Prázdný gestační váček. Máte zkušenost?

ajulka88
15. bře 2012

Ahojda, holky, nemáte někdo prosím zkušenost s prázdným gestačním váčkem, v 5tt- 6tt?

karloska84
30. pro 2015

@luupipi
Ahojky,moc rada bych te uklidnila...bohuzel to tehotenstvi,kvuli kteremu jsem zde psala prispevek,nedopadlo 😔 tyden na to jsem potratila....ale na druhou stranu bych te rada povzbudila,tri mesice na to se nam zadarilo a ted mam uz skoro dvouletou holcicku 😍
Moc ti drzim palce,aby to u tebe dobre dopadlo,vim jak je to cekani vysilujici....

luupipi
1. led 2016

@karloska84
Ahojky..děkuji za reakci...no moc si mě nepotěšila ☹... Ale i já se smiruju stou horší variantou...když yo nedopadne tak věřím ze brzy se zas zadáří...mame doma už dva kluky 8 let a 16mesicu a chtěli bysme holčičku 😉
Tak uvidíme jak v pondělí dopadnu..

luupipi
1. led 2016

@irennn
Achjo ☹ proc se todle vubec stává?

luupipi
1. led 2016

Holky jak to vubec probiha to čištění?boli pak bříško,krvácení??a celý den asi postel že

martinek14
18. led 2016

Taky se pridavam jsem po ivf 6+4 a prazdny gestacni vacek☹ve stredu jdu na kontrolu hcg 20 000 jsem zoufala

luupipi
18. led 2016

@martinek14 to mě mrzí ale třeba to ještě bude dobrý...neves hlavu
U mě to bohužel nedopadlo ☹.. 4.1. Kyretáž v 8tt.....hodně nás to sebralo ale už je vše dobrý..na jednu stranu lepší než aby bylo mimi nemocné.takle to berem..v breznu se zas budem pokouset...
Drzim moc palečky aby jste byli v pořádku

tynulka92
1. únor 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat dnes jsem byla na uktrazvuku dle poslední MS jsem 6+3 , ale dle ultrazvuku 6+1..Mámm v tom zmatek. Na ultrazvuku mi našli prázdný gestační váček, doktor mi řekl že jsem těhotná, a že je brzy něco vidět. Prý tam jsou náznaky embrya, ale není to v tom váčku že je brzy, že mám počkat do 16.2. Mám strach máte některá s tím zkušenost?:(

luupipi
1. únor 2016

@tynulka92
Ahojky tynulko...že jsou utz odlišný je normální..takle brzy to neodhadnou přesně....nejpravděpodobnější utz je dle menses,dle toho se měří gestační váček...v tvém týdnu těhu by už mělo být určitě něco vidět a i srdeční činnost miminka..brzy to určitě neni.6tt uz je hodně...obávám se že tě doktor na další kontrole nepotěší.samozrejme můžes doufat v naději že se mimi ještě ukáže,ale píšu ze své zkušenosti...já chodila tyden co tyden na utz a stále prázdný gestační váček.rikaji tomu zamlklé těhotenství..já v 8tt stále prázdný váček,bohužel to dopadlo blbě a poslali mě na kyretáž dělohy ☹.. Dnes je to 4 týdny po zákroku,cekam az se dostaví menzes každým dnem a hned muzem zase tehotnet rikala mudr..po zakroku je vše ok...hodně mě to vzalo,hlavně na sále ☹ že musí mimi pryč,ale manžel mě uklidnoval ať to beru tak že nebylo vlastně nic vidět ani srdíčko že to je lepší než kdybych ho viděla..měl pravdu..trápilo mě to pár dní a už sem na to přestala myslet.hlavne mam doma 2 syny a ty mě smutnit nenechali 🙂... Hodně sem o tomto četla,a že je váček prázdný tak je to prý genetická vada už od začátku.takze sem se uklidnovala i tim že lepší takle na začátku dát pryč než kdyby se pak narodilo nějaký nemocný :-/
Každopádně nevěs hlavu,ono to nějak dopadne...a když ne,určo se zadaří potom..po čištění dělohy jsme chytlavý hned..rikaj že potrat je jak když pohnojis...držím palečky ať ti to dopadne jak si přeješ a dej pak vědět 🙂... LUU

tynulka92
2. únor 2016

Luupipi:dekuji za odpovedet, snad to bude dobry, s pritelem jsme se snazili dlouho o miminko, nejdriv mi rekli ze neotehotnim a pak tohle :( vedet dam urcite 🙂

luupipi
3. únor 2016

@tynulka92
Ajajaj tak to by nebylo milé kdyby to dopadlo na revizi když jste se dlouho snažili :-/... Moc držím palečky aby vše dobře dopadlo 🙂

ponickova
13. únor 2016

Holky, tak jsem měla taky prázdný gestační váček teď při kontrole, Dr. mluvil snad i o žloutkovém váčku. Podle poslední MS jsem byla v 7+1. Doktorovi se to dost nelíbilo, říkal, že by byl v mém případě velmi zdrženlivý, protože miminko je o deset dní menší a nevypadá to dobře. A mám počítat spíš s tím, že to odejde.

Neodpovídá ale těch deset dní tomu, že mám po vysazení antikoncepce cyklus 40 a více dní a za ten půl rok od vysazení se mi defacto neustálil? Pořád to přemílám v hlavě, pročítám diskuze,... na kontrolu jdu za 14 dní, kdy se prý uvidí. Často mě teď bolí v podbřišku, píchne mě tam nebo pálí. Vím, že co se má stát, to se stane, ale pořád se to snažím nějak logicky vysvětlit...

luupipi
14. únor 2016

@ponickova
A jeeeje tak to asi dobrý nebude..každopádně bych se nestresovala.pokud je mimi menší než vychází tak to ještě může dobře dopadnout..
Co se týče těch dní v cyklu tak abych pravdu řekla,taky tomu nerozumím...moc držím palečky ať je vše ok..vim že do další kontroly to bude o nervy ale třeba tě mudr potěší...

eva118
14. únor 2016

@ponickova Pokud máš čtyřicetidenní cykly, tak může být vše v pořádku. Po vysazení antikoncepce se to stává, ovulace bývá později, ale ti doktoři to počítají podle poslední ms. Řekla jsi mu, jak dlouhé máš cykly? Je dobře, že tě hned neposílá do nemocnice, ale čeká, jak to bude vypadat za těch 14 dní. Pokud by jsi byla hodně nervózní, můžeš si zajít jako samoplátce na odběr hcg, za dva dny znovu a uvidíš, jestli narůstá, jak má. Pokud by s těhotenstvím bylo něco špatně, tak tolik neporoste. Nestresuj se a věř tomu, že je to kvůli opožděné ovulaci. Držím palce, ať to vyjde.

ponickova
15. únor 2016

@eva118, @luupipi: děkuji moc za vaše reakce, holky. Evi, o cyklech jsem říkala, ale před samotným vyšetřením a na utz pak počítal přesně podle ms a uz neřešil cykly (a já byla z jeho projevu tak skleslá,že jsem nedokázala normÁlně myslet nad podstatnými otázkami)Jsem připravena na horší variantu, i když pořád doufám, že prostě ovu byla později. Je mi více blbě, břiško i prsa mě bolí - může to být dobré znameni, nebo tyhle přiznaky mohou být i když se to nepodařilo? Pan doktor říka, že je to tak tak 70:30 že to asi nevyjde, ale že můžeme být oba překvapení, těhotenství je mladší a za 14 dní to může být ůplně v pořádku, jen chce abych byla připravena na obě varianty. O krvi jsem taky přemýšlela, jak to funguje? Stačí si zajít na odběry do nemocnice a říct, že chci na vlastní žadost udělat testy na množství hcg v krvi?

irennn
15. únor 2016

@ponickova já to mela stejně jako ty,také jsme čekali 14 dni ale pan doktor to už moc dobře neviděl, nebyly tam zřetelné ani embryonální poly jen ten zloutkovy váček a to je malo. Nicméně tělo se chovalo jako těhotné a já se furt utesovala,mela jsem co 2 dny odběry ,hCG rostlo az na 100 tisíc, mela jsem nevolnosti bolest prsou, bohužel hCG tvoří pouze trofoblast ne embryo a tělo se chovalo jako těhotné, embryo se ale dal nevyvijelo, takze po 14 dnech revize

ponickova
15. únor 2016

@irennn: no on v podstate ihned, co mi udelal vaginalni utz, zacal s tim, ze vacek tam sice je, ALE ...no a pak uz byl z roho takový přešlý, že to ženská prostě pozná, že to není ok...

Asi je zbytečné se tím trápit, víc než je to nutné. Na smutek a slzy bude připadně času dost pak. Uklidňuje mě, že nám to vyšlo defacto hned a jsme relativně mladí (pred třicítkou), tak není všem dnům konec. Děkuju <3

eva118
15. únor 2016

@ponickova To zjišťování hcg bude asi zbytečné. Pokud je to jak píše @irenn, tak by to nic neukázalo a hcg by normálně rostlo. Nezbývá, než čekat a doufat, že doktor zapomněl, že máš ty cykly delší, oni se někteří hodně drží toho termínu ms, vezmou kolečko, to jim ukáže stáří těhotenství a podle toho se řídí. Pokud by bylo těhotenství o těch 10 až 14 dní mladší, tak je vidět jenom dutinka. Snad je to opravdu tím a je všechno v pořádku.

ponickova
15. únor 2016

Tak jsem si teď počítala délku posledních cyklů a bylo to 50 a pak 40 dní, takže to je možná vysvětlení...MS po vysazeni HA v srpnu jsem mela 24.9., 13.11., 23.12.

tynulka92
17. únor 2016

@luupipi: Ahoj zak jak jsem slibila pisu,mimi tam je i se srdickem 🙂

ponickova
17. únor 2016

@tynulka92: gratuluju k miminku 🙂

tynulka92
17. únor 2016

@ponickova Moc dekuji ,dneska to ze mne konecne vse spadlo. A neveste hlavu dopadne Vam to dobre. Drzim pesticky 🙂

luupipi
17. únor 2016

@tynulka92
Ahojky juuu tak to je dobrá zpráva..gratuluju a užívej 😉
My teď konečně po revizi zaděláváli tak uvidíme zda se nám zadarilo 🙂

tynulka92
18. únor 2016

@luupipi: Tak at se zadari. 🙂

janajana29
21. únor 2016

Dobrý den. Chtěla bych se touto cestou zeptat, zda máte některá zkušenost s mým problémem. Jsem 8+ ale máme jen prázdné plodové obaly, byla mi nabídnuta tzv. potratová pilulka, nechci na kyretaž, protože ještě nemáme děti. Tak bych se touto cestou chtěla zeptat, zda jste tuto možnost některá také neměla a jestli mám čekat ty horory, o kterých píší ty, co ji požili, ale kvůli potratu, já mám bohužel prázdno a potřebuji jen, aby odešly obaly 😞😞😞 děkuji

ponickova
21. únor 2016

@janajana29: Jani, to je mi líto, že to nevyšlo. ☹ O pilulce jsem neslyšela, měla by být ohleduplnější než kyretáž? Co na to říkal doktor?

Popravdě řečeno já stále čekám do čtvrtka, jak se to s námi vyvrbí. Většinu času mám jasné těhu příznaky (bolest břicha, bolavá prsa, citlivé bradavky, citlivost na pachy, nechutenství), ale vím, že to jednak mohou dělat i ty plodové obaly (nebo jsem o tom aspoň četla), anebo je to tím, jak se člověk hrozně pozoruje. Protože mám dlouhý cyklus a nepravidelnou MS, tak doufám, že jsem měla jen posunutou ovu, ale nechci se na to upínat a pak se složit z opačného výsledku, a tak se myšlenkám na revizi občas neubráním. Ale taky bych se jí nejraději vyhnula, jen ta představa mi nedělá dobře. I když si říkám, co asi musí v té pilulce být, že to zvládne odstranit. Nu, moc jsem ti nepomohla, co? Drž se. ☹

janajana29
21. únor 2016

No já byla 7+6 když paní doktorka zjistila, že máme prázdný váček. Poslala mě na testy HCG, kdy stouplo za dva dny pouze o 3000 ☹. Tak ultrazvuk v nemocnici a také prázdno. Tak jsme čekali víkend, zda se to nevyřeší samo a nic. Pilulka je na bázi hormonů, ale měla by být šetrnější, ne tedy z psychologického hlediska, ale já se smířila s tím, že tam nikdy mimi nebylo a potřebuju jen vrátit vše do původního stavu. Sama paní doktorka mi o téhle pilulce řekla, protože ještě nemáme děti a než by mi sahali do dělohy, tak bych to chtěla zkusit. V jakém týdnu jste vy?

janajana29
21. únor 2016

@ponickova No já byla 7+6 když paní doktorka zjistila, že máme prázdný váček. Poslala mě na testy HCG, kdy stouplo za dva dny pouze o 3000 emoticon. Tak ultrazvuk v nemocnici a také prázdno. Tak jsme čekali víkend, zda se to nevyřeší samo a nic. Pilulka je na bázi hormonů, ale měla by být šetrnější, ne tedy z psychologického hlediska, ale já se smířila s tím, že tam nikdy mimi nebylo a potřebuju jen vrátit vše do původního stavu. Sama paní doktorka mi o téhle pilulce řekla, protože ještě nemáme děti a než by mi sahali do dělohy, tak bych to chtěla zkusit. V jakém týdnu jste vy?

ponickova
21. únor 2016

@janajana29: Já byla podle posledni MS v 7+1, ale doktor rikal, ze je to podle UTZ o deset dni mensi (takze 5+neco). A také prázdný váček, plus teda žloutkový váček. Nechal mi 14 dní s tím, že se uvidí, ale mám počítat se vším. To jediné mě taky "uklidňuje", že mimi tam ještě nebylo. Když už žena vidí embryo a srdíčko, je to mnohonásobně horší. A měla jsi těhu příznaky?

janajana29
21. únor 2016

@ponickova tak to je veliká šance, že tam mimi bude 😉. Měla asi jen tyden a to jen šílené bolavá prsa, jednoho dne ráno jsem se probudila a bylo vše fuč, i pocit těhotenství. Držím moc pěsti, aby tam mimi bylo. Hcg nedělal?

ponickova
21. únor 2016

Jani, HCG právě nedělal. Já mám průběžně příznaky stále (i když nezvracím) I když včera mě přestalo bolet břicho (do té doby typické MS bolesti), téměř nebolela prsa a najednou mi bylo "jako dřív". Přesně jak popisuješ. Dneska mě ale zase bolí prsa. Moc to všechno řeším, chtěla bych tomu nechat volný průběh, ale zatím jsem děsná hysterka 🙂

Snad odpoví nějaké holky na tu pilulku. Pokud by to bylo šetrnější a bez velkých vedlejších příznaků, bylo by to určitě fajn. Naprosto tě chápu, taky bych byla raději pro tohle než pro revizi. I když mi Dr. říkal, že je to bez jakýchkoli následků, jednou je to prostě zásah do těla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru