Pravý uzel na pupečníku. Bude se opakovat v dalším těhu?

marketa137
25. srp 2011

Která jste tenhle problém měla 😒 , je šance že se to bude v dalšim těhu opakovat ?. Píšou že šance že se zauzluje pupečník je 0,5-1% ze všech porodů 😝 . Takže asi hodně blbá náhoda ale představa že se to může opakovat a sami doktoři říkali že tohle na UTZ nikdo nepozná ☹ . Možná to bude pro mě jediný důvod proč do třetího miminka raději nejít, abych nezkončila v blázinci 🙄

sebestovap
19. zář 2011

@marketa137
dobrý den, můj synek se koncem minulého roku narodil s pravým uzlem na pupečníku, zjistilo se to až po císařském řezu.Při porodu šlo nejdříve vše dobře, pak jsem se špatně otvírala, spíš vůbec, pak byly znatelné špatné ozvy na monitoru při kontrakcích, které mi musely tlumit...po operaci zjistili, že synek měl i omotanou šňůru kolem krčku, ten pravý uzel na pupečníku a chudáček museli mu dát i trochu kyslíku..byl přiškrcený ale naprosto bez následků...myslím, že to bylo proto, že jsem okamžitě začala řvát,ozval se mateřský instinkt že chci na císaře a za chvíli se Davídek narodil 🙂.podle porodní správy se malému uzel při porodu, při každé kontrakci přiškrcoval...
Ale mám přece jen jednu dobrou zprávičku pro maminky dítek, které se narodili s pravým uzlem na pupečníku...to si takhle ležím na JIPce, přišel pan pimář a řekne:víte maminko, že váš synáček bude mít velké štěstí v životě?to prý proto, že se narodil s pravým uzlem!!!No, říká se to, i má gynekoložka mi to potvrdila 🙂)

sebestovap
19. zář 2011

@marketa137
dobrý den, můj synek se koncem minulého roku narodil s pravým uzlem na pupečníku, zjistilo se to až po císařském řezu.Při porodu šlo nejdříve vše dobře, pak jsem se špatně otvírala, spíš vůbec, pak byly znatelné špatné ozvy na monitoru při kontrakcích, které mi musely tlumit...po operaci zjistili, že synek měl i omotanou šňůru kolem krčku, ten pravý uzel na pupečníku a chudáček museli mu dát i trochu kyslíku..byl přiškrcený ale naprosto bez následků...myslím, že to bylo proto, že jsem okamžitě začala řvát,ozval se mateřský instinkt že chci na císaře a za chvíli se Davídek narodil 🙂.podle porodní zprávy se malému uzel při porodu, při každé kontrakci přiškrcoval...ale vše naštěstí dopadlo dobře!
Ale mám přece jen jednu dobrou zprávičku pro maminky dítek, které se narodili s pravým uzlem na pupečníku...to si takhle ležím na JIPce, přišel pan pimář a řekne:víte maminko, že váš synáček bude mít velké štěstí v životě?to prý proto, že se narodil s pravým uzlem na pupečníku!!!No, říká se to, i má gynekoložka mi to potvrdila 🙂)...a to, že se to stane i při příštích porodech u stejné ženy je prý téměř nulové...je to zkrátka pouhá zlá náhoda, které nelze nikterak předejít...

janinunina
19. zář 2011

@marketa137 ahojky,prosim Te,ty jsi mela zauzlovane obe deti?ja malou mela,samozrejme se na to prislo az u porodu a dnes jsme zjistila druhe tehotenstvi🙂

marketa137
autor
20. zář 2011

@sebestovap díky za info. Mě na to taky přišli až při sekci 😒 . S tim štěstim jsme to taky slyšela a je teda fakt že Tomík je takové naše sluníčko 😀. Já měla špatný monitor a jeden doktor říkal že to je na sekci, další že můžu jít domů a to jsme chytla nerva a že teda UTZ a tam se zhrozili jakou má váhu a okamžitě na sál. Malej byl ok ale kvůli váze a že byl nedonošenej byl 7 dní na kyslíku ale doktor říkal že to byla otázka maximálně hodin 😒

@janinunina ne jen u menšího, prý blbá náhoda ale doclea mam strach aby se to neopakovalo třeba někdy příště 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru