Prázdný gestační váček. Máte zkušenost?

ajulka88
15. bře 2012

Ahojda, holky, nemáte někdo prosím zkušenost s prázdným gestačním váčkem, v 5tt- 6tt?

kixi
15. bře 2012

@ajulka88 podle meho nazoru v teto dobe jeste nemusi byt nic videt, ani u me nebyl videt pludek...dulezity je 7 tyden, kdy uz by melo byt videt srdicko...

enah
15. bře 2012

mnelo ale neni ojedinele , ze se srdicko s odezvou ukaze v 8tt az neco. cetla jsem nejeden pribeh , ze ji lekar poslal na kyretaz, ale ona pozadala o opatovne zhodnoceni po tydnu a bylo tam!

salomee
15. bře 2012

@ajulka88 Já jsem v pátém týdnu měla jen vysokou sliznici (ovulace bylaq 17.dc)...pátej je vlastně ten, co běží od vynechání MS...tak nic být vidět nemusí...natož plod ve váčku.

petrufa86
15. bře 2012

@ajulka88 já myslím že v 6tt by už měla být vidět aspoň tečka v gestačním váčku. Já se včera vrátila z nemocnice po samovolném potratu kvůli hematomu a doktor když mě dělal utz, tak říkal, že v 6tt by měla být v gestačním váčku aspoň tečka a v 7tt že už by mělo být vidět srdíčko.

eficenka
15. bře 2012

@ajulka88 jde o to, že doktor to vypočítává podle poslední MS ale ovulaci si mohla mít ne vprostřed cyklu... zkusila bych tak týden dva počkat a teba tam mimi bude!!!

paolin
15. bře 2012

@ajulka88 měla jsem, přesně jak ty. a i my jsme byli ten případ - rozjetý potrat, prázdný gestační váček, za týden taky, tak maminko kyretáž. nedali jsem se a za týden bylo srdíčko.. naděje je vždy 🙂

berenika39
15. bře 2012

@ajulka88 taky jsem v 6.tt měla kvůli tomu na pátek termín na revizi. čtvrtek před tím mi luplo v hlavě, šla jsem k jinému mudr a ten velel čekat na hcg - ob den. rostlo, rostlo... petrovi jsou tři a půl🙂.
když počkáš, nic nezkazíš. jde o termín ovu, ne o datum začátku poslední ms, podle které mudři počítají těh.týdny.

ajulka88
autor
15. bře 2012

Já vlastně ani nevím, jak ten týden určila, mám totiž silně nepravidelnou menstruaci, klidně jednou za dva měsíce a něco, takže to otěhotnění jsem brala jako zázrak.. . U doktorky jsem byla v pátek minulý týden, když koukala na uz, řekla, že je to druhý až třetí a pak se opravila na čtvrtý týden, tak jestli to brala podle velikosti gestační váčku.. . V úterý jsem pak měla takový píchání břicha, tak jsme pro jistotu jeli do nemocnice na ambulanci, protože moje doktorka má dovolenou, tam mi doktorka řekla, že gestační váček má 11mm, ale zárodek není patrný a že mi ani neřekne v kolikátém týdnu jsem, protože jí to ultrazvuk ani nezměří, tak jsem si říkala, že má moje doktorka asi lepší uz.. . Pak mě trochu znejistila odběrem HCG, nevyrostlo úplně jak by mělo, ale během 6-ti dnů vyrostlo.. . A řekla, že musím čekat, že příští týden ve středu, kdy jdu na kontrolu už by tam něco být vidět mělo, pokud je všechno v pořádku.. . Tak jsem přišla vynervovaná domů, protože ta doktorka se nechovala zrovna úplně dobře.. a napsala jsem do jedné z těch internetových poraden, tam mi pan doktor odpověděl, že gestační váček 11mm je 6.týden a ne 4.a že to už by tam něco být vidět muselo. . Tak jsem celý den prořvala a pak jsem na netu našla pár příspěvků, že se to někdy někomu taky stalo, tak jsem se toho chytla, že to třeba ještě může dopadnout dobře.. . Tolik bych toho mimíska chtěla..

salomee
15. bře 2012

@ajulka88 ..taky mi přijde, že 11mm už je celkem dost.. ale zas když se to stalo jiným holkám a dopadlo to dobře, to je naděje.

petkave
15. bře 2012

@ajulka88 Ja som bola v 5tt na utz a bol tam iba gestačný váčok. Tak si ma mudra pozvala o 2 týždne, aby videla "či je tehotenstvo živé". Chvalabohu, bolo vidno už aj srdiečko a teraz má to moje srdiečko už niečo vyše 1,5 roka. Ale strach som mala vtedy tiež obrovský. Držím palce!

slunickomaja
15. bře 2012

@ajulka88 Moc držím pěstičky ať to dobře dopadne 🙂 Já to štěstí tenkrát neměla a opravdu tam byl jen prázdný gest. váček ☹ Nechápu jak se něco takového vůbec může stát 😒 Každopádně naděje umírá poslední 🙂

ajulka88
autor
15. bře 2012

Já to taky nechápu, je to takový požehnání být těhotná, nechápu, proč to takhle může končit..

ivana21m
23. bře 2012

ahoj, mám stejný problém, ve středu jsem byla na kontrole, a měla jsem poze váček, podle doktorky silný a krásný, a prý jsem 100% těhotná, a obědnala si nás na 28.3 na krev a to mi řekla, že by měl být už i vidět sice jen maličko, ael měl by.
Jinak jsem tak v 5tt a to je prý brzo na to, aby byl mimísek vidět. Ale nervozní teda sem.
Ale věřím, že to bude dobré!!

salomee
23. bře 2012

@ivana21m 🙂 Prosím nestresuj.. pátý týden je ten po vynechání MS, jestli se nepletu- to fakt ještě nic vidět nebývá, dokonce váček považuju za úspěch, já měla jen vysokou sliznici. Já vím, že je to těžké čekat a člověk si říká, co když...taky jsem to tak měla, ale trápila jsem se zbytečně. I kdyby prázdný byl, snažila jsem se být racionální a říct si, že by bylo horší přijít o miminko pozděj a že prázdný váček vlastně žádné miminko ani není... no nakolik by mi ta myšlenka fakt pomohla to opravdu nevím..ale pokud můžeš, snaž se ...nevím, jak to napsat, aby to neznělo ošuměle... myslet pozitivně..nestresovat se. Těma dvěma čárkama tady tyhle ty strachy teprv začínají.
Věřím, že to bude dobré, už abys měla tu další kontrolu... to ale sice bude něco ve váčku, ale zas myslím ještě čekání na srdíčko... to je pořád něco..tak ať to rychle a úspěšně utíká.
Já dnes čekám na pána, co mi doveze kočárek, plno lidí mi říká, ať kočárek nekupuju, dokud nemám dítě, já jsem ale té nabídce neodolala...ale teď zjišťuju, že jsem asi jsem holt pověrčivější, než jsem myslela. Ach jo.

usounek25
23. bře 2012

ahoj, při prvním i druhém těhu byla srdeční akce vidět až po 6. tt, tak vydrž do další kontroly, snad bude vše o.k. 😉 . Je to sice blbý, ale stejně nic neovlivníš, tak se moc nestresuj, ikdyž vím, že se to strašně lehko říká, taky jsem si u obou těhu užila svoje. A souhlasím se salomee, že pozitivním těhotenským testem veškeré obavy, stresy a nervy teprve začínají 😉 .

ivana21m
23. bře 2012

@salomee To je to, já jsem taky všem známím a rodině řekla, že čekáme miminko a přitom se říká, že by se to nemělo tak hned říkat :( ted se bojím, pověr .. s tím kočárkem, mám taky strach protože se mi jeden hrozně líbi a už bych ho chtěla mít doma... nejvíc si přeji mít po kontrole, abych už konečně viděla co to v tom bříšku mám ... Moje mám si taky kočík kupovala kolem 32 tt a sourozenci jsou zdraví a mají se k světu 🙂 achjo, kdyby ty pověry nebyly možná bych se cítila lépe .... nebo aspon nějaké pořádné těhu příznaky 🙂

salomee
23. bře 2012

@ivana21m Neboj, příznaků si užiješ určitě, hodně holek v Tvém týdnu včetně mě žádný příznaky ani nemělo, to se rozjede až pak.
Musím si holt říkat, že kdyby nedej Bože něco, tak ten kočárek za to těžko mohl. Ale kdo by odolal nabídce úplně nového zabaleného kočárku za bazarovou cenu..akorát by mě zajímalo, proč se prodává 😒 No doufejme, že si nakonec ti majitelé vybrali lepší nebo tak něco.

ivana21m
23. bře 2012

@salomee To jo, já bych snad ani nechtěla vědět proč se ho zbavují... To máš krásný to se málo komu povede kočík za bazarovou cenu ... já mám vybraný taky noví, což bylo moje, že kočárek bude novej, ale ještě si na něj počkám, Nebo ho nechám odvest k našim na barák 🙂

salomee
28. bře 2012

@ivana21m Ahoj, tak co dnešní kontrola?

ivana21m
28. bře 2012

@salomee Dopadla, krásně. Už máme těhu průkazku, dostali jsem os dr. poukázku na slevu naušniček pokud to bude holčička, a strtovací balíček pro miminko... už mám doma i UTZ foto miminka. Sice je to taková pecka, ale je tam 🙂

salomee
28. bře 2012

@ivana21m Jůůů 😵 😵 To je nádhera, moc blahopřeju. Rovnou sleva na naušničky, to je milé🙂... Tak ať se vám oběma daří!
Moje kontrola včera byla trochu psycho, mám zkrácenej čípek úplně neskutečně a tak už přemýšlím, co pobalit do nemocnice (se divím, že mě tam neposlal a i můj známej dr., co celou dobu tvrdil, jak je to v pohodě, se diví, že nejsem v nemocnici) a každej den navíc teď bude úspěch.

salomee
28. bře 2012

no "PECKA" to teda je, to máš pravdu 😀 ... co se týče vzhledu, každým dnem vypadá víc a víc "miminkovsky", až z něj bude děťátko jako obrázek.

ivana21m
28. bře 2012

@salomee To jo to se tedy divím.. ale neboj, sestřenka porodila o tři týdny dřív, než měla a dneska se má klučina k světu a nic mu nechybí, takže se nemusíš bát, kdyby něco. Ale určitě to bude dobré!!

ivana21m
28. bře 2012

Tak po krásné procházce, a krásném klidném ránu u paní doktorky, si dopřeji odpočinek 🙂

elisabet
29. bře 2012

my se o miminko snažili téměř dva a půl roku, mezitím jsme absolvovali dvě umělé oplodnění, a jedno oplodnění ze zmražených embryjek, ale vše s negativním výsledkem, až najednou v září loni nepřišla ms. a test pozitivní. jenže ani v 5 ani v 6tt nebyl plod v gestačním váčku, přesně na den kdy jsem začala 7tt jsem začala krvácet, a potratila jsem. Nebylo tam miminko tak proč by mělo moje těhu pokračovat.. Tím že jsem si to odkrvácela sama doma, a vyčistila se dobře jsme nemuseli čekat tři měsíce ale jen jednu ms. ale ani na tu nedošlo, zkusili jsme to hned dokud to u mě v bříšku bylo všechno "živé" a hned se nám zadařilo, tentokrát už na čisto, moje tělo se potřebovalo připravit a za chvilinku začínám 7měsíc. Holky vím že je to těžké, ale věřte že se miminka dočkáte, byť o měsíc později, ale všechno má svůj důvod, třeba by nakonec to miminko nebylo zdravé, a tak si to příroda vyřešila po svém. Hodně zdaru a žádné slzičky!!

marlenee
25. dub 2012

Ahoj holky potřebuji poradit dnes jsem byla na kontrole u Dr.(poslední MS 14.3 dnes 43DC od 34DC pozitivní těhu test) a Dr na monitoru nic neviděl(jen něco miniaturnáho prosvítá) a to bych měla odpovídat 6tt(ukazoval mi jak by to mělo vypadat).Říkal,že je děloha zvětšená a prosáklá a,že se tam něco děje buď je to začínající těhu/otěhotněla jsem později) nebo odeznívací těhu(ale jsem nekrvácela,prý to není podmínkou).Vzali mi krev na hladinu HCG a v pondělí mám volat o výsledky.
Večer jsem zkoušela znovu těhu test a vyšel opět pozitivní.
Holky nemáte s tím některá zkušenost?Snažím se tři roky otěhotnět z toho 3 IUI neúspěšné a teď to bylo přirozeně.

dorinek
25. dub 2012

@marlenee - to je těžký radit... Asi holt budeš muset čekat a čekat, co se bude dít dál... Já jsem podruhé těhotná a pokaždý jsem šla na UTZ v 6TT a nikdy nebylo nic vidět. Doktor mi řekl přesně to co Tobě, něco se tam děje, prosvítá tam bublina, ale uvnitř zatím nic není. Když jsem pak přišla v 8TT nebo 9TT tak už byl uvnitř vidět puntík, ale pořád žádná sláva, já už se těšila na srdíčko.... 😅 Možná, že jsi otěhotněla až ke konci cyklu a i když podle poslední MS jsi 6TT, tak ve skutečnosti to těhotenství ještě není tak daleko, aby tam bylo něco vidět... Neházej flintu do žita, vyšlo to jiným, vyjde to i Tobě. Já vím o čem mluvíš, snažili jsme se 4 roky, IUI ani nespočítám, 4x IVF a nakonec druhé přirozené těhu. Nestresuj, šetři se, jako kdyby to už bylo, ať se ještě nestrhneš a koukej na to pozitivně 😉

dorinek
25. dub 2012

Ještě k tomu srdíčku - jak jsem četla nahoře - já ho neviděla ani v 8TT a můj doktor z toho nic nedělal....a já taky ne, za týden už bylo vidět... Ještě že jsem to nevěděla, že má v 7TT ťukat, akorát bych byla vystreslá 😀 😀 😀 😀

andykov
24. zář 2012

Holky a myslíte, že je naděje. Měla bych být tak 6tt a dr. mi spočítala 5tt, prej to nevadí, mohla jsem mít ovulku dýl, ale mám jen gestační váček a v něm i žloutkový, myslíte, že je naděje? plod ještě nikde..

karloska84
11. dub 2013

Ahoj holky, ikdyž v této diskuzi už delší dobu nikdo nic nenapsal,přesto jsem se rozhodla přidat vlastní zkušenost a trochu uklidnit ty, které tu bezradně hledají nějakou útěchu k jejich problému,jako já ještě před pár dny ;)
Po dvou pozitivních těhu testech a týden vynechané MS jsem se vydala k doktorovi s tím,že mi jistě potvrdí těhotenství. Na utz byl sice gestační váček (mimochodem tam byly 3 - takže mě trochu odzbrojil větou,že by to mohly být trojčata 😨 🙂 ) ale všechny byly prázdné. Tak jsem to nějak zkousla s tím, že příští týden tam jistě něco bude. Ale bohužel váček opět prázdný (ted už jen jeden) a navíc se moc od minule nezvětšil,takže mi pan doktor řekl,že to sice není ideální,ale,že ještě počkáme. Samozřejmě jsem to obrečela ☹ takže do třetice za další týden (což jsem byla podle poslední MS v 8tt) se konečně ukázal pulzující plod! 😉 jak já byla šťastná 😀
takže vy, které si myslíte,že je to beznadějné, neházejte flintu do žita 😀 dobře to dopadne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru