Prázdný gestační váček. Máte zkušenost?

ajulka88
15. bře 2012

Ahojda, holky, nemáte někdo prosím zkušenost s prázdným gestačním váčkem, v 5tt- 6tt?

janajana29
21. únor 2016

@ponickova To je divné, že tě neposlal na hcg, mě řekla dr., že je to pro nás to nejdůležitější a rozhodující. No v úterý si jdu pro pilulku, už aby to vše bylo za mnou 😞. Takové těšení ze dvou čárek a během minuty je vše jinak 😞😞. Budu držet na čtvrtek pěstě, aby tam byl špuntík, určo napiš výsledek 😉

ponickova
21. únor 2016

@janajana29: Co se týče , tak souhlasím. Já mám ze svého Dr. rozporuplné pocity. Vždy mi pomohl, před těhotenstvím se mnou poctivě řešil vleklé potíže, péče na 1, ale teď to bylo takové zvláštní. Šup, šup a hotovo. Jen řekl, že je to malé, velikost podle tabulek nesedí, mám se připravit na krvácení, ale tak třeba to vyjde. Pro mě jako prvorodičku, absolutně nepřipravenou, to bylo drsné. Je dobré vědět, na čem žena je, ale odcházela jsem jako spráskaný pes.

Jani, v úterý na tebe budu myslet, abys to měla rychle za sebou. A bez velkých bolestí. Příště se určitě zadaří!! 🙂 S těma dvěma čárkami ale máš úplnou pravdu. Já jsem si před těhotenstvím nic nenačítala, těhotné jsem v blízkém okolí neměla, takže mi nějak nedošlo, že dvě čárky mnohdy nic neznamenají.

janajana29
21. únor 2016

@ponickova Drsné to bylo hodně!!! Jestli byl malinký, tak by tam teď už být mohl 😉. Mě o té pilulce řekla dr., jinak bych o ni ani nevěděla a šup do nemocnice. V úterý první dávka, ta snad bude OK, ale ve čtvrtek ta vypuzující a té se bojím hodně. 😞. Říkala jsem si už jak to řeknu rodině a jak budeme muset koupit větší auto atd. Je to šílený, obulela jsem to, ale pak mě opravdu utěšilo, že tam nikdy nebylo. Moc držím a písni budu jak na trní 😉

ponickova
21. únor 2016

@janajana29: Ono je to přirozené. Já jsem to obrečela, sotva jsem vyšla od doktora. Na některé věci prostě člověk není připraven, nečeká to. Držím palce, ať je následující týden zdárně za tebou. Zvládneš to a bude zase dobře.

luupipi
21. únor 2016

Holky to mě mrzí tady todle číst ☹... Tolik bych všem přála aby vše bylo ok
Co se týče té pilulky,abych pravdu řekla já o ní nic neslyšela. Ale za sebe jako po kyretáži,tak bych pilulku nechtěla..nevim co by ze mě vše odešlo apod..takle ta kyretáž byla pod dohledem a vše v pořádku

luupipi
21. únor 2016

@tynulka92
Moooc děkuju 🙂

janajana29
21. únor 2016

@luupipi Já vím, ale já se ji hrozně bojím. Vyrovnala jsem se s tím OK, protože tam mimi nikdy nebylo, ani váček, prostě nic, takže jen ať to odejde rychle, abych mohla žít dál jako před tím.

janajana29
23. únor 2016

@ponickova Tak už doma ležím 😉 dostala jsem rovnou tu vypuzovací tabletku, je pravda, že tam není co přestat vyživovat. Tak cítím silnější bolesti jako při menstruaci, tak doufám, že u toho i zůstanu a odejde vše jak má 🙏🏻

nonnni
23. únor 2016

@janajana29 ja te zkusim uklidnit. Prosla jsem si zamlklym tehotenstvim v osmem tydnu, tyden cekala na spontani krvaceni (s vedomim, ze plod se prestal vyvijet) a nasledne dostala misoprostol, coz je to, co jsi spokla ted ty. Cele to probihalo pouze jako silnejsi MS, zadne extra krece a ni dalsiho, proste silna MS. I delkou krvaceni.

Dalsi MS jsem nasledne dostala po peti a pul tydnech a hned dalsi cyklus otehotnela a mam jiz desetiletou dceru. Pak jsem jeste jednou potratila, tam uz byla srdecni akce a tak...odmitla jsem revizi a otehotnela po trech mesicich se treti dcerou.

Neves hlavu, tohle se proste stava. Miminko jiste brzy bude 🙂

ponickova
23. únor 2016

@janajana29: Jani, dneska jsem si na tebe vzpomněla. Tak držím palce, ať už je to za Tebou, hlavně odpočívej. ❤️ Kdy más jít pak Dr.?

Já dnes zjistila, že moje dvě kolegyně jsou těhu, tak o to intenzivněji myslím na čtvrtek. Je to pech, dlouhá léta nikdo nic a teď najednou bác. Tak doufám, že to u mě vyšlo, protože mít je na očích, asi by mě to mrzelo o to víc.

ponickova
23. únor 2016

@nonnni: souhlasim, že to se stává a je třeba to tak brát. Já čtu a slyším ze všech stran, že ZT či SP zažilo mmoho žen. Jen se o tom nemluví...

janajana29
23. únor 2016

@nonnni Děkuji 🙂 to mě potěšilo. Na internetu holky píší, jaké měly křeče a bolesti, že skoro umíraly. Tak jen doufám, že zůstanu u tohodle. Děkuji za povzbuzení

janajana29
23. únor 2016

@ponickova Na kontrolu jdu za 14 dni na ultrazvuk, zda všechno odešlo, tak se budu modlit, aby při vší té smůle to opravdu odešlo všechno :-/. Ano, mě také přijde, že jsou všechny těhotné a všude jen všechno o dětech :-/ hrůza sedět na ultra zvuku, kde jsou samé holky s pupikama a já šla pro tabletku! Ať už je to za mnou. U tebe to bude určitě v pořádku, budu čekat na zprávu a držet pěsti 🙂

nonnni
23. únor 2016

@janajana29 ono je to i o nastaveni...nekdy je ten strach z toho horsi, nez samotne krvaceni. Vem to logicky. Neznam nikoho, kdo by bolesti umiral. Kdyztak si lupni ruzovou lentilku, klidne i preventivne, ale hlavne se neboj.
@ponickova ano, je to velmi bezna vec a ani lekari to neresi, pokud se to nestane 3 x...nejlepe za sebou...coz nijak neubira na tom, ze je to velmi emocni a smutne, ale je to prirozena selekce a ja bych radeji, aby to male odeslo v prvnim trimestru, nez pozdeji, nebo se narodilo postizene...

janajana29
23. únor 2016

@nonnni Vzala jsem si ji a čekám na krvácení. Ano každy doktor mi řekl, několikrát, že je to teď hodně častá věc, hlavní je, že se to vůbec spojilo a uhnizdilo, tak s tím se teď utěšuji 🙂

janajana29
23. únor 2016

@nonnni a prý nikdo poradně neřekne proč se to děje, co se stalo... Řeší to až opravdu po více špatných pokusech.... Akorát můj chlap si myslí, že je to jeho vina a nemůžu mu to vysvětlit... Bere to tak, že to je špatně od něho a on mi tím teď ublížil :-/

nonnni
23. únor 2016

@janajana29 to je hloupost. Zkus mu o tom vyhledat nejake clanky. Svadi to, kdyz clovek potrati uz plod se srdecni akci, ze si rika, jestli udelal neco blbe, ale u vas to byla ciste genetika a vlastne je to dukaz, ze priroda si umi poradit.

janajana29
23. únor 2016

@nonnni Pokusím se, děkuji 😉

maylabe
23. únor 2016

@ponickova Tehotny zeny v okoli jsou na psychiku peklo, kdyz se neco nepovede. Sama s tim mam zkusenost 😢 Tobe ale drzim pesti, at miminko vykoukne!

marcat
23. únor 2016

Ahoj holky, tak ja 5tt ges.vacek s náznakem zloutkoveho, 7tt gest+zl.vacek s náznakem embrya. No , v tu chvili jsem uz tušila ze je neco špatně, protoze jsem věděla kdy byla ovu.. 9tt plodik se bohuzel nevyvíjí. Včera jsem byla na revizi.. Dnes už bříško moc nebolí, tak snad se hodím brzo do kupy.

janajana29
23. únor 2016

@marcat A dali ti na výběr místo revize taky tu tabletku?

marcat
23. únor 2016

@janajana29 prave ze si vas tu ted procitam a o téhle možnosti jsem vubec nevěděla.. ale asi taky zalezi v jakém to je stadiu. Mela jsem gest. vacek už dost velky, embryjko bylo ale mini a bez srdíčka, hcg porad rostlo, takže u me byla revize asi nutnosti..

janajana29
23. únor 2016

@marcat Aha, tabletka je do 7 tt, já jsem 8+3 ale mám tam prázdno :-/

marcat
23. únor 2016

@janajana29 tak to mi je lito :-/ ale musime to brat z te lepsi stranky, jde to a to je hlavni.
Ty jo, do 7tt? To ale preci nemuzou s jistotou rict ze je vse ztraceno ne? Ja za sebe muzu rict, ze priste az najdu // objednam se rovnou na 8tt, pokud nebudu mit zadne problemy. Protoze ted jsem si prosla tremi kontrolami vzdy po 14 dnech, a to cekani bylo neskutecne dlouhe...

janajana29
23. únor 2016

@marcat Berou to i podle Hcg jestli stoupá, mě po 2 dnes stouplo jen o 3000 :-/. Taky jsem čekala 14 zda se něco objeví, nic :-/

janajana29
23. únor 2016

Holky jsem z toho nervózní, všude píšou, že krvácení atd. přišlo do hodiny atd. Já dostala piluli v 10 dopoledne a nic se neděje, ach jo já už se zblázním ☹

nonnni
23. únor 2016

@janajana29 nepanikar! Dej tomu cas a pokud krvaceni neprijde, tak zitra zavolej lekare, ale hlavne nepanikar, neni potreba.

janajana29
23. únor 2016

@nonnni To jsou starosti tohle :-/

nonnni
23. únor 2016

@janajana29 je to blbe, je to stresujici a je to emocne i fyzicky vycerpavajici, ale opravdu je to docela malickost na skale toho, co se vsechno muze cloveku stat. Chapu tvou bolest a obavy, ale opravdu je neplejsi to nejak vytesnit...pust si nejaky film, nebo se zacti do knizky...dej si vanu, pust muziku, jed do obchodaku a cely ko vykup 😉 Cokoliv...jen se nesoustred cilene na to krvaceni a strah z nej. Drzim palce, at uz to mas co nejdrive za sebou!

janajana29
23. únor 2016

@nonnni Děkuji za podporu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru