Práce v MŠ, stačí si dodělat pedagogické minimum?

innuska123
11. lis 2016

Ahoj holky, mam vystudovaný I. stupeň VŠ v oboru, který mě při zaměstnání moc nenadchnul a ráda bych pracovala u dětí v mateřské školce. Zajímalo by mě, jestli by mi stačilo dodělat si dálkově pedagogické minimum a do mateřské školky by mě vzali. Nemáte některá stejnou zkušenost? A případně jak moc to je náročné. Děkuji 🙂

hojda
11. lis 2016

Co je myšleno tím I. stupněm VŠ? Máš nějaký titul?

innuska123
autor
11. lis 2016

@hojda Ahojda, za I. stupeň beru bakaláře.

hojda
11. lis 2016

@innuska123 Kamarádka před pár lety o něčem takovém uvažovala, myslím, že to bylo nějaké roční studium, ale ty podmínky se pořád mění. Nevím jestli je to pořád aktuální...

innuska123
autor
11. lis 2016

@hojda Něco málo jsem si dohledala na internetu a mělo by to být v rámci celoživotního vzdělávání. A je to placené a cca na 2 roky. Nejsem si jista jestli to je dostačující. Kamarádce to stačilo do mateřinky?

hojda
11. lis 2016

@innuska123 Ona chtěla do lesní školky a tam je to asi taky ještě jiné. Nakonec na to nešla.

leki
11. lis 2016

Kamaradka si kvuli tomu, aby mohla ucit ve statni skolce, dodelava bc. Matersky skolky na pajdaku, jinak prymuze jen do soukrome (pracovala v jedne asi 3 roky). Teoreticky by mohla stacit specialni pedagogika, kazdopadne s tema celozivotkama moc nevim pokud nemas vubec nic v podobnym smeru. Ja si treba dodelavam celozivotko jeden vyucovaci obor (aj) pro zs+ss, ale je tam podminka, ze musime mit vystudovan jiny mgr ucitelsky obor, tak aby to nebylo podobny. Zavolej si na studijni, tam ti poradi ☺️

luciilui
11. lis 2016

Doporucuju zajit do nejblizsi skolky a primo se zeptat reditelky.

lavita
11. lis 2016

TADY JE SPOUSTA UŽITEČNÝCH INFORMACÍ http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/vyhledavani-napis...