Předčasně narozené první dítě. Máte strach otěhotnět?

stylly
8. srp 2010

syn se mi narodil předčasně a já dlouho strávila před jeho narozením v nemocnici,...proto se ptám jak to máte vy,..co jste to měli stejné či podobné 😉

vladimuraz
8. srp 2010

Ahoj stylly, tak tohle jsme řešily všechny z naší diskuze o extrémně nedonošených dětech 🙂 Nakonec máme snad všechny druhé miminko donošené, mně se narodil syn před týdnem ve 38+0 tt, celé těhotenství jsem se nešetřila, dělala opravdu všechno, ještě v den porodu jsme byli na houbách. A předtím jsem ležela od 21.tt v nemocnici a ve 28.tt porodila... Záleží asi i na důvodu, proč jsi předtím rodila dřív. Přeju hodně štěstí a neboj se toho!!! 😉

bufina
8. srp 2010

První holčička se mně narodila v 35+2tt a malej pak jak tobě v 33+6tt. Strach podruhé otěhotnět sem neměla, jen sem si říkala že kdyby se měl narodit nějak dřív, tak ať je to aspoň po 30 tým týdnu. Asi záleží taky na tom jestli se ví ten důvod předčasnýho porodu. U mě to věděli, ale taky doktorka řekla, že třeba příště se to stát nemusí a donosím celých 40 týdnů. No nestalo se, ale i tak těch 34 týdnů bohatě stačí, aby byl prcek zdravej 🙂

panterka
3. říj 2010

mám to podobně jako bufina, první prcek se mi narodil ve 35+1tt a druhý ve 33+1tt

aktekram
27. říj 2010

Strach otěhotnět jsem neměla, ale strach z "nedonošení" mám velký, moc prosím za zdravé velké miminko 😔
Na každé kontrole se doktora ptám jak mimi vyrostlo, a podstupuji i víc testů, jsem víc v klidu a vyhýbám se stresu.
Tak uvidíme v dubnu 2011 🙂

michalamm
11. únor 2011

ahoj me se prvni holcicka narodila v 35+6tt a vazila 1500g a 41cm a je v poradku a ted jsem podruhe tehotna a je to vporadku.

kikimaruska
11. únor 2011

Souhlasím s Vladimuraz,že záleží, z jakého důvodu se první miminko narodilo předčasně. Syn se narodil 28+3tt, 950 g a 35 cm, aukutní SC, ale samotnému se ven nechtělo (porod se nerozjel, neodtekla voda),ale zaostával v růstu a dusil se, až to bylo život ohrožující. Druhé miminko si hrozně moc přeju a pochybnosti sice mám, ale věřím, že to bude dobré.Navíc já ani nevím, proč to tak bylo...dr.mi řekli, že to byla prostě náhoda...kdyby se malej nezamotal do pupečníku a nedusil se, byl by normálně donošený (žádná infekce, vrozené vady, mé problémy atp.zjištěny nebyly). Prostě to byla náhoda...mi bylo řečeno...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru