Prázdný tehotenský vak v 4 týždni. Musíto byť potrat?

ester24
4. bře 2011

ahojkte...chcela by som sa vás opýtať či nemáte niekto skúsenosť s tehotenstvom a prázným valom..teda či to musí byť potrat....dnes som bola u lekára, lebo včera som mala hnedý výtok..povedal mi že podla vaku a ultrazvuku som v 4 týždni a 3 dni ale tehotenský vak je vraj prázdný a nieje okrúhly ako má byť ale je nejaký iný (krivý)....a ten žltkový vačok vraj tiež nevidel...dal mi duphaston a mám príšť o týžden...ale celé sa mu to nepozdávalo...ešte neubehol ani rok po poslednom potrate a už zase....neviem čo mám robiť...kamoška vravela že ju v druhom mesiaci poslali do nemocnice s mimomaternicovým tehort. ale po 3 týždnoch už bolo riadne vidno plod..tak neviem....prosíííím napíšte mi ak máte skúsenosť...Ďakujem...Ester

berenika39
4. bře 2011

@ester24 ahoj, určitě to chce čas. počkej. nedá se to bohužel ovlivnit, ale na závěry je času dost! 4 týdny je málo, může se to změnit. Měla jsem "zborcené plodové vejce , nevím přesně týden, ale pátý a víc, dali mi termín revize, měla jsem místo v nemocnici na následující týden. Nešla jsem tam. Našla jsem jiného lékaře a ten kázal čekat. Hodně napoví i hladina hcg, měli by ti brát krev, ne všechny utz jsou stejné, ne všichni lékaři stejní. Pokud hcg poroste, nespěchala bych. Díky tomu, že jsem šla jinam, mám doma Peťu.
moc držím palce, počkej a pevné nervy.

ester24
autor
4. bře 2011

berenika, ďakujem ti moc krásne za podporu, aj som nad tým rozmýšlala že skúsim ešte iného lekára...tak uvidím budúci týžden...pekný den..

band
4. bře 2011

@ester24 já byla taky v 5tt na UTZ a byl vidět jen prázdný váček 4mm - za 7 dní už byl vidět 2mm prcek se srdíčkem v něm. Myslim, že je to úplně normální. I sem koukala všude možně na netu na fotky UTZ a tvary gestačních váčků byly různé...I to špinění v 5tt bývá dost běžně...Hlavně se nestersuj! 😉

ester24
autor
7. bře 2011

ahojky.....nájde sa ešte niekto s podobným prípadom? Ďakujeeeeeem....Ester

marketa137
7. bře 2011

@ester24 určitě čekej. Mě napřed říkali že to je asi mimoděložní, pak ted v nemocnici ejden doktor nic neviděl a za 2h kdžy HCG bylo přes 4000 přišel jiný doktor a že ejstli on tam nic nenajde tak už nikdo 😀 a najednou váček našel, jenže za další ýden že prý roste jen váček a mimi nikde 😒 a že mě udělají hned revizi, tu jsme odmítla že v pátek odpoledne nikam nejdu a že přijdu v pondělí a to už bylo i srdíčko, víc mam v albu a nakonec z neprosperujícího těhu je Tomášek 🙂 ,a le HCG rostlo ukázkově což bylo jediné co mě trošku dávalo naději že by to ještě mohlo být ok 😉

ester24
autor
8. bře 2011

Ďakujem vám krásne za podporu.....aj ja si to takto myslím a uplne som zmenila správanie...teda verím a dúfam že to tak bude aj so mnou...prečo by som mala portratiť ked sa cítim dobre a ani nekrvácam...pop prečítaní vaších skúsenosti si aj ja pripúštam tú možnosť a som rozhodnutá počkať....uvidím vo štvrtok idem po týždni, tak snád už niečo bude vidieť..... 😉

band
8. bře 2011

@ester24 mě doktor řek, že by ta dutinka mohla být větší. Myslela sem na to celý týden a pak sem tam přišla a prckovi už tlouklo srdíčko. I když sem díky injekci Pregnylu věděla dost přesně, kdy sem ovulovala - tak délka uhnizďování byla asi o trochu delší a těhu je mladší...A potkala sem tu holčinu, co máme stejný termín a její mimi je stejně velké, jako moje - takže se nemáš čeho bát - je to úplně vpořádku 😵

m.o.u.s.e
8. bře 2011

@ester24 Já jsem zažila podobnou situaci s tím, že neskončila asi tak,jak chceš slyšet 😔 . Ale já jsem taky vlastně pod dohledem doktora čekala do doby, než by podle utz měl už jít vidět 100% plod ( navíc jsem znala přesně termín ovulace)..no,nakonec nebylplod k nalezení,váček se bortil a já už i dost krvácela..revize mě neminula,ale hned po ní jsem otěhotněla a donosila zdravou holčičku.

ester24
autor
8. bře 2011

dakujem vám...ja mám už jeden potrat za sebou...mám už aj dcéru 3ročnou...no dúfam že toto nebude druhý potrat.....fakt velmi dúúúúfam 😒 😔 uvidím čo bude vo štvrtok...drťte sa všetky maminky... 😉

denousek
8. bře 2011

ahojky,neboj urcite je na UZV brzo...vyckej vsechno bude jiste ok 😉

paolin
8. bře 2011

@ester24 ahojky! tak u nás to stejné, jako u marketa137. s tím rozdílem, že jsem byla hospitalizovaná se začínajícím potratem. těhotenství milimetrové, dávali nám pár hodin. potrat se ale nerozjel, takže potom ob 2 dny HCG, ale prázdný váček, hrozila revize a po 14ti dnech šílenýho stresu a neustálého docházení na ultrazvuk a krev se nakonec koncem 7.tt ukázalo srdíčko 🙂 a teď mám doma 3 letýho lumpíka 😉 příroda je někdy prostě hravá 🙂 držím moc a moc pěstičky!

ester24
autor
9. bře 2011

ahojte babenky...
no zajtra som mala isť k lekárovi...žial ráno som vstala a zase špinenie..teraz už hnedo ružové...utekala som k lekárovi už pobalenáááá do nemocnice na čistenie... ☹ lekár spravil ultrazvuk a povedal že sa všetko zmenilo...ale k lepšiemu 😅 😕 tehotenský vačok je taký aký má byť bábetko tam je a dokonca mu už aj bije srdiečko 🙂 🙂 neverili by ste ale som sa rozplakala od radosti a šťastia 😅 zvýšil mi dávku duphastonu a nakázal klud a pokoj...tááákže sa velmi tešííím a už nič nerobíí,...ďakujem vám všetkým za podporu a veríím že už bude dobre....ahojky Ester

kacii
9. bře 2011

Ja jsem na tom byla uuuuuuplne stejne jako ty...a spinila jsem celou dobu az do 14 tydne...a nekdy teda i dost...drzim palce at to dobre dopadne.... 🙂

band
9. bře 2011

@ester24 - jé gratujuju! Tak to je super! Já sem tomu prckovi hned věřila 😵 😵 😵 ...tak ať krásně rostete a ty maminko odpočívej 😉

ester24
autor
9. bře 2011

band....ďakujem kráááásne...aj ja som verila a hlavne po vaších povzbudeniach... 🙂 uvidííííma ako to pojde dalej....dúúúúúúfam že len dobréééé 🙂 😵

madormi
9. bře 2011

@ester24 já jsem byla v září na revizi, protože ve vaku se nic nevytvořila, ale ve 4 tt si myslím, že je na soudy brzo, u mě čekali do 7 tt

band
9. bře 2011

@ester24 jasně, že dobře - hlavně se šetři a bašti vitamínky - všechno je na té nejlepší cestě 😵 😵 😵

ester24
autor
10. bře 2011

ahojte..a zase ale teraz nie výtok ale už krvácanie... ☹ raz ráno ale tnavo hnedé s bordovou....volala som lekárovi tak by ma odporúčil do nemocnice poležať....babenky čo vy na to??? Doma tiež ležííím vážne...až mi to lezie krkom 😒

band
10. bře 2011

@ester 24 já bych šla na pár dní do nemocnice - pořádně vás pohlídaj a víc hlav víc ví. Bude to jen pár dní a budeš mít jistotu, že si udělala všechno...držte se - a já vám držim pěsti

ester24
autor
11. bře 2011

ahojky...tak som po vyšetrenííííí...bábatko sa drží a krvácanie také mierne bude vraj z toho že mám vývojovú chybu maternice.....zaujímavé je že cez den som ok, žiadne špinenie ani nič a v noci raz ked sa poutierám a koniec...lekár mi odporúčil lem klud...teda že je na mne či pojdem do nemocnice...ale pokial budem v klude doma tak ani tam mi nič iné nedajú..vraj je to len psychicky že som v nemocnici...tak zatial som doma...ak by sa čokolvek zmenilo pojdem do nemocnice..ťažko sa mi odchádza od 3 ročnej dcéry :(...tak uvidíme..základ je že mimčo sa zatial držíííí..pekný den 🙂

ester24
autor
17. bře 2011

ahojkte babenky...ako sa máte? ja celkom fajn...zatial je všetko v poriadku.....tak uvidíme čo bude dalej...držte sa všetky maminky....pa 😵

t_novotna
17. bře 2011

Ahoj holky,

jsem ráda (pokud se to tak dá říct), že nejsem sama, kdo má takový problém - jsem těhotná, podle poslední menstruace v 8. týdnu, ale měla jsem dost nepravidelný cyklus, takže je plod ve skutečnosti spíš tak o 1 - 2 týdny menší. Před 14 dny jsem měla pozitivní těhotenský test, doktorka na ultrazvuku zatím nic neviděla, šla jsem tam tedy dnes znovu, byla sice vidět "bublinka", ale prázdná... Doktorka říkala, že to může být buď mimoděložní těhotenství, případně se plod přestal vyvíjet, nebo je ještě šance, že je miminko menší než ve skutečnosti, a proto zatím není nic vidět. Mám přijít zase za týden. Jinak žádné nevolnosti nemám, jen mě bolí prsa a cítím jakoby menstruační bolest - teď už jen občas, na začátku to bylo mnohem častěji, což prý souvisí s uhnizďováním plodu. Přečetla jsem si na jiných stránkách pár špatných zkušeností, tady pár těch dobrých, takže doufám, že je ještě nějaká naděje, že to dobře dopadne. Přitom se mi podařilo otěhotnět dost brzy (snažili jsme se od ledna), měla jsem takovou radost a teď taková starost ☹

ester24
autor
18. bře 2011

ahoj novotna...neboj, všetko bude v poriadku.....ani mne nebolo vidieť plod a bola som od poslednej menštruacie v 5 týždni ale v skutočnosti ešte len v druhom...viem presne kedy 🙂.....a o týžden som prišla a sám lekár bol prekvapený ked videl krásny plod..... 🙂 ešte to nemám vyhraté ale dúúúfam silno že sa to podarííííí 😉 ja som už po jednom potrate ale mám už aj 3ročnú dcérku doma...tak uvidíme...každopádne ti držííím palčeky a ozvi sa ako to dalej pokračuje...PA a držte sa!

t_novotna
18. bře 2011

Díky za podporu Ester, pevně doufám, že to všechno dobře dopadne... Přeji i já Tobě, aby Vám to všechno vyšlo 🙂

ester24
autor
21. bře 2011

ahojkte mamičky...tááák a dnes nám je presne 8 týždnov a máme už aj fotečku... 😉 ako sa držíte vy ostatné???? pekný jarný deň prajem všetkým 😎

ester24
autor
23. bře 2011

ahojte...ako sa máte maminky na začiatku tehotenstva???? 😉

t_novotna
24. bře 2011

Ahojda, tak po týdnu nejsem o moc chytřejší, plod pořád není vidět, přitom plodový obal se zvětšil, hodnota HCG je 38.000, což je prý docela dost, tak mám přijít zase za týden... Ach jo, to čekání je hrozné... Je mi divné, že by pořád nebylo nic vidět, už tomu moc nevěřím, připadá mi to už moc dlouho ☹ Zdá se mi, že i těch pár příznaků, které jsem měla, postupně mizí - zezačátku mě hrozně bolela prsa, teď už mnohem míň ☹

Ester, co ty, všetko v poriadku? 🙂

ester24
autor
29. bře 2011

ahojky novotna....a v ktorom týždni si? ešte nevešaj hlavu..nič nie je stratené...ja som na tom celkom fajn..vdaka Bohu...krvacať a špiniť som prestala..beriem duphasatom a zatial je všetko ok.4.4. mám ísť na kontrolu...to budem v 10 týťdni a už mi aj knižku vypíše...tak sa celkom tešííím a som zvedavá....len sa nestresuj...neviem ako je to s HCG neviem kolko ho má byť ale musíš tomu bábatku veriť a prihovor sa k nemu....všetko bude fajn! drž sa! a napíš...pa

ester24
autor
31. bře 2011

ako sa držíte maminky??? 😉

t_novotna
2. dub 2011

Ahojky,

tak u mě to bohužel nedopadlo dobře - což jsem po tak dlouhé době už čekala, v pondělí jdu na kyretáž ☹ Přeji ostatním větší štěstí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru