Předčasný porod. Ve kterém týdnu jde mimi zachránit?

natalie77
10. kvě 2007

Ahoj,
mám prosbu na maminky.
Ve kterém týdnu, pokud dojde k předčasnému porodu je "záruka", že miminko zachrání a bude bez postižení?
Z důvodu malé dělohy a předčasných stahů mi hrozí předčasný porod, od 28. týdne jdu ležet do porodnice.
Máte s tím někdo zkušenosti? Narodily se vám miminka brzy a jsou v pořádku? Moc děkuju předem za každou odpověď.

martinka24
10. kvě 2007

ahoj, mě taky hrozil doktor předčasným porodem a nakonec zítra začínám 38. týden těhotenství a vše je ok - ale co vím, tak ve 34. týdny dozrávají plíce, takže asi tak, ale před 37. tt je to bráno jako předčasný porod, pak už je to asi jedno....Ale nedávno se narodila v Plzni holčička v 28. týdnu, byla malinká, ale je vše v pořádku...Každopádně vydrž co nejdýl, stojí to za to 😀

lucka13
10. kvě 2007

Ahojky, já jsem nyní ve 32.tt a už ležím v nemocnici. Do 34.tt se tvoří plíce a vyvíjení orgány, tady v nemocnici mi řekli, že rodí až od 36.tt, jinak že se to musím porodit v Hradci Králové nebo v Praze, kde mají lepší techniku....
Neboj, Natalie, to zvládnete. Já jsem z toho taky na prášky, psychika pracuje, ale musíme být všichni silní...přeci jenom nejlepší inkubátor je pro mimčo v bříšku 🙂
Držím palečky a já se taky budu snažit to udržet co nejdýl 🙂 Pa,pa

dashak
10. kvě 2007

ahoj, rodila jsem v 31. týdnu, Ivanka má 13 měsíců, vypadá spokojeně, stále vysmátá, nicméně začátky byly krušné a hodně běhání po doktorech a rehabilitace... Stále jsme sledovaní na neurologii. Každopádně jestli bude mít nějaké poruchy a tak, se ukáže daleko později - můžou být různé mozkové disfunkce, poruchy soustředění atd, ale na to raději ani nemyslím.

Hranice životaschopnosti miminka je od 24.týdne, každopádně "záruku" ti nikdy nedá žádný doktor. Ale procentuální úspěšnost je vysoká 😉

Tak hodně štěstí 😉

natalie77
autor
11. kvě 2007

Ahoj, moc dkěuju za podporu.
Každopádně všem držím pěsti, ať miminka prosperují a jsou zdravé.
HOdně štěstí a děkuju.
Jdu si hodit zase nohy nahoru a zkusit myslet pozitivně 😉

liaa
27. říj 2007

Hodně štěstí všem ,,předčasňáčkům!,,

jankar
27. říj 2007

Natálie77
ahoj,já rodila v 35tt a vše zatí OK,malej byl jen jeden den v inkubátoru na nahřívání,dýchal si pěkně sám,ale žloutenka nás postihla kvůli těm nezralím plícím 😒 .Přeju aby jsi dlouho vydržela,já si uvědomuju až teď co všechno se mohlo stát 😒

denousek
28. říj 2007

ahojky ja zitra zacinam 31tt a hrozi mi taky predcasny porod.no ja doufam ze tam pres listopad jeste drobek vydrzi...jen by me zajimalo jestli pujdu jeste na UZV no....to bych totiz docela rada jak mam vedet jestli prcek roste jak ma....co myslite kdyz se sami obednate na 3D uzv kvuli natoceni na video tim padem nemaji nic spolecneho s tim aby vas nejak vysetrovali ale jen vam natoci video,myslite ze kdyby videli ze neco neni v poradku tak ze by to rekli??nebo si reknou nejsem jeji dr...??...

myschka
28. říj 2007

holky já měla zkrácený čípek od 16 tt, od 28 tt jsem poslouchala, že už jsem otevřená na porod a jak musim vydržet alespoň do 31tt, klidový režim, léky a prej netlačte na záchodě nakonec jsem podle jednoho termínu rodila v 39 a podle druhého v 41 tt 😉 takže se držte, hlavně optimismus určitě to dopadne dobře🙂

denousek
28. říj 2007

jeee tak to je pekny prej vydrzte aspon do 31tt dobry no...a ty to tam krasne donosis jeee no snad to budu mit taky tak... 😉

myschka
28. říj 2007

Určitě😉 pěkně se šetři a mimísovi vysvětli, že dřív jak v 36 nesmí ven🙂

sylvar
28. říj 2007

holky, ahoj, držte se, hlavně na to nemyslet, já rodila 36+0 zdravou holčičku, jen dostala žloutenku,ale to je vcelku normální.
2600gr 47 cm a teď máme v 5 měsících stejně, jako ostatní děti stejně staré 7100gr
a strašili mě od 24tt že porodím...

kristi
28. říj 2007

mne taky strasili, od 26tt. Porodila jsem 37+2tt a vse super, zloutenku taky mela,ale vyporadala se s ni

alisek
12. čer 2010

Ahoj holky,
otvírám téma a pokud je tu někdo v podobné situaci tak ráda popovídám, nám hrozí předčasný porod, jsem v 29tt, ležím v nemocnici.

neme
15. čer 2010

ahoj alisek,
a můžu se zeptat, jaké máš problémy? mě prý také hrozí předčasný porod. Od 20.týdne jsem ležela doma s nohama nahoře, pak jsem byla ve 25. týdnu týden v nemocnici a mám pořád ležet. Dnes začínám 32. týden a pořád se bojim. Ležim už jen doma, ale znáš to, nejsem poctivá v tom ležení. Dnes mi tedy nebylo dobře, tak radši ležim. V úterý jdu na kontrolu, tak mám zase strach, aby se to nezhoršilo a neposlali mě do nemocncie. Držím palce, ať ti to tam utíká a brzy tě pustí. Jak dlouho už tam jsi? a ty jsi už otevřená? mě se zkracoval čípek, ale už jsem dlouho nebyla na cerkvinometrii, tak ani nevím, jak jsem na tom.drž se!

alisek
16. čer 2010

neme ahoj,
tak v nemocnici jsem od patku, skoro tyden to bude. Sla jsem normalne na kontrolu v 29tt a po radostne zprave, ze nemam cukrovku prisla ledova sprcha, nemam zadny cipek a jsem otevrena, doktor primo rekl tak 3 dny pred porodem, nejak jsem to hned nechapala, co se stalo, byla jsem uplne mimo. hned me poslal do nemocnice, kde jsem prosla vysetrenimi, dalsim utz, monitorem az jsem zkoncila na pokoji, kde pry budu lezet az do porodu, kdyz to zvladneme tak tu si pry polezim tak 8 tydnu.
Davaji mi leky, monitorujou. Uz ted jsem prelezela a nedokazu si predstavit ze tu budu tak dlouho, ale zase kvuli malymu to rada podstoupim.

alisek
16. čer 2010

to se mas, ze muzes byt doma, taky bych to brala.

alisek
16. čer 2010

@neme držim palce, snad ti to dnes dopadlo dobře.

zabka85
16. čer 2010

Ahoj já rodila ve 28tt a malá měla malé krvácení ale jinak vše v pořádku.A jak tu už někdo psal nikdo nikdy nezaručí jeký to mimčo bude i přes dnešní vymoženosti se nedokáže pokud se neudělají specialní testy odhalit takoví věci jako dvojčata,daun i roštěp se dá nenajít až do porodu.Dokud sem neměla problémy tak sem se o to nezajímala ale co sem viděla v nemocnici za muj 15t pobyt mi dalo hodně.I donošené děti nemusí být zdaleka v pořádku.Chce to prostě doufat v to lepší nebo nejlepší.držím vám ale palce...🙂

neme
17. čer 2010

ahojky alisek,
já mám kontrolu až příští týden v úterý, takže stále ještě nevim. Tak to mě moc mrzí, že už jsi otevřená a jsi v nemocnici. Budu držet palce, aby to mimi vydrželo aspoň do toho 35. týdne. Mě doktor řekl, že mám ležet do 35. týdne a pak už je prý mimčo vyvinuté...Já když leželea v nemocnici v Podolí, tak tam byla holčina, která byla také od 28. týdne otervřená na prst a pouštěli ji ve 33. týdnu domu, protože se to za těch pět týdnů nezhoršilo.Kdy nakonec rodila, to nevím.
Vím, jak ti je. Já tam ležela týden a jelikož potřevoali lůžka a nezhoršovalo se to, tak mě poslali ležet domu.Neboj, uteče to jako voda. Já jsem ulehla doma od 20. týdne a opravdu to utíká.
Držím palce, ať to vydržíte co nejdéle.
Zabka, já myslela, že roštěp se dá zjistit z ultrazvuku. Musíme doufat, že budeme mít zdravé děti.

iris
17. čer 2010

Ahojky, taky se přidávám, od 28+3 jsem ležela v nemocnici 14 dnů, pak mě pustili, páč se nález nezhoršoval, čípek měl 39mm a otevřená na špičku prstu, mám nařízený klidový režim, ale jak jsem doma, tak se přiznám, že i něco dělám, už jsem přeleželá...teď jsem 32+3 a další kontrola za týden. Všem moc držím palečky, ať mrňousci vydrží v bříšku!

misl
17. čer 2010

ahojky,taky přidám zkušenost. Od 20tt přísný klid na lůžku - naštěstí doma, pro zkracování se čípku. Byl to docela šok a jelikož jsem do té doby byla bez prob a obtíží, byla jsem dost aktivní. Ulehnutí do postele mne srazilo a představa ležet až do konce zabíjela. Kolem 24tt jsem dostala povoleno sem tam se jít projít, ale já k tomu i víc seděla a tak a při další kontrole, že jako průser, zase se zkracuju a nemocnice. Tu sem ukecala s tím, že budu FAKT LEZET a ani se nehnu, při další kontrole se dr přesvědčila, že fakt ležím a ležím doteď. Jsem 31+2. Opravdu ležím, už jsem si řekla, že když jsem došla až sem, tak už to uležím, co to půjde. Za 14 dní mne čeká mateřská a pomalé vysazování magnézka a pomalé vylézání z pelechu, abych nabrala síly, ale 33tt je stále brzy, tak si to o 14 prodlouzím, dá-li mimísek tu možnost a zůstane ještě v bříšku. Nicméně každá cesta přes Prahu na kontrolu je pro mne za trest, a po návratu se vždycky ráda vrátím do pelíšku uplne vyřízená.

simacek07
17. čer 2010

ahojky...já jsem dnes přesně 32+0.v pondělí jsem byla v poradně to bylo 31+4,a dr.se také vylekala tím,že při vyšetření normálně cítila hlavičku...zatím mi tedy zvýšila dávky magnézka a přísný klid na lůžku.v pondělí jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá,protože občas mám silné tlaky na spodek,tak mám velký strach,navíc podle uz má holčička 1355g,tak snad vydržíme co nejdelé 2v1.a nebudu muset do nemocnice,protože mám doma další dvě berušky a to by se neměl o ně kdo starat.no nervyčky pracují,ale nezbývá mi nic jiného,než doufat,že to dopadne dobře...všem vám držím palečky ať vydržíte co nejdéle a hlavně zdravá miminka

alisek
22. čer 2010

Ahoj holky,
koukám, že se to tu trochu rozjelo a je nás víc co jsme v podobné situaci, no hlavně aby to vydrželo a rodily jsme v pozdějším tt než jsme ted.
Já jsem pořád v nem., zvláštně to tu ubíhá, takovej zažitej stereotyp, naštěstí mám přísun kvalitních návštěv prakticky každý den 🙂, jinak u nás nenastala žádná změna, včerejší utz to potvrdil, malý roste, má už 1400g, jen mám víc plodové vody, zatím to je v normě ale budou to prý sledovat.
A jak jste na tom vy???

neme
23. čer 2010

ahoj Alisek,
tak já byla včera na kontrole. Mimi se stále tlačí, čípek se zkrátil, ale můj doktor nedělá cerkvinometrii, tak nevím, kolik čípek má. V průkazce mám CS 6, což je docela dost na 32. týden. Prý mám ležet ještě tři týdny, pak už budou plíce vyvinuté. Přiznám se, že ležim odpo, ale dopo pomalu něco dělám. Také se přiznám, že nemám žádnou výbavičku. Jelikož jsem ležela od 21. týdne, tak jsem se nikam nedostala. Jezdim jen jednou za 14 dní na kontroly, jinak jsem jen doma. Chodím max.po bytě, na vycházce jsem nebyla několik měsíců. Pořád doufám, že tři týdny prcek vydrží a pak začnu shánět a nakupovat.
Kočky, jaký máte kočárek? já koukam jen na netu a to neni ono. Je jich tolik, že nevím, který vybrat.díky

stesticko1
23. čer 2010

@alisek ahoj Alisek no sme natom podobně taky mi vyhrožujou☹((jsem teda teprva 26tt a už asi 14 dní mě bolí v podbříšku ☹ malá je hlavičkou dole,,tak sem vyfasovala magnesium a b6 tak zobu taky bych měla ležet s noham na hoře..jenže známe to,,to tak moc dobře nejde,,no v pátek jdu na kontrolu tak doufám,že mi řekne nějskou pozitivní věc zatím pá

alisek
25. čer 2010

Ahoj holky,
tak dnes jsme se dostali do 31tt a od zitrka zaciname 8. mesic, coz je moc pozitivni, protoze na zacatku jsem myslela ze nyvdrzime ani tyden. Malej/malá je dnes dost akční, tak si to fakt užívám 🙂 akorát mě děsně bolej žebra. Jinak unás žádné změny, pořád ležíme a ležíme, bereme léky.

@neme tak hlavně že jsi doma, to je moc dobře ale odpočívej. Taky nevím kolik má CS ale myslím, že už mi ho ani neměří, páč minule říkal, že tam není co měřit, tak nevim. Jinak výbavičku taky moc nemám dořešenou, máme postýlku a povlečení a nějaký oblečení do začátku, už jen koupit něco na koupání, nějaký ty mastičky a peřinky do postýlky, manžel bude objednávat autosedačku a kočár dořešíme později, jinak značku/typ už vybraný máme, jen to objednat.

@stesticko1 to jste teda brzo dole, 26tt, to asi dost lež at vpohodě přelezete 30tt. Dej vědět jak jsi dnes dopadla.

stesticko1
25. čer 2010

Ahoj no tak sem dopadla nedopadla,,poloha je stále stejná ale Cs0 což je snad dobrý.. 😉 zatím no mám nařízenej stále klídek na lůžuku,,a papat magnésko,,,tak doufám,že se to zlepší,,nebo zůstane stejné ale žádné zhoršení 😢 doufám,v blízké době na kontrolu zase za měsíc..pokud se to nebude zhoršovat..a co t\??jak to vlastně začalo u tebe???tyhle problémi?

alisek
26. čer 2010

@stesticko1 tak to jsou vlastně dobré zprávy, ne, když se to nehorší, jen buď v klidu a ono to půjde a malý vydrží tam kde má až do termínu.
U mě to začalo dost zvláštně, cítila jsem se dobře, fit, a pak jsem šla na normální KO v 29tt a doktor se nade mnou zhrozil, třikrát se ujistil, že vidí a cítí to samý neboli že tam už nic není (čípek) a hned mě poslal do špitálu a ležet a ležet, jeho poslední slova, ted ho vídam každý týden v nemocnici, taky tu pracuje, což je fajn. takže jsem oničem nevěděla a možná bych tím svým tempem fakt dřív nebo později porodila.

natalka28
28. čer 2010

Ahoj holky, tak já jsem si právě pročetla Vaše diskutování o předčasném porodu, protože z toho mám strach🙂 Jsem po IVF a posledních několik dní mám velké bolesti v podbříšku - po pár krocích to tam dole dost bolí☹ Uvažovat nad předčasným porodem mně přiměl porod kamarádky, která byla na IVF ve stejný den jako já. Čekala dvojčátka, která se jí před 11ti dny ( 25tt ) narodila, ale nebyla dost silná, aby přežila. Vím, že se mě to třeba nemusí vůbec nijak týkat, ale bojím se toho! Mohly by ty m bolesti něco naznačovat? MG baštím už dlouho. Díky a všem přeju hodně štěstí!!!

neme
29. čer 2010

ahoj Natálko,
tak to mě mrzí, co se stalo tvé kamarádce. Já se bojím předčasného porodu už od 20.týdne a pořád nemáme vyhráno.Jsem vděčná za každý týden, kdy vydržíme 2 v 1.Pokud chodíš na pravidelné prohlídky a doktor nic neshledal, tak bych se nebála. Já mám kontrolu každých 14 dní. Pokud by bolesti nepřestávaly, tak bych si zašla za doktorem. Ale dle mých zkušeností ti stejně dá jen magnézko a nařídí klid na lůžku.Pokud by to bylo vážné, dal by tě do nemocnice.Musíme věřit, že to dobře dopadne. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru