Poznaly jste příznaky zamlklého těhu?

expedice
22. lis 2013

Ahoj, ráda bych se vás zeptala na vaše zkušenosti se zamlklým těhu. Naposledy jsem byla na UTZ v 6+5 kdy byla vidět srdeční akce. Dnes jsem 9+0 a už několik dnů mám pocit, že je "něco" špatně a mám strach, že se jedná o zam.těhu. Donedávna mi bylo zle (a poměrně často), což přešlo, už mě nebolí břicho a ani prsa (ta jsem měla neuvěřitelně bolestivá a citlivá). Poznali jste něco na sobě, kdo měl zaml.těhu? moc díky za příspěvky. Na kontrolu jdu až v příštím týdnu a mám pocit, že se toho ani nedočkám. Vím, že si příroda poradí, když bude něco na prckovi špatně, ale v hlavě mi to běží pořád.

ema1984
22. lis 2013

Promiň, ale uklidnění se tady stejně nedočkáš. K čemu bude, že ti polovina napíše, že jim zmizely příznaky a bylo to ok a druhá polovina, že to dopadlo špatně. Chápu tě, taky jsem to zažila, ale diskuze ti nepomůže☹ Být tebou, tak zavolám hned v pondělí do ordinace, řekneš třeba, že jsi špinila a máš strach, jestli by tě nemohla vzít hned...nebo si zítra zajdi na pohotovost...

amabilis
22. lis 2013

@expedice Já si koupila těhotenské testy a poznala jsem to podle nich, že čárka slábla. to je jediná jistota, pokud nechceš jít hned k doktoru. Jinak teda ano, při zamlklém mi nevolnosti úplně přešly, ale... Při tomhle posledním těhotenství se to střídá. Už se mi stalo, že mi pár dní nebolely prsa a nic nebylo, už jsem i panikařila a zase se to rozjelo. Takže pokud chceš mít klid, kup si ty testy, ale tím, jak moc ti je špatně, se neřiď.

expedice
autor
22. lis 2013

Možná je to jen způsob, jak se s někým podělit o to, co cítím, protože samozřejmě rodina zatím nic netuší. Rodině máme v plánu to říct až ve 12 týdnu. A nevím, s kým o tom mluvit. Je to první těhu a navíc ze 7.IVF a tak nějak jsem měla potřebu o tom prostě jen mluvit. A špinění u mě v podstatě není možné, beru tolik utrogestanu, že až hrůza.... 😠 . Ale děkuji za jakoukoliv reakci.

pampeliska1
22. lis 2013

@expedice Pokud je těhotenství ze 7.IVF, tak rozumný doktor pochopí, že máš prostě strach. Já bych si nevymýšlela, v pondělí mu/jí zavolala, že se hrozně bojíš, máš z toho stres a jestli je aspoň trochu "lidský", tak tě vezme, ať máš klid.
Popř. přes víkend ta pohotovost, sice tam na tebe asi budou koukat zvláštně, co řešíš (promiň, neber si to osobně, já tě chápu, ale na pohotovosti tak chápaví být nemusí), ale utz ti určitě udělají, tak budeš vědět, na čem jsi 🙂

ema1984
22. lis 2013

Test taky nemusí být průkazný, já měla pozitivní ještě po revizi. Já bych se fakt zkusila dostat k doktorovi co nejdřív, jinak budeš stejně vynervovaná☹

bajana
22. lis 2013

ja som nic nepoznala....zdalo sa mi divne, ze vobec nepriberam, a trosku ma prestali boliet prsia, ale inak vobec nic.....ani ma nenapadlo, ze by nieco nemalo byt OK, bola som stastna, ze je to take bezproblemove...a pritom sa mesiac vobec nevyvijalo - v podstate od potvrdenia tehu....potom som si nasla krv na toaletaku, hned ma vzala dr. a srdiecko uz nebilo...drzim palce, nech nezazijes to iste....
@expedice

doko
22. lis 2013

já jsem také nic nepoznala. těhu příznaky byly dál i přes zamlknutí ( 11. tt) a sestřenka to měla stejně jako já 😉 takže bych se tím neřídila a zbytečně se na to nedívala černě 🙂 jinak si myslím úplně to samé co pampeliska. každý dobrý doktor se Ti bude snažit pomoci a uklidnit Tě 😉

amabilis
22. lis 2013

@ema1984 Jeden test průkazný samozřejmě není a hlavně v pozdějším stadiu těhotenství dokonce bývá negativní. Ale v tomhle stadiu to ještě průkazné je. Důležité je si test pokaždé udělat stejný a za stejných podmínek ob dva dny za sebou. Porovnat pak ty testy spolu. Jinak to samozřejmě smysl nemá.

amabilis
22. lis 2013

@expedice Já tvůj strach chápu, i to, že si o tom potřebuješ popovídat a držím palce, ať je to jen pocit. Srdíčko už bylo a to je velmi dobré znamení. Při zamlklém potratu dost často k srdíčku ani nedojde, tak se neboj!

aronek
23. lis 2013

@expedice měla jsem ho několikrát a nepoznala 😒 Zvracela jsem ještě těsně před revizí 😒 Jednou jsem mírně špinila, jenou nic a jednou hrozně krvácela, takže pokaždé jiné. Jednou jsem jela na pohotovost s masivním krvácením a miminko se udrželo a teď mi tu řádí, takže pro uklidnění jedině k dr 😉 Držím palce aby to dobře dopadlo 😉

klouzek
23. lis 2013

Dojdi k Mudr.at si klidnější, ta ti přesně řekne,co se děje,at se tu zbytečně nestresuješ

expedice
autor
23. lis 2013

Ahoj, děkuji všem za příspěvky. Půjdu k dr. v pondělí a uvidí se. Na pohotovost nejdu - nekrvácím, tak nebudu zmatkovat. Když se to má podařit, tak se to podaří a pokud ne, tak ho tam neudržím ani "párem volů". Uvidíme v pondělí, dám vám vědět. Díky všem.

1velrybka
23. lis 2013

@expedice Ahoj, já si myslím, že to je jen úplně normální strach z toho, aby to bylo ok. Taky jsem to tak měla. A příznaky jsem neměla skoro žádné....blbě od žaludku mi bylo asi týden, ale ne nějak šíleně. Občas mě pobolívají prsa - nebo spíš na dotyk. A měla jsem šílený strach, že to nedopadne dobře (mám v okolí dost známých, u kterých to dobře nedopadlo) a v podstatě ten strach mám pořád.

expedice
autor
11. pro 2013

Bohužel to nedopadlo dle našich představ a jednalo se o zamklé těhotenství 😢. Každopádně děkuji za tuto diskuzi.

simarock
11. pro 2013

Ahojky.Tak já zamlklý potrat měla v 9 tt ☹ špinila jsem asi týden i přes nasazený Utrogestan se bohužel vše zhatilo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru