Prázdný gestační váček. Máte zkušenost?

ajulka88
15. bře 2012

Ahojda, holky, nemáte někdo prosím zkušenost s prázdným gestačním váčkem, v 5tt- 6tt?

danushkan
23. kvě 2013

Ahoj holky, taky mám podobný problém, byla jsem dnes na UTZ a doktor v 6+1 tt pozoroval prázdný gestační váček. Pozval mě za týden s tím, že je to tak půl na půl, buď tam teda nic neni a půjdu na výpach, nebo je to o týden mladší a příště se uvidí jestli tam něco bude. Furt počítám jak dlouho můžu být v těhu, když poslední ms byla 10.4. a tak jak jsme si asi dopočítali s přítelem, k opodnění (souloži) došlo nejspíš 21.4., takže podle toho by byl plod 4+4 týdny starý, jenže mám s tím počítáním tohodle pořád zmatek, takže furt doufám že je to ta druhá varianta příliš mladého plodu. Trochu mě imate, že zatim nemám žádné nevolnosti ani jiné těhotenské příznaky, ale pořád si říkám že je furt brzo......

evcounek
23. kvě 2013

@danushkan Hoď se do pohody, uvolni se žádný stres. mimi je určitě v pořádku a roste jako z vody. Já byla taky na xkrát u dr. Nejprve že tam nic není, ale že asi tady a tady (v té době jsem byla podle MS 7+něco) kdyby něco tak do nemocnice. tam jsem jela o 3dny později kvůli krvácení (takové chrc) tam mi udělali UTZ a mimi bylo v pořádku mělo srdíčko a prý vedle asi 1,5cm hematom. Tam si mě nechali asi 5 dní (i když jsem už od příjezdu nekrvácela) udělali UTZ a prý vše v pořádku a máme místo hematomu syndrom mizejícího dvojčete (já si myslím, že jsem ho potratila to bylo to chrc) hned druhý den po propuštění návštěva mého dr. (předem domluvená od minula) udělal UTZ a prý nemáme srdíčko 😢 na další den domluveno vyčištění 😢 Tam udělali předoperační UTZ a mimi srdíčko má ale obaly kolem mimi jsou divné (tvar srdíčka) podle dr počkáme ale prý o to asi stejně přijdu. 😒 No co na to říci prý radši počkat co kdyby to bylo nakonec v pořádku. za týden domluvena kontrola v nemocnici. Týdenní stres jak blázen. když přišel den D tak jsem mi bylo tak špatně že jsem myslela, že tam ani nedojdu a náš bojovník ukázal co umí. Máme krásné kulaté obaly a prý vše v porádku. Tak jsme všem vytřeli zrak a všichni jsou rádi. na mimi už doma čeká natěšený velký bráška. Mimi je zdravé (na velkém UTZ ve 12tt máme vše co máme mít a NT hodnoty 1,2mm tak krása) jen jsme o něco menší, ale v tom prý problém není stále jse vedeme do tabulek. Ovu byla holt později.
Tak klid a i beznadějně vypadající případ může dopadnout nádherně. Viz. my v Listopadu k nám přiletí vrána nebo čáp 😀

danushkan
23. kvě 2013

Teda, ty sis s tím docela užila, držím palce ať je vše v pořádku a máte krásné mimčo. Ty doktoři uměj zavařit, čím modernější technologie, tím větší stresy když to zrovna neni podle jejich tabulek a plánů. Dřív když se nic na mimču nezkoumalo a nevědělo, tak se to prostě nakonec zadařilo a nebo ne, ale žádný strašení a čekání jestli to vyjde a nebo ne. Tím spíš to nevyjde, takže já se jdu konečně "nasnídat" a budu prostě počítat s tím, že tam je 🙂

sykorkova
23. kvě 2013

Ahojky, já jsem v šestém týdnu byla kvůli krvácení hospitalizovaná a při vstupním vyšetření mi bylo řečeno, že gestační váček je prázdný a že mám v děloze myom. O tři dny později, když už jsem byla smířená se vším, se při dalším ultrazvuku miminko ukázalo i s tlukoucím srdíčkem. 🙂 Dnes jsem ve 32. týdnu. Takže nezoufejte, někdy to chce jen trošičku času, než se miminko ukáže. Držím všem palce a přeju hodně štěstí!!!

spis88
23. kvě 2013

Ahoj děvčata,sem tady nová tak vás zdravím 🙂 Přihlásila sem se protože by ráda ziskala více informací a povzbudivé zprávy.Dnes sem byla na utrazvuku,a tam mi řekl že mám prázdný váček,a samozřejmě že mi chce ukončit těhotenství,a to ani neví jestli jsem v 5.nebo 6tt a už mu nedal naději,že by se jen zbytečně nervovala,myslíte si že se může ještě objevit??já dneska jen pláču,sem strašně s toho sklamaná.

danushkan
23. kvě 2013

@spis88 Ahoj, tak jsme na tom dneska uplně stejně, ale ten můj mi dal ještě týden šanci, je to 50/50. Do tý doby kdyby mě bolelo břicho a měla jsem krvácení, mám jít do nemocnice, kdyby ne, tak na to za týden mrkne znovu. Pořád věřím že to dobře dopadne. Sice to bylo neplánované a ještě bych chtěla dodělat doktorát, ale teď už prostě miminko chci a budu věřit že tam je. Tak neplač, tím tomu nepomůžeš, kdyby tě chtěl za každou cenu poslat na revizi, tak se braň a aspoň ten týden vydž, třeba jen nebylo vidět, někde jsem četla, že může být zapadlé, nebo prostě trochu mladší a za týden se může ukázat v pořádku.

spis88
23. kvě 2013

volala sem k jinému doktorovi,řekla sem mu že chci mít stoprocentní jistotu,že je to tak jak řekl on,měla sem tam jít už na tu revizi zítra ale nepůjdu,dám tomu miminku ještě šanci,ale uklidnilo mě trochu tady ty přízpěvky že měly stejné problémy a většinou to dobře dopadlo.tak musíme doufat

danushkan
23. kvě 2013

@spis88 To jsi udělala dobře, přeci se nevzdáme hned po prvním ultrazvuku...Tak budu držet palce ať to dobře dopadne a určitě napiš jak jsi na tom. Ten týden čekání bude sice hrůza, ale lepší než to zabalit hned...

spis88
24. kvě 2013

@danushkan Tak sem byla u jiné paní doktorky,ta mo odebrala krev na Gcg a hodnota byla víc než tři tisíce tak říkala že to je krásné,jsem v 5+1tt ten váček je zatím teda prázdný a dáva mi naději tak 50na 50 ale pořád ta naděje je...

danushkan
24. kvě 2013

@spis88 Jé, tak to gratuluju, 1/2 šance lepší než žádná, uvidíš že to bude dobré...

spis88
24. kvě 2013

@danushkan No snad jo,ale už počítám se vším,včera sem byla na zhrouceni,a ty nervy no šak to víš sama tobě taky budu držet pěsti aby to dobře dopadlo.

spis88
26. kvě 2013

@spis88 Já ty nervy snad nezvládnu,pořád se bojím,pořád počitám a počitám,jak oni vlastně vypočitají den oplodnění?to se počitá dnem poslední menstruace?když já to mám nepravidelné tak nevím kdy proběhla ovulace...a mám takové bolesti v tom podbříšku tak opravdu nevím,ale budu bojovat až do konce.

spis88
27. kvě 2013

@danushkan Ahoj prosimtě mělas nebo máš bolesti v podbřišku?já sem začla mít ale nevím s čeho chodím hodněkrát na malou tak nevím jestli je to od močového měchýře nebo nevím 😢

danushkan
27. kvě 2013

Ahoj, tak já už to mám za sebou, teď jsem se vrátila z nemocnice, bylo to rychlé, včera mi bylo celej den divně, cítila jsem taková nafouklá, furt mě pobolívalo břicho a večer víc jako na ms a ráno hnědý výtok, tak jsem šlak dr. ten udělat utz a zmena žádná, prázdno a to jsem 6+4, takže nečeká změnu, vypsal žádanku do nemocnice, tam znova utz, nabrali mi krve, přitom sem sebou sekla, takže mě na křesle rovnou vezli na pokoj a pak asi za 1,5 hodiny na sál, v 10:45 narkoza a pak jsem se probrala na pokoji, bolest břicha sice docela velká, ale po inijekci na bolest už v pohodě. No a ve 2 mě vzali na další utz, tak konstatovali že vše proběhlo v pořádku, v děloze jen trochu krve, nic tam nezůstalo a krev že pomalu vyteče. No a ve 4 už si pro mě přijel přítel a ted se o mě stará doma. Budu asi celej tejden doma, spíš ležet, necHci to nějak pokazit, když to vypadá dobře, v pátek jdu na kontrolu. No a pocity.....kupodivu nebrečim, jenom když sem jela přikrytá jen prostěradlem celou nemocnicí na sál, to mi bylo ouzko. No a v podstatě jsem ráda, že už se nemusim stresovat jak to dopadne, je to jasný....za 1/2 roku třeba znova.....Aspoň jsem si prohlídla porodnici a doufám že až tam budu příště, půjde nás domů o jednoho víc....Tak ti držim palce ať tobě to nakonec vyjde, ale kdyby ne, tak věř že se to dá zvládnout, já jsem hroznej strašpitel, v nemocnici poprvé, ale prostě pak zatneš zuby a myslíš na to, že když se budeš snažit a dělat co ti řeknou, tak příště už budeš o pokoj vedle a třeba i po daleko větší bolesti o 100000% štastnější......

3cacorky
27. kvě 2013

@evcounek -ahoj,tak já měla něco podobného,špinila jsem u doktorky vše ok,ale šla jsem ještě zas na ultrazvuk za týden,tam se zjistilo druhé mizející,proto to krvácení,za další týden jsem tam měla hematom,ale miminko se pořád drželo,no děs,teď už je snad vše ok,na screeningu 1,4mm-krev super,miminko je dokonce o týden starší,musím ho úplně obdivovat ,jak se furt drží a bojuje hned od malinka 🙂 🙂
@danushkan -je to hrozné ,ale uvidíš za půl roku bude vše ok..já si to zažila poprvé,myslela jsem si ,že třeba nebudu mít někdy děti,že je něco špatně ,no teď mám 3 krásné cácorky a ještě jedno neplánovaně na cestě-určitě to příště vyjde ,moc držím palečky .Drž se 😉

spis88
29. kvě 2013

Tak ro mě to končí špatně,včera sem byla u doktorky protože sem začla trochu krvácet,vzali mi krev a dnes mi oznámili že mi hcg bohužel klesá,tak by bylo dobré jít na kyretaž tak zítra jdu na vyčistění.Vysvětlili mi to tak že oplození proběhlo ale ta spermije byla bohužel prázdná,že se to stáva.

danushkan
29. kvě 2013

Chjo, tak to mě mrzí.... To sem teda netušila s těma spermiema, ale je to hrozný, jedna blbá prázdná spermie se tam zrovna prohlodá a kvůli tomu tak trpíme... Tak doufám že přítel jich v zásobě nemá víc a příště už pošle tu správnou...

spis88
1. čer 2013

@danushkan v to doufám taky že to na podruhé vyjde,skončila sem na práškách protože sem se s toho zhroutila neustála sem to tak mi dali prášky na nervy a uklidnění..hodně to bolí.a co ty?doufám že aspoň ty si dopadla dobře.

danushkan
1. čer 2013

@spis88 Jaj, tím se nesmíš tak trápit, nevyšlo teď, vyjde příště....ale ono to počasí depresivní tomu moc nepomáhá, kdyby se dalo aspoň něco podniknout venku na zahnání zlejch myšlenek.... takhle trčet doma a myslet na to je naprd! Ale než budete chtít zase pokoušet další mimčo, musíš se dát dohromady.... já už teď začínám "zdravěji" žít....piju ten kontryhelovej čaj, prej je dobrej na regeneraci, cyklus a celkově plodnost, nebo aspoň minimálně budu mít ten pocit...taky baštim víc zeleniny, mléčnejch výrobků, alkoholu se ani nedotku, takže mě zaměstnává plánování co udělat lépe aby se zvýšila šance na úspěch. Musim přiznat, že jsem počítala s tim, že z toho budu víc zkroušená, ale asi prostě jak to těhotenství u mě rychle bez varování přišlo, tak zas odešlo a než sem se rozkoukala, jsem zas tam kde jsem byla. Třeba to ještě přijde ta depka, nevim. Bála jsem se akorát co semnou udělá páteční návštěva u doktora, respektive čekání v čekárně, kde neustále hraje v televizi program pro budoucí maminky, těhotné a podobně, hlavně reklama na pilulky které jsem ještě v těhu užívala. Pamatuju si, že když sem tam byla v pondělí pro poslední verdikt před revizí, tahle televize mě docela dávala zabrat a myslela jsem že to tam nevydržim. Kupodivu to semnou už nic nedělá. Tak se zkus taky něčím zabavit a nedepkovat, organismus je stále v regeneraci a čím budeš víc v pohodě, tím se i lépe "uzdravíš" a budeš moct dřív snažit o další. Na to třeba myslim já a pomáhá mi to.

spis88
2. čer 2013

@danushkan tak pro tebe to taky skončilo špatně jo?to je mi líto ale pořád přemýšlím jak se to může stát,ale je to příroda..nesmím zůstat sama jak zůstanu sama tak jen brečím,já vím že to vyjde třeba po druhé,ale nějak se s toho nemůžu dostat,a za jak dlouho se budete pokoušet?taky si koupim ten čaj a něco na posilnění.

danushkan
2. čer 2013

@spis88 Doktor říkal, že na to můžem vlítnout po létě, takže září ideálně, ale stavíme baráček, takže kdoví jak to nakonec bude, jestli na to bude čas 🙂 No ale bojím se spíš, abych neotěhotněla ještě předtím, protože antikoncepci nechci a kondom doma neprojde, tak si budem muset dávat opravdu pozor, ne jako teď, abych neotěhotněla moc brzo, bojim se, že když nebude tělo připravené, tak se to může opakovat, takže určitě radši vyčkám až to bude vhodné.

spis88
2. čer 2013

@danushkan aha tak to jo no mě taky říkal.že až tak po 2.menstruaci,říkal že každá medicína to říká jinak že jedna čím dřív tím líp,a druhá zas naopak..ale četla sem že jedna paní taky měla kyretáž a že za měsíc otěhotněla a že to už bylo v pohodě.

danushkan
2. čer 2013

@spis88 taky jsem tu četla různý názory, i to že otěhotněly v pohodě první měsíc po, někomu to bylo dokonce i doporučeno, ale já tomu asi opravdu nechám nějakej čas, taky až na ten neúspěch trochu pozapomenu, teď je to hodně živý a chci bejt v pohodě. Je pravda že každej na to má jinej názor, ale podle mě se ta sliznice a celá děloha musí určitě zregenerovat, stejně jako po porodu, takže to nechci podcenit.

spis88
3. čer 2013

@danushkan To máš pravdu,taky se stoho musím dostat a je to dost těžké...teď ještě ke všemu hledám práci tak sem s nervy uplně v háji,ale snad bude líp,ale řeknu ti že se budu strašně bát až to budem zkošet po druhé.

danushkan
4. čer 2013

@spis88 To já se taky budu hrozně bát, přijde mi to spíš jako zázrak, že se opravdu narodí zdravé mimi, tolik komplikací ke kterým může v průběhu dojít ....Práci ti přeju ať brzo najdeš, je to hrozný sedět doma, já jsem chtěla už v pondělí do práce vyrazit, ale protože se tam kvůli povodním nedostanu, tak opět trčim doma, už se tam docela těšim...

lisatka
5. čer 2013

Ahoj, chtěla bych vás varovat před unáhleným rozhodnutím některých doktorů takové těhotenství rychle ukončit. Před půl rokem jsem si tím také prošla. V osmém týdnu chtěl lékař těhotenství ukončit a já se rozhodla na základě některých zahraničních článků počkat. Tyto články tvrdí, že především pokud má žena dělohu natočenou dozadu (děloha v rvp) může být ultrazvuk nepřesný a takové těhotenství nemusí být vidět. Bohužel jsem nebyla ta výjimka a šla o dva týdny později na výškrab. Přesto jsem ráda že jsem počkala. mé sestře ostatně našli těhotenství až v 9 týdnu. Když měla její doktorka podezdření na zamlklé těhotenství, posílala jí pravidelně na krev a má zárodek se nakonec ukázal i na ultrazvuku

enah
6. čer 2013

Ahojte tak ked som tu pisala pred casom, o tom ze ani 8tt nie je rozhodujuci pre kyretaz - a vedel asosm to len z clankov a cudzich,. Tak teraz to mam z vlastnej skusenosti. Nastastie pre mna merala som si bazalnu teplotu, takze som vedela ze som mala ovulaciu az v 24dni, nie v 14stom - ako sa ocakava pri pravidelnej ms. Takze co sa nestalo, ze v 8tt nasli len nieco nezretelne vo fundu, nastastie v Apolinari neboli unahleny a povedali nech pridem na Uz o tyzden - o tyzden boli vianoce a ja prisla o 3tyzdne s velkym mimiskom!!!! zo zretelnym srdieckom a dnes uz som v 7.mesiaci. Cez vianoce som vdaka meraniu BT nepanikarila a vedela ze mame este cas.) Takze holky, niekedy vcasny UZ skutocne nemusi NIC znamenat, mozno je lepsie nan ani neist. Ja som nan bola, rpetoze som omdlela, a zistili mi vysoke HCG... proste verte si, lekari veria strojom, a tie nevedia kedy ste boli oplodnene predsa.)

lisatka
26. čer 2013

odkaz v angličtině z důvěryhodného tisku http://www.dailymail.co.uk/health/article-20489...

luupipi
30. pro 2015

@karloska84
Ahojky...ja mam ted úplně stejny problém a jsem z toho na prášky...po třech pozitivnich testech jsem sla na gyndu.první UTZ pidi tečka.2 UTZ gestační váček ale prázdný.3 UTZ to už dle menses sem měla byt nějaký 6tt,opět váček prázdný ale povyrostl...4 UTZ váček beze změny,nepovyrostl a měla bych být nějaký 7tt....kontrola mě čeká za týden kdy budu nějaký 8tt dle menses ale dle Utz jsme prej menší...pokud se nic nezmění musim prý na vyčištění ☹... Jsem na nervy a tolik si přeju aby se mimi ukázalo

irennn
30. pro 2015

@luupipi ahojky mne se tohle bohužel stalo v dubnu , HCg stále rostlo i gestacni Vacek ale bohužel prazdny , stále jsem doufala, ale zázrak se nekonal. Ted jsem v 6tt měla uz i srdíčko , Dr tehdy říkal ze v 6 tt musí byt videt alespoň embryonalni póly , stále jsem hledala pozitivní diskuze ale smirovala jsem se spíše s revizi , nakonec to bylo opravdu afetalni vejce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru