Pozitivní triple test 😞

lucie206
1. říj 2015

Všechny moc zdravím a chtěla bych moc poprosit o radu. Screening v 1. trimestru jsem měla podle doktora naprosto ukázkový. NT = 1,3 mm, PAPP-A = 1,23 MoM (1,97 mIU/ml), FHCG = 1,35 Mom (113,00 ng/ml). Nosní kost přítomna. Kombinované riziko T21 (DS) 1:12 750, kombinované riziko T13 + 18 1:50 000. Vzhledem k tomu, že jsem hubená, tak si doktor chválil, jak může vše krásně vidět na UTZ a že může vidět i to, co u někoho až za 3 týdny. Takže předpokládám, že by nějaké odchylky určitě viděl. Nyní mi gynekoložka udělala z vlastní iniciativy triple test a včera mi volala, že je test pozitivní a musím jít dříve na genetiku (ve 20. týdnu, původně jsem měla jít až ve 21. týdnu) a zkonzultovat věc s genetikem. Říkala mi, ať se nebojím, že test může být falešně pozitivní, ale stejně jsem z toho úplně na dně, protože to byl velký šok, když screening v prvním trimestru dopadl podle genetika moc dobře. Myslíte, že test mohlo ovlivnit, že odběr krve byl až v 18. týdnu a byla jsem v ten den hodně nemocná (angína a brala jsem septisan)? Můj věk je 33, takže i to možná hraje roli?! Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

lu777
23. říj 2015

@vaness5588 tak jsou asi už rychlejší, pamatuju, že kamarádka čekala 3 týdny

vaness5588
23. říj 2015

@lu777 3 týdny jim trvají kompletní výsledky, ale do 24 hodin mají vyloučené nebo bohužel potvrzené VVV jako Down, Edward, rozštěp atd. .... a taky nám potvrdili pohlaví 🙂

lu777
23. říj 2015

@vaness5588 aha, tak ono jak to kamarádka měla 1:2 tak asi čekali spíš na ty kompletní výsledky, protože u nich to bylo fousové

honeyi
30. říj 2015

@lksim tak jdu 24.11. na screening k doktorovi Vlasinovi. Tak jsem zvedava snad bude vsechno v poradku a i testy dopadnout dobre vzhledem k memu veku.

lksim
31. říj 2015

@honeyi držím palce. Doktor Vlašín je nejlepší a určitě bude vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru