste meli Rh+ skupinu a pozitivni protilatky< Bylo vse nakonec vporadku jsem 11tt a mam to stejny, vzali mi opet krev a budu cekat na vysledek :(

renkam11
6. říj 2012

Ahojky, vzali mi po druhé krev a poslali na podrobnější rozbor a vyšly mi tam protilátky negativní. Byly to nervy, zvlášť když byly vánoční svátky a na výsledek jsem čekala 3 týdny. Ale nakonec vše dobře dopadlo.

renkam11
6. říj 2012

My s manželem máme oba + a proto by se neměli protilátky vůbec vyskytnout a když ano (stává se to hodně málo), tak je to to nejhorší, co může být.

terinkaa
6. říj 2012

Ahoj, tak ja mam tez zkusenost.Jsem A+ a mam protilatky pozitivni uz od zacatku.Ted jsem v 35.tydnu.Kazdy mesic chodim k Apolinari kde mi berou krev a sleduji titr te protilatky - konkretne mam anti-E a delaji ultrazvuk kde sledujou prutok krve.Zatim se mi hladina te protilatky nezvysila drzi se stale stejne a ultrazvuky vzdy vporadku.Sama jsem zvedava na porod a doufam ze bude vse ok.Muze se stat ze mimi bude mit hyperbilirubinemii a anemii:( takze by mohlo po porodu potrebovat transfuzi krve.

medulen
1. únor 2013

@renkam11 Jak to myslis nejhorsi ... kdyz neco takhle napises musis vedet proc ...
@terinkaa prosim te jak dopadlo tvoje tehu? Mne protiltky 30 tt zase vysli pozitivni :( a nehlida mne teda nikdo...

katya
1. únor 2013

Ahoj, já jsem A+ a také jsem měla pozitivní protilátky, konkrétně anti-Le. Protilátek je víc druhů, důležité je, zda se projevují v HON (hemolytické onemocnění novorozenců). Chodila jsem po celé těhotenství každý měsíc na odběr krve a protilátky jsem tam měla pořád stejně. Ty moje nemají žádný vliv na miminko, pouze kdybych potřebovala transfúzi, tak bych musela dostat krev, která splňuje určitá kritéria, takže jsem dostala kartičku se specifikacemi, kterou musím nosit u sebe. A v porodnici jsem na to musela upozorňovat, aby o tom věděli, kdyby se něco dělo. Všechno dopadlo dobře, miminko je v pořádku a já jsem transfúzi nepotřebovala. Jinak výskyt protilátek u Rh+ je celkem vzácný, když jsem to chtěla podrobněji vysvětlit, tak mi gynekoložka řekla, že je to pokročilá hematologie a že tomu nerozumí, protože to nespadá do její odbornosti. A v porodnici (na poradnách a pak při porodu v jiné) jsem to musela každému lékaři vysvětlovat, protože se v tom nikdo neorientoval 🙂

medulen
2. únor 2013

@katya Ahoj Katya presne to same si myslim ja 🙂. Ani muj gynekolog nevi o cem je rec jen mi vzdy veme krev a rekne pozitivni, pak se zepta jestli jsem Rh- , ja reknu ne a on ze divne :D , myslim ze na miminko to vliv negativni nema. Diky za tvuj prispevek protoze tohle je podle mne ta pravda v tom kdy matka Rh+ ma pozitivni protilatky ...

terinkaa
14. únor 2013

Ahojky, tak konecne hlasim ze mam doma krasnou zdravou trimesicni holcicku.U nas to dopadlo bez nejmensi komplikace.K Apolinari jsem jezdila az do posledni chvile, stale mi sledovali prutok krve na ultrazvuku - ten byl po celou dobu tehu vporadku.Protilatky se mi ke konci jeste zvysily, ale i tak dobry.Od Apolinare jsem dostala vystupni zpravu kterou jsem predala v porodnici kde jsem rodila.Doporucovali tam co udelat - jako odber pupecnikove krve.Maly zjistovali krevni skupinu,coombsuv test na protilatky - ten byl lehce teda pozitivni.A mela se hlidat zloutenka takze jeste ve 3 tydnech brali maly krev ale vse v naprostem poradku.
Jinak nejvyznamejsi protilatky z hlediska HON jsou anti-D, anti-c, anti-K a anti-E (coz to anti-E jsem mela ja).
Protilatka anti-Le pisou ze je pro HON klinicky nevyznamna tak muzes byt myslim 100pro v klidu 😉

kapinkarosy
15. únor 2013

Ahojky, jestliže jsi Rh+ je vše OK (jsem taky a čekáme už 4 dítko a vše v poho). Pokud bys byla Rh- dostala bys jen injekci , aby si mimčo nebo ty nevyrábělo protilátky . Takže klídek, všechno bude v pohodě, hlavně nestresuj :o)

kaacenkaa
4. bře 2013

Holky, ráda bych obnovila toto forum, končím 10tt a dneska mi volala sestřička z gyndy a mám pozitivní protilátky. Jsem RH+ a jediné co sem se dozvěděla že mám jít na transfuzní stanici do nemocnice a tam mi řeknou víc. Manžel je mám pocit taky RH+ takže teď fakt nevím co bude...

kaacenkaaa
4. bře 2013

Ahoj holky, ráda bych obnovila toto fórum, končím 10tt a dneska mi oznámili že mám pozitivní protilátky. Jsem RH+ a jediné co sem se dozvěděla že mám jít na transfuzní stanici do nemocnice a mi řeknou víc. Manžel je mám pocit taky RH+ takže teď nevím co bude. Celá rodina mi říká že to je nesmysl ale to by mě asi nikam neposílali...

nnnadja
9. kvě 2013

@kaacenkaaa ahojky, jak si prosim dopadla. Me to dnes dr. take rekla. RHplus a protilatky anti-C, rikala, ze se s tim jeste nesetkala, tak me hned nechla objednat na faktultku a rikala, ze bud si me nechaji v rizikove poradne, nebo prijdu priste k ni... Postoupila jsi nejak? Je to me druhe ditko, u prvniho jsem nemela o necem takovem ani tuseni:( Navic si picham leky na redeni krve..No jsem dneska dobre na nervy:/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru