Prázdný gestační váček. Máte zkušenost?

ajulka88
15. bře 2012

Ahojda, holky, nemáte někdo prosím zkušenost s prázdným gestačním váčkem, v 5tt- 6tt?

victoireux
2. bře 2016

@riga ještě prosím? ta tableta se neplatí?

janajana29
2. bře 2016

Platí.

victoireux
2. bře 2016

@janajana29 a kolik prosím ? ☹

janajana29
2. bře 2016

Celé ty tabletky stojí kolem 3500-5500 Kč, já jsem dostala dvakrát jen tu vypuzovací a chtěli po mě pouze 1000 Kč, ale nevím jak zohle řeší v jiných nemocnicích.

victoireux
2. bře 2016

@janajana29 no u mne to snad vypadá taky jen na tu vypuzovací, hmmm to je radost ☹ moc děkuji

janajana29
2. bře 2016

@victoireux Jojo, mě tedy nezabrala ani jedna, tak zítra zákrok. Držím pěstě, aby ti to zabralo hned. Také mám prázný gest. váček.

victoireux
2. bře 2016

@janajana29 jj já sem to četla a pořád sem čekala kdy napíšeš že je to vše vpořádku ☹ moc mně to mrzí že ti to nepomohlo, neřekli ti aspoň bližsší informace proč to u tebe nezabralo?
hele zákroku se neboj, ono je to opravdu vpořádku, už je za sebou mám, ale jelikož jich mám už víc a roste mi hůř sliznice, moje dr se bojí že po další revizi mi už neporoste vůbec a už byhc nikdy neotěhotněla, prot mi nabídla tuhle možnost, ani sem o tom nevěděla, ale asi nejdřív zkusím to, pokud mi to nedopadne tak budu muset taky na revizi ☹
zítra se drž, asi budeš moct odejít i domů.... a budeš to mít za sebou 🙂 a neboj nic ono to čas lehce zhojí, i když jizva samozřejmě zůstane, přeji ať to máš rychle za sebou 🙂

janajana29
2. bře 2016

@victoireux No oni nemají moc zkušenosti s tím podáváním jen té vypuzovací, byla jsem druhá, které tuhle tabletku dali a o té první mi nic neřekli jestli jí to zabralo nebo ne. Takže mi nic vlatně neřekli proč se nic neudílo ☹. Budu držet pěstě 🙂

ponickova
2. bře 2016

@janajana29 - držím palce, ať už to máš za sebou!!! A bude dobře, uvidíš! Příště už se 100% miminko objeví ♥

janajana29
2. bře 2016

@ponickova Moc děkuji, až budu schopná, písnu 🙂

victoireux
2. bře 2016

@janajana29 krucinál!!! takže si takovej pokusnej králík!!! hele tohle mně hrozně štve,tenhel přístup že neví a zkusí, no radši se už netrap, zítra si vyřešíš jednu táhlou bolest, ono tohle neni ani tak o fyzické jako duševní, na tomhel nejvíc utrpí vždy psychika! drž se zítra holka a pak písni až budeš doma! 🙂 taky držím pěsti! ale bude to dobré neboj, hele já byla v létě na operaci se žlučníkem a v dubnu na revizi a po té operaci žlučníku sem si říkala že revize byla procházka růžovou zahradou a navíc večer už sem byla doma, takže jestli tě to takto uklidní 🙂 nicméně je to nepříjemný že člověk musí do tý blbý nemocnice no!!! drž se! 😉

janajana29
2. bře 2016

@victoireux Děkuji, určo se ozvu 🙂

riga
2. bře 2016

@victoireux u mě rostl především gestační váček, miminko (nechci psát embryo ☹ ) odpovídalo začátku sedmého tt.
Z čtrnácti dnů byla půlka vesměs silného špinění, takže žádná hrůza, nicméně se cítím pořád unavená, tak to asi s hladinou železa zamávalo.
Už jednou jsem samovolně potratila v 8tt, obešlo se to bez revize a průběh byl téměř totožný s tím, jak to proběhlo teď.

Ukáže čas, jak to budeš vnímat. Někdy když člověk přestane tlačit na pilu, se věci začnou rovnat nějak bez pomoci. 🙂

My doma máme tři děti a tohle těhotenství plánované nebylo, ale uvítané vřele. Je mi to fakt líto. Další plánovat nebudeme. ☹ Taky se s tím musím nějak porovnat.

riga
2. bře 2016

@victoireux rozpočítali mi balení a platila jsem asi 60Kč

riga
2. bře 2016

@janajana29 To je hodně. Myslela jsem, že cena 3500Kč pouze pro ukončení prosperujícího těhotenství na vlastní přání. Na to bych se informovala. Používá se i u porodu a rodičky jistě nic neplatí.

janajana29
2. bře 2016

@riga Ano ta vysoká cena je pro ty, co to chtějí ukončit samy, opravdu mi sestra říkala, že všechny stojí u nic 5500 !!! Hrůza

riga
2. bře 2016

@janajana29 Tak nevím, jestli mi nedali třeba stejnou účinnou látku, ale s jiným obchodním názvem a lék určený pro jiné použití, který lze stejně tak použít i v případě ZP.

janajana29
2. bře 2016

@riga Tak to je taky možné 😉

victoireux
3. bře 2016

@riga no aspoň jedna dobrá zpráva 🙂 ta cena 🙂
no páni, 3 dítka to je pro mne sen, tak to ti fakt závidím 🙂 ale je mi jasné že i tohle je pořád bolest i když je neplánované ☹
já mám jedno dítko po IVF těžce vybojované, ale druhátko k nám ne a ne ☹ tak zítra jedu do CAR a už se asi rozhodne a doufám že tu tabletku taky dostanu, peníze sebou nějaké vezmu, ale taky doufám, že to bude nějaká rozumná částka, za info moc děkuji 🙂

marcat
3. bře 2016

@janajana29 držím pěsti at mas zakrok co nejdříve za sebou. v pondělí to bylo týden co mam po revizi. Pro me bylo nejhorší to čekání, kdyz clovek nevi co a jak, od rana v nemocnici a na radu jsem sla az pred polednem.. A pak taky to probuzení z narkozy, bylo mi nejak šoufl a chtělo se mi plakat. Tak jak jsem prede vsemi byla silna, ze jsem s tim vyrovnaná a pod. Tak to na mě po zákroku nejak padlo.. ale ted tyden a neco po, kdy uz i to spineni zacina ustávat začínám byt zase ok.

janajana29
3. bře 2016

Tak mám po! Šla jsem na řadu poslední. Vše trvalo 20 minut. Je mi dobře. Tak ať už je jen dobře. Děkuji Vám všem za podporu 🙂

victoireux
3. bře 2016

@janajana29 krásné zprávy, teď se dát do kupy a bude jaro, a bude zase dobře!!!

pipulka
3. bře 2016

Holky potřebuji poradit, co si myslíte o obrázku, zda je to těhotenství nebo ne. Dr.mi řekl že je to 4+6 a že ges. váček je dlouhý 11 mm ale že tam toho moc nevidí že uvidí na další kontrole to bych prý měla být 5+6

riga
3. bře 2016

@pipulka vidím gestační váček, takže o těhotenství jde. 🙂 Doktor se tvářil nějak skepticky?

riga
3. bře 2016

@janajana29 Tak paráda! Mně se včera psychicky dost ulevilo, myslím, že to má co dočinění s poklesem těhotenských hormonů. Čtrnáct dní to tak trvalo.

pipulka
3. bře 2016

@riga doktor mi říkal že nevidí embryo 😒

ponickova
3. bře 2016

@pipulka: Určitě je všechno v pořádku. Já měla stejný váček v 5+1, v 7+1 už bylo vidět miminko i srdíčko. Hlavně buď v klidu! A pokud tě doktor vylekal (někteří to umí skvěle), zkus myslet pozitivně. V prvních týdnech se to mění hrozně rychle - dneska tam miminko není, za pár dní už je. Myslím, že příště už vykoukne 🙂 ... jak jsi na tom s cyklem? Máš ho pravidelný, nebo delší? Někdy se stává, že žena otěhotní později, pak je těhotenství mladší, nevychází "podle tabulek" a někteří doktoři se z toho mohou zbláznit 🙂 (můj případ)

@janajana29: Mám radost, že už to máš za sebou a můžeš teď nabírat sílu. Určitě se ti teď uleví a bude už lépe.

janajana29
3. bře 2016

@ponickova Děkuji, jsem jen taková unavená, tak odpočívám a přítel mě obskakuje 🙂

ponickova
3. bře 2016

@janajana29: Jen se nech obskakovat, odpočiň si a dej si něco dobrého!! 🙂

pipulka
3. bře 2016

@ponickova ja mám Menstruaci po 28-35 dní. Ale teď jsem podstoupila s přítelem IVF a oplodněná vajíčka mi tam dávali 1.2.2016 a od toho dne počítají mé těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru