Předčasný porod. Ve kterém týdnu jde mimi zachránit?

natalie77
10. kvě 2007

Ahoj,
mám prosbu na maminky.
Ve kterém týdnu, pokud dojde k předčasnému porodu je "záruka", že miminko zachrání a bude bez postižení?
Z důvodu malé dělohy a předčasných stahů mi hrozí předčasný porod, od 28. týdne jdu ležet do porodnice.
Máte s tím někdo zkušenosti? Narodily se vám miminka brzy a jsou v pořádku? Moc děkuju předem za každou odpověď.

evter
29. pro 2013

@zazulka Díky za podporu. Snad to vše dopadne co nejlépe...

murynka
29. pro 2013

Já první rodila 36 +0 což není tak strašně ale druhá přišla 33+4tt a je úplně v pořádku šla ven akutně CS zkalená voda 2.stupně...měla 1750g,41cm ted jí bude 18.1 rok a je hrozně velká šikulka myslím že roku uteče není to na ní znát však můžeš juknout do alba 😉 začátky jsou těžké byla 3 týdny mimo mě..ale to se nedá nic dělat hlavně že dokáží udělat zázraky...kamarádka rodila dvojčátka 30tt včéra oslavily 3 rok 😉 téměř to na nich není znát 😉

prcekverunka
29. pro 2013

@evter Aha, tak to jo. To víš, . měsíc už je zase lepší. Tak hlavně že vědí, čím to je a můžou s tím něco dělat 🙂
Teď budeme poctivě ležet zase a bude to dobré 😉

@murynka Já vím, že lékaři už umí skoro zázraky, ale i tak je to pro miminko riziko 😒

partyzanka91
2. led 2014

já jsem slyšela přímo od sestry na své gyn. že po 23. tt je to už porod a miminko se zachraňuje, ale může mít pak velké vývojové problémy protože inkubátor nenahradí vše. Ale dá se to. A slyšela jsem že nějaká paní rodila ve 26tt a má úplně zdravou holčičku ale fakt to mám jen z doslechu

evter
5. led 2014

@prcekverunka Tak jak se Ti daří? Koukám, že už jsi v 34. týdnu, to je krásné. Moje dr. mi při oznámení, že musím ležet, kdysi řekla, že po 34. týdnu si už můžu dělat, co chci, klidně i chodit cvičit. Asi to bylo řečeno trochu s nadsázkou, ale stejně už jsi asi z nejhoršího venku, ne? 🙂
Já dnes končím 27. týden, tak mám velkou radost, že jsme to zatím doklepali tak daleko. Vím, že vyhráno ani za nic není, ale oproti 21. týdnu je tohle krásné a naděje velká. Zítra jdu zase na kontrolu do nemocnice, tak jsem fakt zvědavá, jak to dopadne a jak to s mým nálezem vypadá.

mitote
5. led 2014

@partyzanka91 ja mam miminko 25tt a taky v poradku, znam i miminka ve 24tt v poradku 😉 ono to neni jen o tom inkubatoru, ten je naopak fajn, ale je o o te nezralosti miminka, o tom, jestli se strihla pred porodem udelat maturace plic atd atd atd

prcekverunka
5. led 2014

@evter Ahoj, ve středu jdu na kontrolu, tak uvidíme, hlavně doufám, že malá povyrostla. To víš, ono to ležení zas tak nejde, když bydlíš s tchány. Ti to nějak nechápou a mají mě za lenocha 😠
Docela mě ten podbřišek pobolívá a hlavně se mi často točí hlava. Mně říkala dr. vydržet ležet aspoň do 35tt, ale záleží, jak malá roste, tak uvidíme.
Budu Ti držet palečky, ať Ti kontrola dopadne co nejlépe 🙂
Já jdu ve středu, tak uvidíme 🙂 Každopádně jsem moc ráda, že jsem tak daleko už 🙂

evter
6. led 2014

@prcekverunka To úplně chápu s těmi tchány, moje tchýně naštěstí je super a má pochopení, když ví, čím vším už jsme si prošli. Já jsem dnes po kontrole v nemocnici a jsem šťastná jako blecha. Čípek je pořád 30mm, hrdlo zavřené a infekce v tuto chvíli zaléčená. Tak mám prostě obrovskou radost, že snad ještě pár dní a třeba i týdnů vydržíme. Každopádně jsem už v 28. týdnu, což je prostě krásný oproti těm počátečním vyhlídkám. Tak doufám, že to u Tebe bude podobně pozitivní.

wrapy
6. led 2014

Ahoj holky, rodila jsem ve 34+6, příčinu jsem se do dnes nedozvěděla, problémy jsem neměla, chodila do práce. Týden jsem byla na mateřské když mě večer odvezli s prasklou plodovou vodou, do rána se nic nedělo. Malý měl 47cm a 2300g. Druhé jsem donosila přesně do termínu bez komplikací a to jsem na kontroly jezdila 150km k mému gynekologovi, teď čekám třetí, jsem ve 32.+3, od poloviny prosince jsem skončila v nemocnici, kde se mnou v podstatě nic nedělali a jen do mě cpali magnezium, za celý týden jsem neměla jediné vyšetření až odpo před propuštěním. Prý jsem se začala otvírat a mimčo je moc dole, při poslední kontrole bylo vše v pořádku, ale poslední týden mám dojem že mi snad praskne břicho jak malý vyvádí, pobolívá mě podbřišek i porodní cesty. Držím se pokynů lékařů, nedělám nic, jen posedávám a polehávám a jediné co udělám je, že dám prádlo do pračky a zapnu ji a stejně to není žádná sláva. Jsem zvědavá jak dlouho vydržim, navíc je malý v poloze zadečkem napřed, což nejsou také vyhlídky nijak krásné, ve čtvrtek mě čeká kontrola, tak jsem zvědavá co mi lékař řekne.

evter
6. led 2014

@wrapy Tak to určitě moc držím palce, aby vše dobře dopadlo. Také dávám jen prádlo do pračky, to je moje jediná pracovní činnost... 🙂 Kromě práce na počítači, kterou ale nepočítám, protože u ní mohu ležet. A jak dopadlo Tvoje první mimčo, mělo nějaké problémy, když se přece jen trošku předčasně narodilo?

wrapy
7. led 2014

Problémy neměl žádné, ani ne 2dny inkubátor a lehčí žloutenka. Jen se nám pobyt v nemocnici protáhl, protože to byl lenoch a spáč a nepříbýval, ale doktorka pořád tvrdila že ho musím budit, že to nejde aby prospal celou noc a že má i málo se zjistilo až po 6týdnech. 3týdny v nemocnici a 3 doma s pravidelnými kontrolami na IM péči o předčasňátka a až když vylítly jaterní testy nás vzali do nemocnice znovu a začali jsme přikrmovat, ale dávkování dle dohlížející dr. bylo menší než malej potřeboval. Naštěstí měla ke konci dovolenou a kontroloval nás jiný lékař a když jsem tedy před ním předpisově dala doktorkou předepsanou dávku a na malym bylo vidět že mu to nestačí, zasupující se mě zeptel zda si myslim že to malému stačilo a já odpověděla že ne. Tak prý maminko dokrmte celou připravenou dávku a paní doktorce to neříkejte 😀 nejhorší byly příkrmy a odpočítávání věku, to bylo největší dílo. Teď je mu 10,5 a jediný problém co máme je atopycký ekzém, který se objevil když mu bylo půl roku. Ale ten zdědil od otce, který ho má dodnes a má to umocněné mnou, sice jsem se ho zbavila, ale o to větší riziko zdědění to bylo u něho a samozřejmě alergie, jinak nic.
Dneska mi taky moc neulevili, ani jeden, myslela jsem ráno že mě odvezou, mladší vařil čaj do školy, aby měli pití a hned ráno se mi opařil horkou vodou, když zaléval konvici. Myslela jsem že mě trefí a pudu rovnou balit, až se vrátím od zastávky. Jezdí autobusem do školy, já už si je netroufnu odvézt, navíc mám i to od listopadu zakázané, jenže bydlíme u rušné silnice a ráno je musím převést přes silnici na zastávku - ještě že ji máme pár kroků od baráku 🙂 a už při čekání na autobus jsem přemýšlela zda dojdu vůbec zpět. Trošku mě to přešlo, ale žádná sláva to dneska neni, mimčo dneska zase zkouší protrhnout břicho, stavila se za mnou dnes i tchýně (normálně ji za celý den nevidim, bydlíme totiž v jednom baráku a jak je chlap v práci přes den, tak mě chodí kontrolovat ona) a řikala že to stejně vidí, že mě poveze dřív, od včera má sestru v nemocnici, tak se nahlásila že odjíždí a jestli něco nepotřebuju ve městě. A jestli mám u sebe mobil, abych se už náhodou až bude pryč nerozsypala 🙂 .
Za chviličku se mi vrátí ten můj cirkus, tak zkontrolujem ruku, tak mě snad neodvezou pak, sice jsem mu to dala pod vlažnou vodu a potřela máslem, raději i zafačovala obvazem, kdyby náhodou se mu udělaly puchýře a praskly, on je pořád v jednom kole a nevydrží chvíli na místě.

prcekverunka
9. led 2014

@evter Ahoj, tak to je super, že to dopadlo dobře 🙂
Já jsem byla včera na ko, čípek 40mm, což je úplně úžasný - proti 23mm ve 26tt 🙂
Děloha je zavřená, miminko hlavou dolů. Jen váhu nevím, tentokrát ji neměřila. A mám přijít zase za týden a budou stěry 🙂

evter
9. led 2014

@prcekverunka Ty jo, tak to je skvělý, to už snad ani ležet nemusíš, ne? 🙂 Já bych nejradši už také vstala, cítím, jak se to ležení začíná podepisovat na mém těle, jsem celá rozbolavělá a nejradši bych šla někam ven se projít a trochu ten stav rozchodit. Ale vím, že nesmím, že to ještě musím vydržet. Z nemocnice už mě vrátili k mé dr., tak z toho mám trochu strach, ta mi vždy čípek změřila o hodně méně a dost mě vždy psychicky vystresovala. Jdu tam zas hned příští týden, ale snad aspoň zváží mimčo, což už 7 týdnů nikdo nedělal, tak jsem zvědavá, jak jsme povyrostli... Ten Tvůj 35. týden bych hned brala.

danielahe
9. led 2014

Ahoj holky pridavam se k vam do diskuze,cekam treti detatko a hrozi nam predcasny porod. Ve 29.tt jsem byla na kontrole a doktorka me poslala do nemocbice s diagnozou mekky cipek,20mm a tvorici se nalevka. Po tydnu lezeni v nemocnici jsem ukecala doktorku,aby me pustila domu do klidoveho rezimu. Jsem na magnesku a lezi a lezim.Jsem ve 30tt a mala vazi asi 1600gramu.

evter
10. led 2014

@danielahe Tak to je hezké, že Tě to potkalo až ve 29. týdnu. Já ležím od 21. týdne a už je to teda opravdu dost dlouho... Když Tě propustili domů, tak to je fakt super, doma Ti bude daleko lépe než v nemocnici. A věřím, že při klidovém režimu ještě jen tak rodit nebudeš. Nedostala jsi též Utrogestan? Ten se v poslední době při zkracování čípku dává...

prcekverunka
10. led 2014

@evter To jo, jsem za to moc ráda 🙂 Taky Ti to nakonec uteče 🙂 Ještě polehávám radši, ale jen chvilkama - pro svůj dobrý pocit 😉 Ale když je ten čípek tak prodloužený, tak to snad zvládneme i do termínu. To bych byla moc ráda 🙂
A kdy jdeš na kontrolu?

evter
10. led 2014

@prcekverunka Zase ve středu. Tentokrát už ke své doktorce a nikoli do nemocnice, tak jsem na to zvědavá. Předpokládám, že mě opět vyděsí svým měřením. Minule mi naměřila o 10mm méně než v nemocnici. Ale zase mi snad konečně udělá ultrazvuk a dozvím se, kolik mimčo váží. Ty teď budeš chodit na kontroly jak často? Teď už by to pomalu mělo ke konci houstnout, ta frekvence kontrol, ne?

danielahe
10. led 2014

@evter jsem rada,ze se to zaclo u me sypat az ted,protoze mit 2 deti,chlapa vecne na sluzebkach,by to byl mazec.mas muj velky obdiv,lezet od 21tt,to musi byt narocne,ja mam odlezeno asi necelych 10 dni a umiraji mi zada 😉.o tom utrosu jsem neco cetla,ale nikdo mi ho nenapsal a ja ho mela pri druhem tehu a i ted v 1.trimestru a ja po nem krvacela,tak se bojim ze by to na me pusobilo i ted takto,ale rikala jsem si,ze se na to zeptam mudry

prcekverunka
10. led 2014

@evter Teď jdu zase v úterý, kvůli stěrům na streptokoka. A pak nějak 36-37tt začnu chodit na kontroly do porodnice. A ty už jsou, myslím, každý týden.

cacenka_d
15. led 2014

@danielahe Mam to podobny az s tim, ze na krku jen 1 holku 🙂 A dneska fakt blby pocit je mi jak na tlaceni, mala ma podle me hlavu dole, zitra je tam blbej doktor, tak snad to do patku preziju :/ Lucka je 35+6 2,1 kg a bylo mi receno, ze to prave muze byt i geneticky, par tydnu mi chvilema tvrdne bricho tak z se jen modlim, aby stejne jako u ni v 28. tt nenastartoval svoji zkracovaci akci cipek a necekl me spital :(

danielahe
15. led 2014

@cacenka_d drzim palecky, abyste vydrzely co nejdele 😉 . Ja si polezele 8 dni v nemocnici a na vlastni zadost byla propustena domu, mam doma chlapa, co se o vsechno stara, tak jenom lezim, bastim magnezko a nastesti se mi cipek uzavrel, je sice kratky, ale uz neni nalevka, tak mi mudra potesila, ze vydrzime 😉 , ja se spokojim s 36tt 🙂 , drzim palec, at se taky povede, co nejdele

cacenka_d
15. led 2014

@danielahe No presne 36. tt by mi stacil, tahle pida je o malinko tezsi a vetsi tak snad bysme zase nebyli 14 dni ve spitale 🙂 Me nastesti zustala ted doma mamka, bydlime na statku, takze schody apod. s malou dolu se mi snazi pomahat, ale porad jak je na neschopence tak nesmi ven a ja ji nepresvedcim, ze bude cely den doma nebo ano, ale pak chodime spat o pulnoci 😖

danielahe
15. led 2014

@cacenka_d Tak ten nas tobula taky vetsinu sveho casu travi doma, ale nastesti usina bez problemu.....a mamka je nejak moc nemocna? Kdyz mate statek, tak bych malou nechala probehnout aspon na 30min az hodku kolem baraku a hotovo....Uvidis na kontrole, co ti rekne doktor

prcekverunka
16. led 2014

@evter Ahoj, tak jak jsi na tom?
Já dnes končím 35tt, dnes jsem brala poslední magnésko, v úterý jedu naposledy na kontrolu ke svojí dr. a pak už budu jezdit do porodnice. Říkala, že zatím dobré, napsala mi do průkazky CS2, takže to zatím vypadá, že snad vydržíme i do termínu 🙂

evter
16. led 2014

@prcekverunka Ty jsi dobrá, to je fakt skvělý. U mě je to ale taky malinko lepší. Jsme uprostřed 29. týdne, což ještě není nic moc, ale proti 21. týdnu naprosto úžasný. Na včerejší kontrole to bylo docela dobré, čípek mám podle mojí dr. 24 mm, CS zůstává stejně, tj. 2. Takže vzhledem k tomuto týdnu dobrý. Dokonce mám povolené i půl hodinové procházky. Jak se mi totiž trochu vytáhla děloha, miminko prý už tolik netlačí. Tak jsem fakt odcházela od dr. docela optimisticky naladěná. Vím, že ještě nemáme ani náhodou vyhráno, ale jsem opravdu šťastná, že jsme se dostali až sem. 🙂
ty už tím pádem začínáš i chodit a naplno fungovat, ne? To je super, po 36. týdnu už můžeš rodit úplně v klidu, plíce už budete mít vyvinutý. To je fakt skvělý, že jsi došla takhle daleko.

cacenka_d
16. led 2014

@danielahe kolem baraku neni sranda vsude s ni musis litat a je rychla jen se otocis a je v panu 😀 Mamka si ji pres den bere, ale marodi se zadama, takze taky nemuze porad a navic mame obdobi vzdoru takze se nenecha a ja ani nechci at se neciti odstrcena

danielahe
16. led 2014

@cacenka_d ,obdobi vzdoru,si vzpominam na jirikovo 😀 ,to byl zahul na nervy. tech nekolik tydnu jeste vydrzite.do te doby,nez jsem skoncila v nemocnici,jsem prcka hodne nosila,ted musi prijit sam,hodne ukonu dela tatinek,by me zajimalo,jestli jsem mu neudelala v hlave gulas 🙂,ja uz ho nejsen schopna ani vyndat z jidelni zidlicky.mala to zvladne 😉 .
@prcekverunka to je super,taky se tesim az budu na konci 35tt,ale to si jeste chvili pockam.
@evter za chvili budes 30,31a uvidis,ze mimi urcite vydrzi do 36tt 😉ja byla na kontrole a mudra me potesila,ze se mi cipek zacelil,tak uz jsem klidnejsi a verim,ze 36 dame 🙂

prcekverunka
16. led 2014

@evter To teda jo, jsem moc ráda, že jsme to takhle vydržely. Ještě pořád radši odpočívám, dr. říkala, ať to ještě vydržím do konce 36tt a pak ať si dělám, co chci 🙂 Takže ještě přesně týden. Ale i tak už to mám teď tak, že dopoledne normálně chodím, vařím a třeba po obědě si lehnu (pak nemám tak kynout 😅 ). Někdy třeba ležím během dne jen hodinku a někdy tak proležím ještě půl dne. Ten poslední týden ještě nějak zvládnu odpočívat a pak už to bude dobrý. Ale kdyby mi někdo v tom 26tt řekl, že vydržím tak dlouho, nevěřila bych mu to.
Jsem ráda, že i Ty máš celkem pozitivní zprávičky a 29tt už je taky pěkný. Věřím, že to taky zvládnete aspoň do toho 35tt, pak už je to dobré 🙂

@danielahe Jsi ve 31tt, to už taky zmáknete 🙂 I tak už je to fajn, vím, že je ještě brzy, ale aspoň po tom 30tt už je to celkem dobré 😉

danielahe
17. led 2014

@prcekverunka taky jsme se tim uklidnovala, ze jak jsem po 30tt, tak to bude dobre 😉 . Ve 29tt byl vahovy odhad 1450g, tak mi prijde, ze je o kousek vetsi,..ja ji verim, ze to milacek u me jeste nejaky patek vydrzi 🙂

prcekverunka
17. led 2014

@danielahe Tak to je paráda. Malá je právě váhově o 2 týdny menší, ve 30tt měla jen kilo. Teď mi ji nevážili, tak nevím. Ale o to víc jsem se o ni bála, že je moc maličká..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru