Předčasný porod. Ve kterém týdnu jde mimi zachránit?

natalie77
10. kvě 2007

Ahoj,
mám prosbu na maminky.
Ve kterém týdnu, pokud dojde k předčasnému porodu je "záruka", že miminko zachrání a bude bez postižení?
Z důvodu malé dělohy a předčasných stahů mi hrozí předčasný porod, od 28. týdne jdu ležet do porodnice.
Máte s tím někdo zkušenosti? Narodily se vám miminka brzy a jsou v pořádku? Moc děkuju předem za každou odpověď.

alisek
16. dub 2012

@diviska hele vůbec neříkám že je to lepší,vlastně je a bud ráda ale pro tebe je to něco nového a hrozného, vidět tam to maličké miminko, já když viděla druhý den ten uzlík napíchaný vším co tam měli, tak mě bylo taky jako tobě..ale když jse postupem času viděla ty myšičky (700g až 1000g)co leželi okolo nás tak jsem si říkala vítězný 32tt ikdyž bohužel i na to měl syn malou porodní váhu

natalie77
autor
16. dub 2012

@alisek @diviska...
Kdo to nezažil, tak to nepochopí....bohužel narozením ten strach a stres teprve začíná......
Holky držte se!

alisek
16. dub 2012

@natalie77 to máš naprostou pravdu, jen aby to zažívalo co nejméně maminek a dětiček

diviska
16. dub 2012

@alisek já to myslela tak všeobecně, že mě hrozně štve, když mi někdo kdo porodil v termínu nebo i po, že 35 tt je ok. Jasně, je to lepší než 25tt ale prostě..jak jsem psala, nikdo nemá právo říkat, že máš být ok, protože to mohlo dopadnout hůř...

diviska
16. dub 2012

Navíc jsem měla preeklampsii a šlo nám o život oboum :/

diviska
16. dub 2012

@natalie77 děkuji, ale my jsme opravdu díky Bohu už naprosto ok. Jen je trochu motoricky opožděná ( dle tabulek, takže na to prdím) ale po mém malém ptáčkovi už ani vidu.. 🙂 a jsem samozřejmě vděčná, že jsem to dotáhla tak daleko a vím, že to mohlo být mnohem mnohem horší, ale to nebyla v té chvíli útěcha.

alisek
16. dub 2012

@diviska já to chápu, ted to dnes beru už s nadhledem a myslím to tak jak píšu 35tt lepší než jakýkoliv jiný ale samozřejmě že tobě je to jedno protože jde o tvé dítě...hele já záviděla každý mámě co porodila déle než já a její miminko nemuselo podstoupit měsíc na hadičkách a vinkubátoru a myslím že to tak mají i ty co porodily ještě dřív než třeba v tom 32tt i mě to občas někdo řekl že mám být ráda že až v 32tt ikdyž pořád se z toho vyhrabáváme ...no at se našim dětem a všem jiným nedonošeňátkům daří jen a jen dobře

mmj.tvou přezdívku jsem měla taky až do svatby..jsi mi ji připomněla🙂

diviska
16. dub 2012

@alisek fakt? a jak si k té přezdívce přišla? Jsi rozená Divišová? 🙂 Já to mám podle jména - je to prý staročeská obdoba mého křestního jména..

Hlavně, že jsme všici přežili a přeji vám, ať je vám spolu co nejlépe a už žádné problémy!!

alisek
16. dub 2012

@diviska jsem teda byla jsem divišová 🙂 takže podle příjmení

slundo
16. dub 2012

Každá maminka , které hrozí předčasný porod to nemá jednoduchý. Jediný co zbývá je věřit. Já měla problémy okolo 23. týdne, ale naštěstí se to srovnalo. Pokud už jste za 30. týdnem, nebojte. Miminka se v tuhle dobu zachraňují běžně a dokonce mají i velmi dobré vyhlídky 🙂 Medicína není všemocná, ale nějaké ty zázraky přeci jen dokáže ;) Berte to tak, že každý den v bříšku je pro miminko dobré a zkuste nemyslet na to co by bylo kdyby se už teď narodilo. Chápu, že je to složité, ale miminku prospěje váš klid 🙂 Moc všem , kterých se to týká držím pěstičky 🙂

rejocka
24. dub 2012

Ahojte,aj ja som mala rizikové tehotenstvá-s Dominkom som ,ležala v nemocnici,lebo som sa otvárala od 29tt,potiahla som to nakoniec do 36tt-2800g49cm a s Dávidkom od 32tt a tam som to dotiahla pekne do konca-no tiež v nemocnici,kludový režim,zdvihnutá posteľ,magneB6-váha-3900g 53cm,teraz som v 18tt,tak snáď toto tehu bude už dobré,som PN,tak oddychujem,mala som v 12tt nízko placentu,tá sa vytiahlav 16tt,výsledky dobre,ešte cukru sa bojím,ale verím,že aj Damiánko to pekne zvládne,držte sa 🙂

werunqa
24. dub 2012

Ahoj, me hrozil predcasny porod od 25tt, mela jsem klidovy rezim na luzku asi 10 tydnu 😨 .Tedka jsem 38tt porad jsme 2v1 a kdyz uz mala muze ven, tak jako naschval nechce 😠 😀

ajushka
21. kvě 2012

@diviska : Ahoj no ja taky rodila kvuli preeklamsii....ve 31 a ty?

ajushka
21. kvě 2012

@alisek ahoj Ali,tak uz mam vsechno za sebou,rodila jsem ve 31 tt.pro preeklamsii ..vaha byla 1420g a 43cm,dneska asi pujdeme uz do postylky,ja jsem jeste v nemocnici..ale snad se to blizi ke konci...🙂

diviska
21. kvě 2012

@ajushka ahoj, držím palečky, já díky bohu rodila až ve 35tt, ale malá neměla dozrále plíce a odvezli mi jí do jiné nemocnice, kde byla sama 4 dny,, já po sekci za ní nemohla..bylo to děsné, ale teď už o tom ani nevíme!
Jakou má váhu teď? Mě když přivezli Amálku z Prahy měla 1900 g a to už jí byly 4 dny. Vypadala jako ptáčátko..

ajushka
21. kvě 2012

@diviska jeee tak to je krasny bych rekla🙂 tedka mame 2.210g..ja jeste v nemocnici budu kvuli svoji nemoci takze to vypada ze pujdem domu spolu a akorad na termin porodu..🙂 No to muselo byt desny,ja sem ho videla az druhy den a v noc sem prospala..diky bolestim z řezu..ale kdyz sem pak koukala kolik miminek tam je od vahy 600g tak to pro ty maminky vubec neni lehky..

kikimaruska
21. kvě 2012

Ahoj. Nedá se jednoznačně říct, od jakého termínu bude mimi zachráněné a bez postižení. Záleží hodně na okolnostech, proč se miminko narodilo předčasně a pak na komplikacích, které prodělalo po porodu...Hodně záleží, zda v prvních dnech nebude mít miminko krvácení do mozku (a jeho stupeň). Náš malý se narodil 28+3 tt, 950 g, 35 cm. Po 14 dnech spadl na 840 g a domů jsme si ho nesli po 2 měsících na 2045 g a 42 cm 🙂.

ajushka
21. kvě 2012

@kikimaruska :juuu tak krasna vaha po 2 mesicich..🙂uz je to dlouhy takovy..tesime se domů..

kikimaruska
21. kvě 2012

@ajushka určitě se dočkáte 🙂. Také pujdeš za malým na pár dní před propuštěním do porodnice, aby jste se zžili a naučila ses pečovat o malého?

diviska
21. kvě 2012

@ajushka no jak jsem psala, byl to nejhorší zážitek v mém životě a to, že se rodí menší děti, děti které jsou na tom hůř atd. mi útěchou nebylo, byla jsem prostě v prd... teď samozřejmě zpětně vím, že jsem na tom mohla být mnohem hůř, jak říkal pan neonatolog - "tyhle děti nám umírají mezi monitory" a já měla velké štěstí, že jsme to zvládly a docela rychle jsme se z toho zbrchaly 🙂 a to máš pořád komplikace kvůli preeklampsii? Mě chtěli po porodu pořád léčit ale já jsem prášky vyhazovala, protože tlak se mi vracel do normálu sám a bílkovina v moči postupně taky mizela. Jak spadly otoky, věděla jsem, že si s tím tělo poradí i bez léků...jaké máš komplikace? A jaké štěstíčko se ti vlastně narodilo? Holka nebo kluk? A jaké má problémy? Držím vám palečky!!!!

ajushka
21. kvě 2012

@diviska Ja mam totiz systemovy Lupus s postizenim ledvin..takze u me ta bilkovina se drzi kolem 5g porad proto sem porad v nemocnici,malej protoze je to chlapecek ten problemy zatim nema mel jednou neco z mleka materskeho a presel na nutrilon,uz si pije a zatim vysledky dobryy..ted zacal 36 tyden takze jeho by meli pustit za tyden asi a me snad s nim...noo jako taky mi to nedelalo dobre kdyz sem vedela ze se rodi i mensi deti..litovala sem je stejne...

ajushka
22. kvě 2012

@kikimaruska :ja jsem tady v HK na interne tak bud me nechaji tady ty 3 dny k nemu dochazet nez nas pusti nebo se jen prestehuju na ubytovnu o barak vedle,predelavaji detsky tak tam to oddeleni neni maminky s miminky..ale ted tam dochazim taky na jidlo a koupani a tak..tak uvidime jestli to bude nutne.. 🙂

alisek
23. kvě 2012

@ajushka ahoj Aji, moc moc gtauluju k chlapeckovi, je to ze zacatku sakra slozite ale drz se, koukam ze brzy pujdete domu, to je super, urcite uz lezite na odd. nedonosenatek a za par dnu pujdete na pokoj spolu, tak ta je to co nejdriv. my taky lezeli v HK, jsou tam skvely,. Sice see tam jako pcient ale muzes chodit za malickym casteji, pokud to teda tvuj zdravotni stav dovoli. Ja tam jezdila 1x denne, nekdy i 2x, mela jsem to 40km do HK (jsem z Chrudimi) ale potkavala jsem tam mamci co jezdili 1 nebo max. 2x za tyden, nevim jak bych to bez nej vydrzela, ale taky uz meli doma deti, nebo jedna mamca byla az od Brna, my meli kliku ze se uvolnil inkubator a mohli nas prevez z pce do hk, kvuli operaci, jinak by ho vezli az do phy a to bych si tam musela na ten mesic a pul sehnat ubytko. Drzim vam palecky at se z toho brzo vyhrabete a mate minimalni "postizeni" nebo nejake vyvojove vady.

ajushka
23. kvě 2012

@alisek :Dekuju🙂 No martinka by pustili ted v patek ale jeste nejsem vylecena ja tak do pristiho patku no to vypada...aspon se poradne vsechno naucim..🙂chodim za nim kazdy tri hodiny a normalne se o nej staram..no tady predelavaji oddeleni maminek s miminky takze zrovna na prd..🙂no prave z domu bych musela jednou nebo dvakrat do tydne..mame to 70km ..jj jsou tu uzasny..nemuzu si stezovat na detsky,spis to vypada ze je malej na tom lepe nez ja..🙂):D uz je to radost..

kikimaruska
23. kvě 2012

@ajushka tak to je skvělé, že se o malého můžeš starat. Já za ním 25 km jezdila každý den (vozila mléko) a pokud to šlo sem pochovala, klokánkovala ale pečovat jsme o miminka vubec nemohli a nějak častěji docházet to také nešlo. Za celé 2 měsíce jsem ho jednou přebalila a nakrmila sondičkou a ještě za to sestra dostala vynadáno 😒 ☹, že mě to nechala udělat...že zdržujeme.... Pak až těsně před odchodem cca.týden šla maminka na pokoj, kdy ale byly dva pokoje na celé neonatol.centrum, takže se třeba i čekalo, než se za miminkem mohlo jít... Tak ať to rychle uteče 🙂

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neslusanka
14. pro 2012

Ahojte všechny. Najde se tu některá, která porodila už ve 26tt? Moje sestřenka tak včera porodila dva chlapečky. Jsme z toho celá rodina mimo a nevíme, jak to bude dál. Věříme, že to ti dva drobečci zvládnou a přežijou. Vím že od 28tt v dnešní době většinu zachrání, ale 26tt, to je straaaašně brzo. Jeden váží 900g a slabě dýchá, druhý má kilo 😢

natalka28
2. led 2013

@neslusanka tak jak to se sestřenkou dopadlo? Já mám kamarádku, které se narodila dvojčátka ve 25tt, ale bohužel hned umřela☹ Snad máte u vás v rodině happy end!

monivo
2. led 2013

@neslusanka ahoj, moc mě mrzí, co se vám stalo. Mě se dcera narodila právě v tom 28tt. Za chvíli jí budou 3roky a je OK. Rodila jsem v Podolí. Měla jsem kolem sebe také děti, i chlapečky, narozené v 26tt. A přežili. Ale dost často se to neobejde bez nějakých zdravotních problémů. Také se říká, že chlapečci jsou v tomto ohledu slabší. Každopádně je to těžké období a musíte všichni myslet pozitivně a těšit se z každého gramu 🙂 Moc držím palce, ať je vše v pořádku.

neslusanka
3. led 2013

@natalka28
@monivo ahojte. Tak zatím je to dobré, kluci jsou silní. Jsou to malí fotbalisté, tak snad to zvládnou, i když to bude běh na dlouhou trať. Zatím překonaly dvě infekce, žloutenku a pořád jsou na nějakých ATB, ale pijou, už překonali porodní váhu, dýchají a dle různých výsledků je to ok. Tak snad je nic neskolí. Na to, že byli tak brzo na světě a jsou dva, tak měli luxusní váhu. Kdyby se narodili v termínu, tak by měli zhruba 3,5kg, což je na dvojčátka dost, ne? 😀 Jestli budou mít nějaké následky, ukáže až čas. Zatím sestřenka dává jen pozitivní zprávy, nese to statečně. Vůbec jsem to nečekala. Odstříkává mléko a denně ho manžel vozí do nemocnice. Jsou vážně oba moc skvělí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru