Prázdný gestační váček. Máte zkušenost?

ajulka88
15. bře 2012

Ahojda, holky, nemáte někdo prosím zkušenost s prázdným gestačním váčkem, v 5tt- 6tt?

ponickova
25. únor 2016

@eva118 Ju, Evi, nakonec o 14 dní mladší. Mohlo se tomu strašení úplně snadno předejít, kdyby mi řekl, že při tak dlouhém cyklu to vlastně může být úplně v pořádku a těhotenství asi bude mladší.

janajana29
26. únor 2016

Tak jsem doma. Dnes jsem tabletku nechávala rozpustit pod jazykem, teď mě dost bolí a je dřevěný 😀. Tak jdu gruntovat ať to rozhýbu 😀

janajana29
26. únor 2016

@ponickova Tak zase opět se nic neděje, takže se smiřuji se zákrokem. Už i přemýšlím, jestli mi dávají dobre jen tu vypuzovací tabletku. Ty první jsou na odumření plodu a odlučování delohy, já to mám ale přece pořad přirostlé tak jak to můžu odkrvacet ☹ už jsem psychicky na dně a nedávám to ☹ ☹

ponickova
27. únor 2016

@janajana29: Jani, věřím, že doktoři určitě ví, co dělají a nedali by ti špatnou tabletku. Asi se to tam drží víc, než sami předpokládali. Je mi to opravdu moc líto, že to nepostupuje. ☹ Drž se a moc přeju, ať už to všechno je za Tebou a můžeš nabírat novou energii. Moc na Tebe myslím!

janajana29
27. únor 2016

@ponickova Děkuji moc 😉

luupipi
27. únor 2016

@janajana29 proč se bojíš kyretážie?

janajana29
28. únor 2016

@luupipi bojím se jakéhokoli zákroku, ještě nemáme děti, tak doufám, že se nic nepokazí!

maylabe
28. únor 2016

@janajana29 Neboj, ja mam revizi taky za sebou a jsem ted znovu tehotna. V nemocnici se mnou lezela slecna kvuli nevolnostem (mela kapacky) a taky za sebou mela revizi a podruhe uz bylo vsechno v poradku. Jen je nevyhoda, ze se musi cekat s dalsim snazenim. Bezne 3 mesice, my museli 4, mela jsem to vsechno slozity a hodne vazny.
Uprimne, ac volim temer ve vsem radeji prirodni a prirozeny cesty, v tomto mi prijde revize "mirumilovnejsi" pro psychiku zeny. Me by asi mnohem vic zasahlo muset cekat, kdy to prijde a sledovat, jak to x hodin odchazi... Tezke a narocne je oboji moc ☹ preju ti, at to mas vsechno brzy za sebou a muzete se vydat vstric svetlym zitrkum a miminku, ktery na vas zanedlouho urcite ceka! Urcite! Drz se...

janajana29
28. únor 2016

@maylabe Težké je to čekání jestli začnu krvácení, sleduji se jak ostříž. Nevadí mi, že by to odcházelo, přece jen je to prázdné. Ale už se to táhne dlouho a to mě ubíjí. Tento tyden už to chci ukončit ať už jsem to zase já 😉

janajana29
28. únor 2016

@maylabe A moc moc děkuji za podporu, moc si toho vážím 💛💛💛

veritanas
28. únor 2016

@janajana29 ahoj, náhodou jsem se zacetla do téhle diskuse a jen jsem ti chtěla vyjádřit podporu. Doufám, že všechno u tebe dopadne dobře.. Chápu, že se bojís kyrety, také jsem se bála. Nakonec jsem nemusela..držím palec💋💕

riga
28. únor 2016

@janajana29 mám to s tabletkou za sebou 17. 2. ( 10+2tt), polkla jsem ji kolem jedenácté dopoledne, celý den bez větších bolestí a krvácet jsem začala před osmou večer. Prvních 5 hodin jsem krvácela opravdu hodně, ale pak už to bylo lepší. Jsem vděčná, že jsem mohla být doma a konfrontovat se na přímo s realitou, zvládám se líp smířit s tím, co je. ☹

Dnes už jen špiním a HCG celkem dobře klesá.

Držím palce, ať to u tebe proběhne v klidu, ať už doma nebo v nemocnici.

riga
28. únor 2016

@janajana29 ještě bych chtěla napsat, že to bylo ZT. Rostl gestační váček, ale miminko se zastavilo na 6+1tt, i proto jsem se v nemocnici byla schopná dohodnout na farmakologickém potratu.
Moje tělo se samo ještě nemělo k tomu, aby se začalo čistit. Víc než 4 týdny jsem byla těhotná-netěhotná a tělo se nijak nevzpouzelo.

janajana29
28. únor 2016

@riga Tak to mě moc mrzí! Mě bohužel nezabrala ani jedna tabletka, asi se to drží hodně ☹. Ve středu se mám přijít domluvit na zákrok, už aby to bylo všechno jako dřív. Držím ti pěstě na další miminko a hodně sil 💛💛💛

janajana29
28. únor 2016

Tak už jsem smířená se zákrokem ☹. Nic se od pátku neudílo. Mám se toho bát? Prosím, co mě čeká? Holky já už jsem hotová z toho čekání, měla jsem jít hned a mohla jsem už teď byt v klidu ☹

riga
28. únor 2016

@janajana29 děkuju za přání, smíření už přišlo. 😔

Ničeho se neboj. 🍀 jinak si myslím, že je dobře, že jsi to zkusila. Byla to první volba a nebudeš si vyčítat, že jsi se mohla zachovat jinak. Nejspíš tě čeká jen malé krvácení a bolesti jsou jako při menstruaci. Když všechno dobře proběhne, nebudou tě tam dlouho držet a půjdeš za pár hodin domů.

Ať se u vás brzy zadaří a můžeš se těšit na miminko.❤️

janajana29
28. únor 2016

@riga Máš pravdu, zkusila jsem to! Ještě, že Vás mám, nikomu jsem to neřekla, takže se v tom plácám sama. Moc děkuji 💛💛💛

riga
28. únor 2016

@janajana29 je to bolavý a smutný a nesnesitelný...

Kdybys to mohla někomu "na živo" říct, bylo by to jednodušší, ale na tuty pomůže další pozitivní test. 🙂

Ať to dobře dopadne!🍀

luupipi
1. bře 2016

@janajana29
Zákroku se vůbec neboj...trvá asi 10 min v 10minutove narkóze..po dvou hodinach jdes domu ja trochu krvacela ten den..pak uz ne a občas jen špinění...v hlavě se mibto srovnalo během týdne a už jsem byla v pohodě...za 14 dni na kontrole u mudr vse bylo v pořádku a mudr rekla ze po první menses mužem zase těhotnét...menses přišla za 30 dní....dneska jsem 12 dní po ovulaci a styku a čekám až manžel donese test zda se zadařilo....starší syn to cejti,že miminko tam je.tak uvidime...brášku pred dvěma lety taky poznal v bříšku,a teď v prosinci jak sem čekala jako ze tam mimi nebylo, Nikoušek poznal ze mimi tam neni......
Tak uvidíme 🙂
Opravdu se neboj. Kyretáž máš hned za sebou a stres bude fuč....přeji hodně štěstí

xtina_13
1. bře 2016

@ajulka88 Mně takhle brzo gynekoložka ani nechtěla vzít. Prý jestli je těhotenství životashopné se pozná nejdříve v 7tt + kdy už pracuje srdíčko...

xtina_13
1. bře 2016

Ale teď vidím, že příspěvek byl starší a už je jasno. Každopádně držím pěsti do dalších pokusů 🙂

janajana29
1. bře 2016

@luupipi Děkuji za podporu, moc přeji, aby tam mimísek byl 💛💛💛

victoireux
2. bře 2016

@riga ahoj moc prosím, tu tabletku jsi platila, nebo jsi ji měla hrazenou, bohužel i já mám ZT už po 4té a další revize už je pro mne nebezpečná a varují mne i lékaři, a doporučují mi potratovou pilulku
dostala jsi jen tu vypuzovací nebo komplet všechny i ty co by měli plod zabít? Moc děkuji předem za odpověď

victoireux
2. bře 2016

@janajana29 četla jsem pár tvých příspěvků zpět, a celou dobu sem čekala jak to s tebou dopadlo ☹ takže revize byla nutná?? mám také prázdný váček a nechce se mi spustit MS, začla jsme jen drobně špinit... tabletku jsi taky platila?

riga
2. bře 2016

@victoireux to je mi líto, ale vydrž, vyjde to!

Tabletu mi dali jen pro vypuzení. Kdyby tě cokoli zajímalo, napiš!

Drž se!

riga
2. bře 2016

@janajana29 Jak se ti daří?

victoireux
2. bře 2016

@riga ahoj, jsi moc hodná děkuji, předně mě také mrzí žes tím musela projít ☹, ale máš to úspěšně za sebou, což je v tu chvíli asi to nejdůležitější 🙂
no já už sem právě že měla ZT několikrát, jinak vše mám po IVF , jednou teda samovolně ale protože jsme byla na více revizích nabízí mně Dr. že by mně dali tabletku. Váček prý mám 4mm ale HCG mně ještě stále stoupá, dnes mi naměřili přes 6000, ráno sem se těšila že se mi MS spouští ale bohužel, utřela jsem trošku krve a od té doby ani ťuk.
Dr. mi řekla, že mám přijít v pátek a že by mně kdyžtak poslali do nemocnice, jestli mi tedy podají tabletunebo rozhodnou co dál. Jenže já právě s tím nemám zkušenost a nevím vůbec jak to probíhá, asi ani strach nemám, raději bych se vyčistila sama než opět zase kyretu. Sice sem si načetla strašný info o tom jak ženský psaly že to bylo příšerný a že už do toho nikdy nejdou, ale ono je asi jiné když je to potrat živého dítěte, než když vlastně my kdy nemáme co zabít že?
chtěla bych vědět jak to přesně probíhá? Zajdeš do nemocnice, oni tě ještě určitě vyšetří že? A pak kde se člověk pohybuje nebo jak je to? Sedim někde v čekárně a dostanu tabletu a pak jedu domů? Jak dlouho jsi měla zamlklé? A dostala jsi tabletku hned jak ti to zjistili? nebo si ještě nějakou dobu vyčkávala? MS se ti asi taky sama nespustila že? Ale po tabletce to u tebe koukám fungovalo 🙂 aspoň něco, a dá se to vydržet asi že?

riga
2. bře 2016

@victoireux pro mne je důležité, že jsem při tom byla, viděla, že jsem byla v domácím prostředí, mohla jsem se rozloučit...Je to tak pro mne jednodušší a snazší přijmout.

Vyšetřená jsem byla ráno obvodním gyn., kde se potvrdilo neprosperující těhotenství (byla jsem 10+2tt), těhotenství odpovídalo začátku 8tt.
Jela jsem hned do nemocnice, kde jsem mohla čekat, že by na moji prosbu o farmak. přerušení mohli slyšet.
Polkla jsem jednu tabletu, čekala v čekárně, jestli nenastane nějaká nesnášenlivost a asi po 3/4 hod jsem jela domu V tu dobu jsem i začala cítit lehkou bolest v podbřišku, která asi po hodině přestala.
Asi osm hodin po tabletě jsem začala krvácet a nedlouho poté potratila. Bolesti jsem skoro neměla, ale krvácení bylo opravdu hodně silné. Tak to trvalo asi 5-6 hodin a pak už to bylo lepší. Třetí den od tablety odešla další část a pak už jen krvácení, které trvalo 14 dní, což je dnes. Test má už jen lehký proužek, takže teď si počkám ještě na MS - a tím to budu považovat za ukončené. ☹

Operační vyčištění pro mne byla poslední možnost, s kterou jsem samozřejmě počítala, kdyby nastaly problémy, což se stát může.

Přeju ti, aby všechno proběhlo v poklidu a už ses mohla těšit z normálního těhotenství, které skončí zdravým miminkem v náručí - nebo dvěma! 😀

victoireux
2. bře 2016

@riga no!!! hele tys měla přímo plod ☹ a docela i vysoké těhu na tabletku a skvěle si to zvládla, sem ráda že se ti to povedlo takovým způsobem! Když to vezmu tak mně těhu vlastně skončilo někde v 5tt. Ale je tam stále něco co HCG vylučuje, nikdo neví, tedy chci také raději možnost aby si to odešlo samo, bez nějakého nátlaku a nástrojů, ale jak píšeš riziko je vždy a i s revizí je třeba v případě problémů počítat, tak nejsme blázni abychom riskovaly vlastní zdraví, člověk jen má pocit že pro sebe chce udělat to nejšetrnější řešení.
hele 14 dní krvácení je dost viď!! Ono HCG může být po potratu až měsíc, já měla po revizi vždy proužek docela dlouho, ale neboj, on zmizí 🙂
jsi moc hodná, ale nějak nevím zda ještě budu podstupovat další IVF je to pořád transfer revize a dokola, nějak nemám asi moc nervy už, dvojčata určitě ne!!! necháváme vkládat po jednom, jedna dvojčata sem potratila v 7tt to byl asi nejhorší zážitek... to byl ten samovolnej potrat, od tý doby jen jedno a jestli to tentokrát dopadne dobře a já se z toho zas eoklepu, možná ještě zvážíme jeden pokus ale už se bojim, že by to mělo opět skončit takto ☹
nevim jak to máš s dětičkami ty, ale přeju ti to nápodobně 🙂
v pátek mi vyřknou ortel zda tableta nebo revize, no bojiim se ☹

janajana29
2. bře 2016

@riga Ahojky. Tak balím tašku zítra do nemocnice, tři dny zpátky špiním, ale jen tak na dvě slimky za den. Takže ráno mám přijít na lačno, udělají kontrolní ultrazvuk, zda to něco dělá a podle toho se rozhodnou. Vzala jsem si v práci volno a chci to už vyřešit a pak se snažit dál, jsem z toho už unavená a to moc moc ☹.
Moc ti děkuji za zprávu, potěšila mě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru